Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Różna długość sprężyn membran - gaźniki

miguś - Pon Kwi 03, 2017 12:02
: Temat postu: Różna długość sprężyn membran - gaźniki
Czyszczenie gaźników ciąg dalszy.
Sprawdzam membranki i pojawiły się takie oto sprężyny:



Podejrzewam, że do prawidłowej pracy powinny być one jednakowej długości.
Czy może tak ma być?

Mogłoby to wyjaśniać problemy z mocą, jednak nikt tam wcześniej nie grzebał, prócz czyszczenia, ale sprężyna nie była naciągnięta.
oldmotory - Pon Kwi 03, 2017 12:51
:
Z tego co pamiętam z innych wątków sprężyny są różne.
http://hondantv.pl/forum/...light=ga%BCniki
GhoustDragon - Pon Kwi 03, 2017 12:52
:
Sprężyny mają być różnej długości - krótsza na przedni cylinder(prawy gaźnik) dłuższa na tylny cylinder(lewy gaźnik). Jak już pisałem w poprzednim temacie - zamień je miejscami i moto powinno skrzydła odzyskać.
miguś - Pon Kwi 03, 2017 13:50
:
GhoustDragon napisał/a:
Sprężyny mają być różnej długości - krótsza na przedni cylinder(prawy gaźnik) dłuższa na tylny cylinder(lewy gaźnik). Jak już pisałem w poprzednim temacie - zamień je miejscami i moto powinno skrzydła odzyskać.


dzięki, właśnie poskładałem gaźniki z ponownego czyszczenia i oględzin.
Sprężyny właśnie tak umieściłem, poskładam do kupy i zobaczymy zaraz.

[ Dodano: Pon Kwi 03, 2017 18:21 ]
No i nie odzyskało, przy tym paskudnym zadławieniu lekko przyspiesza i zwalnia... po teście i sprawdzeniu świece przy 2,5 obrotu śruby mieszanki zbliżają kolor do prawidłowego.
Moto dalej strzela w wydech i dalej zamula.

Skończyły mi się pomysły.
Tomas19892 - Sob Cze 30, 2018 06:56
:
Sprobuj wykrecic srube od mieszanki na 3 obroty lub nawet na 4 i zibacz jak sie bedzie zachowywal.
oldmotory - Sob Cze 30, 2018 08:54
:
Cytat:
Sprobuj wykrecic srube od mieszanki na 3 obroty lub nawet na 4 i zibacz jak sie bedzie zachowywal.

Przepraszam, ale nie mogłem się oprzeć. :mrgreen: Tez dostałem kiedyś taki prezent.