Forum Honda NTV

Problemy techniczne - nt 700 v osiem mrugnięć check engine

akob - Pią Mar 31, 2017 09:13
: Temat postu: nt 700 v osiem mrugnięć check engine
po zimie pojawił się problem z moją devi mianowicie podczs jazdy przy około 5000 obr zdarzają się przerwy zapłonu i zaczeła mrugać kontrolka check engine 8 krótkich mrugnięć możę ktoś pomóc co to za błąd 8 krótkich mrugnięć :?
daję filmik z identycznymi objawami https://www.youtube.com/watch?v=N_sqen6hSbQ
Kobrzak - Pią Mar 31, 2017 10:08
:
W opisie filmu jest opis, w któryn autor pisze, że został wynieniony TPS i coś tam jeszcze. I po tym problem zniknął
PSzydlowski - Pią Mar 31, 2017 11:52
:
Wygląda to na problem z sensorem TP lub jego kontaktem (kostka - styki).
Poniżej masz link do serwisówki.
https://www.dropbox.com/s...jmCRZZ4lTa?dl=0
Na stronie 6-18 tabelka z wykazem błędów, natomiast na stronie 6-11 masz szkic z umiejscowieniem tego sensora. Może faktycznie wystarczy poruszać kostką bez konieczności wymiany ustrojstwa.

PJS
sgtcop13 - Pią Mar 31, 2017 11:52
:
Jeśli to TPS to mam nadzieję, że do Hondy jest tańszy niż do mojej Yamahy. Czego szczerze życzę.
Powodzenia w diagnozie i naprawie.
akob - Nie Kwi 02, 2017 17:36
:
PSzydlowski, kolego bardzo dziękuję za pomoc w rozwiązywaniu problemu oraz za manuala którego szukałem od roku .Miło spotkać na forum ludzi ktorym coś sie chce,do zobaczenia na drogach
masz u mnie wielki browar dzięki .

[ Dodano: Nie Kwi 02, 2017 19:44 ]
Kobrzak, dzięki za tłumaczenie z angielskiego dla mnie to czarna magia . obejrzałem filmy podziwiam, zazdroszcze marzę. pozdrawiam
sgtcop13 - Nie Kwi 02, 2017 20:18
:
PSzydlowski napisał/a:
.............. Może faktycznie wystarczy poruszać kostką bez konieczności wymiany ustrojstwa.

PJS



No właśnie. U mnie zaczął szwankować TPS i poruszanie kostkami spowodowało zniknięcie problemu. Czego i tobie życzę :grin:
akob - Wto Kwi 04, 2017 08:00
:
W mojej maszynie jest uszkodzona koska ale pokleilem i jest ok jeszcze raz dzieki i wszystkigo nalepszgo
PSzydlowski - Wto Kwi 04, 2017 08:03
:
Cieszę się, że problem zażegnany :)
Pozdrawiam i LwG ...
Kobrzak - Wto Kwi 04, 2017 10:08
:
Super, że się tak łatwo udało zażegnać problem :)