Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Honda Montesa

RomanH - Nie Wrz 23, 2018 14:06
: Temat postu: Honda Montesa
Witam , Kupiłem hondę , na fakturze pisze że Deauville 650 , rok 2002 , a na dowodzie rejestracyjnym jest nazwa ; HONDA MONTESA SA RC 47 ,; dodam że motocykl jest sprowadzony z Włoch , czy ktoś się z tym spotkał z tą nazwą , wizualnie wygląd DEAUVILLE , może to jakiś przekręt , PROSZę O INFORMACJE !.
Pozdrawiam Roman
Kobrzak - Nie Wrz 23, 2018 14:43
:
MONTESA SA to fabryka gdzie składali Deauvilki. A RC 47 to model hondy Deauville 650.

Czyli zamiast Deauville masz wpisaną nazwę fabryki.

Przy rejestracji można poprawiać takie błędy. Ale to zapytaj u siebie w wydziale komunikacji.
sgtcop13 - Nie Wrz 23, 2018 16:11
:
Spokojnie, to tylko "szczególiki"
W najgorszym przypadku będziesz jedynym posiadaczem fabrycznej Hondy "Montesa" :mrgreen:
RomanH - Nie Wrz 23, 2018 16:23
:
Byłem w Wydziale Komunikacji Wa-wa Praga Poł i zrobili problem , mam jechać do Diagnosty w celu ustalenia modelu ,
Kobrzak - Nie Wrz 23, 2018 17:25
:
Ja miałem tak w jakimś aucie. Diagnosta wypisał mi papier, z nim do wydziału, były jakieś oświadczenia i wszystko hulało. Będzie dobrze :)
PSzydlowski - Nie Wrz 23, 2018 17:39
:
RomanH napisał/a:
Byłem w Wydziale Komunikacji Wa-wa Praga Poł i zrobili problem , mam jechać do Diagnosty w celu ustalenia modelu ,


Klasyka z Grochowskiej :(
Diagnosta na podstawie VIN-u powinien bez problemu usatliś model motocykla, chyba że masz taki VIN jak ja pod tytułem KLI0141xxx. Wtedy robi się zabawnie.
Sprubuj coś zamówić wg VIN-u lub wprowadzić do systemów literę "I".
Wracając do tematu jak masz oryginalny VIN diagnosta określi Ci model moto.

Pozdrawiam,
Polk - Nie Wrz 23, 2018 19:57
:
Che che.
Piaggo kupiłem od Niemca. Spisaliśmy umowę na kartoniku od butów. Potem tłumaczenie w Polsce i diagnosta rozszyfrowując niemiecki i tłumaczenie wpisał Model : Panu (zamiast Sfera 50). Nadmienię, że w tamtych czasach w Niemczech nie musieli rejestrować 50cm3, więc nie było dowodu rej. Panu, to oczywiście zwrot grzecznościowi ,komu Niemiec sprzedawał . I tak mam w dowodzie rejestracyjnym. Jestem więc szczęśliwym posiadaczem skutera Piaggo model : Panu. Ciekawe, czy jest taki sam drugi ?????
powalla - Nie Wrz 23, 2018 20:36
:
Mi w Hondzie crv wpisał diagnosta że to diesel i nawet bym na to nie wpadł gdyby panią w komunikacyjnym nie zainteresowały moje papiery z montażu LPG . Mówi mi że jestem pierwszy w Mikołowie co gaz do diesla wsadził :shock: Ja w szoku i dalej na stację po adnotację że te auta w tamtych latach nie wychodziły nawet w dieslu :razz:
RomanH - Pon Wrz 24, 2018 17:37
:
Udało się zarejestrować na Honda Montesa :grin:
Kobrzak - Pon Wrz 24, 2018 17:55
:
No i ekstra :D jak Ci się jeździ? :)
Polk - Wto Wrz 25, 2018 11:51
:
Takie numery jak wyżej, to chyba tylko w naszej Polsce możliwe :) :) :)
RomanH - Wto Wrz 25, 2018 18:18
:
[quote=" jak Ci się jeździ? :) [/quote]

Bardzo dobrze jestem zadowolony :wink: