Forum Honda NTV

Ogólne - Kilka pytań odnośnie NTV 650

AdamB90 - Wto Maj 09, 2017 15:18
: Temat postu: Kilka pytań odnośnie NTV 650
Witam, jestem posiadaczem Yamahy XJ 600 Diversion i zamierzam się przesiąść na NTV 650 i stąd mam kilka pytań do Was.
Czy pozycja za kierownicą jest wygodna i dostatecznie wyprostowana ? (mam 175 m wzrostu)
Jak tam z wygodą kanapy ?
Jakie jest rzeczywiste spalanie przy prędkościach na trasie 90-100 km/h ?
Czy jest dostateczna ochrona przed wiatrem ?
Na swoim obecnym moto dosyć sporo podróżuję i chciałbym zmienić na coś wygodniejszego stąd tyle pytań ode mnie, ale po prostu nie chciałbym zamienić siekierki na kijek :)
A jeśli znalazłby się jakiś posiadacz devilki w podlaskim i udostępniłby swój moto aby się przymierzyć, dotknąć itp, to byłoby całkiem cacy ;)
Pozdrawiam
oldmotory - Wto Maj 09, 2017 16:43
:
AdamB90 napisał/a:
Czy pozycja za kierownicą jest wygodna i dostatecznie wyprostowana ? (mam 175 m wzrostu)

Wzrost mamy podobny, mi jest wygodnie
AdamB90 napisał/a:
Jak tam z wygodą kanapy

Przerwy co 200km i jest idealne.
AdamB90 napisał/a:
Czy jest dostateczna ochrona przed wiatrem ?

Z wyższa szybą tak . jak się wyprostuję to czasem świszcze na czubku głowy.
Ale reszta człowieka siedzi w ciszy. :smile:
AdamB90 napisał/a:
Jakie jest rzeczywiste spalanie przy prędkościach na trasie 90-100 km/h ?

Dwie osoby zapakowane na wakacje, stała prędkość 90-110
Można zejść poniżej 4l/100 ( dokładnie 3,73)
AdamB90 - Wto Maj 09, 2017 18:54
:
A czy przy Twoim wzroście możesz całymi stopami oprzeć się o ziemię ?
oldmotory - Wto Maj 09, 2017 19:03
:
AdamB90 napisał/a:
całymi stopami oprzeć się o ziemię ?

Stabilnie i pewnie :!:
AdamB90 - Wto Maj 09, 2017 19:07
:
Dzięki za szybkie i pomocne odpowiedzi :) Jeśli przyjdzie mi coś jeszcze do głowy, to będę korzystał z pomocy :)
AndrewMD - Wto Maj 09, 2017 19:58
:
AdamB90 napisał/a:
A czy przy Twoim wzroście możesz całymi stopami oprzeć się o ziemię ?


Zobacz tutaj

http://cycle-ergo.com/
Nomad_FH - Czw Maj 11, 2017 15:31
:
Hmm ja przy 174 przy wyprostowanym moto - całymi stopami nie bardzo, ale tak 80% stopy - ale pewnie. Choć na pochyłych asfaltach bywa już odrobinę gorzej (zresztą i tak zwykle operta tylko jedna stopa, druga na podnóżku).
Ale też dużo zależy od butów i grubości podeszwy :D

Co do spalania - mi przy prędkościach przelotowych (90-140 km/h), światłach na skrzyżowaniach i lataniu po miasteczkach i wioskach z bagażem wychodzi ok 4.5l, ale bywało zejście poniżej 4 l.

Jeśli chodzi o wygodę - baaardzo dobrze. Jak to ktoś napisał - na Devilce po XXX km schodzisz z motocykla i idziesz na disco, a nie ściągają Cię z siedzenia dźwigiem :D

Wiatr - na wysokiej szybie nie zauważalny, ale chyba wracam do krótkiej - większa zabawa. Inna sprawa - wysoka kończy mi się tuż poniżej lini wzroku, co mnie denerwuje. Więc chyba będzie niska + deflektor :D
oldmotory - Sob Maj 13, 2017 12:58
:
Nomad_FH napisał/a:
Hmm ja przy 174 przy wyprostowanym moto - całymi stopami nie bardzo, ale tak 80% stopy - ale pewnie

Kurcze to mi chyba jakoś więcej urosło od pasa w dół :shock: :mrgreen:
Bo jak stoję twardo na ziemi , na wyprostowanych nogach to mam pod tyłkiem luz na +/-2cm.
Wczoraj nawet córka zrobiła mi fotkę, ale mam ją na drugim kompie.
Nomad_FH - Sob Maj 13, 2017 16:47
:
No ja chyba mam za krótkie nogi (zawsze to podejrzewałem :D ) wczoraj sprawdzane - nawet nie bardzo te 80% jest, tak trochę ponad pół stopy na ziemi :D (siedząc).
Oczywiście stojąc jest to trochę inaczej - wówczas faktycznie są to całe stopy pewnie i luz pod tyłkiem podobny jak Ty opisujesz :D
PeterP - Nie Maj 14, 2017 10:45
:
Może kwestia masy kierownika, jak moje 100+ troszkę kg dogniata moto to mi devi pod tyłkiem siada na tyle że nawet jak bym miał nogi o 5 cm krótsze (a mam 174) to by było spoko.... jak ktoś nie sięga może po prostu wystarczy gałką pokręcić i zawieszenie rozmiękczyć
oldmotory - Nie Maj 14, 2017 16:20
:
Ja mam 1740mm :mrgreen:
I tak "se siedzem" A jak wyprostuję nogi to i beret pod tyłkiem przecisnę :razz: