Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Luz na wale przy skrzyni biegów.

piotrek3872 - Sob Maj 27, 2017 19:47
: Temat postu: Luz na wale przy skrzyni biegów.
Witam,mam pytanie dotyczące napędu.Na wale od strony silnika jest luz,kręcąc kołem na wbitym biegu jest około 8 cm luzu na kole.Na samej przekładni przy kole jest może 1 cm.po zsunięciu gumowej osłony z wału ruszając za krzyżak wyczuwalny jest też luz poprzeczny jak by w obudowie skrzyni.Czy to jest norma czy ten luz jest za duży?Czy można ściągnąć obudowę przekładni przy silniku żeby ocenić stan łożysk wału napędowego? Mam jeszcze pytanie dotyczące oceny łańcuszka rozrządu,w jaki sposób można określić jego stan?Jestem przed regulacją zaworów więc łańcuszek będzie widoczny.Dzisiaj byłem u dwóch mechaników w sprawie ,,twardej'' pracy silnika w zakresie obrotów między 3500 a 4500.Jeden stwierdził żebym tankował benzynę 98 i w ten sposób pozbędę się spalania stukowego a drugi że łańcuszek jest wyciągnięty i ,,twarda'' praca silnika jest tego objawem. Z góry dzięki za jakiekolwiek uwagi i podpowiedzi.

[ Dodano: Sob Maj 27, 2017 20:54 ]
Może ktoś z forumowiczów wybiera się jutro 28.05.17 do Barkowa koło Żmigrodu na zlot to można by to ocenić.
Rrudzki79 - Pon Cze 12, 2017 19:22
:
mam ten sam problem z luzem na przekladni przy silniku. Problem jest bo troche to klekocze i wyje
PSzydlowski - Wto Cze 13, 2017 07:02
:
U mnie podobnie :(
Kiedyś będę musiał to obczaić ...