Forum Honda NTV

Powitalnia - AVE

hanys - Nie Paź 30, 2016 18:31
: Temat postu: AVE
Witam wszystkich.. Wprawdzie żadna Honda mi w garażu nie stoi (puki co tylko Junak 121) to postanowiłem sie zalogowac bo przy szukaniu dla siebie nowego moto utknąłem.
Mówię szczerze że po głowie łażą mi dwa typy. Jeden to Honda Deauville 650 a drugi Yamaszka 600 diversjon lata 1998-2002....Przyznam bez bicia że Devilka jest dla mnie cacy z każdej strony poza tymi nieszczęsnymi zintegrowanymi kuframi. Kazdy egzemplarz podoba mi sie do momentu wejzenia na ten skuterkowy (wg mnie) tył... Z drugiej strony stoi xj 600 diversjon....
Tu jest cacy..a w zasadzie było cacy do momentu podjeżania do sprzedajacych.. Rece opadają..Nie oczekuję od nastoletnich sprzętów igiełek jak z serwisów ale pisząc opis który po przyjezdzie na miejsce okazuje sie czystym science-fiction (tak wymęczonych sprzętowz opisem "przygotowany...od motocyklisty...itp się nie spodziewałem)..
Choć oglądałem na razie tylko 2 Devilki takiego czegoś nie trafiłem..
Może tu znajdę więcej info które przekonają mnie do tego moto?
LwG
Gryf - Nie Paź 30, 2016 18:54
:
Cześć hanys! Ja bym wybrał Hondę. Jak nie pasuje Ci Devilka to porozglądaj się za R33 (Revere lub NTV), produkowali je do 1997 roku. Możesz ją fajnie doposażyć jako turystyka. Z XJ-tek wybrał bym 900-kę, ma napęd wałkiem i lepszy silnik od 600.
oldmotory - Nie Paź 30, 2016 19:07
:
Witaj! :wink:

Wielu kupujących ma podobnie :cry:
Kobrzak - Nie Paź 30, 2016 19:27
:
Ave!
Funkcjonalnością (poza kuframi), devila bije xjote na głowę.
Gryf Ci dobrze powiedział, zobacz sobie NTV. Bardzo dobry motocyml
albercikxxl - Nie Paź 30, 2016 20:27
:
Witam też od takiego samego sprzęta zaczynałem
PSzydlowski - Pon Paź 31, 2016 08:26
:
Ave i LwG :)
Skorpionwr - Pon Paź 31, 2016 10:59
:
Cześć.
Damian_NTV - Pon Paź 31, 2016 11:10
:
Cześć!
hanys - Pon Paź 31, 2016 18:57
:
dzięki za powitanie..
Myslę że prędzej polubie te nieszczęsne kufry Devilki niz Revere..bo zwyczajnie mi nie leży...jak zresztą prawie każdy naked :)
stator - Pon Paź 31, 2016 19:03
:
Witamy z Trójmiasta !
A ja właśnie, po przesiadce z Peugeota Satelisa i Yamahy Majesty, Dulkę kupiłem za względu na skuterowy wygląd. Kufry są OK, na dojazdy do pracy i na wycieczki.
janr - Pon Paź 31, 2016 21:15
:
Cześć ,właśnie miałem taki sam dylemat diversjon czy devilka i wybrałem devilke jak narazie drugi sezon i jestem mega zadowolony.
kudlaty - Sro Lis 02, 2016 08:38
:
Witaj :-)
rzempi - Sro Lis 02, 2016 19:40
:
Siemka ! :cool:
markali - Sro Lis 02, 2016 20:47
:
Cześć! Jak do jazdy turystycznej to wybór jest prosty!
A tak w ogóle to właśnie ze względu na wygląd i budowę prawdopodobieństwo natrafienia na zajechany egzemplarz wśród deauville jest o wiele mniejsze niż w przypadku innych motocykli. Powodzenia w poszukiwaniach!
slavkc - Pią Lis 11, 2016 19:01
:
Cześć, musisz spojrzeć na całość jako funkcjonalność, mi też nie wszystko się podoba, jedni narzekają na dużo plastików, na stałe kufry, ale patrząc na użytkowe walory to jest w 100% Honda bezkonkurencyjna. Ja kiedyś jak zaczynałem na MZ też miałem owiewki rodem z PRLu, ale dzięki nim nie wiało po nogach i dzisiaj sprawne kolanka pozwalają kontynuować przygodę na Hondzie. Często jeżdżę z 10-letnim synem i bezpieczeństwo jakie dają plastiki (tylne koło praktycznie bezpieczne, bez ryzyka włożenia nogi, przy jakiejś wywrotce kufry chronią nogi) i oby nic z tych rzeczy się nie wydarzyło, ale lepiej dmuchać na zimne.
Do Hondy trzeba się przymierzyć, a zalety poznasz już po pierwszej jeździe. :grin:
DorDaw - Nie Lis 13, 2016 11:20
:
Część Hanys , bier ino devi to je nojlepsze i niy lukej za inszymi . Godom ci jo Hanys z Lublina :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sebek MAX - Nie Lis 13, 2016 19:28
: Temat postu: Witam z Prószkowa
WITAM Z PRóSZKOWA
hanys - Pon Lis 14, 2016 22:43
:
AVE!! :mrgreen:
Nomad_FH - Wto Lis 15, 2016 03:26
:
Ave.
Wiesz - pierwsze moje spojrzenie na Devi, którą miałem zamiar brać od kumpla "ale to wielkie, ile plastiku i jednak ten nieco skuterowy wygląd"...
Ale powiem Ci, że motocykl jest mega wygodny, doposażyć jeszcze w deflektory stóp i dłoni - daje świetną ochronę przed wiatrem. A jeżdżąc samemu nawet z sporym bagażem - potrafi pokazać co potrafi. Oczywiście sportową szlifierką nigdy nie będzie, ale co nieco potrafi :)
No i zasięg w okolicy ponad 350 km na pełnym baku i jeszcze trochę rezerwy zostaje...
Jeśli Bardzo przeszkadza Ci wygląd 650, to może poszukaj 700? Masz wówczas nieco większe kufry i kilka innych zmian i udogodnień :)
hanys - Czw Lis 17, 2016 15:21
:
namawiali namawiali i.... ot namówili :mrgreen:
Wczoraj popełniłem szaleństwo i zanabyłem Devilkę... 650 z roku 1999 (na 700 niestety fundusze nie pozwalają). Dlaczego szaleństwo? a bo kupiłem ją niejako na wariata. jeden dzien telefon znajomego że znajomy jego znajomego własnie przytaszczył takie "cóś" z zagranicy i będzie szykował to do sprzedania. Więc moje telefony (upierdliwe i namolne przyznam) poskutkowały tym że dostałem sporo zdjęć i filmik na maila,obejrzałem je wszystkie i od dupy strony i wczoraj już z przyczepką poleciałem prawie 300km to oglądać.,przejechałem sie kawalek i zapakowalem ją na przyczepkę.

Co więcej o niej? rok już pisałem,kraj pochodzenia Holandia,jeden wlaściciel od nowości który to moto wykorzystywał jako transport do pracy,na budziku nakręcone 81000 i patrząc gdzie sie da jest całkiem prawdopodobne że tyle ma naprawdę (choć przebieg to drugorzędna sprawa)... Niestety albo stety wygląd świadczy że był to faktycznie osiołek do codziennych jazd do pracy. Lakier niby oryginalny ale ma rysy rysy i jeszcze raz rysy,plus multum odprysków,plus zero pielęgnacji...Ogólnie moto brudne,felgi zaniedbane,silnik brudny ale jest to suchy brud,brak tłustego powyciekowego brudu... Tyle że gosć ponoc każdego roku z wiosny odstawiał go na warsztat zeby zrobiono co trzeba by kolejny sezon do roboty przelatał....
Ale to akurat mnie cieszy bo jako że jestem z branży motoryzacyjnej (4 kółka) to wiem z własnego doświadczenia jakie cuda można zrobić z kazdym trupem za pomocą karchera i odpowiedniego zestawu środków chemicznych. Nie raz i nie dwa szykowało sie na życzenie klienta picując rupiecia na giełdę tak że potencjalni klienci na sam wygląd sikali pod siebie z zachwytu....
Tu na moje szczęscie nic z tego nie ma. Slinik pali zimny czy ciepły,opony git,nie stwierdziłem luzów ,nic nie stuka i nie buczy a że zima zapowiada się długa a ja mam i czas i miejsce i (tu będę nieskromny) i umiejętności to myślę że na koniec kwietnia (lub wcześniej) Hania będzie zrobiona tak że będie cieszyć i mje serce i oczy :)
Nomad_FH - Nie Lis 27, 2016 15:32
:
No to witamy kolejną Devilkę w rodzinie :D
Moja jest z tego samego roku, co do przebiegu - jak najbardziej może być realny.
No i mam nadzieję, że będzie okazja się spotkać na jakimś zlocie, trochę osób z tej okolicy jest tutaj :D
lońka - Nie Lis 27, 2016 17:09
:
Witaj!Jak napisał Gryf,honda devilka lub revere R33 650.
simgrave - Wto Lut 07, 2017 08:57
:
Hanys... Tobie to dobrze... ja dalej szukam
hanys - Sob Maj 04, 2019 15:52
:
Honda była, zadanie swoje (wciągnięcie mnie w ciut dalszą mototurystykę) spełniła i z przebiegiem ponad 95000 pojechała do nowego właściciela. nowy właściciel został poinformowany o takim forum ale czy zawita to już inna sprawa. Ja w każdym razie się żegnam (nowe moto jest innej marki) i do zobaczenia na trasie LwG
Nie wiem jak sie to robi więc może tu:
Proszę o usuniecie mojego konta.
dzięki
sgtcop13 - Sob Maj 04, 2019 20:07
:
hanys, FORUM to ludzie a nie motocykle :sad:
mrok31337 - Pon Maj 06, 2019 12:07
:
hanys, ja też mam v stroma 650 i dalej jestem na forum :)
Nomad_FH - Pon Maj 06, 2019 16:35
:
Hanys - rozumiem, że zapisałeś się tutaj - bo akurat taki motocykl.
Ale czy tylko dlatego tu byłeś, czy też dla ludzi? :D
Za inny motocykl nikt Cię z forum nie wywali, czy nie zacznie Cię ignorować :)
Bo tak jak wyżej napisano - forum to ludzie, a nie motocykle...
sgtcop13 - Pon Maj 06, 2019 18:18
:
hanys raczej już tu nie zajrzy. Nie ma sensu pisać.

Karawana jedzie dalej :mrgreen: