Forum Honda NTV

Linkownia - Pogoda + moto ?

kudlaty - Pią Lip 28, 2017 08:52
: Temat postu: Pogoda + moto ?
Patrząc w stalowe chmury często się zastanawiamy jechać nie jechać, a może poczekać. Często odpowiedzią są wszelkiego rodzaju serwisy prognostyczno-pogodowe. Jedne są lepsze inne gorsze, ale ważna jest tez solidna informacja o tym co się dzieje teraz. Jeśli chodzi o opady to moim zdaniem nie ma w tej chwili nic lepszego niż radary meteorologiczne. Oczywiście nie są idealne, ale dostarczają naprawde niezłych informacji. I tu chciałbym się podzielić nasza nową prezentacją takich danych. Wydaję mi się że wreszcie są całkiem nieźle użyteczne.

http://pogodynka.pl/polska/radary

Jestem też trochę ciekawy Waszej opinii jako użytkowników, a że mam jakiś wpływ na to co jest prezentowane... :-D

Zatem, miłego użytkowania :-)
Eugenio - Pią Lip 28, 2017 09:03
:
Zainteresowanym tym, co się dzieje na bieżąco można też polecić:
http://www.lightningmaps.org
Można się na niej zorientować, na żywo lokalizację oraz intensywność wyładowań atmosferycznych.
Toma311 - Pią Lip 28, 2017 10:14
:
kudlaty, dzięki za info.
Jednakowoż wyświetlając Waszą mapę (z g. 9:40, czyli na bieżąco) powinno w Szczecinie świecić słońce, a ja tutaj na miejscu widzę niebo przykryte chmurami w 99%. Chyba, że coś źle obsługuję...
Ja korzystam od kilku już lat (zgłaszaną onegdaj przeze mnie na forumie) "szkopską radarownię" http://www.wetteronline.de/wetter/stettin; wg niej niebo przykryte jest teraz w ok. 80-90%.
"Prowadziłem" kilka tygodni wstecz, telefonicznie, na jej podstawie naszego forumowicza wracającego z urlopu, tak aby nie dostąpił "pompy" - udało się. Do tego roku zgodność z rzeczywistością oraz prognozy były na poziomie 90%; w tym zaś jest tak "popindolona" aura, że prognozy dłuższe niźli 12 h, można traktować jako szamaństwo.

Postulowałem kiedyś stworzenie wątku ze sprawdzającymi się pogodynkami i umieszczenie go "na wierzchu", aby stale był widziany - przeszło bez echa... Ponawiam zatem.
sgtcop13 - Pią Lip 28, 2017 10:50
:
Prognoza pogody, to jednak zawsze jest tylko "prognoza", czyli coś co może nastąpić ale nie koniecznie :mrgreen:

Z uwagi na moją zasadę, że po śniegu, lodzie i w czasie deszczu nie jeżdżę, to portale z prognozami pogody często przeglądam. Niestety nasze krajowe są "średnio" dobre. Ja m.in. korzystam z norweskiego https://www.yr.no/ - sprawdzalność na poziomie co najmniej 90 %

Pozdrawiam
kudlaty - Pią Lip 28, 2017 11:28
:
Wszelkiego rodzaju prognozy to zupełnie inny temat i im dłuższy termin wyprzedzenia tym większe jest to zgadywanie niż przewidywanie co się stanie z pogodą. Jak to jest skomplikowane może świadczyć tylko czasochłonność obliczeń jakie są niezbędne do wytworzenia prognozy numerycznej (maszyna 128 procesorowa potrafi liczyć 2 do 3 godzin).

Rzeczywiście serwis https://www.yr.no/ jest świetny, ale to nadal jest prognoza. Radary dostarczają informacji co jest teraz i obserwacje są robione co 10 minut, czyli dosyć często.

Toma311 napisał/a:
Jednakowoż wyświetlając Waszą mapę (z g. 9:40, czyli na bieżąco) powinno w Szczecinie świecić słońce, a ja tutaj na miejscu widzę niebo przykryte chmurami w 99%. Chyba, że coś źle obsługuję...


A pada coś z tych chmur?? Jeśli nie to jest wszystko ok, ponieważ radary nie pokazują zachmurzenia, a jedynie strefy opadowe. Krótko mówiąc zamierzenie jest takie że jeśli radar coś pokazuje to znaczy że powinno padać. Oczywiście są pewne zawiłości pomiarów, ale to można by parę dni o tym opowiadać ;-)

A co do germańskej radarowni, ci to maja rozmach "skurkojady" na swoim terenie maja ich 19 a u nas zaledwie 8.
Toma311 - Pią Lip 28, 2017 13:00
:
kudlaty napisał/a:
A pada coś z tych chmur??

kudlaty, teraz to nie ma 3 h, ażeby nie padało/mżyło/kropiło/lało lub "pompowało". W tymże czasie kropiło.
Jednakowoż wiedza o aktualnym "padaniu" 150-200 km dalej, jest niewystarczająca (jak dla mnie) przy decyzji: jechać tamoj, czy-li też nie jechać; bo co tam zastanę za te 2 h? Dlatego podoba mnie się "szwabska radarownia", gdyż pokazuje co jest teraz, a także przewidywalny ruch chmur (jeśli są) w interwałach 15 min + prognozę co 1 godzinę.

PS
kudlaty, a gdzie najbliżej Sz-na krzyżaki mają swojego radara? I czy obejmują swoimi nasz kraj, czy korzystają z naszych?
Mac - Pią Lip 28, 2017 13:37
:
Ja korzystam z tej strony:
http://www.wetteronline.de/wetter/posen
jak do tej pory mnie nie zawiodła :)
po ostatnim ukośniku wpisujesz miasto docelowe, które cię interesuje :)
np. http://www.wetteronline.de/wetter/szczecin
Pogoda na najbliższe godziny (najdokładniejsza) oraz na cała dobę i przewidywalna na kolejne 4 lub więcej dni.
Toma311 - Pią Lip 28, 2017 14:12
:
Mac'u, a przeczytaj mojego postunia z g. 10:14 :wink: Widzisz podobieństwa? :mrgreen:
kudlaty - Pią Lip 28, 2017 14:15
:
Toma311 napisał/a:
kudlaty, a gdzie najbliżej Sz-na krzyżaki mają swojego radara? I czy obejmują swoimi nasz kraj, czy korzystają z naszych?


A co Ci będę mówił, tu jest wszystko, sam popatrz :-) :

http://eumetnet.eu/wp-con...base/index.html

WetherOnlina chyba nie wykorzystuje obecnie danych z naszych radarów, ale przez jedną z "mądrych" ustaw nie wykluczone że będą to robić :-/
Toma311 - Pią Lip 28, 2017 17:31
:
Co tam będę słuchał, popatrzę :grin:
Dzięki.
rzempi - Pią Lip 28, 2017 21:34
:
Ja korzystam z numerycznej prognozy pogody Uniwersytetu Warszawskiego http://www.meteo.pl/ "Model UM" i radar opadów na http://www.radareu.cz kiedyś izywec zamieścił link do tej stronki i polubiłem zwłaszcza brak kolorowych obrazków.
Radziu77 - Pią Lip 28, 2017 22:52
:
A ja wyłażę na balkon, patrzę na niebo, drapię się po brzuszku i mówię: ch... najwyżej zmoknę, a co polatam, to moje. LwG
powalla - Pią Lip 28, 2017 23:17
:
Ja jeżdżę codziennie do roboty na 2oo i auto wyciągam tylko jak wychodzę z domu a tu już leje. W innym wypadku zawsze wybieram motocykl ... oj 3 dni temu mnie zlał :shock: Suchej nitki na sobie nie miałem ... nawet banknoty w portfelu były mokre :mrgreen: No ale taki mamy klimat :lol:
Mac - Sob Lip 29, 2017 01:08
:
Cytat:
Mac'u, a przeczytaj mojego postunia z g. 10:14 :wink: Widzisz podobieństwa? :mrgreen:

czytałem i widzę :) dlatego napisałem o www.wetteronline.de :)

kudlaty napisał/a:
WetherOnlina chyba nie wykorzystuje obecnie danych z naszych radarów, ale przez jedną z "mądrych" ustaw nie wykluczone że będą to robić :-/

I mimo tego jest najdokładniejszą i czytelną jaką znalazłem ;) :)

Radziu77 napisał/a:
A ja wyłażę na balkon, patrzę na niebo, drapię się po brzuszku i mówię: ch... najwyżej zmoknę, a co polatam, to moje. LwG

tak też czasami robię :)
Puzon - Sob Lip 29, 2017 01:44
:
Ooooo kudlaty, widzę że nowa skórka:) ja z kolei korzystam od co najmniej 2 lat z pogodynki, sprawdzalność tak jak na waszych 90%, to co będzie później to i tak fusy, nie pamietam z kórej z podanych przez was ostatnio stron korzystałem, była tam prognoza na +15 lub +60 minut nie pamietam i nic się nie sprawdziło. Radar w pogodynce pokazuje ruch chmur i samemu można przewidzieć (czytaj fusy) co się stanie później, nie trzeba być maszyną ze 128 procesorami :razz: Ja polecam Pogodynkę bo daje radę:)
kudlaty, zmiany jak widze na plus :twisted: :cool:
Pamiętajcie to co powiedział Wojtek, że jak są chmury ale takie co z nich nie pada to radary pokazują czyste niebo, czyli można zapie...lać :mrgreen: Trzymta się i życzę słoneczka. LwG
Jacek_M - Sob Lip 29, 2017 11:23
:
http://meteo.org.pl/radary
Tu coś podobnego, animacja jest fajna.
Emhyrion - Nie Lip 30, 2017 18:47
:
A ja się nie przejmuję. Zakładam ciuchy, jak leje to zapinam wszystkie suwaki i idę na motor. Do pracy mam 15 km, przy dobrych wiatrach to jest jazda na 15-20 minut stając na światłach. Kurtka przemięka po jakichś 20, więc w zasadzie dopiero pod pracą, jeśli się nie sprężałem. Spodnie wcześniej, ale te w robocie i tak zmieniam, więc przez 8 godzin na pewno wyschną. Kask nie przemięka. Buty też jeszcze mi nie przemiękły ani razu, a nawet gdyby, o w pracy też zmieniam. Graty na zmianę mam w kufrze, w torbie, która też nie przemięka.

Jedyny minus to taki, że się wolniej jedzie i ostrożniej i z większym strachem trochę. Kierowcy puszek mają jakąś dziwną manierę, że jak leje to jeszcze rzadziej patrzą w lusterka.
kudlaty - Pon Lip 31, 2017 08:44
:
Jacek_M napisał/a:
ttp://meteo.org.pl/radary
Tu coś podobnego, animacja jest fajna.


Bardzo podobnego wręcz identyczne, animacja to link do serwisu awiacja.imgw.pl
Jacek_M - Pon Lip 31, 2017 14:18
:
Zgadza się, większość tych stronek i tak pewnie korzysta z informacji IMGW, ICM UW, NASA, NOAA, Foreca, Dark Sky, sat24.com.
oldmotory - Pon Lip 31, 2017 15:56
:
Radziu77 napisał/a:
Apatrzę na niebo, drapię się po brzuszku i mówię: ch... najwyżej zmoknę, a co polatam, to moje. LwG

Ja zaglądam na pogodynkę ... bo nie mam balkonu :mrgreen: ale podejście J/W :mrgreen:
sgtcop13 - Wto Sie 01, 2017 00:06
:
Prognoza prognozą ale jak jest ponad 30 stopni to można po prostu zdechnąć z upału. Miałem "plana" aby w niedzielę przegonić trochę sprzęciora. Niestety dla mnie jazda motocyklem przy temperaturach w okolicach 30 stopni to już masakra. Na samą myśl o ubraniu "umundurowania"słabo mi się robi. Dopiero po godzinie osiemnastej poszedłem na kompromis i " na zdrapkę" pojeździłem powolutku po okolicy. Trampki, krótkie gacie i T-shirt nie pasują do szlifierki, .....ale miałem kask więc nikt nie zauważył, że to akurat byłem ja. :mrgreen:
Bombardier Asch - Wto Sie 01, 2017 00:25
:
Na tej stronce znajdziecie przegląd różnych serwisów pogodowych dla konkretnego miasta: <miasto>.infometeo.pl np.: http://warszawa.infometeo.pl

Czuwaj!
Toma311 - Wto Sie 01, 2017 02:08
:
sgtcop13 napisał/a:
Niestety dla mnie jazda motocyklem przy temperaturach w okolicach 30 stopni to już masakra.

sgtcop13, zaś ja, dopiero zaczynam życie I pohasałem wczoraj, oj pohasałem troszkę i dzisiaj służbowo, miast kolibać się klimatyzowaną puszką
sgtcop13 - Wto Sie 01, 2017 07:50
:
Nie każdy lubi jak się mu od upału białko w jajkach ścina :mrgreen:
kudlaty - Wto Sie 01, 2017 09:58
:
Puzon napisał/a:

kudlaty, zmiany jak widze na plus :twisted: :cool:
Pamiętajcie to co powiedział Wojtek, że jak są chmury ale takie co z nich nie pada to radary pokazują czyste niebo, czyli można zapie...lać :mrgreen: Trzymta się i życzę słoneczka. LwG


Dzięki Michał. Jak już napisałem, prognoza prognozą i można się nią podpierać przy planowaniu wypadu. Natomiast ja sobie bardzo cenię teraz dostęp do danych na temat tego co jest teraz (leje czy nie) i co było max godzinę wstecz. Mogę wówczas zdecydować czy cisnąć dalej czy może poczekać 30-50 minut aż przestanie żabami sypać. Często nawet jak jestem w pracy i widzę że coś się zbliża opadowego to albo decyduję się na wcześniejszą dezercję albo siedzę dłużej i czekam aż przestanie padać. na radarze bardzo dobrze to widać i żadne prognoza tego nie zastąpi.

Bombardier Asch napisał/a:
<miasto>.infometeo.pl np.: http://warszawa.infometeo.pl


No proszę, ile to serwisów meteo jest, aż mózg boli. I na każdym można znaleźć te same źródła danych :-)
Toma311 - Wto Sie 01, 2017 14:54
:
sgtcop13 napisał/a:
Nie każdy lubi jak się mu od upału białko w jajkach ścina :mrgreen:


Ale wygląda na to, iż nie każdemu ścinanie w tym samym poziomie słupka następuje :mrgreen:

[ Dodano: Wto Sie 01, 2017 15:04 ]
kudlaty napisał/a:
Mogę wówczas zdecydować czy cisnąć dalej czy może poczekać 30-50 minut aż przestanie żabami sypać.

kudlaty napisał/a:
(...)czekam aż przestanie padać. na radarze bardzo dobrze to widać i żadne prognoza tego nie zastąpi.


Z tych właśnie powodów (+ trafność "wróżenia"), pozostanę przy "krzyżackiej" pogodynce. Na karcie głównej mam jednocześnie: chmury oraz ich ruch (ok. 1 h wstecz, teraz i prognozę na kolejne 1,5 h), aktualne opady (jeśli występują), a także wróżbę na dalszą część doby, godzinę po godzinie. A jeżeli zechcę sam radar opadów, mogę kliknąć "obrazek deszczyk", coby się pogapić.
PeterP - Wto Sie 01, 2017 15:10
:
Na to ścinanie się nabiału można się ubrać po całości w letni siatkowy komplet od butów przez gacie i kurtkę aż po rękawiczki, może nie chroni to to jak kombi z kangura... ale lepiej na pewno niż krótkie gatki t-shirt i sandały... a jest równie przyjemnie i przewiewne...
oldmotory - Wto Sie 01, 2017 17:17
:
PeterP napisał/a:
krótkie gatki t-shirt i sandały

Jechałem sobie w niedzielę do Wrocka. Spokojnie 110km/h Na S5 minął mnie jak drzewo koleś na jakiejś szlifierce . Koszulka na ramkach, piłkarskie gatki i ... zielone klapki ogrodowe. Byłem zaskoczony faktem...,że miał kask. :shock:
rzempi - Wto Sie 01, 2017 21:21
:
Cóż... Skuterzyści to w ogóle mają wywalone... nie chodzi mi tylko o 50 ccm (ci to już całkiem, ale często nie mają wyjścia). Wczoraj wracając ze stolycy autem, minął mnie maxi skuter, stanął między mną i karetką... kierownik z o dziwo miał kask, krótkie gacie, koszulkę i... japonki na stopach :twisted: :shock: . Krótko skomentowałem pasażerom czym to grozi... (co najmniej miesiąc lub więcej w gipsie jak się trzeba będzie nogą podeprzeć). Zielone światło.. jedziemy... karetka przyhamowała, skuterzysta po klamkach... pisk opony, przód uciekał... ABS dupsko uratował, podparł się przy 0 km/h japonki wytrzymały :grin: . Przy mocniejszym dohamowaniu karetki już by im wskoczył na wyrko... Cóż to wybór każdego z nas. To nie moje zdrowie. Szczerze nie pochwalam jazdy bez jakichkolwiek ciuchów ochronnych. W tym sezonie odżałowałem i kupiłem letnie ciuchy z meshu, robią robotę. Chociaż jak dzisiaj wracałem z roboty przy 60 km/h stojąc też było jak w piekarniku. Niestety szybciej nie dało rady :sad: Nie mam pojęcia czym kierują się tacy ludzie, może: "To niedaleko..." "A na co mi to?" "Kupie motór, a ciuchy mi niepotrzebne, bo mam nową koszulkę adidasa" "Ja się nie wywalę" Czy cuś podobnego...

Tak dla przypomnienia dla nas wszystkich...
Dlaczego warto zapinać kask:
https://youtu.be/fJKSSJ0lV5I?t=44s
sgtcop13 - Wto Sie 01, 2017 23:33
:
Oczywiście nie pochwalam jeżdżenia na "zdrapkę" i sam tego z zasady nie robię. Ostatnia moja przejażdżka po okolicy / czytaj po wsi :mrgreen: / była to jazda spacerowo- rekreacyjna z wstydliwie niskimi prędkościami. Wyciągnąłem maszynę z garażu aby ją po prostu przepalić bo bidula kilka tygodni nie jeździła :???:

Pozdrawiam
Emhyrion - Wto Sie 01, 2017 23:47
:
Szczerze? Przy takich upałach mam wielką niechęć do zakładania ciuchów motocyklowych. Zdrapka jest potencjalna, a przegrzanie niemal pewne. Jedno i drugie jest niebezpieczne, ale można minimalizować ryzyko zdrapki jeżdżąc spokojnie i z dala od puszek. Przegrzanie to brak koncentracji i odwodnienie.

Stałem dziś na światłach obok gościa w pełnej zbroi. Spodnie? Jakieś jeansy na moto, do tego kurtka skórzana i oczywiście kask. Wyglądał jakby zaraz miał mieć zawał. Twarz mokra i czerwona jak burak. Jeśli mam mieć mroczki przed oczami i napad duszności to wolę jeździć spokojnie i w miarę możliwości delikatnie, bez szarżowania i jazdy slalomem między autami. Uważam, że przy takich upałach jakie mamy od wczoraj tak jest bezpieczniej.

Żeby nie było, jak temperatury spadną poniżej 28 to wrócę do spodni, butów ponad kostkę i kurtki. Na razie zakladam adidasy i jaskrawe t-shirty
Toma311 - Sro Sie 02, 2017 00:28
:
E, ja dzisiaj ponownie na eRTeku nawinąłem ze 150 km - pogoda wyśmienita, nowe, wyśmienite opony. Czego chcieć więcej? Chyba tylko więcej tego samego
Dziny motorowe, kurtka na lato, buty z przeciągiem, podniesiona szczena hełmofonu i... odpowiednia prędkość . Jak za ciepło, cza przyspieszyć, aby komfort mieć. Można także opuścić szybę z przodu, wtedy nie cza tak gonić . Robale żadne nie rozbryzgują się na człeku, bo ledwie zipią gdziesik w trawach. No, kurde raj nareszcie, a nie stale zimno, ponuro, deszczowo...
A ci od mroczków oraz odwodnień, to rzeczywiście niechaj się po drogach nie wałęsają, bo zagrożeniem mogą być sporym . Niechaj zimne piwo w zamian sobie aplikują - zdrówko
mrok31337 - Czw Sie 03, 2017 09:20
:
Od mroczków proszę się odczepić :P
Toma311 - Pią Sie 04, 2017 23:20
:
mrok31337 napisał/a:
Od mroczków proszę się odczepić :P


Yyyy...No, tego...Ten... Zdrowie naszych Mroczków
Radziu77 - Sob Sie 05, 2017 00:33
:
Nie wiem kto i kogo zdrowie pije, ale się połączam. PIju !
boskijolo - Pon Sie 07, 2017 22:30
:
Ja na telefonie zainstalowałem malutką aplikacje Pogoda ICM i szczerze polecam, bardzo wysoka sprawdzalność i mimo że wygląd odstrasza to zachęcam do wczytania się 5 minut w legendę bo warto.
Pogodynka coś mnie ostatnio zbyt czesto okłamuje.
Nomad_FH - Sob Sie 12, 2017 16:43
:
Co do pogody (prognoz) od lat w całej europie korzystam z https://www.wunderground.com/
nie wiem z jakich danych korzystają, nie wiem skąd czerpią analizy - ale mają najwyższą sprawdzalność "szamańską" choć oczywiście obecnie to nadal mocne wróżenie z fusów.

Jeżeli chodzi o inne serwisy - to podobnie jak kilka osób tutaj m.in.
https://www.lightningmaps.org

oraz oczywiście pogodynka :)

p.s. co do powrótów w burzy i ulewie. Powrót z Bieszczad, oczywiście cały tydzień wcześniej upał. Noc przed wyjazdem zaczyna się ulewa i burze. I tak całą noc. Pakowanie namiotów w deszczu, czekanie na chwilę przejaśnień - zapomnieć można.
Jazda z rejonu Cisnej do Gorlic - cały czas w ulewnym deszczu drogą przez Komańczę, co w tamtym terenie niestety skutkuje jazdą dość powolną (nawierzchnia, zakręty + syf na poboczach). Dopiero od Gorlic przestało padać, membrana w kurtce RST po raz kolejny dała radę (na nią narzucona jeszcze była cienka przeciwdeszczówka rowerowa). Niestety do spodni zapomniałem membrany spakować - została w domu, więc miałem "basen" :D
O stanie rękawic i butów nie wspominając :)
Emhyrion - Nie Sie 20, 2017 16:32
:
Dziś przyszedł dzień testu nowych ciuchów. Bo coś mnie podkusiło wczoraj wyjechać na działkę.

Nowe ciuchy Rebelhorn. Kurtka i spodnie Cubby II Pro, buty Rebelhorn Rio. Takie tam, budżetowe...

Widząc co się święci (na działce lało od rana) wpiąłem zarówno w kurtkę jak i w spodnie podpinki REISSA i pozapinałem wszystkie wywietrzniki. W buty nie miałem co wpinać. Jechałem prawie 100 km do domu i... Jedyne co mi zmokło to dłonie, rękawiczki skórzane Shima Bullet jednak przez perforację trochę wody puszczają. Ciepło jest, nie było nieprzyjemnie, ale na zimniejsze dni trzeba będzie pomyśleć jednak chyba o Heldach Season.

W butach sucho, pod spodniami i pod kurtką też. Z zewnątrz po paru godzinach wciąż wydają się być wilgotne, ale w środku jak pieprz. A padało prawie całą drogę, wolne od opadów było może z 10 km, a z kolei przez 20km po prostu lało.
Kobrzak - Nie Sie 20, 2017 17:53
:
Na początku wiadomo, każda membrana przez ileś tam km wytrzyma. Niestety większoc tanich membran to dosłownie folia i właściwości odprowadzania wody/pary są praktycznie nijakie.

Natomiast i tak dużo lepiej miec ubiór przeciwdeszczowy. Inna rozmowa jest, gdy jedzie się na działkę. A inna gdy jesteś na kilkudniowej trasie i nie masz gdzie wysuszyc ciuchów. Ważą w tedy tonę i nie są zbyt wygodne.


Ja też miałem buty z membraną Reissa. Po miesiącu już nie trzymały w ogóle przy deszczu, a w lato stopa mokra i śmierdząca. Jeśli chodzi o buty z membraną to tylko i wyłącznie goretex. Komfort w lato i w deszczu nie do pobicia przez żadne inne membrany.
Emhyrion - Nie Sie 20, 2017 18:03
:
Pewnie masz rację. Póki co, jak nie jadę nigdzie w daleką trasę na przynajmniej kilka dni to podpinki przeciwdeszczowe po prostu wiozę w bocznym kufrze i nie robię sobie problemu z tym, że coś się nie mieści.

Buty nie mają membrany REISSA, przynajmniej z tego co wiem. To skóra pokryta PE. W piłkę w nich nie gram więc mam nadzieję, że te 350 zł na nie wydane przez jakiś czas zapewni mi suchość w środku.

No i nie mam jakiegoś wielkiego porównania z ciuchami za 1500+, bo w takich nie jeździłem i pewnie długo nie będę. Ale z Rebelhorna jestem zadowolony – póki co. W porównianiu z poprzednimi spodniami Adrenaline i kurtką no-name z Allegro to niebo, a ziemia.
PeterP - Nie Sie 20, 2017 21:17
:
Jeżeli mogę się wtrącić: ja po użytkowaniu ciuchów z reissą wiem jedno, nigdy więcej tego badziewia, dużo taniej można wyłapać na "alledrogo" używki z gore niż nówki z reissą, a komfort użytkowania, trwałość i jakość wykonania tych ciuchów to niebo a ziemia...a na upały letni zestaw bez membran ze wstawkami z siatki i do tego kurtka i gatki z gore w kuferku