Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Zamek kufra

Wojtek63 - Sro Maj 20, 2020 17:32
: Temat postu: Zamek kufra
Witam
Motocyklista cieszy się dwa razy: jak kupuje i sprzedaje pojazd.
Ja się cieszyłem jak kupiłem przedwczoraj moją Devi. Teraz odkrywam to czego nie widziałem u pośrednika. Uszkodzony jest jeden zamek lewego kufra.
Czy można jeździć z tylko jednym zamkiem zamkniętym? Nie otworzy się?
Gdzie można taki mechanizm kupić?
CO trzeba zdemontować aby się do mechanizmu dobrać? Wszystkie osłony z tyłu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
PeterP - Sro Maj 20, 2020 21:18
:
zawsze możesz złapać ekspanderami albo gumami fitness. tak na szybko. Jest "chałupnicza"metoda "naprawy poprzez przykręcenie zamków do kapturów blacharskich

Natomiast aby zrobić to najbardziej poprawnie, to musisz niestety rozebrać cały tył... a przynajmniej poluzować obydwa czarne tylne boki i zdjąć ten do naprawy, pamiętaj o wszystkich śrubkach w tym tej małej spinającej tunel, aby nic przy demontażu nie połamać.
Naprawa zajmie Ci około 3 godziny; wystarczy Ci 8 śrub m5 (im mniejszy łepek tym lepiej) + po garści podkładek i nakrętek... chyba że coś się ze sprężynkami albo linką stało, w co wątpię. z narzędzi zestaw kluczy, wkrętarka + wiertło, szlifierka, albo ostrzałka stołowa, ewentualnie gwóźdź i lampka lutownicza aby się ładnie przegrzać przez plastik. smar aby przy okazji wyczyścić i posmarować mechanizm... takie tam pierdoły odrobina czasu, ogarniesz bez problemu i będzie jak nowe bez szpetnych bebechów na wierzchu.
Mac - Sro Maj 20, 2020 23:06
:
Lewe pokrywy z reguły szybciej się wyrabiają, z uwagi na dostęp do nich.
W zamkach raczej nie ma co się popsuć. Jedną z przyczyn niedomykania się jest zabrudzenie się. Trzeba wówczas je przeczyścić. Ale to wiąże się z rozbieraniem sporej części tyłu motocykla. Przerabiałem to w zeszłym roku.
Fotki z demontażu.
https://photos.app.goo.gl/LjUr7pWVr3hCR1417
Jeśli doszło do uszkodzenia, to sam zamek widziałem jakiś czas temu na allegro za niecałe 100 zł.
Wymontowany zamek
https://photos.app.goo.gl/NkWrVHrfpdDnUGtHA
oldmotory - Czw Maj 21, 2020 07:13
:
Mac napisał/a:
Ale to wiąże się z rozbieraniem sporej części tyłu motocykla


Uważam, że warto podejść do tego na spokojnie, i naprawić co trzeba i jak trzeba :mrgreen:
Nawet jeśli straci się dwa dni na grzebanie, to uważam, że warto podjąć trud .
Wojtek63 - Czw Maj 21, 2020 09:48
:
Niestety zamek jest uszkodzony, nie zabrudzone. Wylamany jest element, który powinien być popchniety przez rygiel klapy. Rygiel nie może po pchać zapadnie, która go zatrzaśnie.
Sam mechanizm widziałem na Alego ale to było rok temu😠

Na razie pozostanie mi chyba prowizoryczne.
oldmotory - Czw Maj 21, 2020 10:08
:
Tu jest ale.... :cry:
https://allegro.pl/oferta/honda-nt700v-zatrzask-kufra-zamek-mechanizm-zamka-9254056356

Można też poszukać całego schowka z zamkiem?
https://allegro.pl/oferta/kufer-schowek-lewy-honda-ntv-nt-700-deauville-9271893637
daryjusz - Czw Maj 21, 2020 10:49
:
oldmotory napisał/a:
zawsze możesz złapać ekspanderami albo gumami fitness. tak na szybko. Jest "chałupnicza"metoda "naprawy poprzez przykręcenie zamków do kapturów blacharskich


Jas Fasola robił nawet solidniej ;]




C do ułąmanego elementu - nie idzie go dorobić np. z metalu? Jak to wygląda? Może da się wykonać na wzór samemu/u ślusarza. Ja tak kiedyś dorabiałem koszyczek sprzęgłowy do nietypowego motoroweru - fabryczny się sypał, dałem człowiekowi z zakładów mechaniki precyzyjnej to mi zrobił i kły zanitował w takim metalu, że przez następnych X lat to jeździło i nawet luzu nie dostało.
PeterP - Czw Maj 21, 2020 18:40
:
Wojtek63 napisał/a:
Niestety zamek jest uszkodzony, nie zabrudzone. Wylamany jest element, który powinien być popchniety przez rygiel klapy. Rygiel nie może po pchać zapadnie, która go zatrzaśnie.
Sam mechanizm widziałem na Alego ale to było rok temu😠

Na razie pozostanie mi chyba prowizoryczne.

zrób fotkę oznacz gdzie się ułamało, może coś wymyślimy... nie wiem co się musiało stać żeby ułamać coś w mechanizmie zamku, wszystko w okół delikatne, plastikowe a to solidny metal :???: :shock: :???:
oldmotory - Czw Maj 21, 2020 20:26
:
PeterP napisał/a:
nie wiem co się musiało stać żeby ułamać coś w mechanizmie zamku

Masz rację! Taki mechanizm to raptem kilka blaszek , może faktyczne można coś wyprostować, lub dorobić, Tym bardziej, że oba zamki to zapewne lustrzane odbicie.
EREB - Czw Maj 21, 2020 21:17
:
W 650 żeby zamknąć muszę trzasnąć dosyć solidnie. Ale wszystko działa jak należy. Moze w 700 cos spierdolili...
Rador - Pią Maj 22, 2020 13:21
:
W 650 regulacja zamka jest prostsza. Nie trzeba trzaskać. Wystarczy poluzować śruby w pokrywie i wysunąć troszkę uchwyt/pałąk i już będzie się zamykać delikatnie. Zamykanie kufra powoduje wbijanie pałąka wgłąb pokrywy, wystarczy wyregulować.
Jacek_M - Nie Maj 24, 2020 18:40
:
u mnie (po wymianie pokryw na szerokie, nie domykał się prawy kufer ) pomogło włożenie podkładek pod rygle zamka, po tym jak zauważyłem, że rygiel nie dociskał wystarczająco tego języczka zapadki i nie zamykało się. Po włożeniu podkładek, jak ręką odjął.