Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Wysokie spalanie NT700 ....

resenok - Pon Kwi 20, 2015 11:14
: Temat postu: Wysokie spalanie NT700 ....
Witajcie....

Szukam pomocy w sprawie podwyższonego spalania NT700VA 2010r.
Motocykl ma przejechane 59kkm. Sprowadziłem go osobiście z Belgii.
Wymienilem świece NGK, filtr powietrza Hiflo, olej Motul 7100. Spalilem kilka zbiornikow paliwa w mieście, dużo w korkach i wyszło mi ostatnio 6,7l/100km.
Sprawdzielm sonde lambda w spoczynku (wolne obroty) 0,04V przy przygazòwkach pokazuje 0,8V więc chyba Ok.....
Macie pomysł co może być przyczyną wysokiego spalania?

Dzieki za pomoc

Pzd

Paweł
kudlaty - Pon Kwi 20, 2015 14:17
:
resenok napisał/a:
Macie pomysł co może być przyczyną wysokiego spalania?


- Styl jazdy (pod czerwone pole, głównie biegi 1, 2, 3 przy jeździe w korkach);
- niezbyt wysoka temperatura powietrze + krótkie odcinki (silnik nie zdąży się nagrzać i jego praca na tzw. ssaniu);
- walnięty termostat (dłużej łapie temperaturę i dłużej pracuje na ssaniu);
- większe niż zwykle opory toczenia ??

Nie wiem co jeszcze może być
kefas - Wto Kwi 21, 2015 09:29
:
Cytat:
Spalilem kilka zbiornikow paliwa w mieście, dużo w korkach i wyszło mi ostatnio 6,7l/100km.


Pamiętaj o tym, że jazda w korkach jest specyficzna. Silnik cały czas pracuje, ruszanie, hamowania - tylko kilometry wolno wskakują na licznik.
Jeżdżąc po mieście (w moim ciężko mówić o prawdziwych korkach) spalanie było powyżej 6l, dopiero połączenie miasta i trasy dało 4,6.

Wyskocz za miasto to będziesz miał pewne porównanie (chyba, że będziesz trzymał obroty pod czerwonym).
cresida - Wto Kwi 21, 2015 12:12
:
kefas napisał/a:
Cytat:
Spalilem kilka zbiornikow paliwa w mieście, dużo w korkach i wyszło mi ostatnio 6,7l/100km.


Pamiętaj o tym, że jazda w korkach jest specyficzna. Silnik cały czas pracuje, ruszanie, hamowania - tylko kilometry wolno wskakują na licznik.
Jeżdżąc po mieście (w moim ciężko mówić o prawdziwych korkach) spalanie było powyżej 6l, dopiero połączenie miasta i trasy dało 4,6.

Wyskocz za miasto to będziesz miał pewne porównanie (chyba, że będziesz trzymał obroty pod czerwonym).


Też jestem posiadaczem NT700 i potwierdzam co piszą rozmówcy, a i jeszcze jak bierzesz pod uwagę dane z komputera to oszukuje.
sgtcop13 - Wto Kwi 21, 2015 14:27
:
Zatankuj do pełna, potem zrób spokojną wycieczkę po trasie, a potem znów zatankuj :grin:

Idę o zakład o piwo, że wtedy spalanie wyjdzie Ci poniżej "piątki" :mrgreen:

pozdrawiam
Kobrzak - Wto Kwi 21, 2015 20:15
:
Tak chciałem kiedyś zmienić na NT700 ale patrząc na to spalanie to chyba sobie daruje :P

Moja w korkach nie spaliła mi nigdy więcej niż 5 litrów a w trasie z plecaczkiem zszedłem do 3.7.

Może serio zbytnio manetkę ciągniesz w dół :D
resenok - Czw Kwi 23, 2015 14:04
:
Hej,

Dzięki za rady, najpierw wyklucze jazdę w mieście czyli tankowanie i trasa zgodnie z przepisami KD. Sprawdzę i napiszę, mam nadzieję, że macie racje :-)

Thx

Paweł
kefas - Czw Kwi 23, 2015 14:44
:
Cytat:
i trasa zgodnie z przepisami KD

:mrgreen: Taaa....

resenok, uważaj bo jeżdżąc zgodnie z KD możesz wpaść w drugą skrajność i wyjdzie Ci 3,7l/100 :mrgreen:
adamdive - Pią Kwi 24, 2015 06:40
:
Kobrzak napisał/a:
Moja w korkach nie spaliła mi nigdy więcej niż 5 litrów a w trasie z plecaczkiem zszedłem do 3.7. :D


Zacne spalanie. O takim to ja jeszcze nie słyszałem, dodatkowo z plecaczkiem...
nakiel - Nie Kwi 26, 2015 09:15
:
Wg mnie spalanie 6,5 w dużym mieście i tylko po mieście jest normalne..... Mi tez tyle pali w Warszawie, raczej lubię odkręcić.
Kobrzak - Nie Kwi 26, 2015 22:25
:
Adamdive ale to było przy prędkości 90 i niecałych 4k obrotów. Na rajd pałuk jak miałem na motocyklu ja plecaczek i bagaże (łącznie z moto praktycznie ponad 410kg) to goniąc 100-130 na trasach i gdy musiałem nieźle nadrabiać obrotami żeby nakedy nieobciążone dogonić to wyszło mi równe 5 litrów.

Na rajdzie spalanie 4.4 trasa 130-140km mieszane odcinki i dużo zwolnień / przyspieszeń.


Resenok daj znać co Ci wyszło z przejazdu
adamdive - Wto Kwi 28, 2015 08:04
:
[quote="Kobrzak"]Adamdive ale to było przy prędkości 90 i niecałych 4k obrotów. Na rajd pałuk jak miałem na motocyklu ja plecaczek i bagaże (łącznie z moto praktycznie ponad 410kg) to goniąc 100-130 na trasach i gdy musiałem nieźle nadrabiać obrotami żeby nakedy nieobciążone dogonić to wyszło mi równe 5 litrów.

Na rajdzie spalanie 4.4 trasa 130-140km mieszane odcinki i dużo zwolnień / przyspieszeń.

Ja jak na razie sprawdziłem jazdę mieszaną i jest ok. 5 litrów. W dłuższe trasy jeszcze się nie wybierałem, więc może uda mi się osiągnąć taki wynik. No i czasem jak jadę zaspany na 6 do pracy to zapominam wyłączyć ssanie ;-)
Puzon - Wto Kwi 28, 2015 18:09
:
resenok, hmmmmm..... jak kupiłem NT700 to spalanie miałem nawet 3,6, więc tak samo jak u Kobrzak, ale jazdą bym tego nie nazwał, piszę tu o trasie, raczej było to toczenie się, a przecież nie o to chodzi :mrgreen: Teraz w trasie nie schodzę poniżej 5,1. Z plecakiem jak jeżdżę to nie spada na 4,7, a czasami nawet 4,2-4,4. Wszystko zależy jak traktujesz manetkę. Miałem ten sam dylemat, bo nagle zwiększyło mi się spalanie, ale zdałem sobie sprawę że jeżdżę coraz odważniej i szybciej, a to musi przekładać się na spalanie :twisted: Bez paniki i LwG
Kobrzak - Wto Kwi 28, 2015 20:24
:
Dokładnie :P ja mówiąc o 3.7 to było tempo dziadkowe totalnie :P poza tym to były Wakacje a ja wtedy miałem straszną biedę :P więc delikatne traktowanie manetki było obowiązkiem. Obecnie tak jak Puzon, mówi, kij ze spalaniem, czasem fajnie jest odkręcić jak można niż patrzeć na obroty i przeżywać ło matko ile spali :D
rzempi - Wto Kwi 28, 2015 21:18
:
W miniony weekend zrobiłem na devi 320 km i na wyświetlaczu zobaczyłem 5,0 l/100km wcale sobie nie żałowałem przyspieszając :mrgreen: . Pomykałem solo prawie bez bagażu.

A tak na marginesie odcinek Kozienice-Dęblin bajka :!: 3 razy go objechałem :mrgreen:
https://www.google.pl/map...,21.7129837,12z
Toma311 - Wto Kwi 28, 2015 22:26
:
rzempi napisał/a:
(...) i na wyświetlaczu zobaczyłem 5,0 l/100km (...)


Nie chciałbym zakłócać Twej radości z jazdy lecz jeśliś dojrzał tam na wyświetlaczu 5 literków, to koniecznie dodaj jeszcze jeden i będziesz bliżej rzeczywistości.
Ja swoją sprawdziłem już 4 lub 5 razy w różnych układach i zawsze do komputerka dodać musiałem od 1 do 1,3 l/100 km.

Gdzieś tu ktoś już pisał podobnie z resztą.
rzempi - Sro Kwi 29, 2015 09:06
:
Tak czy inaczej było warto. Uśmiech na twarzy i fan na 100% - bezcenne.
kefas - Sro Kwi 29, 2015 10:41
:
Idąc na fali tego postu, przyjrzałem się dokładniej spalaniu. Średnio wychodzi mi ok 4,6 w mieście powyżej 6, ale uwaga... odkryłem mój własny patent na masakrycznie niskie spalanie. Jest nim plecaczek w osobie mojej prywatnej żony. Po przekroczeniu 120 km/h odczuwałem ból w okolicach nerki, zaś przy gwałtowniejszym hamowaniu uderzenie kasku w kask. :razz:
Po kilku takich "ostrzeżeniach" majestatycznie, przyglądając się miejscowej fałnie i florze, podróżowaliśmy z prędkościami zbliżonymi do KD. Spalanie wg komputera pokazywało 3,4-3,6.
Dobrze, że mój plecaczek-ogranicznik za często nie chce ze mną jeździć - to ja już wolę częściej tankować. :mrgreen:
cresida - Wto Maj 05, 2015 11:55
:
Moje prawie roczne zużycie paliwa http://www.motostat.pl/vehicle-stats/68729
PS. lubię naginać przepisy dotyczące prędkości, a czy spali mi 4 zł więcej na 100 km to dla mnie nie są jakieś wielkie koszty :mrgreen:
tomeczek151 - Wto Maj 05, 2015 17:20
:
Uwielbiam tematy o paliwie, najgłupsze co może być ale ja też się pochwale a co :D

Najwięcej co udało mi się wycisnąć ze sprzęta:)

NTV 7l/100km
BMW r1100r 8l/100km
DL 650 9l/100km :D
Dniepr 19l/ na 2 godziny :D

Ktoś pobije?:D
kefas - Sro Maj 06, 2015 09:21
:
tomeczek151, świetny wynik w Dnieprze :mrgreen:

Moje najniższe spalanie to 0l/100km - wtedy jestem w pracy a moto w garażu. Tylko czy o to w tym chodzi. :razz:
mrok31337 - Sro Maj 06, 2015 12:13
:
Jak jechałem do Warszawy na Laski, to na zbiorniku przejechałem 220km :) Ale za to jak szybko dojechałem :P
fireblade202 - Sro Cze 10, 2015 19:19
:
Średnio na zbiorniku robie 370 km , tylko raz osiągnąłem wynik 387 w baku zostało może z pół litra ale wskaźnik pokazywał pustynię średnie spalanie oscyluje 4.4 lub 4.6 prędkości pomiędzy 70 a 110
resenok - Nie Lip 26, 2015 15:05
:
Hej skoro wywołałem te dyskusje jakiś czas temu to teraz napisze jak to wygląda dzisiaj.
Miasto - powyżej 6l/100 ale to korki a jak się uwolnię to b. dynamicznie się już rozpędzam aby schłodzić moto i siebie ☺
Trasa - nie mniej niż 100 i nie więcej niż 140km/h ok. 5.0 l/100m
Więc wszystko OK śmigam dalej i ile wleję jej do baku tyle spali.....😈

Pzd
Paweł
Crew707 - Nie Lip 26, 2015 20:07
:
Podepnę się pod temat i zadam dwa pytania:

1. Mój kolega chwali się, że zapakowaną turystycznie na full 700-ką solo robi ponad 400 km na jednym zbiorniku. Możliwe, czy to raczej "opowieści wędkarskie"?

2. Chciałbym sprawdzić, ile realnie przejadę na rezerwie mojej Devi. Czy jeśli jeden raz osuszę zbiornik do odcięcia, to coś jej się może niedobrego stać?
tomeczek151 - Nie Lip 26, 2015 21:42
:
Tak, będziesz pchać. :) Mechanicznie nic się nie stanie.
Toma311 - Nie Lip 26, 2015 21:48
:
Crew707, na pierwsze pytanie odpowiedź jest twierdząca, choć brakuje jeszcze dwóch zmiennych: prędkości średniej oraz dynamiki jazdy. Jeśli przyjmiemy, iż kolega jeździ z Vmax 90 km/h i uprawia bardzo płynną jazdę + hamowanie silnikiem, to osiągnięcie takiego wyniku nie jest czymś szczególnym; śr. spalanie ok. 4,9 l/100 km.
Na drugie odpowiem z empirii: po uzupełnieniu paliwa, pokręciłem starterem zamiast zwyczajowych 3x, może z 5x. Wiśniówka parsknąwszy z dezaprobatą nad tą praktyką bez dalszych protestów woziła mnie i woziła i woziła... Teraz wozi innego i nadal nie protestuje :mrgreen:
resenok - Czw Lip 30, 2015 09:00
:
Test autostradowy....spalania....
Prędkość licznikowa pomiędzy 140 a 160km/h
Spalanie podczas pokonywania 253km wyniosło 5.4l/100km (tankowanie przed i po więc rzeczywiste a nie z komputera).

Generalnie żadna przyjemność z takiej jazdy....trochę wiało a Devillką rzucało jak by się bała jechać. ... 😈
Pzd
Paweł
Tamronick - Czw Sie 06, 2015 09:32
:
Zastanawiałem się czy z moją jest coś nie teges, albo z moim sposobem jazdy, ale widzę, że mieszczę się w średniej forumowej :)
U mnie pierwsze obliczanie spalania trochę mnie zmartwiło, bo wyszło 7,1. Fakt, że uczyłem się tym jeździć dopiero i śmigałem tylko po Bydgoszczy. Kolejne to już było 6,5. Teraz mieszczę się między 5,9-6,5 w zależności od remontów w mieście i fantazji w siodle ;)
Wystarczy, że wyjadę za miasto z plecaczkiem jeden raz na jakieś 100 km i spalanie zamyka się w 5,1-5,6. jak jadę sam w trasę raczej ta górna granica.
Konkluzja taka, że jak się nie daje wrzucić czwartego biegu w mieście i jak słońce dobrze rozgrzewa krew, to nie ma mowy o oszczędzaniu, ale chyba nie o to chodzi w jeździe motocyklem. Drugi fakt jest taki, że z pasażerem, kimkolwiek on (lub ona) jest, jeżdżę ostrożnie i zgodnie z przepisami, więc to też przekłada się na apetyt hondzi, a ona jest gotowa wypić każdą ilość, jaką jej podsunę z prawicy ;)
Pozdrawiam :)
DorDaw - Czw Sie 06, 2015 10:21
:
Panowie rozpisujecie się tutaj o oszczędzaniu na paliwie. :twisted: Przecież dla większości z nas moto jest po prostu naszym hobby, zbędnym luxusem , zachcianką itd. Jeśli chcecie by maszynki mało paliły kupiłbym skuter :razz:

Ja byłem bardzo zaskoczony ( niedowierzałem ) spalaniem mojej hondzi . Jak sobie tylko jeżdżę po mieście i zaszaleję to tu to tam to spala max 8 litrów .
Spokojna jazda otstnio zrobiłem 330 km i weszło 23, 5 litra pod korek to daje 7,12 z kalkulatorem w ręce . Z plecakiem na trasie prędkość 120 - 140 tylko 5,7 ale o tym już pisałem i to przy pojemności 1800 , także wnioski pozostawiam ................
mrok31337 - Czw Sie 06, 2015 11:33
:
E tam, ciesz się, że nie montują w polsce do niej gazu :D
resenok - Czw Sie 06, 2015 12:00
:
Każdy silnik ma swoje nominalne spalanie uzależnione od fantazji kierowcy to fakt.....ale jeżeli kontrolujemy swoje spalanie i średnio masz 5.5l/100km i nagle wzrasta do 7l/100km to coś musiało się wydarzyć, padł czujnik, sonda lambda lub nieszczelny układ paliwowy. Uważam że warto kontrolować spalanie co jakiś czas aby wyłapać ew. usterki....
vreineau - Nie Paź 04, 2015 10:37
:
dziękuję bardzo.
pinkipaw - Nie Lut 12, 2017 08:10
:
Toma311 napisał/a:
rzempi napisał/a:
(...) i na wyświetlaczu zobaczyłem 5,0 l/100km (...)


Nie chciałbym zakłócać Twej radości z jazdy lecz jeśliś dojrzał tam na wyświetlaczu 5 literków, to koniecznie dodaj jeszcze jeden i będziesz bliżej rzeczywistości.
Ja swoją sprawdziłem już 4 lub 5 razy w różnych układach i zawsze do komputerka dodać musiałem od 1 do 1,3 l/100 km.

Gdzieś tu ktoś już pisał podobnie z resztą.


Masz rację u mnie komputer też zaniża spalanie. Zaniża o około 0,5-1.0 l/100km. Natomiast jeśli chodzi o spalanie mojego moto to jest ono w przedziale 4,5-5,0 l/100km. Nie byłem nigdy w stanie zejść poniżej dolnego progu. Jazda ok 100-110km/h z tym, że mój wzrost to 190 cm i jeżdżę z poszerzanymi deklami na kufrach. :roll:
Killu - Nie Lut 12, 2017 11:30
:
Pinkipaw, schodzić poniżej to już chyba tylko przesiadka na rower... Bo prędkości i przyspieszenia te same a przecież nasze hobby to jazda na motocyklu a nie na rowerze (chyba) ;)
pinkipaw - Pon Lut 13, 2017 08:13
:
Killu napisał/a:
Pinkipaw, schodzić poniżej to już chyba tylko przesiadka na rower... Bo prędkości i przyspieszenia te same a przecież nasze hobby to jazda na motocyklu a nie na rowerze (chyba) ;)


Jasne. Odnoszę się tylko do wpisów, które mówią o zejściu do 3,6l/100km. Wg mnie to jakieś skrajne przypadki (możliwe, że z odczytu komputera) nieco deformujące rzeczywistość. Pozdr.
oldmotory - Pon Lut 13, 2017 10:18
:
pinkipaw napisał/a:
(możliwe, że z odczytu komputera) nieco deformujące rzeczywistość.


Dlatego zużycie lepiej oblicza kalkulator niż komputer :mrgreen: