Forum Honda NTV

Problemy techniczne - kilka pytań "świeżaka" NTV deauville

TuKaN - Sob Cze 13, 2015 16:35
: Temat postu: kilka pytań "świeżaka" NTV deauville
Witam :) wczoraj nabyłem upragnioną Devilke. Po kupnie wracałem nią do domu jakieś 70 km. Po jakiś 40 km zapaliła się kontrolka temp.(prędkość emerycka max 90km/h) wiec zatrzymałem sie chodnica trochę ciepła, wentylator nie włączony. Po około połgodzinnym postoju kontrolka dalej śweci, stwierdziłem że to może błąd czujnika czy coś i miałem racje bo po ok 10 km kontrolka zaczeła coraz słabiej swiecic i zgasła.I tu moje pierwsze pytanie. Gdzie znajduje sie czujnik tejże kontrolki? Dzisiaj wracając z pracy zauważyłem pod motocyklem plamę jakiejś cieczy która kapała z jednej z rurek które sa pod moto(motocykl stał cały dzień w słońcu). I następne pytanie co to są za rurki i od czego?
kolejna rzecz to gniazdo zapalniczki w schowku po lewej stronie gdzie trzeba je wpiąc bo widze ze kable od niego nie sa podpięte.
z góry dzieki za pomoc
Pozdrawiam :cool:
GhoustDragon - Sob Cze 13, 2015 17:36
:
Nie napisałeś jaką Devi kupiłeś (650 czy 700) dlatego odpowiem na przykładzie mojej. Czujnik temperatury wkręcony jest w obudowę termostatu - okolice główki ramy. Aby się do niego dostać trzeba zdemontować zbiornik i spuścić płyn. Wężyki o których wspomniałeś to: odpowietrzenie zbiornika; przelew zbiornika paliwa i przelew zbiorniczka wyrównawczego. Ciecz to pewnie płyn. Będziesz musiał zajrzeć do układu chłodzenia i w pierwszej kolejności sprawdzić odpowietrzenie i wentylator.

Gniazdo zapalniczki prawdopodobnie ktoś chciał wpiąć w oryginalną instalację audio - żeby się do niej dostać trzeba zdemontować przynajmniej wypełnienie czasy.
Scotty_ - Sob Cze 13, 2015 17:36
:
Rurkom musiałbyś zrobić zdjęcie, żeby wiadomo było o jakie rurki chodzi.

Gniazdo zapalniczki najłatwiej w Devilce podłączyć pod zasilanie radia, kilka osób z forum już tak podłączało.

TuKaN, poczytaj trochę forum...
TuKaN - Sob Cze 13, 2015 18:49
:
GhoustDragon napisał/a:
Nie napisałeś jaką Devi kupiłeś (650 czy 700)

chodzi o 650
Scotty_ napisał/a:
cotty_"]Rurkom musiałbyś zrobić zdjęcie, żeby wiadomo było o jakie rurki chodzi.

o te 3 rurki chodzi

Scotty_ napisał/a:
Gniazdo zapalniczki najłatwiej w Devilce podłączyć pod zasilanie radia, kilka osób z forum już tak podłączało.

mozna wiedziec gdzie znajduje sie zasilanie radia? bo nie moge znaleść na forum :neutral:
RedGuy - Sob Cze 13, 2015 21:48
:
Kable będą pod czachą. Ja wymontowałem wypełnienie między schowkiem a licznikiem i znalazłem tam luźne przewody z napięciem ze stacyjki.
Plama cieczy kapiącej z rurek - wziąć na palec i badamy :grin: :
-tłuste - olej
-nie tłuste na język - jak słodkie to płyn chłodniczy, jak kwaśne to elektrolit z aku, inna ciecz -UWAGA- może pies siknął :razz:
W mojej podejrzewałem awarię włącznika wentylatora bo też po jeździe lubiła mi wypluć płyn przez rurkę. Wymieniłem czujnik na inny z niższą temperaturą załączania wentylatora. Może wiatrak załącza się trochę częściej (bo wcześniej w ogóle się nie ruszał) ale przynajmniej już się nie zdarza sikanie płynem :grin: .
joker74 - Sob Cze 13, 2015 22:01
:
Scotty_ chętnie do Ciebie podjadę jak dopieścić mój motorek, jak się mocniej wychylę przez okno to widzę Lyski ;) pozdrowienia z Kornowaca :smile:
GhoustDragon - Sob Cze 13, 2015 22:39
:
TuKaN napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
Nie napisałeś jaką Devi kupiłeś (650 czy 700)

chodzi o 650
Scotty_ napisał/a:
cotty_"]Rurkom musiałbyś zrobić zdjęcie, żeby wiadomo było o jakie rurki chodzi.

o te 3 rurki chodzi
Obrazek
Scotty_ napisał/a:
Gniazdo zapalniczki najłatwiej w Devilce podłączyć pod zasilanie radia, kilka osób z forum już tak podłączało.

mozna wiedziec gdzie znajduje sie zasilanie radia? bo nie moge znaleść na forum :neutral:

Odpowiedzi w moim poście...
Scotty_ - Pon Cze 15, 2015 22:19
:
TuKaN, nic nie mogę dodać do tego co koledzy już napisali w postach powyżej.

joker74, ja się generalnie nie znam, tylko się wymądrzam... a tak na serio to musimy sobie gdzieś kiedyś wyskoczyć, w Kornowacu bywam często przejazdem z tras "wokół komina"
TuKaN - Czw Cze 18, 2015 17:53
:
Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie najlepiej umieścić sondę wskaźnika temperatury? bo mam zamiar zamontować taki gadżet.