Forum Honda NTV

Ogólne - Wasze hobby poza NTV ;)

vasiliy - Wto Kwi 07, 2009 21:09
: Temat postu: Wasze hobby poza NTV ;)
Chwalić się co jeszcze lubicie robić poza śmiganiem na moto :wink:
Killu - Wto Kwi 07, 2009 23:49
:
No ja na ten przykład trochę pogrywam na wieśle. "Grałem" także na perkusji i ogólnie moją pasją jest muzyka...
vasiliy - Sro Kwi 08, 2009 00:44
:
Również pogrywam na wieśle a co za tym idzie muzyka dominuje nad moim życiem :wink: Długo już grasz Killu? Jakie masz wiosełko?
aftys6 - Sro Kwi 08, 2009 01:10
:
A ja grzebie w elektronice trochę i elektryce ;]

Właśnie robię piecyk do wiesła :lol:
Killu - Sro Kwi 08, 2009 01:31
:
Ja tak "serio" wziąłem się za granie jak poszedłem do LO, czyli prawie 6 lat temu. Na wypasie w domku mam kilka wiosełek... Rozpoczynałem na starym "skrzypcowym" Defil 'a, wklejany gryf, całość machoń! Dla mnie tylko elektronika jest słaba, ale wystarczy dorzucić do gitary około 500zł na śmigane przystawki i masz wiosło jak Gibol za 5 klocków 8) Wystarczy także najtańszy preamp za 15zł i już jest tysiąckroć lepiej!!! Z wzmaka także jestem bardzo zadowolony!

A jaki sprzęt u Ciebie?

Aftys6 - a jaką konstrukcję Ty robisz? Lampę, czy tranzystor? Wg własnego pomysłu, czy na jakimś schemacie?
aftys6 - Sro Kwi 08, 2009 01:48
:
Tylko LAMPA ;]

Na razie mam w połowie ukończony na ECC 83 i EL84, docelowo ma mieć na wyjściu ok 7 wat ;] w dwóch kanałach. Jeden będzie to typowy czyścioch a drugi lekko przesterowany, ale z umiarem.

Tutaj mała próbka, nagrywana telefonem wiec jakość średnio dobra ;/

http://aftys6.wrzuta.pl/a...lampowka_czysty

Całość leży na desce więc są jeszcze jakieś przegłosy sieciowe ;] dodatkowo mam podpięty głośnik tonsila. Docelowo będzie combo z 8 calowym 15to watowym Eminence sound studio :D , niby mało ale do grania w pokoju i tak mało kto go odkręci na maksa ;]



W zimie jak będę się nudził to pod nóż pójdzie coś większego.

Chce zrobić 50 watowe combo bazujące kanałem czystym na fenderze a przesterem na Mesa single rectifier.

Ale to kiedyś, bo ro już będzie spory wydatek ;/
kermadec - Sro Kwi 08, 2009 02:09
:
Ja też sobie grywam... A co mi tam :wink: .
Killu - Sro Kwi 08, 2009 02:55
:
Kurcze... Myślałem, że będzie to grało gorzej a tu takie pozytywne zaskoczenie 8) A tak skoro jesteś znawcą tematu, to... Chodzą różne głosy, ale czy można zaaplikować do mojego Ashdowna Fallen Angel 60 DSP lampy 6L6 bez konieczności ingerowania w cokolwiek innego? I czy w ogóle ma to sens - nie zależy mi na głośniejszym graniu, ale na większym agresorze na niższych głośnościach, oraz na tym, żeby dół nie mulił, jak to w FA60DSP ma miejsce... I tak w ogóle, to grasz, czy tylko montujesz sprzęty?



A u Ciebie jak Kermadec z instrumentem? Bo Ty z zawodu muzykiem jesteś, to może powiedz coś więcej :wink:
aftys6 - Sro Kwi 08, 2009 11:49
:
Ja to grajek kiepski, znam zze 4chwyty, a sprawdza mi sprzęt kumpel :D

Co do twojego pytania to muszę poszukać w specyfikacjach coś o lampach o które pytasz, bo ja to raczej jestem samoukiem eksperymentatorem ;]

Z prób wiem że nie zawsze trzeba zmieniać model czy typ lamp, czasem starczy zmienić producenta :D

Podam tu przykład że ów zestaw który montuje ma w sobie lampy Tungsram, wystarczyło w ich miejsce włożyć radzieckie militarne 6N2P będące odpowiednikami ECC83 a brzmienie było już ciut bardziej mięsiste, bardziej klarowne idące w stronę grandżu ( czy jak to sie pisze) ;]

Na razie ostro eksperymentuje. Może uda mi się zrobić jakąś stronkę z opisem moich doświadczeń i odkryć z lampami ;]
kermadec - Sro Kwi 08, 2009 12:53
:
Killu - ja preferuje instrumenty z klawiszami :wink: .
perkusja - Sro Kwi 08, 2009 20:20
:
Gram na perkusji. A oprócz tego prowadzę własne studio nagraniowe w Poznaniu.
rock_out - Sro Kwi 08, 2009 20:24
:
Perkusja to moja kochanka, leje ją dość często, lubi to, dlatego tak nam razem dobrze.



http://img27.imageshack.u...e=p1000199b.jpg



http://img6.imageshack.us...e=p1000201b.jpg
kermadec - Czw Kwi 09, 2009 00:02
:
Kurcze - więcej tu muzyków niż bym się spodziewał :wink: .
Batman - Czw Kwi 09, 2009 02:58
:
Z 8 lat grałem łącznie w dwóch czy trzech kapelach. Teraz już nie mam czasu na to :( więc sprzęt sprzedany. Została tylko gitara elektryczna GMR - robiona na zamówienie (mam ją po znajomym), której nie pozbędę się do końca życia :D
vasiliy - Czw Kwi 09, 2009 18:29
:
Jeżeli o mnie chodzi Killu, posiadam akustyka jumbo Marris, który to aktualnie szykuje się na przeróbkę na elektroakustyka u lutnika [przetwornik aktywny piezo i preamp z Delayem najprawdopodobniej] :) Na stanie również stary klasyk Hohnera.



Miałem przyjemność wiosłować LP Studio i ta gitarka to mój faworyt w tej klasie cenowej. Być może już w tym roku sobie na nią pozwolę (oby!)



Na pewno macie jakiś ulubiony rodzaj muzyki jaką gracie?
Killu - Pią Kwi 10, 2009 00:16
:
Ja preferuję dynamiczne, poplądane i połamane riffy. Zwłaszcza techniczny death metal... Sprawia mi to frajdę, bo jest to zagadnienie wymagające... Jak po kilkudziesięciu minutach grania bolą łapy i plecy, to znaczy, że nawet jeśli nie było idealnie dawałem z siebie wszystko... Grałem kiedyś z różnymi znajomymi ale... Jestem za cieńki, żeby grać tak, jak bym sobie tego życzył... Dlatego czasami wspomagam znaojomych jeżeli tego potrzebują, ale preferuję granie w domu. A jak tam u was?



BTW - może jakiś BAND załorzymy 8) >>>JOKE<<<



No i dlatego zniechęciłem się do tego forum :? .

Za mało tu ludzi by wprowadzić dyscyplinę, która na forum SV się sprawdza.

Ma ktoś jakiś pomysł?



kermadec

kermadec - Pią Kwi 10, 2009 00:29
:
Jak dobrze pójdzie to będę miał cały sezon zajęty graniami i raczej sobie nie pojeżdżę.
Killu - Pią Kwi 10, 2009 02:09
:
Za często mi się to przytrafia :/ Sorry...
kermadec - Pią Kwi 10, 2009 14:26
:
Używaj FireFox 'a :wink: .
vasiliy - Pią Kwi 10, 2009 16:36
:
Kermadec, może weź jakiegoś ochotnika-pomocnika do prowadzenia forum, by nie było sytuacji że wolna amerykana się dzieje podczas Twojego zniechęcenia :wink: . A i mniej upomnień miałbyś do napisania bo druga osoba by Cię w części wyręczyła.
Killu - Pią Kwi 10, 2009 16:49
:
To jest chyba rozmowa na zupełnie inny temat...



Czy ktoś na forum interesuje się czymś, co nie jest motocyklem lub muzyką?

Mnie kiedyś bawiła jeszcze walka na miesze i inne wynalazki... Ale to dawne dzieje...
kermadec - Pią Kwi 10, 2009 20:38
:
No dokładnie - nie róbmy OT.



Poza motocyklami i muzyką... Lotnictwo, historia, modelarstwo, komputery, telefony komórkowe... Dużo tego :wink: .
vasiliy - Pią Kwi 10, 2009 21:28
:
Lubie podróżować, chodzić po górach. Bieszczady to moje ulubione polskie góry :) Po za tym po części fascynuje mnie broń z czasów 2 wojny światowej.
aftys6 - Sob Kwi 11, 2009 02:13
:




o Bieszczady ;D, chyba najpiękniejsze miejsce w Polsce ;]

Super jest jeszcze nad Bugiem.

Ja jeszcze lubię jeździć rowerem. Staram się codziennie zrobić min 15 km, jak się uda to i więcej ;]

No i lubię popstrykać jeszcze czasem zdjęcia, głównie są to fotoreporterskie do naszego lokalnego serwisu :)



P.S. Jakby ktoś był chętny to w lejusa jedziemy nad bug ;] zapowiada się ciekawa wycieczka ;]
Skorpionwr - Sob Kwi 11, 2009 10:57
:
Moją pasa było i jeszcze jest lotnictwo, niestety to miłość tylko platoniczna. Kiedyś zrobiłem co się dało żeby latać ale ze względów rodzinnych Lotnictwo Wojskowe zrezygnowało z mojej oferty. A później proza życia, rodzina praca i tak do dnia dzisiejszego.
vasiliy - Sob Kwi 11, 2009 23:02
:
Jeżeli o rowery chodzi, to mam bardzo starego holendra którym uwielbiam pomykać wszędzie gdzie i kiedy się da :) )
aftys6 - Wto Cze 02, 2009 02:00
:
Odświeżam temat :wink:

Są tu jacyś amatorzy fotografii ;>??
biker111 - Wto Cze 02, 2009 02:58
:
Jesli chodzi o zainteresowania to motocykle co wiadomo i muzyka pogrywam w kapeli punkowej o nietypowej nazwie SO2. A poza muzyką i motoryzacją to strzelectwo sportowe (wiatrówka, paczka śrutu, kilka tarcz i jazda). :)
Killu - Wto Cze 02, 2009 04:04
:
Fotografia jak najbardziej, ale czysto amatorsko i dla własnej uciechy :wink:

Gdzie można dorwać jakieś nagrania SO2? Z chęcią bym posłuchał... Jeżeli chcecie grać "zawodowo", to może zawitacie na strony internetowego antyradia... Jeżeli jesteście zainteresowani współpracą, to daj znać :wink:
aftys6 - Wto Cze 02, 2009 13:39
:
Ja kilka dni temu dorwałem stary obiektyw heliosa i teraz śmigam nim foty lustrzanką ;]

Fajne nim portrety wychodzą ;] http://aftys.flog.pl/wpis/280193/dudusia-
biker111 - Wto Cze 02, 2009 14:12
:
Wiesz narazie nie graslismy jeszcze koncertów po za miastem ale w miescie kilka ich było. Nagrania musze skołować od drugiego gitarzysty. A planowalismy nagrać jakiś albumik. a ty Killu grasz na czymś?? :?: Widze że punk ci leży, jedziesz na festiwal do węgorzewa?? http://www.rock.wegorzewo.pl/

UUU odszedłem od tematu :oops:
maurycy - Wto Cze 02, 2009 15:25
:
ja powróce do tematu,



Cwiczę na siłowni od 3 lat czyli od 17 roku życia.

Od 4 miesięcy staram się robic niektóre z tych ewolucji

http://www.youtube.com/wa...re=channel_page



Interesuję się jeszcze budownictwem drogowym i cięzkimi maszynami budowlanymi.

Jestem rowerzystą i biegaczem- w pełni amatorsko
vasiliy - Wto Cze 02, 2009 19:07
:
Skoro temat jest odświeżony to pochwale się: odebrałem wiosło parę tygodni temu od lutnika, i teraz zestaw wygląda następująco: http://www.motorfan.szafera.one.pl/inne/1a.jpg



Preamp + dealy i piezo Artec. Combo 20W ZAR.

Jestem wielce zadowolony! :)



P.s. Aftys, bardzo podoba mi się Twój album, masz chłopie rękę.
Fidel - Wto Cze 02, 2009 21:03
:
A ja uwielbiam kolarstwo górskie i obecnie, poza motocyklem znajduję czas tylko na śmiganie rowerem po okolicznych pagórkach :wink:
Killu - Sro Cze 03, 2009 02:30
:
Aftys - rzeczywiście zdjęcia spoko... A korzystasz z błon, czy na kompie dopieszczasz zdjęcia? Rodzice mojej dziewczyny są fotografami i mam dostęp do sporej ilości analogów i obiektywów, jednak wolę zabawy z kompaktową cyfrówką - nie potrafię kalibrować i używać ustawień aparatu tak kadrować, żeby chociaż połowa zdjęć była dobra - za cienki jestem, dlatego wolę trym makro i pejzaże w kompaktowej cyfrówce :wink:

Biker111 - punk mi leży, ale pod warunkiem, że są to surowe, nieokiełznane i niepokalane "komputerem" dynamiczne nagrania... Inaczej się nie da... Jeżeli miał bym grać punk, to tylko na garach (paukerowałem przez jakiś czas w zespole, ale atmosfera była taka, że na próbach krzesła latały), bo osobiście wolę techniczny death na "wieśle" 8) Generalnie, to jestem takim "muzycznym gówniarzem", którego jarają dysonansowe, połamane, szybkie riffy rozwalone po całym gryfie... Nie gram jednak w żadnej kapeli, bo jestem na to za cienki - nie potrafię grać tak, jak bym chciał :( Zapodaj mi nagrania na pocztę jeśli możesz - lubię słuchać demówek i mam ich małą kolekcję.

Maurycy - robisz takie tricki na drążku - WOW!!! A tak w ogóle, to bardzo oryginalne zainteresowania z tymi maszynami...

Vasiliy - robisz gitarę pod brzmienie jakiegoś konkretnego gitmana, czy pod siebie!? Pewnie wycinasz wczesny Blues i hołdujesz do Roberta Johnsona :wink: Mamy takiego gościa na osiedlu - gra na wiosełku i harmonijce ustnej jednocześnie, a w przerwach śpiewa... Dla mnie masakra!!! Ja nie potrafię nawet gwizdać melodii jak gram :( Ale mam za to inny dar - czasami potrafię grać kwestię z 3 gitar jednocześnie :wink: Oczywiście na gitarze sześcio-sznurkowej z jednym gryfem :D

Fidel - kolarstwo górskie - choruje na to samo... I jeszcze biega. Podziwiam gościa, bo najdłużej zdarzyło mu się nie trenować 2 dni z rzędu, a trenuje już ładnych kilka lat... A zaniedbał trening, bo w ostatnie wakacje wypłynęliśmy na kilkudniowy rejs i na Bałtyku - kilka kilometrów od brzegu raczej nie dało się pływać...

Ja mam jeszcze jedną rzecz... Może jeszcze nie jest to moje hobby, ale strasznie chciałbym (proszę się nie śmiać)... Grać na flecie :wink: Kiedyś kupię sobie drewniany flet i nauczę się grać średniowieczne przygrywki :D Chciałbym mieć instrument, który będę mógł zawsze mieć przy sobie :wink:
vasiliy - Sro Cze 03, 2009 16:38
:
Killu, gitarkę robiłem pod siebie oczywiście aby miała brzmienie możliwie jak najbliższe naturalnego brzmienia akustyka. Mimo iż budżet miałem ściśle określony to myślę że i tak udało mi się wykombinować coś niezłej jakości, a na pewno wyższej niż "fabryczny" elektroakustyk w tej samej klasie cenowej.

Hołduje do takich wykonawców jak Eric Clapton czy Dave Matthews. Podoba mi się pomysł na muzykę Kurta Cobaina i wielu innych wykonawców.

Gram tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności, zazwyczaj sam sobie choć zdarza się okazjonalnie że ktoś słucha :) Nie potrafię śpiewać, poza tym mój głos się do tego W ZUPEŁNO?CI nie nadaje.
aftys6 - Pon Cze 08, 2009 05:20
:
Killu, zdjęć nie obrabiam kompuerowo, chyba że tyko formatuję do mniejszego rozmiaru :)

Używam filtrów, głownie polaryzacji, ew jakiś efekt połówkowy.

Większość zdjęć robię na manualu ;]

Automatyka w aparacie jest potrzebna, ale rozleniwia człowieka, nie wymaga myślenia i nauki. Na manualu mogę zadecydować o każdym szczególe, jak głębia ostrości, czas naświetlenia, ew rozmycia itd.
dozger - Nie Cze 21, 2009 16:38
:
Poza motocyklami to pasjonuję się autami zza wielkiej kałuży oraz numizmatyka
moniek - Nie Cze 21, 2009 18:53
:
a ja bawie sie w psie zaprzęgi - raczej jesienią i zimą jak mam przerwe od moto , chociaż w tym roku miałem przerwe bo pracuje w angli ,ale tej zimy to odrobie , mam własne husky 2 szt a 2 pozyczałem od znajomych .
vasiliy - Nie Cze 21, 2009 21:52
:
Moniek, bardzo ciekawe hobby! Nie jest to chyba w Polsce zbyt popularne (?)
moniek - Pią Sie 14, 2009 00:45
:
no mysle ze jest w miare popularne , jest wiele klubów sportowych , no i zawodów w polsce jest coraz wiecej , a najwazniejsze ze mamy wielu wielkich mistzrzów tej dyscypliny , liczacych sie na swiecie
kaśka - Pią Sie 14, 2009 01:57
:
to i ja się wypowiem :)

na chwilę obecną rowerek codziennie i jeszcze biegam :)



a poza tym...sex,drugs i rock 'roll :p żart



jestem dość leniwa, więc może spanie to moje hobby? :P
sgtcop13 - Nie Sie 16, 2009 23:48
:
Ja lubię grać na "cyji". Mam nadzieję, że nie tylko górale domyślają się co to za instrument. Podpowiem trochę, to raczej smyczkowy :wink:
kermadec - Sob Sie 29, 2009 03:22
:
A myślałem, że na to się mówi kaloryfer bądź świnia :P .
yacey - Nie Sie 30, 2009 12:55
:
A ja sobie po Taterkach uwielbiam pochodzic i wlasnie czekam z niecierpliwoscia na kolejny wyjazd. Poza gorami, ktore pasjonuja mnie w rownej mierze co motocykl, jezdze na rowerze, podgladam przyrode i cykam fotki :D
BartekOpole - Nie Mar 30, 2014 11:58
:
Może ktoś z forum zainteresowany sokolnictwem? Moja ostatnia sobota przebiegła tak:






Huhers - Nie Mar 30, 2014 14:17
:
Hobby moje zycie to motocykle:) A teraz nastala chwila nudy i tylko uczelnia, jedynie ciekawym aspektem jest Bolid Formuly student:)
RedGuy - Nie Mar 30, 2014 16:16
:
Hobby? Hmmm, coś co uspokaja, pozwala zapomnieć o problemach, pozwala rozładować negatywną energię - dla mnie motocykle. Jak zaczynam się kręcić po chałupie bez celu to jedynym lekarstwem jest wyjazd na moto. Wszystko jedno dokąd, ważne by jechać. Gdy pogoda nie pozwala siedzę przed kompem i oglądam motocykle (jakby mnie było stać na zmianę :razz: ) i wyprawy motocyklowe po ciekawych trasach - chyba jestem uzależniony.
Krupers - Nie Mar 30, 2014 19:45
:
Po za jazdą motocyklem, lubie też jeździć moją Alfą :razz: Choć ostatnio jest jakaś kapryśna sie zrobiła :evil:
Alan - Nie Mar 30, 2014 19:46
:
Moje hobby to samochody (szczególnie mazda mx-5, którą jeżdżę i uwielbiam), oczywiście jazda na motocyklu i podróże na nim (choć to dopiero zaczynam), wędkarstwo spinningowe (do tego wracam w tym roku po kilkuletniej przerwie).
Zrobiłem też uprawnienia do pilotowania paralotni, ale na razie trochę stoję z tematem, bo nie mam swojego sprzętu, a poza tym żeby polatać trzeba mieć w pobliżu jakieś górki z których można startować, albo wyciągarkę, a nie mam żadnej z tych rzeczy :) Jest to jednak fajna sprawa i może jakoś się to rozwinie :) Tutaj jeden lot z wyciągarki na kursie: https://www.youtube.com/watch?v=CkTACwmo0Uc
Pogoda słaba, więc widoki też nie najlepsze ;)
sgtcop13 - Nie Mar 30, 2014 20:00
:
BartekOpole, mogę powiedzieć z cała pewnością że masz ładnego i dużego "ptaka" :wink:

a co do mojego hobby, to interesuję się wszystkim, ale tylko, po trochę :mrgreen:

pozdrawiam
mrok31337 - Pon Mar 31, 2014 19:03
:
BartekOpole, ptaszek śliczny, z podobnymi patrolują stadion u nas. Widziałem filmik nawet jak psa upolował :D
Alan, zapraszam na wyspę sobieszewską, jeszcze przez miesiąc sezon na śledzia. Chłopaki stoją po 9-12h i wyciągają po 5 sztuk na raz :D
Moje hobby poza motocyklami ofkorz to strzelectwo sportowe, posiadam dwie sztuki broni pneumatycznej długiej i dwie krótkie ;] I coraz mniej czasu, co by pluć ołowiem. Poza tym uwielbiam czołgi :D
Alan - Pon Mar 31, 2014 20:12
:
mrok31337 napisał/a:
Moje hobby poza motocyklami ofkorz to strzelectwo sportowe, posiadam dwie sztuki broni pneumatycznej długiej i dwie krótkie ;]

Heh też się kiedyś trochę tym interesowałem ;) Kilka karabinków ojciec kupił jak się tym jarał :)
A co do połowu śledzi to w Norwegii ludzie podobnie łowią makrele. Sam widziałem jak dziewczynka obok mnie tak z 10-12 lat ciągnęła po 3 sztuki na raz :)
Hubert28 - Sro Kwi 02, 2014 23:57
:
Po za nowym zainteresowaniem jakim jest motocykl, to hoduje króliki takich ras jak Bos ,NB , NC no i trochę mieszańców. Właśnie w kroliczarni trace poczucie czasu i zapominam o wszystkim.
Arek - Sob Kwi 05, 2014 11:37
:
Ja po za motocyklem lubię prace w ogrodzie. Uprawiam warzywka i inne pierdoły. Po za tym wędkarstwo i caravaning.
tulku - Sob Kwi 05, 2014 15:40
:
Podobnie jak "kaśka" bieganie długodystansowe oraz turystyka rowerowa. To pierwsze można uprawiać cały rok i kiedy ma się wolny czas, a druga zajawka wymaga wzięcia przynajmniej kilkudniowego urlopu i od wiosny do jesieni lub tam gdzie cieplejszy klimat.
GosiaK - Nie Kwi 06, 2014 23:26
:
Moje hobby ??
- BILARD :!: (uwielbiam),
- jazda konna (choć ostatnio trochę zaniedbałam),
- bazgrołowanie - czyli "dekoracyjne malowanie ścian" :P

https://www.facebook.com/...57150597&type=3
Michał0775 - Pon Kwi 07, 2014 10:28
:
1. Motoryzacja zabytkowa w formie czynnej, rękodzielniczej ;) (męczę się właśnie z błotnikiem przednim Junaka), jeżdżę też Iżem 56, mam Skodę 1000MB i kilka pierdopędów z różnych krajów z czasów PRL.

2. Literatura w formie biernej - dużo czytam, nawet jadąc autem rzadko słucham muzyki a częściej książek czytanych.

3. Piłka nożna, przeważnie biernie ;)
sitars - Czw Kwi 10, 2014 15:13
:
Moje hobby w kolejności przypadkowej:
-krótkofalarstwo
-strzelectwo sportowe
- Grupa Ratownictwa PCK
- co jakiś czas kupuje sobie NTV, postanowiłem, że skończę, jak kupię wszystkie oryginalne kolory, teraz niestety przerwa na zeta 750s ;)
Killu - Pią Kwi 11, 2014 08:16
:
Sitars, mówisz o kolorach fabrycznych, czy może masz na myśli powiedzmy 32 bitową paletę :P W ogóle, to ile już tych NTV u Ciebie stało?
Crew707 - Pią Kwi 11, 2014 10:41
:
sitars napisał/a:
- Grupa Ratownictwa PCK


Jeśli miejscowość Szewna k. Ostrowca Świętokrzyskiego, to pewnie znasz Mariusza i Beatę (działaczy-ratowników PCK) z Ostrowca? :)
sitars - Pią Kwi 11, 2014 18:48
:
Killu, miałem już cztery oryginały i jedną malowaną :) .
Crew707, pewnie, że znam Jagielów, jesteśmy w jednej GR :) Jaki ten świat mały.
Pozdrawiam
BartekOpole - Sro Maj 07, 2014 20:31
:

Ja to nie Bear Grylls ale z pszczołami jestem za pan brat. Lekcja pokazowa w szkole mojej córki z serii jak przetrwać z pszczołami w lesie :)

scorpio70 - Czw Maj 08, 2014 09:25
:
masaż, masaż, masaż ... uwielbiam pracę z ciałem. Prowadzę największy w Polsce serwis dla masazystów - www.serwis-masazysta.pl :-)
radzieckii - Czw Maj 08, 2014 09:52
:
Dobrze wiedzieć, gdzie się z kręgosłupem zgłosić ;) A ja, jak zapewne większość z Was wie mam takie hobby, że w przerwach w pracy jeżdżę wreszcie sam na motocyklu ;)
GhoustDragon - Sob Maj 24, 2014 16:27
:
Może to nie hobby, ale moje dwa małe Hobbity pochłaniają większość czasu poza pracą...




A tak poza tym to restauracja zabytkowych motocykli - głównie polskich ale były też Jawy i MZ-tki.
BartekOpole - Nie Maj 25, 2014 21:17
:
Ekstra! Takie hobby to dopiero hobby! Chyba nie bliźniaki.
GhoustDragon - Pon Maj 26, 2014 06:32
:
BartekOpole napisał/a:
Chyba nie bliźniaki.

Nie. Córa(ta z przodu) w sierpniu skończy dwa latka, a synek w lipcu roczek.
gelorad - Wto Maj 27, 2014 13:41
:
- Żeglarstwo śródlądowe
- Szkutnictwo
- Strzelectwo pneumatyczne
- Rusznikarstwo jw

powyższe obecnie odstępują nieco czasu motocyklowi

poza hobby ale też lubiane:
- wędkowanie
- szaleństwa quadem córki i naprawianie go potem :P
- windsurfing
- narciarstwo
easyrider - Pon Wrz 08, 2014 13:16
:
Oprócz motocykla oczywiście, amatorsko gram w futsal także jest co robić zwłaszcza zimą kiedy się nie jeździ no i fotografia więcej już nawet niż amatorsko ;)
spooky86 - Pon Wrz 08, 2014 20:47
:
Moje hobby to fotografia (na razie tylko amatorsko) i freerajdy rowerowe po lesie:)
szaman - Pon Wrz 08, 2014 22:09
:
Hmm, nie wiem czy w moim przypadku można mówić o hobby... Ale generalnie gdybym miał się określić to: motocykl, praca, praca, praca, praca, elektronika (praca), góry, pszczelarstwo (które chyba zaniecham przez pracę :cry: ), sen(!) i oczywiście praca. Wspomniałem o pracy? :razz: Dopóki są siły trzeba się trochę poszarpać ze światem :wink:
nakiel - Czw Wrz 11, 2014 21:39
:
Paintball
ASG
Snowboard
Transportery T3 ;-)
zibi69 - Pią Wrz 12, 2014 08:41
:
Akwarystyka - kałuża 300x75x75 cm a w środku 16 szt. C. frontosa F0
Łowiectwo
Motocykle...i wszystko co z nimi związane...
Kobrzak - Pon Wrz 15, 2014 15:30
:
Sztuki Walki - współprowadzę szkołę sztuk walki i Samoobrony Kobra z Tłuszcza i Wyszkowa. Jakby ktoś potrzebował przeszkolenia to zapraszamy :D

Poza tym oczywiście motocykle a dodatkowo survival, wycieczki rowerowe (długodystansowe i takie rekreacyjne dzienne), kajakarstwo, paintball, kiedyś ASG i tęsknie trochę ale cóż, gotowanie (kucharz z wykształcenia:D ), kuglarstwo (występuję w pokazach ogniowych) to chyba tyle :P
Merr-Sonn - Czw Gru 04, 2014 11:40
:
Co prawda już o tym wspomniałem w powitalni ale niech będzie tutaj :) .
Zainteresowania - szerokie.
- Sporty: żeglarstwo, pływanie, tenis, narty, rower, strzelectwo pneumatyczne
- harmonijka (swego czasu 2 zespoły szantowe),
- budowa zbroi z uniwersum Star Wars (mała produkcja różnego rodzaju hełmów, jetpacków itp )
- i wiele innych, na które nie mam już czasu.

No i teraz moja motorynka :)
vasiliy - Pią Sty 16, 2015 21:16
:
Czy ktoś z forum interesuje się audio-stereo? Mowa o muzyce w jak najlepszej jakości, dobrze zrealizowanych płytach, sprzęcie stereo przenoszącym słuchacza pomiędzy muzyków w trakcie odsłuchów ;)
markali - Pią Sty 16, 2015 22:22
:
vasiliy napisał/a:
Czy ktoś z forum interesuje się audio-stereo? Mowa o muzyce w jak najlepszej jakości, dobrze zrealizowanych płytach, sprzęcie stereo przenoszącym słuchacza pomiędzy muzyków w trakcie odsłuchów ;)


Audio-stereo to jedno z moich wielu zainteresowań - jeśli już to tylko sprzęt analogowy. Przetworniki cyfrowe zabijają dźwięk moim zdaniem (chodzi mi o odsłuch). Ludzie zaczynają doceniać analog i dlatego płyty winylowe znowu stają się modne. Choruję na jakiś wzmacniacz lampowy ale to koszt ponieważ trzeba doliczyć sporą kwotę na dobre głośniki. Bez nich nie ma efektu i sensu.
Inne zainteresowania to akwarystyka, wędkarstwo, narciarstwo, różne inne sporty: siatkówka, piłka nożna, historia Ameryki Płn., bardzo dużo słucham muzyki (Marillion i inne neoprogresywne), turystyka tj. zamki, twierdze, warownie - jeśli gdzieś jadę na moto to muszą być na trasie :mrgreen:

[ Dodano: Sob Sty 17, 2015 07:38 ]
markali napisał/a:
vasiliy napisał/a:
Czy ktoś z forum interesuje się audio-stereo? Mowa o muzyce w jak najlepszej jakości, dobrze zrealizowanych płytach, sprzęcie stereo przenoszącym słuchacza pomiędzy muzyków w trakcie odsłuchów ;)


Audio-stereo to jedno z moich wielu zainteresowań - jeśli już to tylko sprzęt analogowy. Przetworniki cyfrowe zabijają dźwięk moim zdaniem (chodzi mi o odsłuch). Ludzie zaczynają doceniać analog i dlatego płyty winylowe znowu stają się modne. Choruję na jakiś wzmacniacz lampowy ale to koszt ponieważ trzeba doliczyć sporą kwotę na dobre głośniki. Bez nich nie ma efektu i sensu.
Inne zainteresowania to akwarystyka, wędkarstwo, narciarstwo, różne inne sporty: siatkówka, piłka nożna, historia Ameryki Płn., bardzo dużo słucham muzyki (Marillion i inne neoprogresywne), samochodu USA z moich lat - lata 70-80 - ulubione to Buick Riviera 71-73, motorówki (pływałem zawodowo przez kilka sezonów), turystyka tj. zamki, twierdze, warownie - jeśli gdzieś jadę na moto to muszą być na trasie :mrgreen:

vasiliy - Sob Sty 17, 2015 16:04
:
Tak, tylko na dobrą lampę Markali trzeba mieć taką kasę, za jaką ja mam złożony cały zestaw ;)
Ja słucham z CD, przy czym wybieram wydania zza oceanu oraz rozglądam się za formatami HDCD i XRCD.
Na winyle u mnie przyjdzie jeszcze czas, na razie rozwijam się w kierunku CD. 2 kierunki na raz to za droga zabawa.
Killu - Sob Sty 17, 2015 16:57
:
Vasiliy, budowa wzmacniacza lampowego jest dla elektroników prosta jak budowa cepa. Nie myślałeś, żeby pójść tą drogą? Z głośnikami jest bardzo podobnie... Można wydawać majątek a można obliczyć skrzynię i zastosować przyzwoite głośniki. Stare polskie Unitry do teraz w niektórych kręgach cieszą się popularnością.

Możecie uznać, że pierniczę kocopoły, ale po prostu nie wiem, jak daleko jesteś ze swoim własnym sprzętem.

Osobiście jestem zdania, że przyzwoity odtwarzacz, przyzwoite słuchawki i przyzwoity przedwzmacniacz dadzą lepszy efekt niż zwykłe audio za kilkadziesiąt tysięcy.
markali - Sob Sty 17, 2015 17:43
:
Killu napisał/a:

Osobiście jestem zdania, że przyzwoity odtwarzacz, przyzwoite słuchawki i przyzwoity przedwzmacniacz dadzą lepszy efekt niż zwykłe audio za kilkadziesiąt tysięcy


Trochę przesadziłeś. Zgodziłbym się gdyby na końcu było "kilka" tysięcy. Za kilkadziesiąt będzie to już bardzo dobry sprzęt. Np. wzmacniacz Accuphase - sprzęt roku sprzed kilku lat (nie pamiętam modelu) kupisz używany już od 15000, kolumny Focal, Naim, Kef i inne za ok 25-40klocków i gwarantowany dźwięk miodzio!
Ale zgadzam się co do tego że nie trzeba! wydawać takich pieniędzy aby posłuchać dobrze muzyki przez słuchawki. Używana lampa to ok. 1k, dobre słuchawki Audio-Technica, Bayerdynamic i wiele innych za 1500-2500 i dźwięk też będzie super.
Propozycja złożenia dobrych kolumn we własnym zakresie jest jak najbardziej godna uwagi. Nie przepłaci się za logo dobrej firmy. Sam o tym myślę. Ale trzeba pamiętać o możliwości podłączenia w bi-wiring czy bi-amping
http://www.abc55555.repub...io/biwiring.htm i o dobrych przewodach. Niektórzy to lekceważą.
W AUDIO z 10.2010 vasiliy masz spis testów wielu rodzju sprzętów.
sgtcop13 - Nie Sty 18, 2015 15:33
:
U mnie do dzisiaj stoi skompletowana duża wieża Sony. Nie jestem wymagającym słuchaczem bo słoń mi na ucho nadepnął. Ale jedno wiem, że jak do wieży dokupiłem Korektor dźwięku Technics z systemem DSP, to była kosmiczna różnica.

A ja myślałem że słuchacie tylko dźwięku swoich V-łek :wink:
vasiliy - Nie Sty 18, 2015 19:08
:
Nie potrafiłbym Killu. Wzmacniacz DIY aby tylko wzmacniał i finalnie dawał "jakiś" dźwięk to pewnie nie fizyka kwantowa ale zrobienie lampy która przenosi Cię do małego klubu jazzowego w którym Patrica Barber nagrała swoje Companion to już inna broszka ;)
Uważam, że za 4 tys. zł można startować ze złożeniem używanego, podkreślam używanego, stereo na którym liźniesz co to scena i analityczność dźwięku. W tych 4 tys. rozumiem wzmacniacz, źródło, kolumny, interkonekty i kable głośnikowe. No i trzeba wyrozumiałej drugiej połowy, która przystanie na przystosowanie salonu do słuchania muzyki ;)

sgtcop13, słyszałem opinie że dobre ucho może nawet nieco przeszkadzać w odbiorze muzyki, bo potrafi za dużo dopowiedzieć "jak powinno być", a niekoniecznie mówi jak jest naprawdę ;) ot taki audiofilski bełkot heh
krasus - Nie Sty 18, 2015 20:39
:
miałem troszkę do czynienia ze sprzętem audio, powiedzmy liznąłem temat.
Tak na prawdę, większość słuchaczy nie wyczuje różnicy w subtelnych detalach w stylu złocona końcówka, grubość kabla czy producent wzmaka (no tutaj to już bywa różnie). Więc nie popadałbym w paranoję jeśli to ma służyć do słuchania, bo jeśli do "słuchania" to studnia do wrzucania pieniędzy jak każda inna. Co do winyli - masturbacja. Posiadam kilka tyś sztuk, mimo ogromnego sentymentu, jest to kłopotliwy przeżytek. Ciężkie, niszczą się, ścieżki się wycierają, o zapewnieniu dobrego sprzętu do tego już nie wspominam, odpowiednie systemy itd. Fakt dźwięk może być odczuwalny jako "cieplejszy", ale dobrze próbkowany wave i różnica nie do wyłapania. W tym momencie, przy ledwie kilku tłoczniach na świecie, zostanie to rarytasikiem z paroma wydaniami metalowymi, jakimś promo madonny od czasu do czasu i Jamajką żyjącą jeszcze swoim własnym życiem i 7''.
W domu mam stary wzmak unitry niziutkiej serii i nieśmertelne tonsile 150W. Oglądam też na tym filmy. Żadne kwadro/kino domowe mi nie potrzebne, bo jak mi się te prawdziwe prlowskie 300W rozbuja przy np startującym samolocie to mam efekty jak z pasa startowego :lol:
Niestety coś przestał ostatnio hulać, albo go naprawię, albo będę szukał jakiejś retro rakiety z lat 80. To wg mnie najlepsze czasy wszelkiego sprzętu, wszelkie technologie już były obcykane (mam trochę starych pionków samochodowych z lat 70, autoreversy, dolby etc na pokładzie;)) i nikt wtedy na materiałach nie oszczędzał.
Kobrzak - Nie Sty 18, 2015 21:10
:
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Filmik z krótkiego pokazu mojej szkoły :D
Nie jest to coś super, ale przygotowany był pół godziny przed wyjściem, więc i tak jest nieźle :D
Alan - Nie Sty 18, 2015 21:39
:
Podoba mi się :) Chodziłem 2 czy 3 miesiące na Muay Thai, ale przestałem przed świętami i będę szukał właśnie czegoś takiego z konkretnymi chwytami, uderzeniami itp co się przydaje bardziej w praktyce :)
Kobrzak - Pon Sty 19, 2015 10:27
:
No powiem Ci że ja z obroną sie nie mam :D nie raz mi się zdarzało mieć takie sytuacje i nawet uderzać nikogo nie musiałem (a po co mam mieć potem problemy) :D

A to się jeszcze pochwale, że techniki dzieciaków po moim mistrzu w czerwonym kimonie to ja wymyślałem :P
Killu - Pon Sty 19, 2015 11:31
:
Markali, jasne, przesadzam :P Myślę, że bardzo niewielu ludzi buduje pomieszczenia przeznaczone do słuchania muzyki, bo to już jest zboczone. Ale masz całkowitą rację, za kilka/kilkanaście klocków można zbudować już coś bardzo ładnego.

Co do budowy wzmacniacza, to prawda jest taka, że im prostsza konstrukcja, tym lepiej. Jeżeli wartość podstawowa to dźwięk a nie niebieska lampka nad przyciskiem power, której zakłucenia trzeba eliminować na tysiąc skomplikowanych sposobów i za te właśnie sposoby zapłacić to na prawdę nie ma źle. Każdy elektronik ogarnie taki temat. Druga sprawa jest taka, że powiedzmy 60W z lampy w pokoju o powierzchni +/- 30m2 to aż nadto. Moje doświadczenia z lampami do odsłuchu są takie sobie. Zawsze bardziej interesowały mnie konstrukcje które przekazują na głośnik sygnał z wiosła a co za tym idzie mój wzmak w domu nigdy nie był rozkręcony na więcej niż 30%. Czyli w praktyce lampy EL34 i 6l6 we wzmacniaczu gitarowym nie mają jeszcze nawet czym oddychać a meble można już przestawiać drganiami.
adamisku - Wto Sty 20, 2015 00:32
:
- latanie swobodne na PARLOTNI
- oblatywanie nowych modeli zdalnie sterowanych samolotow

to chyba najciekawsze - pozostale rower, pilka, plywanie itd to pewnie jak kazdy:)
Zoltanus - Sro Sty 21, 2015 10:32
:
Ja od dłuższego czasu bawię się w audio i kolekcjonuję winyle (CD-ki gdy winyl okazuje się za drogi - takich Gunsów na winylu można miec za jedyne 200zł :) ). Obecnie jestem na etapie wymiany sprzętu - dzisiaj nowy wzmak przyjeżdża :)

dla osób które chciałyby kiedyś zacząć albo zamienić swój dotychczasowy sprzęt na lepszy polecam kanał na youtube pn. "Reduktor szumu". Dobrze brzmiące stereo można mieć naprawdę w zajebistych pieniądzach
Tutaj zestawy do 600zł Dobrze brzmiące stereo do 600zł
tutaj do 1500zł Dobrze brzmiące stereo do 1500zł
tutaj 3000zł Dobrze brzmiące stereo do 3000zł
sam korzystałem i szczerze polecam. Goście się znają na rzeczy.

A co do zainteresowań to widzę, że nie jestem jedynym który pasjonuje się sztukami walki. Na co dzień prowadzę klub Karate Kyokushin w centrum miasta włókniarzy ŁKKK
poza tym trenuję Muay Thai i Crossfit.
Żeby nie być prostolinijnym lubię podróże i browary regionalne z gatunku IPA :) im większy współczynnik IBU tym lepiej - wtajemniczeni będą wiedzieć o co chodzi :)
vasiliy - Nie Sty 25, 2015 13:07
:
Pochwalę się że od wtorku mam nowe hobby. Ma na imię Basia i jest moją pierworodną córeczką :razz: :) :mrgreen:
GhoustDragon - Nie Sty 25, 2015 13:15
:
vasiliy napisał/a:
Pochwalę się że od wtorku mam nowe hobby. Ma na imię Basia i jest moją pierworodną córeczką :razz: :) :mrgreen:

Jak już w przypadku moich pociech pisałem to nie hobby - to Hobbit :mrgreen:
Tak czy inaczej szczere gratulacje.
piotrjacek77 - Nie Sty 25, 2015 13:32
:
vasiliy, No proszę kolego to dopiero hobby. Gratulacje wielkie. Życzę Wam najlepszego.
BartekOpole - Nie Sty 25, 2015 18:57
:
vasiliy napisał/a:
Pochwalę się że od wtorku mam nowe hobby. Ma na imię Basia i jest moją pierworodną córeczką :razz: :) :mrgreen:

Brawo! Dziś to zadanie dla twardzieli :grin:
mrok31337 - Nie Sty 25, 2015 21:14
:
Gratulacje :) I powodzenia :)
Kobrzak - Pon Sty 26, 2015 00:21
:
Gratulacje! ;)
sgtcop13 - Pon Sty 26, 2015 13:04
:
Gratulacje.

No to się niedługo dowiesz, co może córeczka z tatusiem zrobić. Po prostu owinie Cię dookoła palca....

....nie pytaj skąd to wiem :mrgreen:
krasus - Pon Sty 26, 2015 21:25
:
vasiliy napisał/a:
Pochwalę się że od wtorku mam nowe hobby. Ma na imię Basia i jest moją pierworodną córeczką :razz: :) :mrgreen:


heh to widzę, że nas tatusiów przybywa ;)
gratulacje także od świeżego ojca :)
vasiliy - Wto Sty 27, 2015 10:36
:
Dziękuję wszystkim :) Krasus również gratuluję!
scorpio70 - Wto Sty 27, 2015 16:45
:
Chłopaki! Gratuluję :-)
KrzysiekG - Wto Sty 27, 2015 17:08
:
Gratulacje
Jako że mam podobne "hobby" od 3,5 roku to muszę przyznać że mocno wciągającego "gadżeta" sobie fundnąłeś ;)
Skorpionwr - Sro Sty 28, 2015 11:11
:
Gratulacje.
Koszty utrzymania będą rosły wraz z wiekiem. :lol:
Dario - Sro Sty 28, 2015 18:50
:
Gratulacje !!
Niech nam rosną motocyklistki ! Ja już mam dwie córy 16 i 15 lat.
I zaczyna się !!! małe hobby - mały problem, duże hobby - duży problem :)
Zastanawiałem się nad koszem do 700 -ki podobnym do tego http://sidecars.pl/galeria-ntv/
scorpio70 - Sro Sty 28, 2015 23:01
:
małe dziecko - mały problem, duże ... większy. Z autopsji :-P
(problem - czytaj kasa)
krasus - Pon Lut 02, 2015 17:01
:
dzięki również. Choć staż krótki, to już widzę że to pożeracz czasu i pieniędzy :lol:
kosz już mi się pojawia w głowie...
adamisku - Nie Mar 22, 2015 10:20
:
Steruje modelami samolotow na zdalne sterowanie (elektryczne) oraz latam na paralotni.
oldmotory - Nie Mar 22, 2015 14:28
:
Jak miło!

Przez wiele lat wyczynowo latałem w F3j .
W 91 roku latałem na strych paralotniach z Legionowa jeszcze z uprzężą spadochronowa, i trochę na szybowcach.

Teraz tylko praca, praca, praca.....

A w wolnych chwilach centruje koła szprychowe bardzo mnie to uspokaja. Mój rekord to koło przednie do harleya bicie boczne w granicach 0,11 mm i równy naciąg w granicach 6Nm
radzieckii - Nie Mar 22, 2015 14:31
:
O! To chyba byłoby i dla mnie hobby na zimę ;-)
oldmotory - Sro Lis 23, 2016 19:18
:
Znów nadchodzi zima :cry:

http://moto.wp.pl/gid,186...riazdjecie.html