Forum Honda NTV

Ogólne - Wyświetlacz zmiany biegów.

Satok - Sob Lut 15, 2020 18:09
: Temat postu: Wyświetlacz zmiany biegów.
Hej.
Zachciało mi się gadzetu. Kupiłem wyświetlacz GPT z wtyczką... i właśnie. Nie wiem gdzie mogę ją wpiąć. Wolne są dwie kostki zółta i pomarańczowa ale mają inne kształt. Może pomożecie ?..
Moto NTV 700 2008 r.
Majchas - Nie Lut 16, 2020 20:11
:
Nie masz instrukcji? U kogoś na Facebooku widziałem że ma wyświetlacz biegów.
stator - Nie Lut 16, 2020 22:00
:
PO doświadczeniach z "mechanicznym" wyświetlaczem, zamówiłem elektroniczny.
Czekam na dostawę i śledzę temat.
izywec - Pon Lut 17, 2020 23:59
:
Satok,
Jest taki duży temat na naszym portalu poszukaj !
Uwagi na temat przydatności tego urządzonka tutaj :
https://hondantv.pl/forum/viewtopic.php?t=8355&highlight=wyswietlacz+biegu
Wynika z nich, ze to urządzenie mało przydatne. :mrgreen:
To też moje zdanie, bo rzut oka na obroty i prędkość jednoznacznie podaje bieg.
Np. : 3000 obr. i 50 km/h to trójka a 4000 obr i 100 km/h to piątka. Dla bardziej wprawnych to kąt między wskazówkami obrotomierza i szybkościomierza określa bieg.
Dla piątki wskazówki chodzą równolegle.
Emhyrion - Wto Lut 18, 2020 10:15
:
Tak, tak w teorii podczas jazdy to wszystko jest łatwe do ogarnięcia, ale mniej wprawni kierywcy mają problem z liczeniem do 5, a jak jeszcze robi się nerwowo na drodze to lepiej mieć niż nie mieć.

Ja w Deauvile zastanawiałem się nad kupnem, w końcu odpuściłem, bo jak piszesz - w sumie to proste do ogarnięcia. W RT mam i chwalę to sobie, bo niby też tylko 5 biegów, ale przy tym silniku, który ciągnie jak wściekły od 2500 obrotów czasem nie wiadomo, co za bieg jest wrzucony :)
aroxe - Sro Lut 19, 2020 08:21
:
Sam taki kupiłem, przypłynął prosto z Chin. Jeszcze nie montowałem, ale z tego co rozeznawałem temat to podłączasz go pod wtyczkę diagnostyczną, która w NT700V znajduje się pod lewą osłoną poniżej siedzenia. Tam jest wolna wtyczka, bodajże czerwona.
motonita1 - Czw Maj 27, 2021 15:58
: Temat postu: wskaźnik biegów
To jeszcze ja dołączam do tych, którzy lubią wskaźnik biegów. W Triumphie st miałem i był nieodzowny, a teraz zainstalowałem w NT700V i też jest pomocny. Może to gadżet jak niektórzy uważają, ale w gorących momentach ułatwia życie :)