Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Kardan stuka

Mario moto - Sro Maj 16, 2018 19:15
: Temat postu: Kardan stuka
Witam. Dzis odpalilem motocykl gdy stal na centralnych stopkach i wrzucilem pierwszy bieg. Dziwny odglos dobiega z miejsca gdzie kardan laczy sie ze skrzynia,cos jakby stukot gdy moto peacuje na wolnych obrotach. Mysle ,ze to nie jest normalne. Po dodaniu gazu dzwiek ustepuje a gdy jest na biegu i na wolnych obrotach znowu stuka. Przeciez to Japonia! Co to moze byc?
GhoustDragon - Sro Maj 16, 2018 19:22
:
Przekładnia kątowa stuka.
ZielonyPL - Sro Maj 16, 2018 19:33
:
Normalne przy nie obciążonym napędzie. Wystarczy wywołać lekki opór na tylnym kole i będzie cicho.
Mario moto - Sro Maj 16, 2018 19:54
:
Honda ma przejechane niecale 13 tys. wiec o jakims zuzyciu nie powinno byc mowy. Czyli zostawic to?
Scotty_ - Sro Maj 16, 2018 21:11
:
Tak, zostawić. Jak będziesz jeździł na wolnych obrotach, to też będzie stukało. Taka jest wada kardana, ale za to nie trzeba go naciągać, czyścić i oliwić ;)
Radziu77 - Sro Maj 16, 2018 21:21
:
Nie wada. Cecha.
HONDA, jak moja żona, ma zalety i "pozostałe cechy".
izywec - Czw Maj 17, 2018 01:00
:
Mario moto napisał/a:
Honda ma przejechane niecale 13 tys. wiec o jakims zuzyciu nie powinno byc mowy. Czyli zostawic to?

Jak by nie było luzu międzyzębnego na kołach zębatych to by się pozacierały i nie można by było jeździć. Luzy też są na zabierakach w piaście tylnego koła. Jak chcesz się przekonać jakie wielkie są te luzy łącznie to na stopce centralnej i włączonym biegu poruszaj tylnym kołem w przód i w tył. luz będzie z 1,5 do 3 cm na obwodzie koła i usłyszysz też stuki kół zębatych oraz połączeń wielowypustowych.

[ Dodano: Czw Maj 17, 2018 01:06 ]
Scotty ! Radziu ma rację !! :lol:

[
Scotty_ - Czw Maj 17, 2018 15:01
:
Tak, przepraszam, sypię głowę popiołem :sad: