Forum Honda NTV

Ogólne - Pożegnanie z Siwą Diablicą

Emhyrion - Sob Cze 01, 2019 15:33
: Temat postu: Pożegnanie z Siwą Diablicą
Po ponad dwóch latach wspólnej przygody z Siwą Diablicą przyszedł czas na rozstanie. Za bardzo masakrowała mi krzyż na dłuższych wypadach, a i brak ABS coraz bardziej mi doskwierał.

W efekcie siwa pojechała sobie dziś na Podkarpacie. Nie można wykluczyć, że wkrótce na forum przybędzie nowy użytkownik. A ja się przesiadam, na inne moto, ale nie koniecznie na inne forum.
grad74 - Sob Cze 01, 2019 17:55
:
A zdradź, co Ci chodzi po głowie?
Ciok - Sob Cze 01, 2019 18:13
:
"popatrz miła na nas też już przyszedł czas,
by powoli się rozstawać
wszystkie swoje rzeczy zacząć brać, a nieswoje pooddawać
i nie róbmy może żadnych głupich scen bo niepotrzebne są słowa
twoje oczy mówią" :shock: :lol:
To niech komuś dobrze służy a tobie nowego sprzęta jak najszybciej rzyczymy
Emhyrion - Sob Cze 01, 2019 18:19
:
grad74 napisał/a:
A zdradź, co Ci chodzi po głowie?


Podobno wszyscy prędzej czy później kończą na GS, więc postanowiłem się zapoznać bliżej z niemiecką technologią. Co prawda nie GS, bo one są tak brzydkie, że wstydziłbym się na to wsiąść, ale bliska konstrukcja – R1100RT

I nie chodzi po głowie, a w zasadzie jedzie do mnie. Powinienem mieć w przyszłym tygodniu.
EREB - Sob Cze 01, 2019 20:40
:
Wyglad rzecz gustu. Przed zakupem devi myślałem o Rt. Choć GS jednak oprócz tego, że dobrze jedzie po szosie to jednak jak zjeździe z asfaltu to dalej jedzie 😉 Życzę przyjemnej jazdy na nowym nabytku 😀
Emhyrion - Sob Cze 01, 2019 22:21
:
Oczywiście masz rację, wszystko jest kwestią gustu.

Teraz szukałem motocykla na dalsze wyprawy po czarnym. Taką planuję, może jeszcze w tym roku się uda, a na bank w przyszłym. Żadne tam szutry, chyba, że kilometr tu czy tam. Devi też nie była królową off-roadu, ale jakoś udawało się czasem przejechać po bitej drodze.

Natomiast w przypadku RT jest to wypadkowa dwóch rzeczy. Jedna, to cena - RT w dobrym stanie jest tańszy niż Tiger Explorer. I to dwukrotnie. Po drugie, to w RT siedzę po prostu jakby to moto było szyte na mnie. Czy mi się podoba? No w tym kolorze co mam mieć to chyba nawet GS mógłby mi się spodobać, więc jest ok, choć tak po prawdzie to BMW z przodu przypomina gigantyczną mydelniczkę.

Może pokocham, a może spełni stawiane przed nią zadania i sprzedam, wymienię na coś innego. Do Devi już jednak nie wrócę. Ma mnóstwo zalet, ale ma i wady. Jak dla mnie najgorszą jest pozycja za kierownicą, lekko przygarbiona. Za stary na to jestem :)
Leszek692 - Nie Cze 02, 2019 08:49
:
Witam , te bejce boksery trochę z przodu straszą tym reflektorem jednak dosiadając moto lampy nie widzimy :)
Widuję taką na ślicznych szprychowanych kołach złote piasty mniam i te wystające garnki kawał motora .
Niemcy pozostali wierni historii i wygrali co prawda ich bokser niewiele ma wslólnego z tym historycznym jednak ogólne założenia pozostały ..
Życzę fajnej Bejcy mam nadzieję. że w odgłosy szlifierkowe nie pójdziesz :) .
grad74 - Nie Cze 02, 2019 14:43
:
RT to super wybór, typowy "połykacz kilometrów". Gratulacje!!!
sgtcop13 - Nie Cze 02, 2019 21:16
:
Leszek692, a co Ci niby nie pasuje w szlifierkowych odgłosach? :wink:

Wiem, wiem...najlepiej gadane maja V-ki i tego się trzymajmy. :mrgreen:
Leszek692 - Pon Cze 03, 2019 00:03
:
W szliferkowych odgłosach hmm wycie żelaznej bestii co powoduje ciary na plecach jakbym ślubną słyszał .
A to ma być przyjemność , wychowany jestem na wsi i od zawsze pokochałem wolnoobrotowe jednostki jako nastoletni gnój odpalałem ESA bo ojciec był po zawale a dla mamy było za ciężko uruchomić ręcznie dużego diesla i tak się to zaczeło .
Dla mnie muzyką jest gdy stary 6 garowy diesel zejdzie poniżej 400 obr/min i tak sobie pracuje :)
grad74 - Pon Cze 03, 2019 09:17
:
Leszek692 napisał/a:
W szliferkowych odgłosach hmm wycie żelaznej bestii co powoduje ciary na plecach jakbym ślubną słyszał .
A to ma być przyjemność , wychowany jestem na wsi i od zawsze pokochałem wolnoobrotowe jednostki jako nastoletni gnój odpalałem ESA bo ojciec był po zawale a dla mamy było za ciężko uruchomić ręcznie dużego diesla i tak się to zaczeło .
Dla mnie muzyką jest gdy stary 6 garowy diesel zejdzie poniżej 400 obr/min i tak sobie pracuje :)

No dokładnie, i to wrażenie , kiedy myślisz że już już ma zgasnać, a ta franca się "odbija" którymś tłokiem od kolejnego łyku paliwa i kręci dalej :mrgreen:
Leszek692 - Pon Cze 03, 2019 10:18
:
Jak napisał Ryszard Giera ze Stary Traktor Bieszczady wszystko grube i ciężkie ledwo się przelewa ratując Dutre na oryginalnym silniku Csepel [/i]
Emhyrion - Pon Cze 03, 2019 10:22
:
Ja tam nie mam nic do szlifierek i generowanego przez nie dźwięku, ale nie po to sprzedawałem Deauville, żeby teraz jak jakiś gówniarz rozciągać się na baku i jeździć z tyłkiem w górze i kolanami przy uszach.
mrok31337 - Pon Cze 03, 2019 10:39
:
Panowie, posłuchajcie sobie jak pięknie brzmi Honda CBX 1050 :D
Ciok - Pon Cze 03, 2019 17:01
:
Leszek692 napisał/a:
W szliferkowych odgłosach hmm wycie żelaznej bestii co powoduje ciary na plecach jakbym ślubną słyszał .
A to ma być przyjemność , wychowany jestem na wsi i od zawsze pokochałem wolnoobrotowe jednostki jako nastoletni gnój odpalałem ESA bo ojciec był po zawale a dla mamy było za ciężko uruchomić ręcznie dużego diesla i tak się to zaczeło .
Dla mnie muzyką jest gdy stary 6 garowy diesel zejdzie poniżej 400 obr/min i tak sobie pracuje :)


Sam się prosiłeś :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=KhKEwICyPJw

Chyba to sprzęcior dla Ciebie (jako drugie moto po Hondzi) :wink:

A ten wprost wymiata.. :cool:

https://www.youtube.com/watch?v=9ybu-hEfw_A :roll:
Leszek692 - Pon Cze 03, 2019 21:09
:
Śliczne filmiki Ciok w sam raz na urodzinki ;)
https://youtu.be/olM5cr8Hdp0
Jednak zdecydowanie wolałbym tego .
Ciok - Pon Cze 03, 2019 22:19
:
Leszek692 napisał/a:
Śliczne filmiki Ciok w sam raz na urodzinki ;)
https://youtu.be/olM5cr8Hdp0
Jednak zdecydowanie wolałbym tego .


Zdecydowanie od tego momentu
https://youtu.be/olM5cr8Hdp0?t=159

Ale potwór. :shock: :roll:
Emhyrion - Sro Cze 05, 2019 11:45
:
Kurcze, że też ja nie widziałem wcześniej tych wynalazków, może bym przemyślał zakup.
A tak to mam to:




mrok31337 - Sro Cze 05, 2019 11:55
:
:lol: :mrgreen:
kudlaty - Sro Cze 05, 2019 15:34
:
No co chcesz, taki "ładny", germański :-D
Radziu77 - Sro Cze 05, 2019 17:52
:
Gratuluję zakupu
(Niebieskie są najlepsze)
Emhyrion - Sro Cze 05, 2019 18:04
:
Ale czerwone najszybsze 😀
PeterP - Sro Cze 05, 2019 18:58
:
Co ty go Sąsiad z izraelskiej drogówki ściągnąłeś, że ma gwiazdę dawida na szybie... w sumie to i kolor by się zgadzał ;)
Emhyrion - Sro Cze 05, 2019 19:29
:
To gwiazda szeryfa, pierwsza odstrzału.

Potem jakieś zestarzałe już nieprzezroczyste folie ochronne, ogarnięcie tematu mocowania telefonu i kamery, a na koniec nowy kufer centralny, bo ten co jest ma jakieś dziury po kablach. Niemiec tam chyba jakąś dyskotekę przenośną woził.
Kobrzak - Sro Cze 05, 2019 20:59
:
Fajowy sprzęcior! :D

Bardzo ładny!
Polk - Sro Cze 05, 2019 22:27
:
Gratki. Kierownik się dwa razy cieszy: jak sprzedaje moto i kupuje moto:)


Następne potwierdzenie, że nie sprzęty, tylko ludzie stanowią te forum.
Toma311 - Sro Cze 05, 2019 23:06
:
Emhyrion napisał/a:
A tak to mam to:


O, dziadek mojego eRTeka :mrgreen:
Powodzenia Emhyrion, !
Karol CB 500 - Pon Cze 10, 2019 13:17
:
Emhyrion napisał/a:
grad74 napisał/a:
A zdradź, co Ci chodzi po głowie?


Podobno wszyscy prędzej czy później kończą na GS


Chyba na FJR czy ST 1300 kończą. Owszem, przejściowo też na GS, ale docelowo nadal w japońską myśl technologiczną.
PS. Zdrowo znoś germańca ;)
Emhyrion - Pon Cze 10, 2019 14:07
:
A żebyś wiedział, że brałem FJR pod uwagę, nawet oglądałem. I odrzuciłem w rozważaniach. Wcale nie siedziało mi sie na niej jakoś zauważalnie wygodniej niż na Deauville. Większa, szybsza, to tak. Ale nie wygodniejsza. Tymczasem to było podstawowe kryterium. Miało być z kardanem, mocniejsze i wygodniejsza właśnie.

[ Dodano: Pon Cze 10, 2019 20:04 ]
Na pewno FJR jest fajna. Pewnie ST1300 też, choć jak la mnie to za duży kloc jak na moc silnika i jakoś nie rusza mnie ta maszyna w ogóle. Jednak obie mają dla mnie jedną wadę - pozycja za kierownicą. Trzeba się pochylić prawie jak w Deauville, a tej miałem dość po kilku jazdach, gdy dziennie zrobiłem ponad 500 km. To nie na mój krzyż. Wolę Germańca, BMW przynajmniej projektowało motocykl dla Europejczyków, a nie małych skośnookich ludzików. :)
Kobrzak - Wto Cze 11, 2019 11:01
:
Obecnie to ja bym powiedział, że sporo osób kończy na motocyklach klasy adventure :D jakby nie było mamy prawdziwy wysyp maszyn do ciorania po bezdrożach, a jakoś te duże turystyki poszły w niepamięć lub nowych modeli po prostu nie ma
Majchas - Sro Cze 19, 2019 19:28
:
Czy wolno spytać za ile poszła?