Forum Honda NTV

Ogólne - Buspasy informacyjnie.

PSzydlowski - Sro Maj 24, 2017 09:03
: Temat postu: Buspasy informacyjnie.
Witam.

Ponieważ sezon na podróże 2oo mamy w pełni pozwoliłem sobie skopiować temat z innego zaprzyjaźnionego forum (Burgmania) dotyczący legalności poruszania się po buspasach.
W Polsce jest różnie. Są miasta przyjazne motocyklistom, są i takie gdzie motocyklista traktowany jest czyste jako zło :( Takim motocyklowym egzorcystą jest np. Warszawa, która z uporem maniaka odmawia wjazdu 2oo na buspasy. No dobra koniec ględzenia. Poniżej wykaz miast gdzie można i gdzie nie można legalnie jeździć bospasami.

Tutaj możecie korzystać z buspasów:
- Kraków
- Bydgoszcz
- Łódź
- Gdańsk
- Szczecin
- Rzeszów

NIE dla motocyklistów na buspasach:
- Wrocław
- Warszawa (tutaj boli mnie najbardziej lecz jakoś się przemykam po zakazanej ziemi :)
- Poznań
- Katowice
- Lublin
- Białystok
- Kielce
- Olsztyn
- Toruń
Nomad_FH - Sro Maj 24, 2017 09:14
:
Co do Krakowa - jedna uwaga, nie można po wszystkich - tylko tych oznaczonych z dopuszczeniem dla motocykli - niestety :(

Z kolei w Łodzi można motocyklem wjechać na część ulic w centrum z zakazem ruchu/wjazdu (jest odpowiednia tablica uprawniająca wjazd motocyklami).
Krzysztof_nowy - Sro Maj 24, 2017 09:42
:
Moja intuicja podpowiada mi, że w bardzo bliskiej przyszłości usłyszymy o nowych działaniach komitetu buspasowego z Warszawy :wink:
mrok31337 - Sro Maj 24, 2017 10:19
:
Dodam jeszcze dla zainteresowanych, że w Gdańsku i w Sopocie parkowanie w strefie płatnej dla motocykli jest bezpłatne. UWAGA, w Gdyni motocykle za parkowanie w strefie płatnej muszą zapłacić!
Radziu77 - Sro Maj 24, 2017 10:58
:
W Poznaniu w strefie płatnego parkowania motocykle nie płacą
adamdive - Sro Maj 24, 2017 11:31
:
mrok31337 napisał/a:
Dodam jeszcze dla zainteresowanych, że w Gdańsku i w Sopocie parkowanie w strefie płatnej dla motocykli jest bezpłatne. UWAGA, w Gdyni motocykle za parkowanie w strefie płatnej muszą zapłacić!


I co wtedy z bilecikiem? ;-)
Krzysztof_nowy - Sro Maj 24, 2017 11:32
:
W Warszawie motocykle też nie bulą.

Ciekawostka. Parkowanie w strefie, ale poza wyznaczonymi miejscami do parkowania nie może być podstawą do naliczenia opłaty.

http://prawonadrodze.org....ego-parkowania/
adamdive - Sro Maj 24, 2017 11:33
: Temat postu: Re: Buspasy informacyjnie.
PSzydlowski napisał/a:
Witam.

Tutaj możecie korzystać z buspasów:
- Kraków
- Bydgoszcz
- Łódź
- Gdańsk
- Szczecin
- Rzeszów

NIE dla motocyklistów na buspasach:
- Wrocław
- Warszawa (tutaj boli mnie najbardziej lecz jakoś się przemykam po zakazanej ziemi :)
- Poznań
- Katowice
- Lublin
- Białystok
- Kielce
- Olsztyn
- Toruń


Ale jak można tylko 6 to nie oznacza od razu, że w pozostałych nie można ?
Jak rozumieć listę na NIE ?
mrok31337 - Sro Maj 24, 2017 11:50
:
adamdive, miasto stwierdziło, że każdy ma telefon i można zapłacić smsem
PSzydlowski - Sro Maj 24, 2017 12:07
:
Obawiam się, że wszystkie (czytaj chciwe) miasta w niedługim czasie zaczną pobierać opłaty za parkowanie od 2oo. Zobaczcie, że np. w Warszawie wymienili już prawie wszystkie parkometry na nowe takie do których wprowadza się numer rejestracyjny. Nie będzie już teraz wytłumaczenia, że wywiało świstek przez dziurę w podłodze ;) , czy nie miałem jak zostawić go na moto :(
mrok31337, Skycash czy mobipark to jest kolejny krok, który może w nas uderzyć :(
Krzysztof_nowy, masz rację ale ...
"Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 29 stycznia 2014 r. (II GSK 1769/12) stwierdził, iż obowiązek uiszczenia opłaty za parkowanie pojazdu istnieje na całym wydzielonym obszarze, stawiącym strefę płatnego parkowania – także w sytuacji, gdy postój ma miejsce w miejscu nieprzeznaczonym do parkowania"
I co ty na to ?

[ Dodano: Sro Maj 24, 2017 12:15 ]
adamdive napisał/a:
Jak rozumieć listę na NIE ?

Jak to? To proste. NIE powinno się jechać buspasem jak na horyzoncie widać ludzi w białych czapkach, którzy nie sprzedają np. lodów :)
A tak na serio oficjalnie NIE na dzień dzisiejszy. Co się zmieni w przyszłości? Czy coś wywalczymy? Zobaczymy ...
Krzysztof_nowy - Sro Maj 24, 2017 12:19
: Temat postu: Re: Buspasy informacyjnie.
adamdive napisał/a:


Ale jak można tylko 6 to nie oznacza od razu, że w pozostałych nie można ?
Jak rozumieć listę na NIE ?


To znaczy, że na buspasach stoi zwykły D-11a, D012, brak jest oznakowania dopuszczającego inne grupy pojazdów.

Reguluje to
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 3 lipca 2003 r.
w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

Z załącznika o znakach pionowych:

Cytat:

Znak D-11 „początek pasa ruchu dla autobusów” stosuje się w celu oznaczenia początku
pasa przeznaczonego tylko dla autobusów (trolejbusów) komunikacji publicznej, znajdującego się po prawej stronie.
Znak D-11 powinien mieć wymiary takie, jak ustalono dla znaków dużych. Znak D-11 umieszcza się obok jezdni, w miejscu, od którego obowiązywać ma zakaz poruszania się po wyznaczonym pasie ruchu innych pojazdów niż autobusy lub trolejbusy.
Jeżeli na tym pasie dopuszcza się także ruch innych
pojazdów, to na znaku D-11 pod napisem BUS należy umieścić napis określający rodzaj takich pojazdów np. TAXI.
Dopuszczenie do poruszania się po
pasie ruchu dla autobusów innych pojazdów powinno
być ograniczone w takim stopniu, aby pojazdy te
nie powodowały utrudnienia ruchu autobusów (trolejbusów),
dla których pas jest przeznaczony.



http://www.ciolczyk.hekko...e%20Pionowe.pdf


W Warszawie buspasami rządzi ZTM i to oni mogą zmienić oznakowanie.

[ Dodano: Sro Maj 24, 2017 12:22 ]
PSzydlowski napisał/a:

I co ty na to ?



Wygląda na to, że podałem nieprawdziwe info. Nie warto kombinować :wink:
Brt - Sro Maj 24, 2017 14:49
:
PSzydlowski napisał/a:
na nowe takie do których wprowadza się numer rejestracyjny

http://www.rp.pl/Zadania/...-wyrok-WSA.html
Krzysztof_nowy - Sro Maj 24, 2017 15:48
:
Brt napisał/a:

http://www.rp.pl/Zadania/...-wyrok-WSA.html



Hue hue. :grin:
Byłoby mi jeszcze bardziej do śmiechu, gdyby nie świadomość, że te zabawki to z moich podatków :sad:

Podobnie z kosztem badania motków na buspasie co to je ma PW przeprowadzić jak już tylko ZTM podpisze umowę. Tanio nie będzie.

Z tego linku, który Brt wrzuciłeś wynika, że z publikowaniem zdjęć z tablicami trzeba się mieć na baczności. Dotychczas byłem przekonany, że w ogólnym przypadku, jeśli na zdjęciu nie ma właściciela, to generalnie można. Nawet mnie tak indoktrynowali na studiach.
kudlaty - Sro Maj 24, 2017 15:49
:
Brt napisał/a:
PSzydlowski napisał/a:
na nowe takie do których wprowadza się numer rejestracyjny

http://www.rp.pl/Zadania/...-wyrok-WSA.html


Szkoda tylko że u nas wyroki sądów nie są precedensowe. Z autopsji znam przypadki poszukiwania takiego wyroku jako podparcie prawne by zamierzony cel został osiągnięty.
Grzechu - Sro Maj 24, 2017 19:26
:
PSzydlowski napisał/a:
NIE dla motocyklistów na buspasach:
- Poznań
Co prawda póki co na jednym fragmencie, ale jest grupa osób które walczą u nas o buspasy ;)

http://epoznan.pl/news-ne...owany_na_jezdni
Nomad_FH - Sro Maj 24, 2017 19:42
:
W Krakowie również motocykle nie płacą za parkowanie w strefie płatnej (poza I strefą, gdzie ogólnie jest zakaz wjazdu - poza uprawnionymi do tego).
boskijolo - Sro Maj 24, 2017 20:45
:
A tymczasem We Wrocławiu pojawiła się ostatnio interpelacja do Prezydenta żeby wpuścić motocykle na bus Pasy.
Miasto wnikliwie przeanalizowało problem i odpowiedziało:

"Próba wprowadzenia motocyklistów (we Wrocławiu zarejestrowanych jest ponad 20000 pojazdów) na buspasy nie jest spójna z założeniami Wrocławskiej Polityki Mobilności. Skierowana byłaby do wąskiego środowiska przemieszczającego się indywidualnie i dając im przywileje niezgodne z założeniami i zasadami obowiązującymi w naszym mieście - dyrektor Urbanek."

Krew mnie zalewa

Więcej
Toma311 - Sro Maj 24, 2017 21:47
:
A gdzie, do cholery, modna i odmieniana przez wszystkie przypadki i pozycje, równość mniejszości :?: :!: :razz:
A poza wszystkim, wy we w tym Breslau, zapitalacie zbyt szybko, zbyt głośno i zbyt niebezpiecznie. "No i się doigraliście towarzyszu, oj doigraliście". :mrgreen:

A w Szczecinu, wpuszczamy motokierowników na buspasy. Wszystko zgodnie z postulatami mniejszości z silnikami na dwóch kółkach. Na całe dwa odcinki, stosownie oznakowane.
Krzysztof_nowy - Czw Maj 25, 2017 10:54
:
Warszawa - chyba będzie się działo :)

https://www.facebook.com/...6249900/?type=3
boskijolo - Czw Maj 25, 2017 19:06
:
Toma311 napisał/a:
A gdzie, do cholery, modna i odmieniana przez wszystkie przypadki i pozycje, równość mniejszości :?: :!: :razz:
A poza wszystkim, wy we w tym Breslau, zapitalacie zbyt szybko, zbyt głośno i zbyt niebezpiecznie. "No i się doigraliście towarzyszu, oj doigraliście". :mrgreen:

A w Szczecinu, wpuszczamy motokierowników na buspasy. Wszystko zgodnie z postulatami mniejszości z silnikami na dwóch kółkach. Na całe dwa odcinki, stosownie oznakowane.


Ty Tomek nie zapominaj że ja mam Rodziców w nijakim Bierzwniku 80km od szczecina i swoje zdanie na temat waszych Morderczych Rond, kultury jazdy i Pasztecików zdążyłem sobie wyrobić.
A co do prędkości jazdy we WRO gwarantuje że w okolicach ścisłego centrum ruch ZNACZNIE ZWOOOOLLLLNIIIIŁŁŁ :razz: :razz:

[ Dodano: Czw Maj 25, 2017 19:12 ]
Krzysztof_nowy napisał/a:
Warszawa - chyba będzie się działo :)

https://www.facebook.com/...6249900/?type=3


Puściłem temat na forum wrocławskich motocyklistów zobaczymy co będzie ;-) )
Sim - Pią Maj 26, 2017 11:06
:
Oczywiście w Łodzi:
- można jeździć po wszystkich buspasach (nawet tych bez ikonki motocykla),
- można jeździć ulicami z zakazem ruchu (LEgionów, Narutowicza, Zielona, Kilińskiego). Nie można natomiast jeździć odcinkiem deptakowym ul.Piotrkowskiej z wyjątkiem krótkich odcinków Mickiewicza-Roosevelta i Moniuszki-Traugutta,
- parkowanie w strefie płatnego parkowania jest bezpłatne
- na skrzyżowaniach z ul. Piotrkowską, bezpośrednio przy przejściach dla pieszych wyznaczone są bezpłatne miejsca parkingowe dla motocykli (podobne do miejsc dla rowerów).
Toma311 - Pią Maj 26, 2017 16:54
:
boskijolo napisał/a:
Ty Tomek nie zapominaj że ja mam Rodziców w nijakim Bierzwniku 80km od szczecina (...)

Czuję się przywołany już do porządku :oops:
Nomad_FH - Pon Maj 29, 2017 13:32
:
Sim napisał/a:
Oczywiście w Łodzi:

[...].


Wy Towarzyszu się tak z tą Łodzią nie wychylajcie. Przyjdzie zmiana rządów w mieście, to się wszystkie te bezeceństwa naprawi. I będzie zrównanie prawidłowe - w dół.
Nie może być tak, by jedno miasto się tak wyróżniało i stanowiło jakiś wybryk w prawilnym porządku! :D ! :D
PSzydlowski - Pon Maj 29, 2017 14:41
:
Tak ... Ferment i dekadencję wprowadzają 😉
Sim - Wto Maj 30, 2017 14:18
:
Nomad_FH napisał/a:

Wy Towarzyszu się tak z tą Łodzią nie wychylajcie. Przyjdzie zmiana rządów w mieście, to się wszystkie te bezeceństwa naprawi. I będzie zrównanie prawidłowe - w dół.
Nie może być tak, by jedno miasto się tak wyróżniało i stanowiło jakiś wybryk w prawilnym porządku! :D ! :D


Już się u nas szykują jakieś lokalne wypłosze gotowe zrobić porządek z wszystkim, co aktualna władza wymyśliła.
Także kto wie, kto wie :/
RoNdeL - Wto Maj 30, 2017 18:56
:
Zakaz jazdy po buspasach w Wawie to konkretny debilizm. Czyżby zdaniem wspaniałych włodarzy miasta przeciskanie się między autami stojącymi w korku było bezpieczniejsze? Tym bardziej, że gołym okiem widać, jakie jest podejście ludzi do poruszania się buspasem. Motocykliści mimo zakazu korzystają często z niego, sam osobiście doganiając autobus bądź taksówkę zostałem kilka razy przepuszczony przez kierowcę, który zjechał do prawej. Ba, dwa razy miałem wątpliwą przyjemność przejeżdżać obok radiowozu, który umknął moim oczom, ale policjanci nie zareagowali. Logika jest za, politycy klasycznie przeciw :/
PSzydlowski - Pon Cze 05, 2017 10:19
:
Coś tam pomału się dzieje ...
Nasuwa się tylko małe pytanie... Kto opłaca naukowców?

http://warszawa.naszemias...rt,t,id,tm.html
Krzysztof_nowy - Pią Cze 09, 2017 23:22
:
Radny Paweł Lenarczyk złożył jakiś czas temu interpelację w sprawie tego badania. Przyszła odpowiedź.

Usiądźcie stabilnie
http://bip.warszawa.pl/NR...C,frameless.htm
PSzydlowski - Sob Cze 10, 2017 08:17
:
Nie za bardzo podoba mi się sformułowania "wykonanie badań zachowań motocyklistów w ruchu miejskim". To może źle wróżyć :(
rzempi - Sob Cze 10, 2017 22:03
:
Tak trochę nie za bardzo wyobrażam sobie takie badania. Kto będzie wiedział kiedy i na jakim odcinku można jeździć motocyklem??? :evil: Jak mają badać zachowania motocyklistów na buspasach skoro żaden motocyklista nie wjeżdża na buspas :shock: , bo wszyscy wiedzą, że zaraz jakaś byle menda krawężnikowa może wlepić mandat o wartości większej niż pełen zbiornik paliwa... Albo można śmigać po wszystkich buspasach załóżmy testowo 2 lub 3 miesiące, albo sorki chłopaki i dziewczyny, ale we stolycy macie bana na buspasy :mad:
Gdyby nie nasze pogawędki forumowe i szperanie Krzysztofa w stolycowym BIPie nie miałbym o tym zielonego pojęcia.
Toma311 - Sob Cze 10, 2017 23:24
:
Co wy tam, w tej "stolnicy" bierzecie? Za dużo chyba macie sklepów z dopalaczami, lub przeloty do amsterdama jakieś wyjątkowo tanie... Nie ma reguł jazdy motocykli po buspasach, praktyka (prócz nielegalnej) nie istnieje - już widzę ten wynik oraz wnioski...
No toście sobie pojeździli już tymi "ścieżkami", gołąbeczki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
rzempi - Nie Cze 11, 2017 09:59
:
Toma311, życie jest brutalne... Warszawski ratusz to otchłań większa niż czarna dziura w kosmosie, pożyjemy zobaczymy. Osobiście cudów bym się nie spodziewał :cry:
Krzysztof_nowy - Sro Lip 12, 2017 01:27
:
7 sierpnia spotkanie pod ratuszem i złożenie petycji.

Badania na buspasach trwały 3 dni i już się zakończyły. Wnioski mają być we wrześniu.
rzempi - Sro Lip 12, 2017 23:06
:
Krzysztof_nowy napisał/a:
7 sierpnia spotkanie pod ratuszem i złożenie petycji.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że się stawię pod Ratuszem. Krzysztof_nowy, możesz wstawić link do tej akcji lub po prostu napisz o której godzinie się stawić.
Krzysztof_nowy - Wto Sie 08, 2017 01:12
:
O cholerka, rzempi, jakoś przeoczyłem Twoją prośbę. :cry:

Spotkanie było dziś o 14.00.
Z forum była reprezentacja w sile (co najmniej) dwóch kierowników :) Przybyłego kolegę jeszcze raz pozdrawiam :wink:

Było spokojnie coś pod 200 motocykli (choć wyborcza pisze, że kilkadziesiąt... dziennikarze tej redakcji byli na miejscu, ale incognito).
Petycja została zaniesiona do Ratusza. Nikt do nas nie wyszedł.
Olszewski stchórzył, uciekł i dawał wywiadu na jakimś trawniku w niezidentyfikowanym miejscu.

Było trochę hałasu, ale generalnie kulturka, porządek i spokój.

Sporo zdjęć w wydarzeniu:
https://www.facebook.com/...502125091545745

Mam nadzieję, że więcej nie będzie potrzeby się spotykać, no chyba, że na fetę.
rzempi - Wto Sie 08, 2017 10:10
:
Dzięki Krzysztofie. Gdzieś indziej też widziałem info. Niestety byłem z devi u doktora modzka.
Toma311 - Wto Sie 08, 2017 18:46
:
rzempi napisał/a:
Warszawski ratusz to otchłań większa niż czarna dziura w kosmosie(...)

Poszłoby szybciej, gdyby zaoferować tym grandziarzom jakowąś kamieniczkę po Żydzie, tudzież jakiś placyk w centrumie :twisted:

Krzysztof_nowy napisał/a:
Było spokojnie coś pod 200 motocykli (choć wyborcza pisze, że kilkadziesiąt... dziennikarze tej redakcji byli na miejscu, ale incognito).

A tym cynglom poprzedniej nomenklatury jeszcze ktosik ufa :?: Jeśli tak, to już tylko zdrowia życzyć wypada :mrgreen:

A w temacie: trzymam kciuki za pokonanie tej biurwowej tłuszczy.
Krzysztof_nowy - Wto Wrz 26, 2017 10:14
:
Obserwujcie profile inicjatywy na znanym portalu społecznościowym. Dziś pojawi się, albo już się pojawiło garść pozytywnego info.

Dziś w ZTM zostały przedstawione wyniki i wnioski z przeprowadzonych badań. Wyłania się z nich optymistyczny obraz :)
Kobrzak - Wto Wrz 26, 2017 11:07
:
No nie wierze - pozytywne info w Warszawie o motocyklistach na buspasach :D Istny cud :D Ciekawe co z tego wyjdzie :)
PSzydlowski - Wto Wrz 26, 2017 11:09
:
Krzysztof_nowy, o jakim portalu myślisz?
Nie mogę nic znaleźć ...

[ Dodano: Wto Wrz 26, 2017 11:50 ]
No dobra już mam :)
Nomad_FH - Czw Wrz 28, 2017 15:06
:
To wrzuce tu treść, tak aby nie trzeba było szukać :)

Cytat:
Mamy to! Dziś rano odbyło się spotkanie w siedzibie ZTM, w trakcie którego wysłuchaliśmy prezentacji wyników badań przeprowadzonych przez naukowców z Politechniki Warszawskiej. Dane pokazują jednoznacznie, że motocykliści i tak w zdecydowanej większości (80% godzinach szczytu) poruszają się po buspasach, ale robią to bezpieczniej i bardziej przestrzegają przepisów niż poza nimi. ~90% motocyklistów poruszających się buspasem na badanym odcinku ul. Radzymińskiej w trakcie badania nie przekroczyło dozwolonej prędkości, jednocześnie w trakcie całego badania nie doszło do ani jednej sytuacji w której motocykl na buspasie zmusiłby kierowcę autobusu do zmiany prędkości lub kierunku jazdy. Niestety wiele takich sytuacji miało miejsce poza buspasami, gdzie tzw. konflikty pomiędzy autami a motocyklami są na porządku dziennym. W obliczu takich informacji zmienia się całkowicie stanowisko ZTM, który do tej pory sprzeciwiał się wpuszczeniu motocykli na buspasy. Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele Dyrekcji ZTM i Biura Polityki Mobilności i Transportu miasta, którzy zapewnili nas, że rozpoczną niezbędne procedury prawne, które w ramach pilotażu pozwolą nam w bardzo niedalekiej przyszłości korzystać z buspasów. Harmonogram prac nad wdrożeniem dwóch odcinków testowych na ul. Radzymińskiej i na trasie Łazienkowskiej poznamy pewnie już w październiku. Dzięki za Wasze głosy, wsparcie i obecność w trakcie sierpniowego spotkania pod ratuszem!

Źródło: TAK dla motocykli na buspasach

I jeszcze takie dwie ciekawostki, pierwsze to materiał na TVP 3 Warszawa:

https://warszawa.tvp.pl/34147547/czy-motocyklisci-beda-mogli-jezdzic-stolecznymi-buspasami

Oraz "tekst" na Wybiórczej:
Nie wpuszczajcie motocykli na buspasy. Bo wepchną się następni [KOMENTARZ]l

Fragment z tego czegoś:
Cytat:
Najwidoczniej urzędnicy uznali za dobrą monetę, że przy tak dużej liczbie jednośladów na buspasach nie ma niebezpiecznych sytuacji. Dla mnie to tylko potwierdzenie obiegowej opinii, że ta grupa zmotoryzowanych ma wyjątkową skłonność do łamania przepisów – pędzi, hałasuje, pali gumę, wielu nie może się powstrzymać na ulicach nawet przed akrobacjami na jednym kole.

Jakby na potwierdzenie tych obaw, ursynowski radny Paweł Lenarczyk, który w sierpniu złożył w ratuszu petycję podpisaną przez 4,7 tys. motocyklistów, tak komentuje wyniki obserwacji buspasów: „W zależności od badanego odcinka od 60 do 90 proc. motocyklistów przestrzegało ograniczeń prędkości”. Naprawdę nie jest to powód do dumy. W dodatku źle świadczy o policji i straży miejskiej, które nie są w stanie upilnować buspasów ani piratujących kierowców.

Krzysztof_nowy - Czw Wrz 28, 2017 16:05
:
Beka z Osowskiego. Człowiek chory z nienawiści do wszystkiego, co ma silnik. Przez niego wstyd się normalnemu człowiekowi przyznać do jazdy rowerem - obciach mieć takiego adwokata.
Kobrzak - Czw Wrz 28, 2017 21:47
:
Ja dodam też, że sobie poczytałem różne grupy fejsbukowe co o tym myślą ludzie i zbyt pochlebnej opinii to o nas motocyklistach ludzie nie mają.
I nie przez przypadek użyłem NAS, bo wszystkich wsadzają do jednego wora. Także to zdanie z tekstu jasnie pana autorzyny:
Nomad_FH napisał/a:
W zależności od badanego odcinka od 60 do 90 proc. motocyklistów przestrzegało ograniczeń prędkości”. Naprawdę nie jest to powód do dumy. W dodatku źle świadczy o policji i straży miejskiej, które nie są w stanie upilnować buspasów ani piratujących kierowców.


Oddaje dokładnie to co ludzie chcieli przeczytać. Dosyć cwane :)
Nomad_FH - Czw Wrz 28, 2017 23:19
:
^^^
Ano dokładnie, tak samo jak "po co wpychają się na 1 miejsce przed światłami, jakby nie mogli stać z innymi", czy celowe zajeżdżanie drogi, żeby nie dało się przejechać między samochodami... I tak się da, tylko trzeba z drugiej (co stwarza niebezpieczeństwo) :D
Mnie tak wczoraj jeden lajkonik próbował blokować - a do świateł było heeeektar.
A dopiero jak się takiemu wytłumaczy zalety tego, że motocykle są jako pierwsze (podobnie jak zalety "śluzy rowerowej" to większość robi taaaaakie oczy...
Krzysztof_nowy - Pią Wrz 29, 2017 10:28
:
1. Mnie w Warszawie ludzie blokują naprawdę sporadycznie i to zazwyczaj po prostu nie usuwając się. Świadomego zajeżdżania drogi nie pamiętam.

2. Warto rozmawiać. Wiele osób ma wbite do głowy stereotypowe postrzeganie motocyklistów, bo widzą ich tylko w Wiadomościach w kontekście wypadku, lub w filmiku na fb/yt. Nie mam żalu do tych ludzi, mam żal do mediów i do takiego "Jarosła" Osowskiego.
Kilka osób powiedziało mi, że widziało właśnie tak motocyklistów, a impulsem do przemyślenia było zobaczenie kampanii "Motocykliści są wśród nas" FJŚ.

Kilku osobom w pracy zrobiło się "zwarcie w mózgu" po tym, jak po dwóch latach dojeżdżania rowerem zrobiłem prawko A. Zaszufladkowali mnie do "lewaków, rowerzystów i wegetarian (fuck :shock: ). Zupełnie im nie pasowałem do ich obrazu motocyklisty i widzę, że ten obraz zaczął im się zmieniać.

Kiedy tylko mogę, ale nie narzucając się, punktuję brak logiki w obawach o armageddon na buspasach.
Sztandarowy argument to: "po wpuszczeniu na buspasy będą zapierdalali na złamanie karku". Pytam wtedy: dlaczego ktoś, kto nie boi się jeździć ponad 100 po mieście czeka na zgodę na wjazd na buspasy, a nie robi tego już teraz?
"Palenie gumy, jazda na jednym kole": pytam - kiedy ostatnio NA ŻYWO widziałeś taką sytuację?
"Będą kolizje z autobusami wyjeżdżającymi z zatoki": a ile jest zatok przy zwykłych ulicach, bez buspasów, i tam nie dochodzi do kolizji motocykli z autobusami.
"Motocykliści urządzają sobie rajdy przez miasto". Skoro to robią, to należy ich złapać i wlepić mandaty lub wsadzić do pierdla. Skoro robią to teraz, to dlaczego wierzycie, że utrzymanie zakazu jazdy po buspasie sprawi, że przestaną?
"Motocykliści hałasują w nocy wydechami": jw, złapać i zabrać dowód. skąd wiesz, że pod twoim oknem przeleciało moto, a nie stary Civic po tuningu? Ilu w tym czasie przejechało motocyklistów, których nie słyszałeś? Ilu dziś widziałeś na mieście motocyklistów ogółem, a ilu z głośnymi wydechami?

Mam nadzieję, że wkrótce opracowanie tych badań zostanie opublikowane przez ZTM, bo wynikają z niego bardzo ciekawe rzeczy - w skrócie motocykliści jeżdżą z takimi prędkościami jak reszta pojazdów, chyba że jest permanentny korek i prędkość spada znacznie poniżej dopuszczalnej.

Myślę, że to jest rola każdego z nas, aby prowadzić taką "pracę u podstaw", spokojne przekonywanie na argumenty. Wielu nigdy się nad sprawą głebiej nie zastanawiało, nie miało okazji do zobaczenia rzeczy z drugiej strony. Myślę też, że szkodliwe jest wyśmiewanie takich zwykłych ludzi, myślących stereotypami, lub wyzywanie ich od ekoterrorystów itd. Nic tym nie zyskujemy.

[ Dodano: Sro Paź 11, 2017 11:12 ]
Lektura do poduszki, na długie, jesienne wieczory.

RAPORT
Z WYKONANIA BADAń ZACHOWAń MOTOCYKLISTóW W
RUCHU DROGOWYM W KONTEKŚCIE EWENTUALNEGO
DOPUSZCZENIA TEJ KATEGORII UŻYTKOWNIKóW NA PASY
AUTOBUSOWE W WARSZAWIE


Żródło
PSzydlowski - Pią Paź 13, 2017 11:48
:
Dzisiejszy artykuł na temat motocyklistów.

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,wypadki-z-udzialem-motocykli-najczesciej-powoduja-kierowcy-aut,243525.html

Pozdrawiam,
PeterP - Pią Paź 13, 2017 21:50
:
No,bo grunt to budować pozytywny obraz 2oo ... ja ostatnio poprawiłem w volkswagenie transporterze lusterko wywalone do przodu przez laskę na różowym "pierdopędzie" która po zdarzeniu nie zatrzymała się i spierdzieliła w korku na Wisłostradzie... to musiało wyglądać jak w ukrytej kamerze ;) ))
rzempi - Nie Paź 15, 2017 21:37
:
Artykuł po naszej myśli i stwierdza to, co już dawno wiedzieliśmy. Wiadomo ludzie są różni, więc motocykliści również są różni. Wracając do głównego wątku tematu. Coś słyszałem o testowym wpuszczeniu motocykli na buspas na moście Łazienkowskim i Grota od przyszłego sezonu. Ktoś zna szczegóły i czy to w ogóle prawda?
Krzysztof_nowy - Czw Mar 15, 2018 16:24
:
Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobisz? :evil:

https://www.facebook.com/...?type=3&theater

Świetna zagrywka, zamówili sobie negatywną opinię, są czyści, Kaznowska może teraz bezkarnie pieprzyć, że będzie przekonywała komendanta. :roll:
Kobrzak - Czw Mar 15, 2018 17:27
:
K#$%a no porażka...

Od kiedy to opinia drogówki jest bardziej wiążąca niż badania prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów :shock:
Toma311 - Czw Mar 15, 2018 21:48
:
Warszawiaki, stolicznicy, słoiki i przyległości.
Zbliżajo siem zawody pucharowe, zwane dla niepoznaki wyborami samorządowymi. Możecie coś zmienić w tej "stolnicy" :razz: :mrgreen:
Krzysztof_nowy - Pią Mar 16, 2018 00:13
:
Toma311, ekipa HGW od dawna była i jest na nie.
Jeśli przyjąć, że policja podjeła tę decyzję bez nacisków miasta, to PiS też jest na nie. - Policja podlega wojewodzie.
Korwin, pomijając jego poparciem w granicach błędu statystycznego, gotów raczej zlikwidować buspasy.
"Ruchy miejskie", tfu "Razem", nowa drobna lewica i inni aktywiści spod znaku sojowego latte prędzej dopuszczą jazdę wierzchem po buspasie niż motocykle.
Skorpionwr - Pią Mar 16, 2018 09:41
:
W policji są sami "super" fachowcy od bezpieczeństwa. Podnosili wielkie larum jak pozwolono jeździć 125 z kategorią B. Ileż to miało być wypadków z udziałem tych właśnie użytkowników dróg. całe ich wywody warte funta kłaków. Jakoś nie słyszałem aby przeprosili za złą opinię. Raz tylko słyszałem zdawkową wypowiedź, że ich przypuszczenia się nie potwierdziły.
Mój znajomy emerytowany policjant oficer ma o opinię o tej instytucji powiedzmy cienką, a po ostatnich działaniach naszej policji wręcz porównał ich z milicją.
PSzydlowski - Pią Mar 16, 2018 11:27
:
To nie o to chodzi... Wyobraźcie sobie, że tak prezydencka limuzyna (dla przykładu) przepycha się bus pasem a tam nagle znikąd pojawia się 2oo (one zawsze pojawiają się znikąd) i techniką na Szydło spycha ją na torowisko co by zawisła? I co wtedy? A nie daj Panie Boże będzie to audi i się roztrzaska na strzępy (taki niemiecki szajs).
Takich limuzyn u nas ci na pęczki i policja już wyczuła co się będzie święcić ;)

[ Dodano: Pią Mar 16, 2018 13:55 ]
I jeszcze to z dziś ...

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,motocykle-na-buspasach-policja-brna-nie-miasto-przedluza-testy,255229.html
Toma311 - Pią Mar 16, 2018 23:35
:
Krzysztof_nowy napisał/a:
"Ruchy miejskie", tfu "Razem", nowa drobna lewica i inni aktywiści spod znaku sojowego latte prędzej dopuszczą jazdę wierzchem po buspasie niż motocykle.

Jeszcze nie tak znowu dawno, byłbym się z p. Krzysiem zgadzywał. Lecz teraz - raczej nie. Lekkoduchy filofaunerskie (czyt. ekoterroryści + przyjaciele braci mniejszych - choć koń, jako żywo, łot człeka winkszą jes istotą :razz: ) zakrzykną pospołu: 3 x non possumus!
Wy tam lepiej w tym słoikowie, nauczcie się -nomen omen- pedałować i przeskakujcie na mniejsze 2oo. Inaczej po boospasach m.in. w Szczecinu popróbujecie na legalu :mrgreen:
Bombardier Asch - Sob Mar 17, 2018 07:13
:
Że też w ten sposób polityka musi psuć nam życie. Sądzę, że gdyby MSWiA jak i Przez.M.St. Warszawy byli z tej samej opcji nie byłoby problemu, a tak mamy podchody i niedomówienia kto tak naprawdę nie wpuścił 2oo na buspasy.
Dało się zrobić tak, żeby dołożyć przeciwnikom? Bezpieczeństwo akurat jest tu naj mniej ważne :evil:
Krzysztof_nowy - Sob Mar 17, 2018 22:11
:
Toma311, Cóż też za gafę palnąłem! Oczywiście, za jazdę wierzchem zdjęliby mnie mnie bezglutenowym strzałem w pysk.
O ja niewegański!
Toma311 - Nie Mar 18, 2018 16:07
:
Krzysztof_nowy, zorganizuj sobie jakowąś włosienicę, ja wypożyczę Tobie stosowny pejcz i wybierz sobie kąt. Następnie przyodziej oną na gołą skórę, chyć batoga ręką prawą (żadną tam lewizną), w tym tam kącie klęknij na grochu i... 20 sztuk na grzbiet masz zadane :twisted:
Wtedy, będziem kwita :mrgreen: Albo...
6 sojowych latte z sześcioma kawałkami ciasta jarmużowo-cieciorkowego, posypanego kiełkami.
PS
Współczesne tryndy wymuszają pozostawianie podmiotowej jednostce, przynajmniej alternatywy, najlepiej zaś kilku zamienników. Zostawiłem zatem :mrgreen: :twisted:
PeterP - Nie Mar 18, 2018 20:40
:
Toma311 napisał/a:
Krzysztof_nowy, zorganizuj sobie jakowąś włosienicę, ja wypożyczę Tobie stosowny pejcz i wybierz sobie kąt. Następnie przyodziej oną na gołą skórę, chyć batoga ręką prawą (żadną tam lewizną), w tym tam kącie klęknij na grochu i... 20 sztuk na grzbiet masz zadane :twisted:
Wtedy, będziem kwita :mrgreen: Albo...
6 sojowych latte z sześcioma kawałkami ciasta jarmużowo-cieciorkowego, posypanego kiełkami.
PS
Współczesne tryndy wymuszają pozostawianie podmiotowej jednostce, przynajmniej alternatywy, najlepiej zaś kilku zamienników. Zostawiłem zatem :mrgreen: :twisted:

ewentualnie jeszcze przemarsz w "tęczowej" paradzie w Berlinie :mrgreen: :twisted: :mrgreen:
Krzysztof_nowy - Wto Mar 20, 2018 10:24
:
Miejcież litość! :lol:

[ Dodano: Sro Mar 21, 2018 00:09 ]
Żaby kumkają, że:

http://www.motogen.pl/Bus...kami,28374.html

[ Dodano: Wto Mar 27, 2018 12:00 ]
Oczekujcie dziś dobrych wieści :wink:
PSzydlowski - Sro Mar 28, 2018 08:09
:
Dzisiejsze info ...

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,motocykle-wjada-na-buspasybr-na-razie-testowo,256144.html
Brt - Wto Maj 15, 2018 21:22
:
http://www.motogen.pl/Mot...DM-u,28556.html
Krzysztof_nowy - Sro Maj 16, 2018 09:18
:
Prawda, prawda. Te znaki są w wersji dla oznakowania pionowego.

To smutne, że ekipa Puchalskiego nie potrafi przypilnować nawet tak prostej rzeczy jak malowanie oznakowania. To nawet nie chodzi o ruszenie głową, tylko skorzystanie z gotowca: Załącznik do Rozporządzenia w sprawie Znaków i Sygnałów Drogowych.
Nomad_FH - Czw Maj 17, 2018 08:18
:
[Teoria Spiskowa ON]
Może uważają, że ten test "i tak się nie uda".
Więc zrobili tak, by jak najmniej było do frezowania i wypalania farby
[Teoria Spiskowa OFF]

:D
Krzysztof_nowy - Wto Lut 25, 2020 09:18
:
Buspasy dla motocyklistów w Warszawie oficjalnie od kwietnia b.r.. Prezydent ogłosił.
Ciok - Wto Lut 25, 2020 12:03
:
Krzysztof_nowy napisał/a:
Buspasy dla motocyklistów w Warszawie oficjalnie od kwietnia b.r.. Prezydent ogłosił.

Zarąbista informacja.
Czasami jeżdżę do W-wy i marzyłem o Buspasach.
PSzydlowski - Wto Lut 25, 2020 12:50
:
Dla mnie super ...
Pozdrawiam,
Nomad_FH - Wto Lut 25, 2020 14:40
:
O widzę, że mnie ktoś uprzedził :D

Tutaj info z oficjalnego twitta prezydenta:

Cytat:

Rafał Trzaskowski @trzaskowski_
Po 2 sezonach testów czas na ostateczną decyzję: w
@warszawa motocykliści będą mogli jeździć po buspasach! Pilotaż tego rozwiązania przyniósł pozytywne wyniki, dlatego z przyjemnością wdrożymy je na stałe. Zmiany w organizacji ruchu i oznakowaniu będą wprowadzane już od kwietnia.

gizyck - Sob Lut 29, 2020 10:07
:
Tylko pamiętajcie, że buspasem można jeździć, gdy pozwala na to znak. Na tablicy musi być dopisek o motocyklach. Inaczej może być 100 PLN i 1 punkt karny za jazdę niewłaściwym pasem. Wiem, bo 1,5 roku temu prawie dostałem mandat za to w Krakowie. Podsumowując: sytuację na drodze regulują znaki.
rzempi - Czw Mar 05, 2020 19:53
:
I gitara. Przyda się żeby w korku się nie przeciskać. Dzięki za info!