Forum Honda NTV

Problemy techniczne - zupełny brak mocy..

pmajes - Sob Mar 25, 2017 17:32
: Temat postu: zupełny brak mocy..
Deuaville 650cm. Kupiona z Niemiec. Zupełny brak mocy, szacuje jej tak okolice 20-25KM.
Nie wygląda na zajeżdżoną, obroty równe, nowe świece, filtr powietrza, nie przerywa, nie dusi się, nie strzela.
Vmax 115km/h, na 5 max 6tyś obr, na 4 6500, na 3 7000, na 1 do końca.
Króćce pod gaźnikami o pełnym przekroju..
O co chodzi?
mrok31337 - Sob Mar 25, 2017 18:41
:
Za mało paliwa w gaźnikach?
oldmotory - Sob Mar 25, 2017 19:29
:
pmajes napisał/a:
szacuje jej tak okolice 20-25KM

Jak to tak na oko? :shock:
pmajes napisał/a:
Vmax 115km/h, na 5 max 6tyś obr

Ja bym chyba nie gdybał tylko zrobił zawory , gaźniki (zerknąć na poziom paliwa, membrany i dysze) ,filtry, oliwa, może trochę sprzęgło pokręcić?
A może to tylko filtr paliwa?
Albo wcale nie tak mało jeździła ?
tomeczek151 - Nie Mar 26, 2017 18:37
:
Rozbierz gaźniki i sprawdź rozmiary dysz.


Ogólnie to szukaj w gaźnikach raczej.
PSzydlowski - Pon Mar 27, 2017 09:48
:
Zacznij od zmierzenia ciśnienia sprężania. To powinno sporo wyjaśnić i jest do zrobienia najmniejszym nakładem kosztów i pracy.

PSzydlowski
JarekKNZ - Wto Mar 28, 2017 16:23
: Temat postu: Re: zupełny brak mocy..
pmajes napisał/a:
Deuaville 650cm. Kupiona z Niemiec. Zupełny brak mocy, szacuje jej tak okolice 20-25KM.
Nie wygląda na zajeżdżoną, obroty równe, nowe świece, filtr powietrza, nie przerywa, nie dusi się, nie strzela.
Vmax 115km/h, na 5 max 6tyś obr, na 4 6500, na 3 7000, na 1 do końca.
Króćce pod gaźnikami o pełnym przekroju..
O co chodzi?


Mam to samo od kilku dni, NT650V '99. Miała robione gaźniki jakiś tydzień temu i od tego czasu straciła całkowicie kopa. 0 - 100 km/h trwa dobre 10 sec, a v-max udało się 117km/h (gps)

W poniedziałek wraca do mechanika, który robił gaźniki, jak naprawi to dam znać co było nie tak.
pmajes - Wto Mar 28, 2017 21:41
:
oo widzisz, fajnie daj znać.
Moc porównywałem do małej Varaderki V2 15KM.
Cos tam zmajstrowane musi być w gaznikach, wolną chwilą sprobuje to rozebrać ale będę musiał się wspomagać manualkami.
tomeczek151 - Wto Mar 28, 2017 21:51
:
W sumie takie coś to mogą być membrany walnięte, tak mi się przypomniało że spotkałem się z takimi przypadkami.
izywec - Sro Mar 29, 2017 12:01
: Temat postu: Re: zupełny brak mocy..
JarekKNZ napisał/a:
......W poniedziałek wraca do mechanika, który robił gaźniki, jak naprawi to dam znać co było nie tak.

Będziesz jednym z nielicznych, którzy informują tych co są zainteresowani pomocą koleżeńską. Mnie osobiście szlag trafia jak wywołujący temat na koniec zadowolony z porad czy pomocy nie odzywa się finalnie.
sgtcop13 - Sro Mar 29, 2017 12:30
:
Popieram opinię kolegi, przepraszam "szanownego kolegi" z postu powyżej. Niektórzy mają problem dopóki go nie rozwiążą. A podzielić się wnioskami to już kuźwa nie łaska?!.

izywec, jak będziesz w Polsce południowo-wschodniej to obowiązkowo masz się zameldować do mnie na piwo z kolacją i śniadaniem :grin:

Pozdrawiam
JarekKNZ - Nie Kwi 09, 2017 07:51
:
No i wszystko już gra :)
Przy składaniu gaźnika mechanikowi podwinęła się membrana i silnik przez to chodził na jednym cylindrze na wysokich obrotach. Poprawił i wszystko działa super. Honda ładnie się wkręca na wysokie obroty i przyspiesza jak powinna. Mam nadzieję, że to coś pomoże.

LwG :)
izywec - Nie Kwi 09, 2017 12:16
:
pmajes,
Co u Ciebie? Jakieś rezultaty?