Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Nie można spuścić płynu chłodniczego.

andrzejek - Pią Sie 24, 2018 09:49
: Temat postu: Nie można spuścić płynu chłodniczego.
Witam
NTV 650 Revere jak w temacie, odkręcam korek wlewu do chłodnicy, zdejmuję korek zbiorniczka wyrównawczego, podstawiam duże naczynie pod silnik, odkręcam śrubę spustu płynu na pompie ... i nic płyn delikatnie sobie kapie. W chłodnicy płyn jest bo po poluzowaniu węży płyn z nich leci natomiast na dole prawie nic. Czynności wykonywane były na zimnym silniku.
Czy ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi?
Pozdrawiam
Polk - Pią Sie 24, 2018 10:31
:
Coś się przytkało. Może spróbuj delikatnie dmuchnąć w przeciwną stronę : pompka, ustami, sprężarka na końcu.
Krzysztof_nowy - Pią Sie 24, 2018 10:38
:
Zamów w Hondzie uszczelkę pokrywy pompy wody (jest tania) i odkręć cały dekiel pompy. Jak płyn mmo zdjęcia korków nie schodzi to coś raczej jest przypchane, dmuchaniem raczej tego nie usuniesz (choć nie zaszkodzi spróbować)
oldmotory - Pią Sie 24, 2018 11:15
:
andrzejek napisał/a:
odkręcam śrubę spustu płynu na pompie ... i nic

Miałem podobny problem.
Mój poprzednik wkręcił śrubę na silikon. "Gumowy" korek który powstał na końcu śrubki wydłubałem wykałaczką :lol: .
grad74 - Sob Sie 25, 2018 17:19
: Temat postu: Re: Nie można spuścić płynu chłodniczego.
andrzejek napisał/a:
Witam
Czynności wykonywane były na zimnym silniku.
Czy ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi?
Pozdrawiam

Jak dla mnie to termostat nie puścił Ci płynu bo był zimny i zamknięty. Spróbuj rozgrzac silnik i wtedy spuszczaj.
rzempi - Sob Sie 25, 2018 23:11
:
Odkręć przewód przy pompie wody, łaski nie robi do góry nie poleci. I koniecznie...
Krzysztof_nowy napisał/a:
Zamów w Hondzie uszczelkę pokrywy pompy wody (jest tania) i odkręć cały dekiel pompy. Jak płyn mmo zdjęcia korków nie schodzi to coś raczej jest przypchane, dmuchaniem raczej tego nie usuniesz (choć nie zaszkodzi spróbować)

andrzejek - Sro Sie 29, 2018 09:43
:
Witam
Dziękuję za owocne porady. Zdecydowałem się rozkręcić pompę i po poluzowaniu śrub mocujących i poruszeniu pompą nagle przez otwór spustowy siknął płyn. W pompie było trochę mułu więc być może to była przyczyna.
Pozdrawiam
oldmotory - Sro Sie 29, 2018 15:10
:
andrzejek napisał/a:
W pompie było trochę mułu więc być może to była przyczyna.

Czyli zakorkowane :razz:

No to pięknie, że problem rozwiązany!
Teraz szybciutko wszystko poskładać i...wioooo, bo jeszcze ciepło zapowiadają! :wink: