Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Gmol

motoswirek - Pon Lis 17, 2008 17:27
: Temat postu: Gmol
Mam pytanie: czy ktos z Was montowal do swego sprzeta gmola? Mam taki niby oryginalny Hondy, ktory jedna sruba przelatuje chyba przez karter silnika. Czy porzebna jest taka dluga sruba? Mi wychodzi 320 mm Nikt nie ma takiej, wszyscy polecaja nagwintowana szpilke i dorobienie nakretek. Czy taka samorobka wytrzyma drgania? Przeciez na tym bedzie opierac sie silnik. Bede wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki.



Pozdrawiam

Motoswirek
Rider - Pon Lis 17, 2008 23:39
:
Ja radziłbym oddać taką robotę tokarzowi, który znajdzie odpowiedni materiał, a i koszty nie będą wysokie.
kermadec - Wto Lis 18, 2008 00:18
:
Bzdura. Kup zwykłą szpilkę np w Castoramie. Ja tak mam zamontowanego gmola i wszystko jest ok. Gmol zdał egzamin przy szlifie (ok 40km/h) a szpilka nadal trzyma.
Rider - Wto Lis 18, 2008 17:34
:
Może i Kermadec ma rację, skoro zostało to już sprawdzone i zdało egzamin to chyba można temu zaufać.
bolo28 - Pon Gru 01, 2008 19:19
:
Witam

Ja również mocowałem gmole na zwykłej szpilce, zdaje się, że o średnicy 12 mm i wszystko gra.

Pozdrawiam
motoswirek - Czw Gru 11, 2008 14:47
: Temat postu: Gmol
Witam!

Dzieki za podpowiedzi, zwalczylem tego gmola. Ale mam obiekcje czy nie jest za maly, bo to ponoc oryginalny hondoski, i taki jakis choroba maly... Zastosowalem ostatecznie szpilke gwintowana fi 10 klasy 8.8. Mam nadzieje ze wytrzyma. Zeby nie narobic szkod w karterze od drgan, gwint szpilki zaklastrowalem klejem epoksydowym, po wyschnieciu przetarlem papierem tak aby weszla w otwor. Taki zabieg dla, jak to Pawlak mowil "spokojnosci". Nie wim czy to cos da.

Pozdrawiam
Skorpionwr - Sob Gru 13, 2008 00:21
:
Jeżeli dobrze Odtłuściłeś Srubę przed położeniem kleju to powinno trzymać i napewno nie zaszkodzi. Natomiast co do wytrzymałości to moim zdaniem jeżeli tak się Położysz, że Urwiesz śruby przy gmolach to pewnie nie Będziesz Miał okazji ich Obejrzeć. a A więc reasumując to wszystko powinno być ok.

Pozdrawiam.