Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Plecaczkowi dmucha

Minkes - Wto Kwi 11, 2017 12:28
: Temat postu: Plecaczkowi dmucha
Mój Szkodnik narzeka, że jej wieje mocno w kask i ramiona - czy też macie podobnie? Mi przy wysokiej szybie jest idealnie, zastanawiam się czy to powietrze z owiewki nie zawija zaraz za kierowcą i Młoda ma rację. Dodam że trochę nade mną góruje :razz: w sensie o pół kakakasku.
PSzydlowski - Wto Kwi 11, 2017 12:41
:
Wieje. Moja też narzekała do czasu kiedy nie zaproponowałem owinięcia strechem. Pod uwagę brałem też zafoliowanie.
Zadziałało i już jej nie wieje :)

A tak na serio unikam z nią wyjazdów przy złej pogodzie, a jeśli już jedziemy staram się nie przekraczać 60. Jej to pasuje a ja jej nie tłumaczę co to są mile :)
Minkes - Wto Kwi 11, 2017 19:28
:
No właśnie chyba w tej prędkości jest pies pogrzebany. Na shadowce bez żadnej szyby tak nie wieje ale jak sama zauważyła, shadowką jeździmy wolniej. Zobaczę jeszcze jak będzie na krótkiej szybie, może jej będzie lepiej a ja jakoś przeżyje- czego się w końcu nie robi dla naszych Halin :razz:
Toma311 - Wto Kwi 11, 2017 21:30
: Temat postu: Re: Plecaczkowi dmucha
Minkes napisał/a:
Mój Szkodnik narzeka, że jej wieje mocno w kask i ramiona (...). Dodam że trochę nade mną góruje :razz: w sensie o pół kakakasku.

To może niech usiądzie na kanapie, miast stać na podnóżkach
Minkes - Sro Kwi 12, 2017 06:53
: Temat postu: Re: Plecaczkowi dmucha
Toma311 napisał/a:
Minkes napisał/a:
Mój Szkodnik narzeka, że jej wieje mocno w kask i ramiona (...). Dodam że trochę nade mną góruje :razz: w sensie o pół kakakasku.

To może niech usiądzie na kanapie, miast stać na podnóżkach [url=http://emotikona.pl/...tic.gif]Obrazek[/url]

Kurczę że ja ani ona na to nie wpadliśmy :!: Dzięki! A tak na serio Młoda nie z tych co pod stół na stojąco wchodzą.
PSzydlowski - Sro Kwi 12, 2017 08:46
:
Minkes to można obejść tylko prędkością i temperaturą otoczenia. Na jedno masz wpływ na drugie nie :(
Zauważyłem, że im cieplej na zewnątrz tym pasażer znacznie mniej odczuwa podmuchy wiatru a wręcz nawet zaczyna ich pragnąć. Zwłaszcza gdy temperatura otoczenia to +30st.C a asfaltu +70st.C
sgtcop13 - Sro Kwi 12, 2017 10:46
:
Ja tam nie wiem, ale dla mnie to motocykl jest po to aby się odprężyć problemy zostawiając w domu. Biorąc żonę jako pasażera, to "problem" zabieram jakby z sobą :twisted:

Ale to taka moja, trochę "pokraczna" filozofia :mrgreen:
PSzydlowski - Sro Kwi 12, 2017 11:07
:
sgtcop13 napisał/a:
Biorąc żonę jako pasażera, to "problem" zabieram jakby z sobą

A jeszcze jak jest intercom .... Przekicane ... Lepiej zostać w domu ;)
PeterP - Sro Kwi 12, 2017 11:50
:
...można jeszcze wymienić"drugą połówkę" na taką idealną pod motocykl i ustawienie szybki :mrgreen:
Damian_NTV - Sro Kwi 12, 2017 14:25
:
PeterP napisał/a:
...można jeszcze wymienić"drugą połówkę" na taką idealną pod motocykl i ustawienie szybki :mrgreen:


ooooj to droga inwestycja :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:
Minkes - Sro Kwi 12, 2017 20:10
:
PeterP napisał/a:
...można jeszcze wymienić"drugą połówkę" na taką idealną pod motocykl i ustawienie szybki :mrgreen:

Już łatwiej w tych czasach znaleźć odpowiednią maszynę niż dobrą Halinę :roll:
PSzydlowski - Czw Kwi 13, 2017 06:31
:
To chyba jestem w złej pozycji ... Aktualnie mam trzy 2oo. Zostaje mi kochanka, bigamia lub przejście na islam ?
:)
Minkes - Czw Kwi 13, 2017 06:50
:
PSzydlowski napisał/a:
To chyba jestem w złej pozycji ... Aktualnie mam trzy 2oo. Zostaje mi kochanka, bigamia lub przejście na islam ?
:)

To masz tak jak ja- też mam trzy motocykle, to w niczym nie przeszkadza przecież :mrgreen: a weź w tych czasach 3 Haliny utrzymają! To już w ogóle nie będziesz miał czasu ani ochoty na 2oo :wink:
PSzydlowski - Czw Kwi 13, 2017 06:51
:
:)
sgtcop13 - Czw Kwi 13, 2017 08:57
:
Ale się zrobiła dyskusja :mrgreen:

Atak na poważnie to ja po prostu lubię jeździć sam,bo;
- jadę gdzie chcę i jak chcę,
- nie mam stresu, że jednak wiozę i odpowiadam za matkę swoich dzieci,
- nikt mnie nie wali po plecach pięścią gdy jadę za szybko, za ostro przyśpieszam lub mocno hamuję,
- nikt nie jęczy, że nogi jej drętwieją, bo są długie i jednak mocno podkurczone,
- i na spoko mogę się rozglądać za innymi użytkowniczkami dróg :mrgreen:

Pozdrawiam
Parabiker - Czw Kwi 13, 2017 15:30
:
PeterP napisał/a:
...można jeszcze wymienić"drugą połówkę"

Jest to jakieś rozwiązanie ale.... należy pamiętać, że każda nowa połówka będzie miała wszystkie wady poprzedniej i jeszcze parę nowych ;) . Warto więc postarać się o "ulepszenie" starego modelu bo po co nowego wroga szukać jak pod bokiem jest stary i na własnej krwi wyhodowany ;) :mrgreen: :mrgreen:
Toma311 - Czw Kwi 13, 2017 21:49
:
No, parafianie drodzy, skarbnica wiedzy się nam tutaj objawiła. Aż wartko się to studiuje. :mrgreen:
Lecz wnioski dla Minkesa... Że co, ma Młodą w obejściu zostawiać, gdy motkiem się oddala? Motka zmieniać pod nią? Że wymienić na inne Haline, choć ryzyko monstrualne jest?
Mam jednak super ideę: kup jej pan motka, takiego pod nią skrojonego, przez nią samą wybranego (pod bacznym okiem męża, rzecz oczywista). I, po kwestyi. Się 6,50 netto należy za poradę para prawną i jesteśmy kwita :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Minkes - Czw Kwi 13, 2017 22:44
:
Toma311 napisał/a:
No, parafianie drodzy, skarbnica wiedzy się nam tutaj objawiła. Aż wartko się to studiuje. :mrgreen:
Lecz wnioski dla Minkesa... Że co, ma Młodą w obejściu zostawiać, gdy motkiem się oddala? Motka zmieniać pod nią? Że wymienić na inne Haline, choć ryzyko monstrualne jest?
Mam jednak super ideę: kup jej pan motka, takiego pod nią skrojonego, przez nią samą wybranego (pod bacznym okiem męża, rzecz oczywista). I, po kwestyi. Się 6,50 netto należy za poradę para prawną i jesteśmy kwita :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Toć kupiłem jej ybr125 coby sama poprobowała, może że ten sposób da się ominąć system, ewentualnie co już kiedyś sprawdziłem i przyniosło zamierzony efekt wsadzę ją na trochę na jakiegoś plastików żeby doceniła jak na deauville jest super :razz:
Krzysztof_nowy - Czw Kwi 13, 2017 22:47
:
Minkes przesiadacie się, ona z przodu, ty z tyłu i problem zdmuchiwania młodej rozwiązany. :razz:
Skorpionwr - Pią Kwi 14, 2017 08:43
:
Wsadzenie ładniejszej połówki na drugie moto nie koniecznie jest dobrym rozwiązaniem.
Kolega który tak zrobił po pierwszym wspólnym wyjeździe sprzedał jej moto.
Jak jechała przed nim to włos mu się jeżył na widok tego co wyprawiała. Jak jechała za nim to nie było znaczenia czy jest światło czerwone, czy stop czy do wyprzedzenia jest czas tylko dla jednej osoby, ona zawsze była za nim.
Doszedł do wniosku, że nie chce być wdowcem. :cry:
Toma311 - Pią Kwi 14, 2017 11:41
:
Och, jak się nie złożysz, odbytnica zawsze z tyłu...

Minkes, zatem pozostaje wrzucić Młodą do kosza :twisted: . Do tego z boku, przy "komarze" :mrgreen: Z dużą pleksą na przodzie. Zacznij szukać takiego wózka lub całego zestawu :idea: :razz: :mrgreen:
Minkes - Pią Kwi 14, 2017 13:12
:
Dzięki wszystkim za rady- są na prawdę bezcenne a uśmiałem się przy okazji po pachy. Tak na serio zwracając do tematu, pokombinuję jeszcze coś z krótszą szybą jakiś deflektor czy coś w tym stylu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
radzieckii - Pią Kwi 14, 2017 13:31
:
Dzisiaj jechaliśmy na motocyklu z moją piękniejszą połową. Wiatr jej najmniej przeszkadzał. Na szczęście się obudziłem 😉
Skorpionwr - Pią Kwi 14, 2017 15:15
:
Agnieszka która parę razy była na Łojach twierdzi, że jak będzie chciało komfortu to wsiądzie do auta.
Minkes - Sob Kwi 15, 2017 12:23
:
Nie chodzi o to żeby było jak w aucie tylko o to żeby plecak nie zbierał całego wiatru z szyby. Pokombinuję coś a jak to przyniesie pozytywny wynik podzielę się.