Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Nagły spadek mocy , gaśnie ,strzela z wydechu

Przemolka1 - Sob Mar 25, 2017 14:24
: Temat postu: Nagły spadek mocy , gaśnie ,strzela z wydechu
Witam kolegów dzisiaj wracając z pracy straciłem moc , zaczął strzelać w wydech i mocno kopcić na lekko niebiesko przy dodawaniu gazu słychać jakby zawory napierdzielały jakoś się doczłapałem do domu. Nie wiem czy przypadkiem nie dolałem w pracy disla bo miałem w kanistrze od benzyny trochę ale któryś z pracowników mógł wlać tam disla i mi nic nie powiedział. Czy dolanie disla dawałby takie efekty jak opisałem czy to silnik się skończył? Tego czegoś bo teraz to nie wiem co to było benzyna czy disel dolałem tak ok 4L a w zbiorniku miałem około 12-14L
sgtcop13 - Sob Mar 25, 2017 20:07
:
Silnik tak nagle się nie kończy, no chyba za wyjątkiem sytuacji kiedy korbowody wyjdą bokiem.
Sprawdź dokładnie tę kwestię diesla. Nie pytam dlaczego dolewasz paliwa w pracy z podejrzanych kanistrów :wink:
radzieckii - Sob Mar 25, 2017 20:14
:
Wylej zawartość baku i zalej nowym, czystym paliwem z czystej bańki. Szybko się wyjaśni 😉
Przemolka1 - Sob Mar 25, 2017 20:25
:
A jak padnie cewka na jednym cylindrze to czy objawy nie będą podobne?
GhoustDragon - Sob Mar 25, 2017 22:18
:
Przemolka1 napisał/a:
A jak padnie cewka na jednym cylindrze to czy objawy nie będą podobne?

Nie... Chociaż... Tak... :mrgreen:
Przemolka1 - Nie Mar 26, 2017 07:27
:
Nie... Chociaż... Tak... :mrgreen: [/quote]

No to teraz już wszystko wiem .....że nic nie wiem :mrgreen:
RoNdeL - Nie Mar 26, 2017 22:49
:
Ale odcina Ci zapłon i strzela z wydechu, czy podczas jazdy?
Ja kupiłem uszkodzoną, przy 3-4 tysiach odcinało zapłon, waliło z wydechu i Hanka gasła. Problemem był uszkodzony moduł zapłonowy
Przemolka1 - Wto Mar 28, 2017 04:09
:
moto naprawione ,moja wina :twisted: dolałem jednak ropy do baku . Wylanie syfu i czyszczenie gażników i debilka żyje :mrgreen:
mrok31337 - Wto Mar 28, 2017 07:07
:
LOL :mrgreen: :mrgreen:
izywec - Wto Mar 28, 2017 13:24
:
Przemolka1 napisał/a:
moto naprawione
,moja wina :twisted: dolałem jednak ropy do baku .........:

Jak to naprawione? Przecież nic się nie zepsuło! A wlewać trzeba odpowiednie paliwo i kropka.
P.S. Gaźnika nie musiałeś czyścić - to nie zaszkodziło ale nie musiałeś.
Przemolka1 - Wto Mar 28, 2017 18:38
:
Wiem że nie musiałem , wystarczyło wylać wszystko i przepalić ale dla świętego spokoju przeczyściłem
sgtcop13 - Sro Mar 29, 2017 09:16
:
Przemolka1, jakbyś był zainteresowany, to w Tarnowie diesel na stacjach po 4,30 zł



Tak na poważnie,to fajnie, że tylko taka "gafa" bo skończyło się tylko na stresie a nie na poważnej naprawie.Pozdrawiam.
izywec - Sro Mar 29, 2017 10:11
:
sgtcop13 napisał/a:
.......Tak na poważnie,to fajnie, że tylko taka "gafa" bo skończyło się tylko na stresie a nie na poważnej naprawie.Pozdrawiam.


Wlanie do benzyniaka oleju napędowego generalnie nie zaszkodzi ale nie da się jechać /jechał "kulawo" bo wlał tylko 4 litry zapewne do korka?/.

Wlanie benzyny do diesla to już może skutkować poważnymi problemami - nawet poważnym remontem lub wymianą silnika - tu trzeba być uważnym.
sgtcop13 - Sro Mar 29, 2017 11:35
:
izywec napisał/a:


Wlanie benzyny do diesla to już może skutkować poważnymi problemami - nawet poważnym remontem lub wymianą silnika - tu trzeba być uważnym.



Dopisuję kolejny powód dlaczego nigdy nie kupię samochodu z dieslem :mrgreen:
Przemolka1 - Sro Mar 29, 2017 13:05
:
sgtcop13 disla mam w robocie pod dostatkiem z koparek :mrgreen: więc chyba muszę poszukać jakiegoś moto z silnikiem disla :mrgreen:
izywec - Sro Mar 29, 2017 16:57
:
Przemolka1 napisał/a:
sgtcop13 disla mam w robocie pod dostatkiem z koparek :mrgreen: więc chyba muszę poszukać jakiegoś moto z silnikiem disla :mrgreen:


Też dolewają benzynę do zbiorników koparek, że masz tyle roboty???? :lol:
kudlaty - Czw Mar 30, 2017 07:08
:
Przemolka1 napisał/a:
sgtcop13 disla mam w robocie pod dostatkiem z koparek :mrgreen: więc chyba muszę poszukać jakiegoś moto z silnikiem disla :mrgreen:


A proszę Cie bardzo: https://www.youtube.com/watch?v=ujZWDL3h_Do :mrgreen:
sgtcop13 - Czw Mar 30, 2017 08:57
:
Przemolka1 napisał/a:
sgtcop13 disla mam w robocie pod dostatkiem z koparek :mrgreen: więc chyba muszę poszukać jakiegoś moto z silnikiem disla :mrgreen:


Mówisz i masz. Nawet na kardanie :mrgreen:


Przemolka1 - Czw Mar 30, 2017 18:44
:
He , he mój podobnie chodził i kopcił jak ten z filmiku :mrgreen: