Forum Honda NTV Strona Główna Forum Honda NTV
Najlepsze forum o NTV / NT Deauville w Polsce

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pojemność kufrów bocznych DEAUVILLE
Autor Wiadomość
perkusja
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 11:23   Pojemność kufrów bocznych DEAUVILLE

Witam



W niedługim czasie wybieram się w dłuższą podróż moją Hondą i chciałbym dobrze przygotować się do trasy. Wcześniej posiadałem Yamahę XJ 600 w której miałem zamontowane odpinane kufry (zresztą genialne i pancerne) i nie było problemy z braniem wraz ze sobą bagażu. W hondzie Deauville niestety kufry nie są odpinane dlatego chciałbym zaopatrzyć się w odpowiednie torby w które mógłbym brać ze sobą np. podczas pobytu w hotelu.

Teraz rodzi się pytanie jakiej pojemności są tak defakto te kufry? Przyznam szczerze, że nigdzie nie mogłem znaleźć takij informacji. Gdzieś w którejś z gazet było napisane że nowa Deauville 700 ma pojemność kufrów 54 litry i były zwiększone o 10l od poprzedniej Deauvillki. Wychodziłoby na to, że 44 litry mają oba kufry czyli jeden ma 22 litry. Sama pojemność jednak nie do końca jest mi pomocna przy wyborze odpowiedniej torby, no bo przecież mogą mieć inny kształt.

Jakie torby Wy używacie? co możecie polecić? Może ktoś z Was chciałby sprzedać?
 
 
Killu 
Tyle go widzieli...


Pomógł: 50 razy
Wiek: 35
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 5241
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Mar 16, 2009 12:25   

Nie jetem pewien, ale posiadacze Deauville powinni wiedzieć! Do Deauville można dokupić osobno akcesryjne pokrywy kufrów, które to znacznie zwiększają ich pojemność... Oczywiście poszerzając przy tym sam motocykl! Jednak jak to sprzęt akcesoryjny, pewnie będzie kosztował majątek... Dlatego też innym wyjściem może być zwrócenie się do firm produkujących plastyki o dorobienie czegoś takiego 8)
 
 
Tosiek_123 

Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: lubelskie
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 01:09   

Jeśli chodzi o szersze pokrywy kufrów to takowe posiadam i polecam. Szerszy tył motocykla nie jest dla mnie problemem, większa przestrzeń w kufrach jest wyraźnie zauważalna i odczuwalna. Podczas tygodniowego wyjazdu na Mazury spakowałem siebie i pasażerkę tylko do kufrów i niewielkiego tankbag 'a. Pasażerka nie musiała mieć plecaka, gdybym posiadał węższe pokrywy plecak byłby koniecznościa.



Co do toreb do kufrów to polecałbym albo dedykowane Honda (zaporowa cena), ewentualnie uszycie samemu.



P.S. Kufry mają nieregularny kształ: lewy 26l, prawy 27l. Szersze pokrywy powiększają pojemność: lewy 37l, prawy 34l. Informacja pochodzi z miesięcznika ?M 9/2006 ale chyba nie jest zbyt rzetelna.



Po mojemu to szersze pokrywy zwiększają objętość: lewy 36l, prawy 37l.



Pozdrawiam
 
 
herrPiotr 

Wiek: 57
Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: szczecin
Wysłany: Nie Mar 06, 2016 22:51   

Jeśli mogę dołożyc swoje 3 grosze, to wydaje mi się że szerokie pokrywy są co najmniej 2 razy większe od standardowych, co powiększa pojemność kufrów o okolo 70%, na pewno z szerokimi pokrywami kufry mają więcej jak 30 litrów każdy co by znaczyło że standardowe dają mniej jak 20 litrów , więc dane katalogowe to ściema. Jedno jest pewne, wielkość szerokich kufrów odczuwa się bardzo ale to bardzo. Powiedziałbym że to są kufry, a standardowe to schowki. A torby kupiłem w Biedronce po 25 zł jedna, i przypadkiem pasują jak ulał.
 
 
vwootchekey 

Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Mar 09, 2016 15:38   

A gdzie można kupić szerokie pokrywy do kufrów dla NT700V ?
Polować na allegro czy ktoś ma sprawdzone źródło (np. sklep)
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Sro Mar 09, 2016 20:26   

Sklep (rozumiem, że mówimy o nowych) to będzie tragedia finansowa. Ceny z kosmosu.
Szukać trzeba na olx lub allegro. Ale tam też najczęściej obdrapane i po 150-250 zł sztuka. Tanie to one nie są :)

Najlepiej szukaj motocykla z nimi. Często są właśnie w zestawie i pod kolor. Łatwiej dokupić płytkie i są w lepszym stanie.

Co do szerokich: do prawej wsadziłem 2 śpiwory i 2 karimaty pompowane i wcale nie było ciasno więc są duże. Na dłuższe wyprawy w 2 osoby nie wyobrażam sobie jechać bez nich.
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
Jon 45 

Wiek: 61
Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 58
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Sro Mar 09, 2016 20:58   

Odnośnie głębokich pokryw to temat dotyczy modelu 650 ja w kazdym razie nie słyszalem o tym w modelu 700 jesli jest inaczej moze ktoś kto wie na 100% wyprostuje temat .
_________________
Jon45
 
 
Brt 
Premium User


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1142
Skąd: Warszawa-Zachód
Wysłany: Sro Mar 09, 2016 22:06   

_________________
Więcej szczęścia, niż rozumu...

Zapraszam do Grupy warszawskiej!
Zasady jazdy w Grupie
 
 
Sim 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 615
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 09:35   

Jak ktoś ma trochę samozaparcia, to spokojnie można kupić te obdrapane i sobie prysnąć lakierem.
lakierowanie nie jest trudne i przy odrobinie szczęścia i wyborze dobrego miejsca do lakierowania (bez śmieci i wiatru) można polakierować pokrywy nabitym sprayem. Później klar w sprayu i papier ścierny + pasta 3M.
Amatorskie oko nie zauważy różnicy.
_________________
Komar Sport 2361 MR '74
 
 
Skorpionwr 

Pomógł: 7 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 1928
Skąd: Przasnysz
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 14:33   

Sim nawet jak zauważy to ja uważam, że rasowy turystyk ma mnie wygodnie wozić. Wygląd jest dla mnie na drugim miejscu.
Moja St ma parę śladów po spotkaniu pierwszego stopnia (pamiątka po poprzednim właścicielu) z glebą. Doszedłem do wniosku, że oryginalny lakier to zawsze coś.
A jak lakiernik powiedział mi po zapoznaniu się z kolorem, że za pomalowanie pokrywy kufra chce 500pln to załatwiłem to sam. Widać fachową robotę amatora :mrgreen:
Ale Pancia tym się nie przejmuje i wozi mnie posłusznie za co jej jestem wdzięczny dozgonnie. :razz:
_________________
ST 1300 2011
ST 1300 2006
Devcia 2002
 
 
Kobrzak 
Piotrek


Pomógł: 49 razy
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 2320
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 14:53   

Ja mam szerokie pokrywy srebrne a motocykl wiśniowy :D i też nie zamierzam ich malować, na te 3x w roku to niech się wyróżnia innymi kolorami devila :D
_________________
https://www.youtube.com/c...3qMLMdnopW0iiWQ

https://www.instagram.com/piotr_harison/

NT650V Devi 1999 > NT700 2008 Wiśnia > Triumph Tiger 955i 2004 > Triumph Tiger 955i 2005
 
 
Sim 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 615
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 14:56   

Dokładnie!
Ja mam z kolei moto beżowe, a pokrywy czarne.

Poczekajmy jeszcze trochę, to może będzie można zrobić bezgotówkową wymianę - na jakimś zlocie wystąpi się gościnnie ze śrubokrętem i kluczem "8" i po krzyku.
_________________
Komar Sport 2361 MR '74
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13