Forum Honda NTV

Powitalnia - Przerwa techniczna

Brt - Nie Wrz 26, 2021 20:48
: Temat postu: Przerwa techniczna
Cześć
Po dłuższej nieobecności forum wraca do Internetu!
Mieliśmy trochę problemów technicznych, ale w końcu udało się je naprawić.

Niestety, ucierpiała baza danych. Obecnie jest przywrócony backup z początku czerwca.

Wszyscy nowi użytkownicy, którzy rejestrowali się po tym terminie, niestety muszą zrobić to ponownie.
Część postów (np. temat o zdjęciach z ostatnich Łojów) liczę, że z Waszą pomocą uda się odbudować.

Sprawdzcie dane w waszych profilach, czy wszystko się zgadza.

Mocno zalecam zmianę/aktualizację waszych haseł!

Jeśli podczas użytkowania forum natraficie na jakieś błędy, piszcie w tym temacie.
izywec - Wto Wrz 28, 2021 12:12
:
Olbrzymie podziękowanie za trud przywrócenia Strony, bowiem szkoda by było tracić tak wiele istotnych informacji a tak pożytecznych dla użytkowników NTV/NT. :lol:
P.S. Podaj konto to się dołożę do opłaty wynajęcia domeny.
mrok31337 - Wto Wrz 28, 2021 12:43
:
Dokładnie. Wydaje mi się, że domena powinna być opłacana ze składki zbieranej na forum.
Skorpionwr - Sro Wrz 29, 2021 11:19
:
Popieram.

Jak Bóg da zdrowie i możliwość zorganizowania 14 spotkania to zrobię kalkulację taką aby zostało po parę złotych od osoby. Jak się pomnoży przez powiedzmy 50 osób to będzie pewnie parę stówek.
Majchas - Pią Paź 01, 2021 20:59
:
80-150 zł to chyba nie jest problem. Zakładam że teraz to już nikt nam nie wyłączy.
Cieszę się że forum już działa
Ansobi - Sob Paź 02, 2021 11:23
:
Taka skarbnica wiedzy o naszych motorkach powinna być symbolicznie płatna ... każdy może wpłacić parę złotych na działalność forum. Tam mi się wydaje ..... Podajcie numer konta. A może zrobić konta premium dla chętnych ?
Ciok - Sob Paź 02, 2021 21:05
:
Ansobi napisał/a:
Taka skarbnica wiedzy o naszych motorkach powinna być symbolicznie płatna ... każdy może wpłacić parę złotych na działalność forum. Tam mi się wydaje ..... Podajcie numer konta. A może zrobić konta premium dla chętnych ?

Dobry pomysł.
izywec - Sob Paź 02, 2021 23:39
:
Skorpionwr napisał/a:
Popieram.

Jak Bóg da zdrowie i możliwość zorganizowania 14 spotkania to zrobię kalkulację taką aby zostało po parę złotych od osoby. Jak się pomnoży przez powiedzmy 50 osób to będzie pewnie parę stówek.

Waldeczku ! To jest właściwe rozwiązanie moim zdaniem.
Grzechu - Nie Paź 03, 2021 19:42
:
Cytat:
A może zrobić konta premium dla chętnych ?
A czym miałoby wyróżniać się konto premium? :wink:

U mnie występuje problem z logowaniem, bardzo często mnie "wyrzuca" i muszę się logować ponownie.
mrok31337 - Pon Paź 04, 2021 07:48
:
To się dzieje chyba u wszystkich i jest winą hostingu
Polk - Pon Paź 04, 2021 10:20
:
Popieram. Moim zdaniem lepiej zrobić zrzutę tu i teraz na jakieś konto. Kasa jest potrzebna pewnie już. Na zlot nie wszyscy z forum przyjeżdżają, a tu jest więcej nas i większą kwotę można uzyskać. Można zrobić listę kto wpłacił, tak dla informacji. Na zlocie ewentualnie uzupełnić, jak zabraknie i nie trzeba czekać. Też więc czekam na nr konta i ustalenie kwoty. Myślę, że równą dla wszystkich byłoby najlepiej.
mrok31337 - Pon Paź 04, 2021 11:05
:
Myślę, że nadwyżkę można przeznaczyć na zapłatę dla osoby która podejmie się przeniesienia bazy forum na nowy silnik
Polk - Pon Paź 04, 2021 14:41
:
Szybko licząc od 5 kwietnia, czyli ostatnie pół roku, logowało się nas około 200 uczestników, a przez rok około 320 osób.
Skorpionwr - Wto Paź 05, 2021 12:24
:
Moja propozycja ma na uwadze raczej uzupełnienie środków na domenę w przyszłości.
Teraz zrzutkę można zrobić jak najbardziej.
mrok31337 - Wto Paź 05, 2021 14:50
:
Koszt roczny domeny to 60-120pln
Podniesiesz "ceny" Łojów o 10pln za usera i będzie kasy na 5 lat :)
izywec - Czw Paź 07, 2021 00:55
:
mrok31337 napisał/a:
Koszt roczny domeny to 60-120pln
Podniesiesz "ceny" Łojów o 10pln za usera i będzie kasy na 5 lat :)

Przy takim koszcie domeny to Waldi nie musi więcej niż 3 PLN-y na uczestnika Łojów nakładać. To Jego sprawa bo Wy tego nie zauważycie !!!!! :lol:
Scotty_ - Czw Paź 07, 2021 05:18
:
Do kosztów domeny (tylko adres internetowy) trzeba jeszcze dodać koszty serwera (miejsca gdzie cały kontent forum jest przechowywany)
izywec - Czw Paź 07, 2021 13:31
:
Ja taki biegły w opłatach nie jestem. Niech BRT powiadomi o kosztach Waldka i sprawa będzie definitywnie załatwiona. Przestańcie "bić pianę" !!!!!!
BRT nie musi i nie powinien nas (portal) utrzymywać. wystarczy robota przy portalu za co Mu wielkie podziękowanie.
Scotty_ - Czw Paź 07, 2021 23:54
:
Mi broń boże nie chodzi o bicie piany, tylko zaznaczenie dla niewiedzących, że domena to nie wszystkie opłaty.

Jak Brt się podzieli i formacją gdzie wpłacać, to zaraz pewnie znajdzie się kilku forumowiczów chętnych do wpłaty (ja się do tej grupy zaliczam).
Zrzuta Łojowa, to swoją drogą, bardzo dobry sposób na pozyskanie środków na dalsze funkcjonowanie forum w internecie.
grad74 - Nie Paź 10, 2021 12:37
:
Ja też jestem zdania że każdy użytkownik forum powinien wnosić coroczna opłatę na funkcjonowanie forum.
mrok31337 - Pon Paź 11, 2021 08:09
:
Nie wydaje mi się dobrym pomysłem to, żeby obowiązkowe składki forumowe były dobrym pomysłem. To już lepiej zrobić dobrowolne składki, ale to też wiąże się z pewnymi działaniami formalno prawnymi. Kto przyjmie na swoje konto taką kasę i będzie się zastanawiał czy przywali się do niego US? Rozwiązaniem jest utworzenie stowarzyszenia jak np mają na forum afryki twin.
Skorpionwr - Pon Paź 11, 2021 12:42
:
Wojtku gdyby tu wchodziły sumy liczone w wielu tysiącach to ktoś może by zwrócił uwagę.
Jeżeli chodzi o obowiązkowe wpłaty to zgadzam się w pełni. Tak to już jest, mała grupa sponsoruje większą.
Brt - Pon Paź 11, 2021 22:36
:
Cześć
Skoro zostałem wywołany do odpowiedzi to dodam swoje 3 grosze do tematu.
Po co psuć coś co działa? Forum jest, działa i to jest najważniejsze. Działało wcześniej i później też będzie działać. Ktoś następny podejmie rękawicę...

Moim zdaniem taki temat jak składki nie ma racji bytu. Takie rozmowy były już wcześniej prowadzone i w sumie nic z nich nie wynikło. Raz na 5-10 lat robiło się ściepe i serwer działał dalej.
Stawki są znane i względnie stałe. Domena - 100pln + Miejsce na serwerze - 100pln. Koszty per rok. Nie są to straszne kwoty.

Nikt nikogo nie zmusza do płacenia za cokolwiek. Po co później tworzyć jakieś dziwne podziały, ten zapłacił, tamtem obiecuje że napewno zapłaci, a jeszcze inny olał temat bo od 3 lat nie loguje się na forum.

Ze swojej strony też nie chce prowadzić żadnych rozliczeń: kto ile dał, na ile to starczy, itd. Poprostu nie chce mi sie. Po co ktoś ma mieć do mnie potem pretensje, że zapłacił a coś nie działa... Całą biurokrację z US pomiajam bo to zupełnie osobny temat, który też nie zachęca do takich działań.

Jak ktoś chce się dorzucić to jest wyłącznie jego dobra wola. Temat raczej na PW niż ogólnodostępny post.

Pozdrawiam
Brt
sladek - Wto Paź 12, 2021 10:55
:
Joł, kopę lat :)

To mi udało się "podkraść"/uratować forum od Kermadeca.
Jest u mnie i jest bezpieczne, żadne ściepy nie są potrzebne.
Proponuje też certyfikat SSL aby w końcu forum miało HTTPS:)

Całe szczęście że BRT czuwał i dzięki jego wysiłkowi udało się odratować pliki.
Dzięki BRT!
Skorpionwr - Wto Paź 12, 2021 11:50
:
No i super.
Powtarzam jak dożyję we względnym zdrowiu to z następnych Łojów zostanie coś na nasze forum i będzie po problemie.
Administracja wystarczy, że poświęca swój na prowadzenie forum. Dlaczego mają jeszcze dokładać kasę.
2 stówki to nie majątek ale kilka złotych od osoby to już w ogóle żaden wydatek. :wink:
Robert Ozy - Wto Paź 12, 2021 12:10
:
Skorpionwr, popieram w całej rozciągłości. Przyjdą Łoje, będzie ściepa :twisted:
mrok31337 - Wto Paź 12, 2021 13:43
:
Proponuję zrobić też nabór na nowych moderatorów i zrobić czyszczenie z kont nieaktywnych od lat. No i porządek z wylogowywaniem co chwilę...
izywec - Wto Paź 12, 2021 14:38
:
Robert Ozy napisał/a:
Skorpionwr, popieram w całej rozciągłości. Przyjdą Łoje, będzie ściepa :twisted:

Waldeczku ! Temat ogarnięty. Wszystko w Twoich rękach - dodatek ca 5 pln przy "zjazdowcach" rzędu 50 - 70 uczestników załatwia wszystkie "wodotryski" na forum.
Tego roku proponuję ściepę na priv.
Ciok - Wto Paź 12, 2021 23:49
:
sladek napisał/a:
Joł, kopę lat :)

To mi udało się "podkraść"/uratować forum od Kermadeca.
Jest u mnie i jest bezpieczne, żadne ściepy nie są potrzebne.
Proponuje też certyfikat SSL aby w końcu forum miało HTTPS:)

Całe szczęście że BRT czuwał i dzięki jego wysiłkowi udało się odratować pliki.
Dzięki BRT!


Miło poczytać.
mrok31337 - Wto Paź 19, 2021 14:24
:
Czy da się coś zrobić, żeby nie wylogowywało mnie z forum co 5min?
izywec - Wto Paź 19, 2021 16:17
:
mrok31337 napisał/a:
Czy da się coś zrobić, żeby nie wylogowywało mnie z forum co 5min?

Mnie wprawdzie Bitdefender często ostrzega o niepewnej stronie ale pozwala wejść po kliknięciu na "Rozumiem ale pozwól wejść", natomiast strona chodzi bez wylogowywania całymi godzinami. Używam przeglądarki Wujka Google czyli "Chrome". Może to wina Twej przeglądarki ?
mrok31337 - Wto Paź 19, 2021 16:34
:
Skoro u Ciebie działa, to widać wina po mojej stronie. Zaczynam grzebać :)
Scotty_ - Wto Paź 19, 2021 17:51
:
U mnie Chrome też traci logowanie. Daj znać, jak znajdziesz rozwiązanie. :wink:
izywec - Wto Paź 19, 2021 20:11
:
Scotty_, Co znaczy traci logowanie ? Czy to znaczy przerzuca Cię na stronę niezalogowaną albo w ogóle z strony NTV,NT ? Masz zapisane hasło w Chrome ? Może dałeś hasło : "Nigdy nie zapisuj".
Ciok - Wto Paź 19, 2021 21:27
:
Scotty_ napisał/a:
U mnie Chrome też traci logowanie. Daj znać, jak znajdziesz rozwiązanie. :wink:


Na Mozilli chodzi bez problemu, ale jak dłuższa chwila (z 5 minut?) bezczynności to też wyloguje na start.
kudlaty - Wto Paź 19, 2021 22:11
:
No to wygląda na to że ile ludzi tyle opinii ;-)
U mnie na 2 komputerach nie mam żadnego problemu z wylogowywaniem.
Brt - Sro Paź 20, 2021 12:16
:
Cytat:
Długość Sesji [ sekundy ]
Aktualizacja informacji o obecności użytkownika na forum jest zmieniana co 60 sekund, natomiast po przekroczeniu czasu nieobecności na forum przekraczającego tą wartość z prawej strony, dopisywana jest kolejna wizyta użytkownika i zostaje wyzerowany czas obecności użytkownika na forum. Sugerowana wartość: 300-1500 sekund (5-25 minut)

Parametr jest ustawiony na 1200 sekund (20minut)
mrok31337 - Sro Paź 20, 2021 14:26
:
A to było zmieniane? Bo kiedyś nie było tego problemu. Klikałem sobie na "odśwież" w przeglądarce i pokazywało mi nowe posty. Teraz klikam odśwież i muszę się logować na nowo
Scotty_ - Sro Paź 20, 2021 18:00
:
Brt, a czemu nie działa to pole wyboru "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie"? W sensie zaznaczyć można, ale nic to nie zmienia. Bo pewnie ta funkcjonalność została wycięta lub zmodyfikowana i dlatego te problemy z częstym logowaniem się.
izywec - Pią Paź 22, 2021 10:25
:
U mnie rewelacja!!!! Pozostawiłem komputer na uśpieniu wczoraj i przez zapomnienie idąc spać nie zamknąłem żadnego okna ani nie wyłączyłem komputera. Dzisiaj o 10 - tej po kliknięciu na enter jestem na portalu bez logowania czyli 1200 sekund mnie nie wyrzuciło z naszej strony NTV/NT. Przypadek?
P.S Odznaczenie logowania przy każdej wizycie też u mnie nie działa ale to mi nie przeszkadza.
Brt - Nie Paź 24, 2021 10:41
:
mrok31337, W sumie nic.
Jest możliwość, że podczas migracji coś się rozjechało z konfiguracją.
Scotty_, A działało to wcześniej? Nie korzystam z tej opcji i nie zwróciłem uwagi.
izywec, W dzisiejszych czasach przeglądarki same też potrafią "podbijać" sesje.

Cięzko mi powiedzieć od ręki dlaczego tak jest. Miejsc do sprawdzenia jest wiele. Postaram się w wolnej chwili to ogarnąć.
Scotty_ - Nie Paź 24, 2021 11:12
:
Brt, odpowiem tak, że od pewnego czasu nie działa. Nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć od kiedy nie działa, ale wcześniej nie pamiętałem żeby była konieczność logowania się po zaznaczeniu automatycznego logowania. Po prostu otwierałem stronę i już się pojawiało, że jestem zalogowany.
mrok31337 - Pon Paź 25, 2021 08:38
:
Mam dokładnie to samo.
izywec - Pon Paź 25, 2021 13:21
:
U mnie automatyczne logowanie chyba bardzo dawno nie działało tzn. odhaczanie niczego nie zmieniało.
Teraz nie mam żadnych kłopotów z logowaniem jedynie mój Bitdefender (antywirus) czasami przypomina, że strona nasza jest "niezabezpieczona" ale pozwala warunkowo wejść.
To tyle!
Pozostaję "skrytoczytaczem" w tym temacie. :grin:
Brt - Pią Paź 29, 2021 18:00
:
Poprawiłem formularz rejestracji nowych użytkowników.
Nie powinno już być błędów podczas rejestracji
Ciok - Sro Lis 03, 2021 11:15
:
Sprawdziłem i w Mozilli mnie po jakimś czasie wylogowuje a w Operze nie.
Na marginesie długo jeszcze mamy czytać i wróciliśmy?
Ci, co chcieli, już chyba przeczytali ? :mrgreen:
Może coś radośniejszego?
izywec - Sro Lis 03, 2021 16:41
:
Ciok,
Powiadam CI : marudzisz !
Ciok - Sro Lis 03, 2021 18:07
:
izywec napisał/a:
Ciok,
Powiadam CI : marudzisz !

Tja. Przezywają mnie w warsztacie Maruda. Nie wiem zresztą dlaczego.
mrok31337 - Czw Lis 04, 2021 08:30
:
Ciok napisał/a:
Sprawdziłem i w Mozilli mnie po jakimś czasie wylogowuje a w Operze nie.
Na marginesie długo jeszcze mamy czytać i wróciliśmy?
Ci, co chcieli, już chyba przeczytali ? :mrgreen:
Może coś radośniejszego?

A mnie w operze wylogowuje
Ciok - Czw Lis 04, 2021 13:25
:
mrok31337 napisał/a:
Ciok napisał/a:
Sprawdziłem i w Mozilli mnie po jakimś czasie wylogowuje a w Operze nie.
Na marginesie długo jeszcze mamy czytać i wróciliśmy?
Ci, co chcieli, już chyba przeczytali ? :mrgreen:
Może coś radośniejszego?

A mnie w operze wylogowuje


Może mi doczepili jakieś gówno do przeglądarki..
Skorpionwr - Pon Lip 04, 2022 13:21
:
Ze zlotu zostało 500pln + 100pln za spodnie które przywiózł Ente czyli na domenę mamy 600zł
Jestem umówiony ze Sladkiem na przekazanie kasy.
Mam nadzieję, że na trochę wystarczy.
mrok31337 - Pon Lip 04, 2022 13:23
:
Przydałoby się paru aktywnych członków forum zrobić modami, żeby można było reagować na potrzeby userów i czyścić foruma ze śmieci