Forum Honda NTV

Ogólne - Nowy etap w życiu czyli pożegnanie z NTV700

Dario - Sob Kwi 29, 2017 13:39
: Temat postu: Nowy etap w życiu czyli pożegnanie z NTV700
Przyszła ta chwila 😯 aby podziękować za wspaniałe przygody mojej kochanej "Hondzi". Dziękuję za wytrwałość, za to że była niezawodna, za to że szczęśliwie wracaliśmy razem z każdej wyprawy. Przepraszam za moje "kaprychy" i za lekie zadrapania które były pamiątka z wyjazdów 😉 np. z Łojów ( stawiania piwa i ducha puszczy ). Będziemy wspominać i pamiętać. Gdyby nie było Hondy nie było by "nas" ani filmów na których będę "ja" wspominał . Szerokości, bądź dalej bezpieczna i niezawodna. Dla nowego właściciela przynieś tyle szczęścia co dałaś dla nas.
Dario.
piotrjacek77 - Sob Kwi 29, 2017 23:03
:
Dario, w czyje ręce oddałeś swoje cacko? I Czym teraz będziesz jeździł? bo chyba nie pkp...
boskijolo - Nie Kwi 30, 2017 18:22
:
a to tak definitywnie kask na kołek czy zmiana na nowszy model?
Kobrzak - Nie Kwi 30, 2017 21:06
:
Dario ale z forum i nami chyba nie kończysz? :(

Na Łoje wpadnij nowym, ja też będę nie hondą :D
Dario - Pon Maj 01, 2017 08:01
:
No co Wy , jak kask na kołek ?!
Nie żegnam się z Wami :)
Jestem na etapie poszukiwań moto.
Szukam ST1300 , FJR 1300
Dzisiaj jadę na oględziny Hondy Varadero XL
Na Łoje ? oczywiście że przyjadę :)
Piotrek - "Moja" kochana Deauville pojechała do Warszawy.

Gdy by ktoś coś wiedziła o PE to 502 834 106 pozdrawiam
Dario
rzempi - Pon Maj 01, 2017 22:05
:
Dario, to wykwintnie pojechałeś z ST. FJR to banał po NT. Po naszym forum widać, że przesiadka na FJR to taki standard. Oczywiście czekam na foto nowej "kochanki". Powodzenia w poszukiwaniach!
Kobrzak - Pon Maj 01, 2017 22:14
:
Czyli z pewnego moto na kolejne pewne i sprawdzone motocykle, dobry wybór :)
Dario - Wto Maj 02, 2017 23:15
:
No i stało się :)
Po oględzinach 01.05 zakupiłem Honde Varadero XL1000 VA :)
Moto rocznik 2005 pierwsza rejestracja 11.2006 z polskiego salonu od pierwszego użytkownika.
Przebieg udokumentowany 68000 km. ( silnik brzytwa ) wszystko w oryginale.
Zobaczymy czy w Varadero tak się zakocham jak w NTV700.
Na Łoje przyjadę również Hondą :) marki na razie nie zmieniam :)
boskijolo - Sro Maj 10, 2017 20:07
:
Fotki daj fotki Panie...
kermadec - Pią Maj 12, 2017 13:19
:
Dario napisał/a:
No i stało się :)
Po oględzinach 01.05 zakupiłem Honde Varadero XL1000 VA :)
Moto rocznik 2005 pierwsza rejestracja 11.2006 z polskiego salonu od pierwszego użytkownika.
Przebieg udokumentowany 68000 km. ( silnik brzytwa ) wszystko w oryginale.
Zobaczymy czy w Varadero tak się zakocham jak w NTV700.
Na Łoje przyjadę również Hondą :) marki na razie nie zmieniam :)


To teraz będziesz panie płakał nad spalaniem ;P. Wiadro to fajny koń, ale zgodnie z nazwą trzeba mieć wiadra wachy by nią jeździć.
Kobrzak - Pią Maj 12, 2017 15:01
:
Ja dlatego właśnie z viadra się wyleczyłem : :mrgreen:

Jednak do "kosztów eksploatacji" paliwo baaardzo się wlicza, a jak się sporo jeździ to jednak sporo idzie w powietrze przy takim spalaniu :cry:
kermadec - Pią Maj 12, 2017 17:50
:
Kobrzak napisał/a:
Ja dlatego właśnie z viadra się wyleczyłem : :mrgreen:

Jednak do "kosztów eksploatacji" paliwo baaardzo się wlicza, a jak się sporo jeździ to jednak sporo idzie w powietrze przy takim spalaniu :cry:


Dokładnie. Niestety ten piec potrafi wysiorbać spokojnie 10L/100km a to jest jakiś kosmos jak na motocykl.
radzieckii - Sob Maj 13, 2017 01:44
:
Jak daje frajdę, to spalanie schodzi na drugi plan.
Kobrzak - Sob Maj 13, 2017 12:46
:
Kwestia tego, czy chodzi o jazdę wkoło komina, czy o kilkutysięczną wyprawę. Jakbym miał ściga i wyjeżdżał raz w tygodniu 100km pozapierdzielać to niech i 15 spala, ale jakmi koń bierze 8 l a mam do zrobienia 5-8 tys km to robi to tóżnicę :P

To tylko moje zdanie, nie j$%ajcie mnie za nie :P
Toma311 - Sob Maj 13, 2017 21:57
:
Z powodu powyższych wypowiedzi postanowiłem zasięgnąć języka. Spytałem kolesia, co to finalnie na GejeSie skończył, gdyż jakieś tam komarki zmieniał: TDM, trampek, o mało co viadro i GS właśnie. Zasadzał się na varadero, jak szczerbaty na suchary i wszędzie ogłosił, ze tym właśnie następnym woził się będzie, bo optycznie widzi mu się wery mać. I zaczął drążyć temat, rozpytywać, pogadał z kilkunastoma kolesiami, co to mają oraz już mieli ten sprzęt. Konkluzja ogólna była następująca: ten kto się pozbył viadra odetchnął z ulgą i niewiele dobrego o nim powie (generalnie odradzają ), a ten co jeszcze ma - niby chwali, ale szuka chętnego , by oddać "super sprzęt" w "dobre ręce".
Nie potrafię się odnieść do powyższego, prócz oceny wizualnej - oczy mówią
No nic, może Darek będzie zadowolony i wszystko nam wyśpiewa na... Łojach, nie na torturach :mrgreen:

[ Dodano: Wto Maj 16, 2017 12:53 ]
Jeszcze w temacie, z innego foruma (gość ma i viadro i GejeSa):
Koledzy
Mam oba motocykle i varadero ma jedną niezaprzeczalną przewagę nad bmw : BEZAWARYJNOSC NUDNĄ AŻ DO BóLU. Na forum varadero w dziale serwis/naprawy w sumie nic nie ma (poprostu goły temat)
Silnik o wiele silniejszy.
Spalanie wyzsze od bmw ale to twin hondy...
Ciężki jak jasna ciasna.
W teren wogóle sie nie nadaje, ani szuter ani piach, ani cokolwiek
.
Zatem są i zalety, jako to w hondzie :smile:
Dario - Nie Wrz 24, 2017 21:19
:
Może trochę późno piszę w tym temacie :) lecz byłem zajęty jazdą na moim Varadero ( Varanie , Wiadrze jak komu )
Ci co byli na Łojach 2017 widzieli moto :)
Toma - zalety jakie wymieniłeś z forum Varadero to prawda lecz nie zgodzę się z jednym że jest ciężki :) . "Ciężki" to pojęcie względne, wszystko zależy od masy i siły motocyklisty oraz jego umiejętnościach.
Można i Varadero jeździć po szutrach i piach - wszystko zależy od opon jakie masz założone w swoim moto. Obecnie mam opony michelin anakee 2 i wcale nie narzekam na jazdę po asfalcie i szutrach :D .
Co do spalania: Na pewno i bez wątpliwości spalanie jest większe niż NTV700. Wszystko zależy od kierowcy co ma w głowie :) Jeżdżąc po mieście spalanie mam rzędu 6,5 /100 km ,a w trasie od 5,5 - 6 l/100 km (prędkości miedzy 100 - 130 ) Naprawdę uważam że nie jest źle.
Więcej sieją popelinę ludzie co posiadali Hondę Varadero pierwszego wypust czyli SD01 gdzie silnik był na gaźniku i był paliwożerny - z tm się zgadzam ze paliły po 10 l/100 km .
Problem ze spalaniem został usunięty w modelach SD02 (silnik na wtrysku ) a w SD3 silnik jest naprawdę oszczędny jak na jednostkę V2 z 1000 cm3 :)
Jednego czego mi brakuje w Varadero to: brak schowków z przodu z prawej i lewej strony tak jak NTV700 ( chociaż miejsca jest sopro na wykonanie takich schowków), Wału kardana , oraz trochę większej szyby.
Przed kupnem, wszyscy mówili - jest ciężki , będziesz miał problemy z zawracaniem , z podniesieniem itp. naprawdę nie mam takich problemów. Motocykl jest mega wygodny. NTV 700 był za małym motocyklem dla mojego wzrostu.
Troszkę sie rozpisałem :D :D - na minus dla Varadero to tylko napęd "łańcuch"!!! w nowych Hondach tego typu już jest kardan :)

Pozdrawiam
Dario