Forum Honda NTV

Problemy techniczne - problem z luzem

marmat11 - Pią Cze 08, 2018 08:16
: Temat postu: problem z luzem
Mam pytanie do kolegów, problem włączeniu luzu biegu jałowego jak się rozgrzeje silnik,jak go wyłączę jest ok bez problemów natomiast na chodzącym silniku nie trafia w luz tylko przeskakuje na jedynkę lub do góry na dwójkę. Co to może być czy sprzęgło się kończy ale ma faktyczny przebieg niecałe 20000 tysi NT700v 2006r
Kobrzak - Pią Cze 08, 2018 10:17
:
Jak dla mnie to sprawdź luz na lince sprzęgła. Może musisz odrobinę podregulować. Ewentualnie spróbuj wbijać luz na lekkim podbiciu obrotów. Ja wbijam luz jak motocykl się jeszcze minimalnie toczy.

W devi 700 przy przebiegu 50 tysi nie miałem problemu z luzem.

W każdym razie stawiam na rozregulowaną linkę :D
Ciok - Pią Cze 08, 2018 10:25
: Temat postu: Re: problem z luzem
marmat11 napisał/a:
Mam pytanie do kolegów, problem włączeniu luzu biegu jałowego jak się rozgrzeje silnik,jak go wyłączę jest ok bez problemów natomiast na chodzącym silniku nie trafia w luz tylko przeskakuje na jedynkę lub do góry na dwójkę. Co to może być czy sprzęgło się kończy ale ma faktyczny przebieg niecałe 20000 tysi NT700v 2006r


W małym viaderku przez 1,5 roku się mordowałem z tym. W Devi raczej nie mam kłopotu - na razie :mrgreen:
Mechanik i wtajemniczeniu twierdzą, że jak olej się rozgrzeje "to nie ciągnie" - niezależnie co to ma oznaczać.
Prosty sposób, to dodaj troszkę gazu na delikatnym sprzęgle - ciut ciut- żeby wałki się zakręciły w skrzyni.
Wbijasz luz bez problemu.
Oczywiście troszkę trzeba potrenować i mieć wyczucie.
Dobre buty pomagają.
marmat11 - Pią Cze 08, 2018 10:57
:
generalni jak dotaczam się do skrzyżowania redukuje biegi i moto się jeszcze toczy potrenuje,a z linką to w jakim sensie rozregulowana mam luz na klamce tak ok 1-cm
Aroon77 - Sob Cze 09, 2018 08:42
:
Witam. Ja z tym walczyłem przez dwa lata, zmiana oleju trochę pomogła ale skończyło się na wymianie tarczek sprzęglowych. Regulacja linki nie pomagała. Po rozebraniu sprzęgła okazało się że tarcze mają limit serwisowy, przebieg to 55tys mil
sgtcop13 - Sob Cze 09, 2018 13:30
:
U mnie inne moto ale były takie same objawy. Mój mechanik w ciemno zamówił nowe sprzęgło / tarcze/. Oczywiście jak zawsze miał skubany rację :mrgreen:
Ciok - Sob Cze 09, 2018 17:28
:
marmat11 napisał/a:
generalni jak dotaczam się do skrzyżowania redukuje biegi i moto się jeszcze toczy potrenuje,a z linką to w jakim sensie rozregulowana mam luz na klamce tak ok 1-cm


Aroon77 napisał/a:
Witam. Ja z tym walczyłem przez dwa lata, zmiana oleju trochę pomogła ale skończyło się na wymianie tarczek sprzęgłowych. Regulacja linki nie pomagała. Po rozebraniu sprzęgła okazało się że tarcze mają limit serwisowy, przebieg to 55tys mil


Podany przeze minie sposób jest jak cię złapie np czerwone. Zakładam, że nie redukujesz do luzu jak masz zielone. :wink:
Na manewrach też się przydaje.
Zawsze można wszystko w moto wymienić na nowe ale czy jest sens? Z tym problemem przejeździłem parę klilo i ten po mnie też przejeździ a jak się zacznie sprzęgło sypać na amen to się wymieni. :smile:
marmat11 - Pon Cze 11, 2018 07:38
:
no tak chyba wygląda na sprzeglo a jakie byście polecili do 700ki
Kobrzak - Pon Cze 11, 2018 18:44
:
Najpierw zobacz co Ci padło.
Jeśli tarcze to firmy są różne. Sporo ludu poleca EBC.
A może Ci sprężyny tylko poszły.

Trzeba rozebrać i pomierzyć
rzempi - Pon Cze 11, 2018 21:43
:
marmat11 napisał/a:
a jakie byście polecili do 700ki

Na ten rok zmieniłem sprzęgło rękami modzka, polecał i założył TRW. Sprzęgło to działa gładko, ale ma tendencje do sklejania się. Rano wystarczy przed odpaleniem wbić jedynkę i bujnąć motura do przodu i do tyłu z wciśniętym sprzęgłem. Podobno TRW jest mocne i dużo wytrzymuje. Sprężyny dociskowe zostały oryginały, mieszczą się w normie. Wszystko działa i sam się zdziwiłem gładkością działania w porównaniu do tego co było, to lepiej nie wspominać.
Aroon77 - Czw Cze 14, 2018 07:36
:
Ja wymieniłem bo zaczęło się ślizgać, ale przedtem musiałem szukać luzu, najgorzej bylo w mieście od świateł do świateł, widząc czerwone ale jeszcze się tocząc szukałem luzu, na zimnym było ok ale 3-4 razy i d...a, aż się slizgneło raz, drugi przyszedł czas na nowe😁
Polk - Pon Lip 02, 2018 12:09
:
Ciok napisał/a:
Prosty sposób, to dodaj troszkę gazu na delikatnym sprzęgle - ciut ciut- żeby wałki się zakręciły w skrzyni.
Wbijasz luz bez problemu.

Marmat, to nie sprzęgło. Ciok ma rację, inny motocyklista też mi to podpowiedział i wchodzi luz czy z 1 czy 2. Lekka przygazówka i pokazuje się zielone światełko luzu :) Potrenuj