Forum Honda NTV

Ogólne - Awaria moto nie odpala pilne

Emhyrion - Sro Mar 28, 2018 08:57
: Temat postu: Awaria moto nie odpala pilne
Po lekkim szlifie moto nie odpala. Pewnie jakis przycisk awaryjny trzeba ale nie wiem gfzie. Co robic
oldmotory - Sro Mar 28, 2018 10:06
:
Trochę mało danych?
Przewrócił się i zgasł, czy pracował ? Jest napięcie, nie ma? kręci, nie kreci? kontrolki świecą? :shock:
Samo przewrócenie z reguły problemem nie jest, ale mocniejsze uderzenie już tak.
Ja bym zaczął od elektryki. Może jakiś kabel się poluzował ( np na klemach), może akumulator szlag trafił ( oberwał się cela) Oczywiście nie można wykluczyć włącznika, ale myślę, że to nie on :roll:
GhoustDragon - Sro Mar 28, 2018 11:19
:
A ja zacząłbym od sprawdzenia czy jest na luzie(często po glebie zapominamy i zostawiamy na biegu :wink: ) następnie czujniki przy sprzęgle i mówię - wciśnij sprzęgło i spróbuj...
Krzysztof_nowy - Sro Mar 28, 2018 12:04
:
Rzeczy oczywiste sprawdzone? Czerwony killSwitch na prawej manetce na "RUN?
oldmotory - Sro Mar 28, 2018 12:15
:
GhoustDragon napisał/a:
A ja zacząłbym od sprawdzenia czy jest na luzie(często po glebie zapominamy i zostawiamy na biegu :wink: ) następnie czujniki przy sprzęgle i mówię - wciśnij sprzęgło i spróbuj...

Racja! To też możliwe!
Pamiętam jak kiedyś znajomy miał "ślizg". :shock:
Zerwał łańcuch w "komarku" i chciał silnik rozbierać bo "biegi uciekły", silnik pracował normalnie a "motór" nie jechał :mrgreen:
Wskazałeś na mechanikę , ja na elektrykę, jednak tak naprawdę nie mamy nawet fusów do wróżenia :razz:
Emhyrion - Sro Mar 28, 2018 12:50
:
Kolano mnie boli jak jasna cholera, więc nie bardzo miałem jak się z nim mocować. Świeciły kontrolki ciśnienia oleju i immobilizera, a luzu nie i nie odpalał. W końcu zadzwoniłem po mojego mechanika, przyjechał i ... odpalił. Poszarpał się trochę z biegami i w końcu odpalił. Bardziej boli, że owiewka połamana i nadaje się tylko do wymiany, podobnie jak osłona gmola. Więcej strat chyba nie zarejestrowałem, oprócz tego, że kolano boli jak jasna cholera, ledwo wstałem.

A wszystko dzięki przemiłej pani, która wyjechała z bocznej drogi kompletnie się nie przejmując, że nie jest sama. I tak dobrze, że zamiast w nią wjechać położyłem moto, straty mniejsze. Nie chcę myśleć, ile by kosztowała naprawa z wymianą widelca i takie tam...
oldmotory - Sro Mar 28, 2018 13:29
:
To trza brać babę za dupsko i walczyć z ubezpieczalnia.
Miałem tak samo, pół roku walki, trochę się napracowałem przy skuterku, ale wypłata była z OC

GhoustDragon trafił nawet bez fusów! :shock:
Valdek_Tychy - Sro Mar 28, 2018 14:58
:
Emhyrion napisał/a:

A wszystko dzięki przemiłej pani, która wyjechała z bocznej drogi kompletnie się nie przejmując, że nie jest sama.


Bez obrazy dla pań kierowców,ale jak czasami widzę jak niektóre zachowują się na drodze to rozumiem dlaczego Arabowie nie dają im powozić wielbłądami :mrgreen: szczególnie jestem uczulony na niewiasty w czerwonych Yarisach :evil:
GhoustDragon - Sro Mar 28, 2018 15:58
:
Emhyrion napisał/a:
...
A wszystko dzięki przemiłej pani, która wyjechała z bocznej drogi kompletnie się nie przejmując, że nie jest sama. I tak dobrze, że zamiast w nią wjechać położyłem moto, straty mniejsze. Nie chcę myśleć, ile by kosztowała naprawa z wymianą widelca i takie tam...


Nic - zapłaciłby ubezpieczyciel sprawczyni... Za holowanie i samochód zastępczy również :mrgreen:


oldmotory napisał/a:
...
GhoustDragon trafił nawet bez fusów! :shock:


Ja wcale nie "strzelałem" :razz:
Radziu77 - Sro Mar 28, 2018 16:37
:
Emhyrion, napisała oświadczenie?
PeterP - Sro Mar 28, 2018 18:16
:
Miejmy nadzieję że kolano tylko stłuczone i nic poważniejszego (nie miałeś ochraniaczy na kolana ?) jak rurka gmola, jeżeli jest przytarta może warto by było napawać z milimetr stali, mieszkamy blisko siebie, więc bez problemu ci to ogarnę; co do owiewek jak nie są jakoś mego rozwalone to zawsze można zgrzać na gorąco ze wstawką z siateczki metalowej (to już nie ja niestety nie "umim") i polakierować, będzie pewnie taniej niż nowa owiewka.

PS.: gdzie to się stało?
Emhyrion - Czw Mar 29, 2018 18:03
:
U nas, na Świderskiej,

moto u mechanika a ja walczę z bólem w kolanie. ochraniacze miałem, ale noga się wyrywała spod moto i coś mi musiało przeskoczyć. na to ochraniacz nie pomoże, chyba zbroja...
oldmotory - Czw Mar 29, 2018 20:56
:
PeterP napisał/a:
zgrzać na gorąco ze wstawką z siateczki metalowej

Nie potrzeba siatki :grin:

[ Dodano: Czw Mar 29, 2018 21:01 ]
Emhyrion napisał/a:
moto u mechanika a ja walczę z bólem w kolanie

Nic nie piszesz o "papierologi"? Mam nadzieję (jak widzę nie tylko ja) że nie pościłeś tego płazem. ?
Emhyrion - Czw Mar 29, 2018 21:35
:
Mam papierki, spisaliśmy oświadczenie, poszło już do PZU.

Jedyne straty wymierne to to kolano, drugi dzień ledwo chodzę. Motor ma do wymiany lewą owiewkę, osłonę gmola i do prostowania pedał sprzęgła. Klejenie owiewki jakoś wydało mi sie bez sensu, była mocno potrzaskana z odłamanym kawałkiem. Poza tym nie ja za to płacę. Jest jeszcze troszkę przyrysowany lewy kufer poniżej lakieru (czarny element), ale to już oleję, tak bardzo tego nie widać.
Valdek_Tychy - Czw Mar 29, 2018 23:45
:
Emhyrion napisał/a:
Jest jeszcze troszkę przyrysowany lewy kufer poniżej lakieru (czarny element), ale to już oleję, tak bardzo tego nie widać.

A dlaczego.jest uszkodzony to naprawić na koszt ubezpieczyciela, teraz nie widać ale za jakis czas bedzie Cię to uwierało
Emhyrion - Pią Mar 30, 2018 00:28
:
Bo wolę po prostu wziąć kasę, a naprawiać samemu. To obtarcie jest niewielkie, wystarczy przejechać szuwaksem do czarnych plastików i śladu nie będzie. A w koszty będzie wliczone jako "do wymiany", już rzeczoznawca był i wypełnił co trzeba.
Mac - Pią Mar 30, 2018 01:25
:
Jak zdejmiesz "płetwę" (obudowę gmola), to sprawdź czy gmol się nie wygiął. Z zewnątrz tego nie widać, a może być kolejny element do szkody.
oldmotory - Pią Mar 30, 2018 09:33
:
[quote="Emhyrion"]Mam papierki, spisaliśmy oświadczenie, poszło już do PZU.

Teraz nastaw się na walkę! Bo pierwsza oferta będzie :razz:
Pamiętaj, że kask biorący udział w wypadku powinien być wymieniony na nowy.
Jak znam życie, to będą problemy z odzieżą.

Jeśli nie było policji mogą powiedzieć, że dogadaliście się z kierowcą "puszki" w celu wyłudzenia odszkodowania. (obecnie kolega to ćwiczy)
Mamy na forum kolegów, którzy zawodowo "szarpią" się z firmami ubezpieczeniowymi.

Życzę zdrowia!
Emhyrion - Pią Mar 30, 2018 10:23
:
To nie była wielka prędkość. Sprawdziłem ciuchy bardzo dokładnie, zarówno kurtka jak i spodnie Rebelhorn tylko się trochę przykurzyły. Zero rozcięć, przetarć, nic. Gorzej buty, tu wdać, że lewa stopa leżała przez chwilę pod motocyklem i skóra zdarta na palcach do żywego, widać wzmocnienie. Paskudnie to wygląda i naprawić się nie da, będzie trzeba nowe kupić. O tym nie pomyślałem, ale trudno, po prostu się kupi...

Na moto nie patrzę. Boli jak patrzę na fotkę, po prostu oddałem do znajomego mechanika, od którego zresztą kupiłem moto, więc zna go od podszewki. TO on przedstawiał uszkodzenia rzeczoznawcy w moim imieniu i zapewnia mnie, że będzie dobrze, niczego nie pominął. Zobaczymy, ale póki co nie mam powodu do niepokoju. Jeśli już, to z powodu kolana, trzeci dzień chodzę jak ofiara przemocy domowej. Ale złamań nie ma, zagoi się, w sumie opuchlizna nie była wielka i zaczyna pomału schodzić.

Kask w ogóle nie miał kontaktu z jezdnią, nie ma na nim nawet rysy.
Kobrzak - Pią Mar 30, 2018 20:34
:
Zdrowia dla Ciebie Emhyrionie! Kolano oby przeszło a motocyklem się nie przejmuj, zrobi się i będzie pięknie jeździł :)
Emhyrion - Sro Kwi 04, 2018 16:28
:
No to dostałem dwie wyceny. Jedną od mechanika, drugą właśnie dziś z PZU. Ale się sprawili ładnie, tu muszę pochwalić sprawczynię, bo sama dzwoniła do nich (tak twierdzi) i ponaglała, przyznała się i takie tam.

Jako, że chcę wziąć z PZU kasę to zaproponowali mi 1500 zł. I tyle wezmę. Mechanik wyliczył mi robotę z wożeniem moto samochodem na 1160 zł, ale jeszcze przy okazji zmienił mi opoki na nowe (opony miałem wcześniej, ale nie zdążyłem zmienić przed świętami), więc części i robocizna idą za niecałego tysiaka. Mało, nie mało, nie ma znaczenia, bo za wymianę opon i tak bym zapłacił, a jeszcze starczy na nowe buty.

I tylko z tym kolanem się kurde cały czas szarpię, a właściwie nie tyle z kolanem, co ścięgnami biegnącymi od kolana do stopy. Moto ma być gotowe i podstawione do mnie na parking w piątek, ale ja w piątek tańczyć jeszcze raczej nie będę. Trochę nieszczęśliwy ten początek sezonu ale cóż...
Krzysztof_nowy - Sro Kwi 04, 2018 16:49
:
Emhyrion, byłeś u lekarza z tym kolanem?
GhoustDragon - Sro Kwi 04, 2018 17:31
:
Krzysztof_nowy napisał/a:
Emhyrion, byłeś u lekarza z tym kolanem?


Dokładnie - leć szybko to jeszcze kasę za zdrowie wyszarpiesz, a tu nie mało można ugrać :wink:
Emhyrion - Sro Kwi 04, 2018 18:10
:
Oczywiście, że tak. USG, rentgen, ortopeda. Nie ma paniki, ale jakiś czas jeszcze tańczyć nie będę.

Wiem, można by jeszcze coś ugrać, ale to już olewam. Mam dobre ubezpieczenie zdrowotne, leczę się więc w zasadzie za free, trwałego uszczerbku nikt mi nie orzeknie bo go nie ma, więc nie będę kobiety ciągał po sądach tylko po to, żeby szarpnąć ją jeszcze na 500 zł czy 1000. Szkoda mi na to czasu i nerwów. Jakby nie patrzeć, historia ma w zasadzie szczęśliwe zakończenie i tego się trzymam :)
Radziu77 - Sro Kwi 04, 2018 20:52
:
Emhyrion, wysłałem Ci pryw wiad 29 marca. Chyba nie czytałeś...
Papcie możesz jeszcze teraz zgłosić dodatkowo. Masz 3 lata od szkody, ale im wcześniej... wiadomo
Pankrax - Pią Kwi 27, 2018 09:50
:
No za zdrowotne można szarpnąć troche kaski, a jak dobrze zagadasz lekarza to może da Ci jeszcze jakiś procent albo dwa więcej, a w przypadku zdrowotnego to już są konkretne pieniążki. W sumie też zależy na jaką kwotę jesteś ubezpieczony
mczay - Pią Cze 01, 2018 10:18
:
Jeśli już mowa o naprawie, to czy podczas nich korzystacie wyłącznie z części oryginalnych, czy może z zamienników? Natknąłem się ostatnio na sklep internetowy https://motogar.pl/sklep/ oferujący części oryginalne w cenach niewysokich. Czy warto wykorzystywać je podczas napraw? Czy zamienniki są równie dobre?
PSzydlowski - Sob Cze 02, 2018 10:56
:
mczay, mam wrażenie, że jesteś spamerem (oby nie).
Jest to kolejny odgrzany post z tym samym tekstem reklamującym sklep ...

PJS
powalla - Sob Cze 02, 2018 11:13
:
To tylko chamska , darmowa reklama ...tylko januszowe firemki się do tego posuwają!
Emhyrion - Sob Cze 02, 2018 17:42
:
Tym bardziej, że akurat części to Devilki to tam jak na receptę, raptem wszystkiego kilka sztuk.


Tymczasem zamówiłem sobie czaszę. Szukałem na allegro jakiejś fajnej, ale albo kosztowała majątek (no sorry, nie wydam na czaszę do malowania 1300 zł), albo była bardziej połamana niż moja i kosztowała 550 czy 700 zł. Udałem się więc za radą jednego kolegi do Łodzi, gdzie dorabiają z laminatu części jak oryginalne tylko o wiele mocniejsze (podobno) i pasujące jak ulał (podobno). Powinna dojść w czwartek-piątek.

Czemu zmieniam? W wypadku czasza nie ucierpiała. Załatwiłem ją wcześniej jak idiota składając lusterka na zimę niczym w samochodzie. Do głowy mi nie przyszło, że te plastiki są takie delikutaśne i złamię nie tylko lusterko ale i kawałek czaszy. Po poprzednim właścicielu mam też pęknięcie pod jedną śrubą trochę powyżej kierunkowskazu i wszystkie te trzy rany zdają się krwawić na moich oczach, a że moto białe, to tę krew bardzo widać :)

Laminat będzie biały i podobno można by go nie malować, ale szansa na to, że kolor nie będzie się różnił od lakieru którym moto jest pokryte jest w zasadzie niewielka, więc pewnie jeszcze dojdzie lakierowanie. No trudno...
sgtcop13 - Sob Cze 02, 2018 21:25
:
mczay, to reklamowy gnojek plątający się po forach. Wiem to bo nie tylko z tego forum korzystam.

Admin łap za mopa i........chamowi kopa :mrgreen:
Panda - Wto Cze 05, 2018 21:13
:
Koledze życzę szybkiego powrotu do zdrowia i na moto.

A jednocześnie chciałbym się tu was doradzić w sprawie mojego problemu, moto jak stoi parę dni czasem ponad tydzień, to ładnie odpala, sanie i jazda, ale po ujechaniu jakiegoś kawałka dławi się i gaśnie, wcześniej po paru min kręcenia odpalał, a dziś zdechła bateria i nie odpalił, macie jakiś pomysł z czym jest problem?
Kobrzak - Sro Cze 06, 2018 03:22
:
Zobacz czy Ci się bak odpowietrza. Przejedź się z otwartym korkiem i jak nie zdechnie to masz.


Lub pompa paliwa nie wyrabia już.
Lub filtr paliwa czy nie zapchany.

Ja bym to obstawiał.
Panda - Sro Cze 06, 2018 10:46
:
dzisiaj będę próbować odpalić go, ale tez myślę ze pompa lub filtr
droga taka pompa jest ?
mrok31337 - Sro Cze 06, 2018 10:50
:
Może starczy zestaw naprawczy (przepalone styki?)
Możesz pominąć pompę w układzie, powinien wtedy jeździć dobrze, jeśli to pompa.
Panda - Sro Cze 06, 2018 15:36
:
udało się odpalić od kabli i aku z samochodu, jazda była i wszystko w porządku, zgasiłem i odpalił od razu, w piątek sprawdzę wersje z otwartym bakiem, tylko do tego muszę pamiętać o 2 kluczyku i zobaczymy co dalej
smorawski_m - Sro Cze 06, 2018 15:36
:
Ja na początek oczyściłem i przeszlifowałem styki pompy i tak już działa przez "ostatnie" 30 tys. kilometrów :mrgreen:
Panda - Sro Cze 06, 2018 15:38
:
jestem ciemny z budowy dopiero zaczynam zabawę, zawsze oddawałem do mechanika, możesz wrzucić zdjęcie pompy gdzie ona jest i czy trzeba osłony zdejmować ?

[ Dodano: Sro Cze 06, 2018 16:07 ]
znalazłem na forum :
http://hondantv.pl/forum/...1aef91f126098de
i będę działać, zobaczymy, tyle tylko że ja mam problem jak stoi parę dni albo ponad tydzień, bo nie jeżdżę codziennie a pompa to wydatek 170 zeta, więc jeden miesiąc w plecy :cry:
smorawski_m - Sro Cze 13, 2018 06:15
:
Pompa jest po lewej stronie, trzeba zdjąć siedzenie, odkręcić śrubę koło baku żeby zdjąć lewy czarny plastik (taki z otworem na kranik) i pompa będzie przed tobą. Styki są pod gumowym kapturkiem. Ja oczyściłem styki bez demontowania pompy, najpierw cienkim pilniczkiem a następnie drobniutkim papierem ściernym. Jak pisałem działa już bardzo długo. Pompa działa okresowo, co parę sekund słychać/czuć pod ręką takie pyknięcie. Pompa jest membranowa i to właśnie ten styk załącza prąd do cewki która rusza membraną.
Panda - Wto Cze 19, 2018 00:26
:
po tygodniu nie odpalania moto, najpierw otworzyłem zbiornik, zamknąłem go i odpaliłem moto, pojechałem paręset metrów na stacje znowu otworzyłem, zatankowałem i zamknąłem, po tym normalnie odpaliłem i pojechałem i wszystko było w porządku, będę jeszcze sprawdzał bez otwierania zbiornika, ale jak się zbiornik sam nie odpowietrza to co polecacie ?
mrok31337 - Wto Cze 19, 2018 08:38
:
Sprawdzić czy wężyk od odpowietrzania nie jest gdzieś zagięty?
Panda - Wto Cze 19, 2018 09:46
:
dzięki, w piątek będę miał czas to sprawdzę