Forum Honda NTV

Problemy techniczne - NTV 650 Deauville - ROZRUSZNIK - demontaż

tAboon - Wto Maj 02, 2023 23:07
: Temat postu: NTV 650 Deauville - ROZRUSZNIK - demontaż
Szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi. Czy ktoś podejmował się samemu demontażu rozrusznika w NTV 650 Deauville?

Podtrzymuje wyjąć i dostarczyć na regenerację, ale nie wiem czy czekają mnie jakieś niespodzianki. Ktoś może już przerabiał ten temat?
Andrzej1986 - Nie Maj 14, 2023 08:48
:
Demontowałem rozrusznik jakieś 2 sezony temu .Prosta robota . Przykręcony jest na 2 śruby troszke ciężki dostęp ale da radę. Nie zgub oringu jak zdemontujesz. Przed demontażem dmuchnij powietrzem aby zanieczyszczenia wyleciały ,u mnie było mnóstwo piasku i kamyszków . Lepjej aby nic nie dostało się do środka :mrgreen:
tAboon - Sro Maj 17, 2023 08:32
:
Jakieś dodatkowe demontaże robiłeś?

W instrukcji piszą o wyjęciu wydechu :(
Andrzej1986 - Sro Maj 17, 2023 08:45
:
Miałem całą rozebraną bo stała kilka lat . ale z tego co przed chwilą podpatrzyłem to bez demontażu owiewki i wydechu nie wyciągniesz rozrusznika .
tAboon - Pon Maj 22, 2023 08:07
:
OK, dziękuję za info. Po weekendzie podejmę próbę demontażu. Dam znać co i jak. Może nie manula, ale jakieś foty wrzucę.
Parabiker - Czw Maj 25, 2023 17:36
:
Żeby wyjąć rozrusznik trzeba poluzować szpilki mocowania silnika i chyba jedną wyjąć (już nie pamiętam dokładnie) ponieważ konieczne jest przesunięcie lekko silnika do przodu w ramie. Inaczej nawet jak odkręcisz rozrusznik to go fizycznie nie wyjmiesz bo będzie rama przeszkadzała. Brakuje niewiele ale rozrusznik nie jest z gumy więc trzeba mu zrobić odrobinę więcej miejsca między ramą a silnikiem. Powodzenia.
Andrzej1986 - Nie Maj 28, 2023 20:07
:
Nic nie trzeba luzować . Rozrusznik wyjdzie.
tAboon - Wto Maj 30, 2023 07:55
:
Andrzej1986 napisał/a:
Nic nie trzeba luzować . Rozrusznik wyjdzie.
Ale wydech trzeba zrzucić?
Andrzej1986 - Wto Maj 30, 2023 12:19
:
Tak, kolano wydechu od tylniego cylindra będzie blokować . Owiewkę tez trzeba ściągnąć i gmol może też przeszkadzać.

[ Dodano: Wto Maj 30, 2023 12:25 ]
Jest mało miejsca ,ale da się to zrobić. Nie polecam ci odkręcać szpilek silnika bo możesz mieć pracy na miesiąc .Te szpilki po latach są jak zespawane z korpusem silnika . Może się skończyć wybiciem szpilki wraz z kawałkiem bloku .
tAboon - Wto Maj 30, 2023 13:50
:
Patrzyłem w instrukcji serwisowej, ze trzeba zrzucić wydech, owiewki i rozrusznik wychodzi z lewej strony.
Ale nie raz się już przekonałem, że instrukcja sobie, a życie i doświadczenie pozwala pominąć niektóre punkty z instrukcji.

Dzięki za info, w poniedziałek mam plan się dobrać do rozrusznika.
Andrzej1986 - Czw Cze 01, 2023 13:01
:
Tak to prawda . Wystarczy ze ukręci się jakaś śruba i lipa panie.... W końcu leciwe te nasze pojazdy .
tAboon - Sro Cze 07, 2023 07:07
:
Operacja zakończona sukcesem. Faktycznie wydech trzeba zrzucić. Ja zdjąłem tylko kolanko tylnego cylindra. 3 śrubki rozrusznika i wyszedł lewą stroną w górę po rozpięciu wszystkich kostek.

Dziękuję za porady :)
sgtcop13 - Sro Cze 07, 2023 18:13
:
Super, że się udało, ale minus dla japońców za takie utrudnienie demontażu rozrusznika. No chyba, że zakładali iż on nie ulega awarii :mrgreen:
tAboon - Pią Cze 09, 2023 11:02
:
Rozrusznik trafił na warsztat. Właśnie do mnie zadzwonili, że rozrusznik - Deauville 19993, przebieg licznikowy ~50kkm - jak nowy: szczotki, tulejki, komutator - zero śladów zużycia.

Więc będę musiał szukać w elektryce :(

Czasem, głownie na ciepłym silniku rozrusznik nie startuje, kontrolki przygasają, a rozrusznik nic, dopiero jak pchnę moto parę cm na biegu drugim to rozrusznik kręci....