Forum Honda NTV

Problemy techniczne - problemy z pracą silnika

beesting - Sro Mar 27, 2019 14:21
: Temat postu: problemy z pracą silnika
Szanowni,

Proszę Was o pomoc w poniższej sprawie.
Mój motong od jakiegoś czasu ma takie objawy, że: jednego dnia cacy, a następnego połowa mocy.

Dodatkowe objawy:
w dni słabe obroty biegu jałowego wyraźnie niższe niż te, na których był po odpaleniu dnia poprzedniego.
Prąd jest podawany na obie świece.

Już nie wiem co z tym robić, a jeśli nie jest to prosta sprawa, to nie chcę na poszukiwaniach przyczyny przez mechanika zbankrutować...

Macie jakieś pomysły, co to może być?
Nomad_FH - Sro Mar 27, 2019 15:18
:
^^^
"Obie świece" - a czy przypadkiem nie ma 4 świec? Jeśli to ten sam silnik co devilki, to tak powinno być...
beesting - Sro Mar 27, 2019 17:14
:
To Honda Hawk. Silnik jak do Revere. W instrukcji nie bylo ze 4 swiece.
daryjusz - Sro Mar 27, 2019 17:48
:
beesting napisał/a:
To Honda Hawk. Silnik jak do Revere. W instrukcji nie bylo ze 4 swiece.


Kolego, może nie miałem Hawka, ale z tego co wiem, ma po 2 świece na cylinder jak reszta NTV-ek. Jeżeli szukasz rozwiązania problemu pracy silnika,a umykają Ci takie szczegóły jak dodatkowa para świec, to może jednak warto porozmawiać z mechanikiem..... (bez urazy).


Co do dziwnego zachowania silnika może to być wina układu elektrycznego - być może aparat zapłonowy kuleje, mechaniczne usterki raczej objawiają się przez cały czas. Sprawdź najpierw te świece, tylko dokładnie. Przypominam, że świeca może gubić iskrę w silniku, podczas gdy "na powietrzu" będzie ją dawała.
beesting - Sro Mar 27, 2019 18:57
:
Nomad_FH. Dzieki. Sprawdze te nadmiarowe swiece! ;)

[ Dodano: Sro Mar 27, 2019 20:46 ]
Pomogla wymiana swiecy. Motong jak nowy. Dzieki za pomoc!

[ Dodano: Sro Mar 27, 2019 20:46 ]
Pomogla wymiana swiecy. Motong jak nowy. Dzieki za pomoc!
Nomad_FH - Czw Mar 28, 2019 02:28
:
^^^
No i super, najważniejsze że pacjent gada jak należy :)