Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Problem z kuframi bocznymi podczas jazdy się otwiera

billy830710 - Sro Sie 12, 2015 20:27
: Temat postu: Problem z kuframi bocznymi podczas jazdy się otwiera
Witam
Mam takie pytanie czy miał ktoś problem z kuframi bocznymi??
Podczas jazdy otwiera mi się kufer i nie wiem jak sobie z nim poradzić.
Jeśli ktoś rozwiązał ten problem proszę o pomoc i z góry dziękuje i pozdrawiam :)
Kobrzak - Sro Sie 12, 2015 20:37
:
Hej. Jak kupiłem swoją to też miałem taki problem. Mi pomogło zagięcie zatrzasków w pokrywie w dół. Nie dość, że kufer zaczął zamykać się bez "nawalania" to więcej mi się nie otworzył.
zbychowaty - Czw Sie 13, 2015 09:12
:
U mnie w 700 prawy kufer trzyma tylko na jeden zatrzask na szczęście się nie otwiera jeszcze będzie trzeba kiedyś to naprawić ha ha ha[img][/img][/img] [img][/img] [img][/img]
sgtcop13 - Czw Sie 13, 2015 10:36
:
Mam nadzieję, że gość na zdjęciu powyżej przewozi owcę a nie barana. Zawsze to mniejsza skala dewiacji.... :twisted:
tAboon - Pią Sie 14, 2015 09:27
:
Kobrzak napisał/a:
Mi pomogło zagięcie zatrzasków w pokrywie w dół. Nie dość, że kufer zaczął zamykać się bez "nawalania" to więcej mi się nie otworzył.
Chyba będę musiał poprawić zabieg bo bez porządnego je***** nie zamknie się kufer na dobre.
Karol CB 500 - Pią Sie 14, 2015 10:14
:
Ja u siebie też muszę ostro pierdzielnąć kuframi żeby się zamknęły a do tego lewy trzeba deczko podnieść żeby się otworzył. No i jak kufer na kufer zachodzi to obciera.
Jest jakaś regulacja na zawiasach?
RedGuy - Sob Sie 15, 2015 10:06
:
Karol CB 500 napisał/a:
Ja u siebie też muszę ostro pierdzielnąć kuframi żeby się zamknęły a do tego lewy trzeba deczko podnieść żeby się otworzył. No i jak kufer na kufer zachodzi to obciera.
Jest jakaś regulacja na zawiasach?

Z tego co kojarzę to można poluzować i zawiasy i ucho zamka by ustawić je po swojemu (kiedyś przy swoich grzebałem).
Vilder - Sob Sie 15, 2015 19:43
:
Poprzedni właściciel założył dodatkowe zabezpieczenia, wiele roboty przy tym nie ma, nie przeszkadzają, a jest pewne że się nie otworzy, zrobię fotki, to wrzucę, najprostsze rozwiązania są najlepsze.
Kobrzak - Nie Sie 16, 2015 21:12
:
tAboon napisał/a:
Kobrzak napisał/a:
Mi pomogło zagięcie zatrzasków w pokrywie w dół. Nie dość, że kufer zaczął zamykać się bez "nawalania" to więcej mi się nie otworzył.
Chyba będę musiał poprawić zabieg bo bez porządnego je***** nie zamknie się kufer na dobre.


Ja to powtarzałem co pare tygodni, miesięcy bo od używania wracały do stanu jak sprzed zginania. Te zamki w kufrach to jest najbardziej wkurzająca cecha 650-ki dla mnie.
Vilder - Czw Sie 20, 2015 18:57
:
Mam już fotki, proste i skuteczne :wink:





Toma311 - Czw Sie 20, 2015 23:14
:
Kuuurdę flakon!

Co czytam? Miałem sprzęta z 2003 roku- nie otwierały się samoczynnie i nie trzeba było zamykać kopniakiem. Leciutko, jak drzwi w nowym aucie to nie było, ale żeby zaraz napierdzielać?!
Wiśnia z 2008 także bez problemów, a tu widzę przy vilderowym motku z 2006 r. patenty pozakładane, kagańce jakoweś...
Może macie bardziej bite maszynki, niźli się zdaje? I ciężko spasować elementy ruchome?
Kobrzak - Czw Sie 20, 2015 23:18
:
Popieram Tomka. W wiśni leciutko, kliknie i już. Na zlocie w innych 700 też tak zauważyłem, że jest. Także takie napitalanie to chyba coś nie halo z zamkami
tAboon - Pią Sie 21, 2015 05:11
:
W CzaRnuli to jest kwestia a jej przeszlosci i wg mnie kiepskiej naprawy.
smorawski_m - Pią Sie 21, 2015 21:55
:
Wszystko z tymi zamkami to kwestia regulacji, no chyba że jest totalny złom po glebie. Można tak wyregulować uszami że zamykają się na klik i nie otwierają się podczas jazdy. Plus oczywiście smarowanie mechanizmu i linek.
grzybol - Pon Sie 24, 2015 00:40
:
Walają mi się kuferki, jeden na lewą, drugi na prawą str.
Zamki ok. Mogę komuś to podesłać za niewielki grosz, bo mi raczej już się nie przyda, a może wam ułatwi trochę życia ;)