Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Regulacja obrotów w 700

Jon 45 - Nie Sty 07, 2018 09:27
: Temat postu: Regulacja obrotów w 700
Witam jak w temacie mam pytanie gdzie reguluje się obroty biegu jałowego w 700 , pozdrawiam byle do wiosny .
rzempi - Nie Sty 07, 2018 17:58
:
Uuuuu ciężka sprawa. Serwisówka podaje 1250 rpm. Ile masz obrotów na rozgrzanym silniku, że potrzeba regulacji? Zawory kiedy były regulowane?
(Zakładam, że wiesz, że po starcie w 700 wtryski kręcą silnik wyżej).
stator - Nie Sty 07, 2018 21:15
:
A czy w serwisówce nie było gdzieś napisane "nonadjustable", albo coś w tym stylu ?
PSzydlowski - Pon Sty 08, 2018 08:42
:
Jon 45 a jaką masz prędkość biegu jałowego? Czy jest to tylko pytanie teoretyczne :) ?

Rzempi serwisówka podaje 1200 +/- 100 vzyli zakres prawidłowy to 1100 do 1300 obr/min. :)

Tak na marginesie obroty sprawdzamy na ciepłym silniku, z dobrymi parametrami świec zapłonowych. Sprawnym przy czystym filtrze powietrza.
To są główne czynniki mające wpływ na obroty biegu jałowego. Regulacji nie ma chyba, że coś padło albo ktoś coś namieszał np. przestawił czujnik przepustnicy lub źle wyregulował linki gazu ;)
Zapomniałem jeszcze wspomnieć o szczelności układu z naciskiem na "lewe" powietrze.

Pozdrawiam,

PJS
Jon 45 - Wto Sty 09, 2018 20:04
:
Motocykl mam od niedawna po serwisówce, wiec wszystko nowe obroty ponad 2000 ale na zimnym silniku moze tak ma być w 650 wiadomo sanie i obroty spadały jak tylko się na tyle ociepli sprawdze w praktyce , za podpowiedzi jestem wdzieczny i się odwdziecze na jakim spotkaniu w realu .
sgtcop13 - Sro Sty 10, 2018 09:45
:
Po co czekać aż się ociepli. W ramach "przepalania" wystaw sprzęt na świeżę powietrze, odpal go i idź na kawę :mrgreen: . Po chwili się nagrzeje i obroty powinny być w normie. :wink:

Ja wczoraj tak robiłem aby pocieszyć oko i ucho. Na koniec było coś dla sąsiadów, czyli gaz do odcinki :twisted:

Pozdrawiam
GhoustDragon - Sro Sty 10, 2018 17:21
:
Znawcą od 700 nie jestem, ale jak jest na wtrysku to nie ma regulacji jako takiej... No chyba, że tak jak któryś z kolegów wyżej napisał - linki, czujnik przepustnicy.
Kobrzak - Wto Sty 30, 2018 21:19
:
W 700 nie ma możliwości regulacji bez podłączania pod komputer.

Co do wtrysków to ja w tigerze mam normalnie pokrętło i mogę sobie regulować bez problemu