Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Głuche stukanie w okolicy wału

Bartek_KG - Sro Mar 30, 2022 23:46
: Temat postu: Głuche stukanie w okolicy wału
Od jakiegoś czasu zauważyłem dziwne stukanie podczas jazdy. Stukanie słyszalne jest tylko podczas jazdy ze stałą prędkością i bardzo powolnym redukowaniu obrotów.
Dzisiaj podczas wymiany oleju w napędzie udało mi się odtworzyć ten dźwięk. Postawiłem motocykl na stopce centralnej i wbiłem jedynkę, a później dwójkę.
Odgłos, który jest słyszalny na filmie słychać na dwójce bez gazu.

Bardzo proszę o pomoc.
Link do filmu
mrok31337 - Czw Mar 31, 2022 08:36
:
To, że wał stuka na niskich obrotach to jest normalne. To, że stuka bez obciążenia to jeszcze normalniejsze :)
C_D - Czw Mar 31, 2022 09:18
:
A czemu olej wycieka ci odpowietrznikiem?
oldmotory - Czw Mar 31, 2022 13:06
:
C_D napisał/a:
A czemu olej wycieka ci odpowietrznikiem?

Czasem tak się zdarza.
Prawdopodobnie motocykl stał w zimnym garażu i odpalony był też w niskiej temperaturze.
Ciok - Czw Mar 31, 2022 20:32
:
Wał lubi postukać, ale jak dla mnie to trochę za głośno i za często.Mrok to co opisujesz, to przy redukcjach postukuje, a tu na filmie to tłucze. Ja tam się nie znam.... :oops:
mrok31337 - Pią Kwi 01, 2022 08:02
:
Reverka stukała na niskich obrotach, a bez obciążenia stukała jeszcze mocniej.
Ciok - Pią Kwi 01, 2022 09:36
:
mrok31337 napisał/a:
Reverka stukała na niskich obrotach, a bez obciążenia stukała jeszcze mocniej.

No nie maiłem, to się nie będę kompromitował dalej .. :oops:
Bartek_KG - Pią Kwi 01, 2022 09:56
:
Dziękuję za odpowiedzi. Martwi mnie to stukanie, a do mechanika będę miał możliwość oddać moto dopiero za 2 tygodnie.
mrok31337 - Pon Kwi 04, 2022 10:06
:
Bartek_KG, jak powyżej 3k obrotów nic nie stuka to się nie przejmuj. W Warszawie jest parę NTV650, zagadaj do kogoś, spotkaj się i porównajcie.
rzempi - Pon Kwi 04, 2022 20:13
:
Bartek_KG, w najbliższą niedzielę w Grodzisku Mazowieckim będzie otwarcie Sezonu. Nasz kolega forumowy Robert Cresida może pojawić się swoją 700, jak coś mi strzeli do głowy do też może się pojawię... Jestem bardziej ciepłolubny.

Reklamują się tak:
Wydarzenie Klub Motocyklowy GROT FG Grodzisk Mazowiecki
plac Króla Zygmunta Starego, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Polska
Rozpoczynamy sezon motocyklowy 2022 !
10.04.2022 !!
Plan Imprezy :
11:00 zbieramy się pod Kościołem Św Anny w Grodzisku Mazowieckim
12:00 Msza święta
13:00 Poświęcenie motocykli oraz przejazd do Clubhouse gdzie czekać na Was będzie grill , ciepłe i zimne napoje oraz jak zawsze mega atmosfera !
izywec - Wto Kwi 05, 2022 00:18
:
Bartek_KG,
!. Wyciekanie oleju w przekładni koła to prawdopodobnie zbyt dużo oleju w przekładni - sprawdź poziom. Ma być do dolnej krawędzi korka wlewowego.
2, To stukanie przy podniesionym kole jest nie do określenia (wsłuchiwałem się kilkakrotnie na filmie). Musisz przyhamować koło i wtedy słuchać. Przy przyhamowaniu stukanie powinno zniknąć albo da się ustalić co stuka.
3. Jeśli przy przyhamowaniu stukanie zniknie to nie zawracaj sobie głowy stukaniem na centralce - to luzy na elementach przeniesienia napędu na koło ze skrzyni biegów.