Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Problem z napinaczem łańcucha rozrządu

wiesiekm - Sob Gru 29, 2018 16:52
: Temat postu: Problem z napinaczem łańcucha rozrządu
Witam forumowiczów.
Jestem posiadaczem Hondy Deauville 650. Kupiłem motor niedawno za granicą. Przy okazji regulacji zaworów pojawił się problem z interpretacją wysunięcia znaczników zużycia łańcucha rozrządu. Motor ma przebieg około 30000 km. Na pierwszym cylindrze oba znaczniki tj. węższa i szersza płytka są wysunięte około 3,5 mm, natomiast na drugim cylindrze węższa płytka jest wysunięta 5,5 mm , a szersza 3 mm. Nie wiem czy jest to dopuszczalne?Proszę o pomoc.
oldmotory - Sob Gru 29, 2018 18:05
:
Ja bym powiedział, składać, lać i jeździć :mrgreen:
U mnie na jednym cylindrze jest tak :


Na drugim jest podobnie.
Koledzy potwierdzili, że ten obrazek pasuje do 55 000 km przebiegu
izywec - Sob Gru 29, 2018 19:26
:
wiesiekm,
"Oldmotory" ma rację ! Nie grzeb bo tylko możesz popsuć. Jak na szerszym będzie 6,5 mm to zacznij myśleć wtedy o wymianie.
jjanusz - Sob Gru 29, 2018 21:07
:
Ja też miałem zadać to pytanie, bo nie wiedziałem na któryj płytce się mierzy.
U mnie jest na jednej 2 mm zaś na drugej 4 mm, ciekawi mnie też dlaczego jest taka rużnica.
szawryk - Pon Sty 07, 2019 15:03
:
Witam
Koledzy podpowiedzcie, czy po zdjęciu pokrywy zaworów ( celem sprawdzenia luzów ) trzeba zakładać nowe uszczelki pokryw zaworów czy nie koniecznie... ?
mrok31337 - Pon Sty 07, 2019 15:05
:
Koniecznie trzeba. Są tanie więc nie baw się w sylikony, chyba że tak przewidział producent.
szawryk - Pon Sty 07, 2019 15:08
:
O.K , dzięki , kupuje nowe uszczelki.
oldmotory - Pon Sty 07, 2019 16:11
:
mrok31337 napisał/a:
Koniecznie trzeba. Są tanie więc nie baw się w sylikony, chyba że tak przewidział producent

Oczywiście wiem, że dla zasady warto uszczelki wymienić.
Dwa razy regulowałem zawory i zawsze tylko przecieram płaszczyzny "pokrywkę i garnek" rozpuszczalnikiem i jest ok. Nic się nie poci :razz:
Albo mam szczęście, albo .... muszę sprawdzić, czy mam olej :shock: :mrgreen:
PSzydlowski - Pon Sty 07, 2019 16:19
:
Dwa trzy razy regulowałem zawory. Uszczelek nie zmieniałem tylko dokręciłem zgodnie z instrukcją (o ile pamiętam 10Nm). Jak na razie jest sucho i nic nie leci.Fakt uszczelka cały czas miękka.
Następnym razem chyba jednak zmienię.

Pozdrawiam,
mrok31337 - Wto Sty 08, 2019 08:13
:
Komplet uszczelek to 80pln, jaki sens jest nie wymieniać?
PSzydlowski - Wto Sty 08, 2019 11:51
:
Wiem. Wymieniłem je przy pierwszym przeglądzie moto zaraz po zakupie. Później jakoś tak nie było okazji ani czasu na zamówienie nowych. W tym roku mam w planie trochę pogrzebać przed sezonem to może zamówię.
Krzysztof_nowy - Pon Sty 14, 2019 00:08
:
Uszczelki najlepiej oryginalne, 80 pln sztuka. W przeliczeniu na kilometry, jakie według książki możesz zrobić między zaglądnięciami pod pokrywę zaworów 36 za zamiennik i 80 zł za Honda nie zrobi Ci różnicy. Wymiana ma sens jedynie w połączeniu z wymianą gumowych poduszek śrub pokryw zaworowych. Kosztują 10 zł sztuka w ASO. Nie warto dziadować.
grad74 - Czw Sty 24, 2019 05:31
:
Ja też nie wymienialem po regulacjach i też nic się nie dzieje, ale jak Oldmotory też je zawsze przecieram włącznie z gniazdami.