Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Stuki w kardanie

spooky86 - Sro Maj 13, 2015 10:49
: Temat postu: Stuki w kardanie
Wzialem sie w koncu za pozimowy przeglad. Jak postawie moto na centralnej (tylne koło jest podniesione) wrzucam bieg, puszczam sprzeglo i wtedy kardan zaczyna stukac. Przy normalnej jezdzie tego niema. Czy to tak ma byc?? Moze ktos sprawdzic u siebie??
Kobrzak - Sro Maj 13, 2015 11:54
:
to normalne, poszukaj na form była mowa o tym i nie ma powodów do obaw
sitars - Sro Maj 13, 2015 13:31
:
Spokojnie, to nie BMW i Twojemu "kardanowi" nic nie grozi.
Ale mi się zaraz dostanie ;)
Toma311 - Sro Maj 13, 2015 17:11
:
sitars napisał/a:
Spokojnie, to nie BMW i Twojemu "kardanowi" nic nie grozi.
Ale mi się zaraz dostanie ;)


A co się w kardanach BMW dzieje?
spooky86 - Sro Maj 13, 2015 20:19
:
Dzięki wielkie, uspokoiliscie mnie:)
sitars - Sro Maj 13, 2015 21:27
:
Toma311
Posiadałem kiedyś K1100LT, no i pękł mi wał.
Kupując pierwszą NTV, zakupiłem sobie, nauczony historią z LT, na "zapas" kompletny wahacz z kardanem.
Okazało się, że nigdy mi się nie przydał.
Wśród moich znajomych, znam jeszcze jeden przypadek takiego pęknięcia w starej beemie.
Pisałem wcześniej z przymrużeniem oka, ale takie historie się w hondzinach raczej nie zdarzają.
BMW i tak sobie kiedyś kupię, bo to świetne motocykle... Mimo, że pękają im obudowy wału (zabierzcie mu ten komputer ;) )
Pozdrawiam
Toma311 - Sro Maj 13, 2015 22:01
:
sitars, a ja w miniony poniedziałek nabyłem RT'-ka... Ja pierdziut...
sitars - Sro Maj 13, 2015 22:06
:
Nie pękaj, nic się nie stanie. Takie rzeczy się raczej nie zdarzają.
Zresztą poczekaj aż się w temacie odezwą nasi beemiarze i zobaczysz jaką dostanę "zje**kę" ;)
spooky86 - Czw Maj 14, 2015 14:59
:
A co tutaj robią "Beemiarze" jak to forum hondy?? :razz:
Toma311 - Czw Maj 14, 2015 15:06
:
spooky86 napisał/a:
A co tutaj robią "Beemiarze" jak to forum hondy?? :razz:


Zielone ludziki??? :mrgreen:
sgtcop13 - Czw Maj 14, 2015 15:59
:
"Beemiarze" sprzedali Hondy, ale pozostali na tym forum, bo są tu jajebiaszczy ludzie i super atmosfera, której fora BMW mogą tylko pozazdrościć :mrgreen:
spooky86 - Czw Maj 14, 2015 19:28
:
A z tym to się jak najbardziej zgadzam :mrgreen:
izywec - Czw Maj 14, 2015 23:39
: Temat postu: Re: Stuki w kardanie
spooky86 napisał/a:
Wzialem sie w koncu za pozimowy przeglad. Jak postawie moto na centralnej (tylne koło jest podniesione) wrzucam bieg, puszczam sprzeglo i wtedy kardan zaczyna stukac. Przy normalnej jezdzie tego niema. Czy to tak ma byc?? Moze ktos sprawdzic u siebie??

Masz za duże luzy na sprzęgle kłowym koła według wszelkiego prawdopodobieństwa. Jeździć można spokojnie ale zrobić należy.
tomeczek151 - Pon Maj 18, 2015 00:00
:
izywiec, toś teraz babaola palnął, każdy motocykl z napędem przez wał stuka w sytuacji opisanej przez spookiego. Zresztą sam sprawdź w swoim :)

Sprzęgło kłowe koła? Eeee? Zabierak czy co?
SławekK - Pon Maj 18, 2015 11:21
:
sgtcop13 napisał/a:
"Beemiarze" sprzedali Hondy, ale pozostali na tym forum, bo są tu jajebiaszczy ludzie i super atmosfera, której fora BMW mogą tylko pozazdrościć :mrgreen:


Co prawda, to prawda :-) Z Wami jak w rodzinie :-)
A zieloni jesteśmy jak z krzaków na drogi wyjedziemy :-P
Apropos stuków to ja tam nic nie słyszę, może dlatego, że Gargamel się cały trzęsie jakby delirium złapał :-P
izywec - Pon Maj 18, 2015 17:10
:
tomeczek151 napisał/a:
izywiec, toś teraz babaola palnął, każdy motocykl z napędem przez wał stuka w sytuacji opisanej przez spookiego. Zresztą sam sprawdź w swoim :)
Sprzęgło kłowe koła? Eeee? Zabierak czy co?

Starszego człowieka zmusiłeś do zejścia z pięterka /kompa mam w swojej sypialni/ i wędrówki do garażu! Całe szczęście że to mój przydomowy garaż.
Odpaliłem i żadnych stuków nie usłyszałem - u mnie luz koła na obwodzie to niecały 1 cm i to tłumaczy brak stuków. Co do sprzęgła to mnie nauczono, że nawet dwa wały zakończone tarczami i wzajemnie skręcone to sprzęgło tyle że stałe. :lol: :roll:
Czyli każde połączenie dwu elementów a przekazujące moment obrotowy to "SPRZęGŁO".
RDG - Czw Lip 14, 2016 14:23
:
Ponieważ jestem nowym na tym forum witam wszystkich pasjonatów ntv/nt.Chciałem się podpiąć po temat.Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem ntv650 revere 92r.Od jakiegoś czasu zauważyłem ,że jak załączę biegi słychać głośne klekotanie z lewej strony w skrzyni biegów .Na wolnych obrotach tego nie ma.Piszecie że to normalne.Nie znam się na tym silniku.Czy mogło sie coś poluzować czy zużyć.Dodam ,że przy wyższych obrotach jest trochę lepiej.
Sim - Czw Lip 14, 2016 16:24
:
Pytanie na jakiś obrotach jeździsz.
Obroty rzędu 1500-2500 w tych silnikach są niezdrowe dla napędu i przy zmianie obciążenia lub nierównościach terenu napęd będzie hałasował powiększając z czasem nominalny luz.
RDG - Czw Lip 14, 2016 16:36
:
Witam!Poniżej 3000 staram się nie schodzić.
mrok31337 - Czw Lip 14, 2016 18:31
:
Postaw na centralną, odpal, wrzuć 1 i puść sprzęgło. Zejdź z motocykla i posłuchaj skąd stuki dochodzą. Na niskich obrotach kardan zawsze stuka, a jak to skrzynia, to na każdym biegu masz stukanie? To może kosz sprzęgłowy?
RDG - Czw Lip 14, 2016 19:43
:
Tak stukanie na każdym biegu,ale poniżej 3000-2500.Tak robiłem ,stawiałem na centralce i po kolei załączałem biegi.Szczególnie na wyższych biegach jak obniżałem obroty.
Sim - Pią Lip 15, 2016 09:47
:
Ostatnie zdanie świadczy o tym, że to zwyczajne stuki kardana w chwilach spadku momentu.
Kosz sprzęgłowy raczej nie stuka tylko szumi i grzechocze - to nieco inny zestaw dźwięków.
RDG - Pią Lip 15, 2016 14:06
:
Raczej grzechotanie jakby luzem coś się obijało w pobliżu wału a skrzynią.Bynajmniej tak mi się wydaje.Cylindry raczej ok.Zobaczymy co jutro powie mechanik.