Forum użytkowników Hondy NTV/NT Deauville

Szukam motocykla - Zainteresowany zakupem Deauville 650

ZMZ1710 - Nie Paź 08, 2017 21:17
: Temat postu: Zainteresowany zakupem Deauville 650
Witam
Jestem zainteresowany zakupem motoru jak w temacie.
W poniedziałek chcę obejrzeć taki egzemplarz https://www.olx.pl/oferta...html#9e5c8254b9

Mam nadzieję , że dobrze wkleiłem link.
Proszę o pomoc w weryfikacji. Może ktoś z forumowiczów zna ten motor .
Każda opinia jest dla mnie ważna.
oldmotory - Pon Paź 09, 2017 07:35
:
Szukałem motocykla ładnych parę miesięcy. Zanim kupiłem obejrzałem 6 na sprzedaż i sporo rozmawiałem z użytkownikami tych motocykli (bardzo pomógł mi Kobrzak :wink: ) .
Oczywiści jak masz czas to jedź obejrzeć ten "motor " zawsze to jakaś nauka. Mnie osobiście odrzuca to że motocykl był malowany, a konieczność synchronizacji może być przykrywką poważniejszych problemów.

Znalazłem tez taki pojazd?

https://www.otomoto.pl/of...=olx#xtor=SEC-8
ZMZ1710 - Pon Paź 09, 2017 11:07
:
Witam

Dzięki za opinie. Jak stwierdziłeś,że jest malowany?
To co pokazałeś w linku oglądałem, mało atrakcyjna propozycja.Poobijany,porysowany po PORZĄDNYM szlifie, silnik pracuje nierówno.rok temu ciągnięty z Belgii.

Jest to moja opinia o tym motorze. Innym może pasować ten egzemplarz.
oldmotory - Pon Paź 09, 2017 12:52
:
Własnie, najważniejszych rzeczy na zdjęciach nie widać. Podejrzewam,że ten motocykl z linku jest malowany, ponieważ brakuje naklejek. Czasza jest w jednym kolorze, a powinna mieć czarne podszybie. (Możliwe,że jest od nowszego modelu?)
Plastiki nie są najważniejsze ale wiele mówią o historii pojazdu. Jeśli motorek okaże się sprawny, to naklejki można dokupić :mrgreen:
Kobrzak - Pon Paź 09, 2017 13:09
:
Jeśli chodzi o devilki to jest w ogóle ciężki temat. Każda, nawet najmniejsza gleba, położenie jej to już popękane plastiki, które jeśli ktoś chcę mieć znowu ładny motur trzeba pomalować. No i tutaj trzeba sobie pytanie zadać: wolę pomalowany ale ładny, czy popękany i brzydki?

A cytując przysłowie "nie myli się ten, co nic nie robi", bardzo ciężko jest jeździć przez te 15-17 lat, z różnymi właścicielami i ani razu nie położyć motocykla. Ja na przykład wypierdzieliłem się dziś na trawie przed garażem :D

Do czego zmierzam: to, że plastiki są popękane, motocykl ma rysy nie świadczy, że jest zły. Miał swoją przeszłość. Natomiast najważniejsze, żeby jechał prosto i mechanicznie był sprawny.
Reszta to kosmetyka.
Jeśli właścicielem motocykla jest ktoś kto ma go rok, dwa, jest w sta ie coś o nim powiedzieć, a zwłaszcza gdzie był, ile przejechał od zakupu i co w nim robił to już jest jakaś wiarygodna podstawa. U handlarza to wiadomo.

Dlatego ja, żeby iść za moimi słowami zdarłem już farbę z gmoli i kufrów, dołożyłem kupę rys a i tak jeździ super :D
Emhyrion - Pon Paź 09, 2017 14:46
:
Mój leżał na trawie i na stacji benzynowej oparł się o dystrubutor. Obyło się bez rys, ale wcześniej też leżał. Poprzedni właściciel ściągnął go dla siebie i z miejsca pomalowaĺ na biało za co jestem mu wdzięczny. Moto jeździ super. A że bylo malowane? I co z tego?

O burzliwej historii świadczą inne drobiazgi.
PeterP - Pon Paź 09, 2017 15:08
:
To ja pozwolę sobie wtrącić mały offtopic odnośnie strat w devilkach przy szlifie: w mojej 700tce przy wywrotce rysowały się (ścierały) osłony "gmoli" i pokrywy kufrów, do tego pękały też całe ogromne czarne plastiki tylnych kufrów, pękł podnóżek kierowcy i przerysował się lekko set i stopka centralna. Duże plastiki + osłona gmola do wymiany a pokrywy kufrów do lakierowania, natomiast zero uszkodzeń lakierowanych plastików z przodu motocykla (dzięki skrzydełkom) przy zwykłym "lowside" nie ma szans ich uszkodzić, więc malowanie tych elementów moim zdaniem świadczy już o możliwej sporo poważniejszej przygodzie
Quasi - Wto Paź 10, 2017 18:42
:
Pozwólcie Panowie, że podepnę się pod temat... ponieważ zaczynam szukać takiego motocykla.
Czy znalazł by się jakiś kolega, który poświęcił by trochę czasu i pokazał mi na przykładzie swojego motocykla na co warto w tym modelu zwracać uwagę?

Emphyrion.. czy tego nicku używasz też na innych forach? Pytam, bo może spotkaliśmy się już :)
Kobrzak - Wto Paź 10, 2017 20:23
:
Quasi napisał/a:
Czy znalazł by się jakiś kolega, który poświęcił by trochę czasu i pokazał mi na przykładzie swojego motocykla na co warto w tym modelu zwracać uwagę?

http://hondantv.pl/forum/viewtopic.php?t=5808

Tu masz poradnik "internetowy" tak na zaś :) Natomiast co do samej devilki to w Wawie jest ich sporo od nas :D Męcz ludzi :D
ZMZ1710 - Wto Paź 10, 2017 20:33
:
Też mam wydrukowane jak po kolei sprawdzać motocykl.
Przy pierwszym robiłem to z kartka w ręku i przy pomocy sprzedającego ,kolejne już sam wiedziałem na co patrzeć.
Lecz dzięki Waszym pidpieiedziom jeszcze poszerzyła się moja wiedza. I wczoraj oglądając kokejny motor sprzedający pytał mnie na co patrze i dla czego.Jak stwierdził nie był świadom wielu " rzeczy" w swojej Hondzie.
Trzeba moim nie fachowym zdaniem obejrzeć kilka egzemplarzy i zdanie się samemu wyrobi który jest godny zakupu.
Emhyrion - Wto Paź 10, 2017 22:36
:
Quasi napisał/a:
Pozwólcie Panowie, że podepnę się pod temat... ponieważ zaczynam szukać takiego motocykla.

Emphyrion.. czy tego nicku używasz też na innych forach? Pytam, bo może spotkaliśmy się już :)

Pewnue tak, chyba że ktoś się pode mnie podszywa 😎
Quasi - Sro Paź 11, 2017 07:43
:
Kobrzak napisał/a:

http://hondantv.pl/forum/viewtopic.php?t=5808

Tu masz poradnik "internetowy" tak na zaś :)

Bardzo dziękuję 😊
ZMZ1710 - Sob Lis 11, 2017 20:14
:
Zimno się zrobiło to i entuzjazm do szukania wymarzonego motocykla osłabł i na forum człowiek rzadziej zagląda. Stronki z ogłoszeniami jednak na bieżąco oglądane i tu dziś pojawia się fajna sztuka w LUBARTOWIE.
Mogę liczyć na pomoc kolegów forumowiczów w oględzinach moto.
Może ktoś z okolicy i zna ten egzemplarz.
otomoto.pl/oferta/honda-ntv-sprzedam-motocykl-honda-deauville-ntv-650-ID6ziCxq.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Jeśli źle wstawiłem link do ogłoszenia to jest ono na OLX.
rzempi - Nie Lis 12, 2017 01:25
:
Link poprawiony:
https://www.otomoto.pl/of...tm_campaign=olx
ZMZ1710 - Nie Lis 12, 2017 21:51
:
Dzięki za wklejenie poprawnego linku.
Jutro (poniedziałek) jestem umówiony na oględziny motoru.
W rozmowie ze sprzedającym dowiedziałem się o uszkodzeniu śruby i obudowy gdzieś w okolicach skrzyni biegów i łączenia wału napędowego. Na teraz zaklejone i olej nie cieknie, wymiana obudowy podobno koszt 400 zł wg.sprzedającego.

Oby to był ten egzemplarz!
Karol CB 500 - Nie Lis 12, 2017 22:53
:
ZMZ1710 napisał/a:
W rozmowie ze sprzedającym dowiedziałem się o uszkodzeniu śruby i obudowy gdzieś w okolicach skrzyni biegów i łączenia wału napędowego. Na teraz zaklejone i olej nie cieknie, wymiana obudowy podobno koszt 400 zł wg.sprzedającego.

Zaraz zaraz. Jakie 400 zł?
Jeśli sprzedający mówi Ci 400 zł to pomnóż to x3. Gdyby to kosztowało 400 to by to zrobił i sprzedał za 7500 zł.
Robota Deauville się ceni bo masa plastików do zdejmowania. A żaden mechanik nie będzie Ci caluśki dzień grzebał przy moto za 150 zł bo na chleb nie zarobi.
debmotne - Wto Lis 14, 2017 10:18
:
No to teraz opowiadaj jak się sprawa rozwinęła :)

Ja moją kupiłem nawet na niej nie jeżdżąc, od handlarza za cenę poniżej rynkowej. Tego się nie robi - wiem. Zostawiłem jeszcze w rozliczeniu świetną 125ę. Poza tym szukałem NTV a trafiła się deauvilka. No i moto jest ymmm HONDĄ. Wszystko hula i działa. Jedzie prosto hamuje jak ta lala. Plastiki nie do konca pasują - leżała. Poprawiłem mocowania i jest ok. Widać serwis był robiony tak jak trzeba. Filtry niezabrudzone. moto po prostu użytkowane zgodnie z przeznaczeniem. To , że ktoś poalował kartery srebrzanką zrobiło handlarzowi ogląd, że moto jest nie do konca serwisowane z głową. a się mylił. Chociaż przyznam że pewnie drugi raz tak bardzo kota w worku bym nie kupował. Ale coś do mnie w niej przemówiło i już. Serwis przedzimowy zrobiłem. Jeszcze tylko wymienić przednią oponę pozostaje przed wiosną i ogień :)
Karol CB 500 - Wto Lis 14, 2017 15:12
:
debmotne napisał/a:
Ja moją kupiłem nawet na niej nie jeżdżąc, od handlarza za cenę poniżej rynkowej.

A wiesz ile osób jeździ puszkami spawanymi z 2 połówek, przeszczepioną ćwiartką albo z kilogramami szpachli na karoserii i o tym nie wie?
Tylko wszystko dobrze, jak jest dobrze. W razie wypadku, konieczności zadziałania poduszek, ABS czy amortyzacji karoserii robi się ZONK.
Jak kupiłeś tak moto i trafiłeś dobrze to gratki, ale pamiętaj żeby tego zbyt często nie praktykować ;)
Bo jak plastiki poklejone to pół biedy ale jesli rama spawana w stodole albo coś z kołami/hamulcami nie teges to może skutkować obniżeniem bezpieczeństwa niestety.
Krzysztof_nowy - Wto Lis 14, 2017 16:54
:
ZMZ1710, nie spiesz się. Po motka z pękniętym karterem nie będą się ustawiały kolejki chętnych. To sprzedającemu bardziej zależy na sprzedaży, nie Tobie.
A nawet jak ktoś ci to podkupi, to raczej nie ma czego żałować.

Da radę jakieś foty uszkodzonego miejsca od sprzedającego wyciągnąć?
Wytłumaczył przekonująco JAK doszło do takiego uszkodzenia?
Kobrzak - Sro Lis 15, 2017 00:02
:
Zawsze możesz powiedzieć sprzedającemu, że dasz mu te 400zł więcej jak to zrobi :D Ciekawe co powie :P
Karol CB 500 - Sro Lis 15, 2017 10:47
:
Kobrzak napisał/a:
Zawsze możesz powiedzieć sprzedającemu, że dasz mu te 400zł więcej jak to zrobi :D Ciekawe co powie :P

Dokładnie :)
Pewnie by powiedział, że czasu nie ma tego zrobić itd. itp.
Kobrzak - Sro Lis 15, 2017 23:04
:
Właśnie :D W tedy mówi się "papa" i niech szuka innego do wrąbania w koszty swojej "perełki" :D
ZMZ1710 - Nie Lis 19, 2017 16:47
:
Dzięki za zainteresowanie.
Głupio mi,że tak rzadko mam czas zajrzeć na forum, a tu tyle fajnych i pełnych wsparcia komentarzy.
Motorek już po inspekcji. Wizualnie fajnie wygląda( nawet komplet kluczy posiada)lecz jest TROSZKĘ do zrobienia np cały wydech z kolektorami,a z ceny nic.
Już zaczynam się zastanawiać czy nie jestem zbyt marudny przy wyborze MOJEGO egzemplarza.

Szukam dalej
Radziu77 - Nie Lis 19, 2017 21:27
:
ZMZ1710, to Twoje pieniądze i Twoje prawo do marudzenia. Ma to się przełożyć na Twoje zadowolenie
Krzysztof_nowy - Nie Lis 19, 2017 22:29
:
ZMZ1710 napisał/a:

( nawet komplet kluczy posiada)

za 100-120 zł kupisz sobie komplet kluczy oryginalny Hondowski. Jak nie ma, to jest argument aby urwać kilka zł. Jak jest, to.. no nic, po prostu ma być i to żadna zasługa, że poprzedni właściciel nie jest cebulakiem :razz:

Cytat:

czy nie jestem zbyt marudny przy wyborze MOJEGO egzemplarza.

Nie jesteś. Płacisz niemałe pieniądze. To ma jeździć, a nie na dzień dobry być do roboty.

Cytat:

Szukam dalej

I prawidłowo

Quasi - Wto Gru 26, 2017 22:32
:
Mam możliwość wybrać się i obejrzeć motocykl z tego ogłoszenia:

https://www.olx.pl/oferta...html#203cb18c8b

Podstawowe rzeczy potrafię sprawdzić, ale chciał bym się Was poradzić i zapytać co konkretnego powinienem sprawdzić w Deauvillce, o przypadłościach których nie mają inne motocykle.
Z góry dziękuję za sugestie i wskazówki :)
P.S. A może ktoś już oglądał ten motocykl...
goliat - Wto Gru 26, 2017 23:47
:
Zapraszam 120km na poludnie od Bydgoszczy do Poznania na ogledziny mojej Devilki :) https://www.olx.pl/oferta...D5-IDqH5oT.html
Dokladam deflektory dolne....
Spalanie w stopce jest zawyzone z powodu odpalania moto co 3 tygodnie do wlaczenia wentylatora chlodnicy...
Quasi - Sro Gru 27, 2017 12:19
:
Propozycja kusząca, ale chwilowo nikt z moich znajomych do Poznania się nie wybiera niestety...