Forum Honda NTV

Powitalnia - Ponownie zawitał

Łukasz_K - Sob Lis 06, 2021 17:59
: Temat postu: Ponownie zawitał
Dzień dobry
Po kilkunastu próbach ponownie udało mi się zarejestrować na forum. Po tym jak przywrócona została baza okazało się że świeżaków nie ma. Także witam ponownie. Staram się robić pierwsze kroki w motocyklizmie po przesiadce z 125. Kupiłem trochę po taniości deauville z 98 i nawijam kilometry. Szykuje się też do pierwszego serwisu. Jako że 120 tys na budziku to wypadałoby zajrzeć do gaźników i filtrów. No i płyny oraz olej wymienić. Po konsultacji z mechanikiem zasugerował że przy okazji synchronizacji gaźników powinienem dokonać regulacji zaworów. Dajcie znaka czy to konieczne. Z góry dziękuję. Pozdrawiam wszystkich i życzę cierpliwości w oczekiwaniu na nowy sezon.
Łukasz
Ciok - Sob Lis 06, 2021 21:47
:
Regulacja zaworów, nie jest z tego co pamiętam, bardzo skomplikowana. Zawsze warto wyregulować.


LwG
Scotty_ - Nie Lis 07, 2021 10:55
:
Witaj we właściwym miejscu!!!

Jak robisz serwis, to lepiej zrobić komplet. Po regulacji zaworów silnik będzie pracował poprawnie - tak samo, jeśli były ustawione dobrze, lub lepiej. Nie wiem jak będzie u Ciebie, ale w Revelce za każdym razem tylko sprawdzam luzy, bo zawsze są w granicach.
oldmotory - Nie Lis 07, 2021 11:01
:
Witaj! :wink:
mrok31337 - Pon Lis 08, 2021 09:20
:
Cześć. Koniecznie zerknij do zaworów.
Skorpionwr - Pon Lis 08, 2021 15:54
:
Witam Kolegę.
dosiek77 - Wto Lis 09, 2021 10:00
:
Siema :mrgreen:
Robert Ozy - Wto Lis 09, 2021 11:53
:
Powitał :cool:
rzempi - Sob Lis 20, 2021 18:35
:
Siemka :cool:
Łukasz_K napisał/a:
przy okazji synchronizacji gaźników powinienem dokonać regulacji zaworów.

Najpierw regulacja zaworów, później regulacja gaźników. Stara sprawdzona zasada. Z resztą nigdy nie masz pojęcia kiedy i czy w ogóle regulacja zaworów była robiona.
Polk - Pon Lis 22, 2021 19:43
:
Witaj :)
izywec - Wto Lis 30, 2021 23:40
:
Witaj i szczęśliwie ganiaj po trasach !
P.S. Przy regulacji luzów zaworowych przy tym przebiegu pomierz wskaźnik wydłużenia łańcuszka rozrządu . Ciekaw jestem ile będzie przy tych 120 kkm. Napisz !
slavkc - Sro Mar 23, 2022 23:53
:
Cześć, witaj ponownie na forum, reaktywacja :)
Łukasz_K - Nie Cze 04, 2023 21:07
:
izywec napisał/a:
Witaj i szczęśliwie ganiaj po trasach !
P.S. Przy regulacji luzów zaworowych przy tym przebiegu pomierz wskaźnik wydłużenia łańcuszka rozrządu . Ciekaw jestem ile będzie przy tych 120 kkm. Napisz !


Pomiar zrobiony i okazuje się że łańcuch luzów nie ma, znacznik na 2 mm wysunięty tzn. ktoś zapewne kiedyś już wymienił osprzęt. Co ciekawe, luzy w normie. Dlatego sprawdziłem tylko jeden garnek. Może źle zrobiłem ale stuków zaworów nie słychać. Nawet nie zmieniałem regulacji gaźników bo świece miały ładny kolor. Oczywiście dałem nowe świeczki i zrobione zostało synchro, choć dramatu nie było. No ale teraz jest lux. Pokrywa klawiatury ma ładny kolor czyli olej raczej terminowo wymieniany.

Może trochę na skróty taki serwis ale po co nadmiernie grzebać skoro działa.
Temat odgrzewany ale przy takim nalocie na budziku to raczej stan ok i chciałem się podzielić. Pozdrawiam Wszystkich raz jeszcze!