Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Krasula się krztusi

Krwawa_Stefania - Wto Gru 09, 2014 16:06
: Temat postu: Krasula się krztusi
Moja czarna dama zaczęła świrować w tym sezonie. Na początku tylko przy bardzo wysokich temperaturach, ale im dalej w las, tym gorzej. Kiedy spędziłam nieco czasu przeciskając się przez korki i bestia się mocniej nagrzała lub podczas jazdy, kiedy utrzymywałam ją przez dłuższy czas na wyższych obrotach... nagle BACH... utrata mocy. Odkręcam manetkę, a tam nic. Zero absolutne! Nawet kilka razy zgasnąć się jej udało.
Co ciekawe, po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy. Czasami na dwie minuty, czasami na dłużej.
I tak w kółko, a im wyższe temperatury na zewnątrz, tym gorzej.
Świece wymienione, cewki też. Może macie jakiś pomysł co jej może dolegać? Niebawem znów wyląduje w serwisie, a i tam chłopakom kończą się pomysły...
GhoustDragon - Wto Gru 09, 2014 17:10
:
Impulsator/y?
Bob - Wto Gru 09, 2014 17:57
:
Dolegliwości związane z pojawianiem się podczas nagrzewania się "elementu", kojarzą mi się głównie z występowanie zimnych lutów w elemencie sterującym pracą silnika. Jeżeli objawy występują regularnie (nawet podczas postoju), to do wiosny trochę czasu jest i można podmienić komputer z innej Devi 700 (jeżeli ktoś zdecyduje się trochę rozebrać swój sprzęt). Ewentualnie można też po rozgrzaniu, delikatnie stukać po obudowie komputera, czasami to też może "wspomóc" występowanie niepożądanych objawów.
radzieckii - Wto Gru 09, 2014 23:34
:
Tak jak Bob pisze droga Ewo. Miałem podobnie w starej CB 450 i pomogła dopiero wymiana modułu. Na Modlińskiej jest Cyklo moto elektryk i tylko tam z elektryka. Mogę spróbować załatwić drugiego kompa. Zgadamy się na priv.
MosiuDeauville - Wto Gru 16, 2014 20:25
:
Witam mam podobny problem od niedawna w Mojej Devauillle 700 mam podobne objawy jak kolega (Krwawa_Stefania) :sad: Też wymieniłem ostatnio świece ale jakis czas było ok teraz zaczyna sie coraz gorzej Jak jest zimna chodzi idelanie jak sie zagrzewa zaczyna tak jak by na jeden cylinder pracować , Przy przyspieszaniu sie dłąwi i potem jak by łapał cylinder i idzie normalnie .Jadąc na 5 biegu 80 lekko przyspiszająć to znów to samo zjawisko sie nasila coraz częściej sie to pojawia :?: Jakie macie Pomysły Chłopaki :roll:
proszę o wasze Sugestie
radzieckii - Wto Gru 16, 2014 21:46
:
Stefa nie jest Kolegą ;-)
sgtcop13 - Sro Gru 17, 2014 13:19
:
radzieckii napisał/a:
Stefa nie jest Kolegą ;-)



Ale radzieckii przyznasz, że czasami spotyka się babki, które mają większe "jaja" niż niejeden facet :wink:
Skorpionwr - Sro Gru 17, 2014 16:52
:
sgtcop13 napisał/a:
radzieckii napisał/a:
Stefa nie jest Kolegą ;-)



Ale radzieckii przyznasz, że czasami spotyka się babki, które mają większe "jaja" niż niejeden facet :wink:


W przypadku Ewki to całkowita prawda.
MosiuDeauville - Sro Gru 17, 2014 18:03
:
Och tego to nie wiedzialem to przepraszam i pozdrawiam kolezanke
Crew707 - Sro Gru 17, 2014 19:22
:
Krwawa się na pewno nie obrazi. Przyjedź na zlot, to Ci wytłumaczy, skąd ma taki nick ;) :D
MosiuDeauville - Sro Gru 17, 2014 21:12
:
:?: Ok dzieki za zaproszenie jak doprowadze Devilke do,ładu to przyjade narazie mam problem zeby gdzie kolwiek dojechała Co sadzicie o kupnie innych Świec np Irydowch bo jak wymieniłem swiece było ok po jakims czasie zaczły sie problemy po przejechaniu okolo 300 km mozliwe ze ktoras swieca siadła jedze tylko do pracy 15 km .?.
Cytat:
?
:?:
Skorpionwr - Pią Gru 19, 2014 12:37
:
Większość świec po zamontowaniu należy wygrzać.
Czyli po odpaleniu motocykla powinien pracować aż włączy się wentylator.
Jeżeli tego nie zrobiłeś to jest taka opcja, że siadła któraś.
Świece irydowe Masz na co najmniej 60kkm.
MosiuDeauville - Pią Gru 19, 2014 20:40
:
:mrgreen: Witam wszystkich I Dziękuję za opowiedzi wczoraj udalo mi sie zrobić Devilkę Dzis jedziłem sprawdzałem chodzi idelanie nic sie nie dzieję raguję idelanie na Gaz Problem znalazłem przy wykręcaniu Świec zauważyłem że Wtrysk nie siedział idealnie na drugim Cylindrze był w połowie włożony tylko do króćca i opaska mocująca była nie była dobrze dokręcona Przypuszczam ze po rozgrzaniu sie silnika guma króćca robiła sie miększa i i silnik zasysał fałszywe powietrze . Teraz chodzi całkiem inaczej po prostu inny motor Moja Honda była jakies czas tego w serwisie możliwe ze to przeoczyli żle zamontowali i tak wyszło :roll: Ale najważniejsze ze Devillka śmiga znów idealnie
Grzech - Pią Gru 19, 2014 20:56
:
Świetnie, że udało się Tobie naprawić. Obyśmy mieli tylko takie problemy :grin:
grzybol - Wto Gru 30, 2014 23:43
:
Przychodzi mi jeszcze do głowy jako rozwiązanie problemu, usterka związana z cewkami zapłonowymi. Ale nie słyszałem, żeby ktoś w ogóle miał z nimi problemy... ?
Krwawa_Stefania - Wto Sty 06, 2015 12:35
:
200 lat nie zaglądałam na forum, więc czas uzupełnić informacje. Chłopcy z Polkomu (bo tam stoi) podłączyli ją pod komputer i wyskoczyło, że sonda lambda się zawiesiła/zawiesza. Zresetowali i teraz czekam na możliwość przetestowania ukochanej. Komputer też zresetowali i ustawili od nowa.
Szkoda, że śniegi i mrozy za oknem. Póki co mogę sobie za nią tęsknie wzdychać, ale dam znaki czy ich sztuczki magiczne pomogły.

PS. Dziękuję za wywody na temat wielkości moich jaj. Jestem wzruszona :)
sgtcop13 - Wto Sty 06, 2015 20:17
:
Krwawa_Stefania napisał/a:
......

PS. Dziękuję za wywody na temat wielkości moich jaj. Jestem wzruszona :)


Skoro Ci się to spodobało, to możemy przejść do następnych części ciała :twisted:
Killu - Sro Sty 07, 2015 16:09
:
Krwawa_Stefania, daj cynk ile Cię za to skasowali (może być na PW).

PozdRR
Krwawa_Stefania - Pon Sty 19, 2015 16:00
:
Na razie wciąż z stoi w serwisie, a ze względu na pogodę nie kwapię się do błyskawicznego odbioru. Mam nadzieję, że mnie nie udusicie, bo skopiowałam pierwsza stronę tego wątku z Waszymi poradami i przesłałam chłopakom. Może do czegoś ich to zainspiruje.
A poza tym dowiedzą się, że mam spore jaja :P

[ Dodano: Pon Sty 19, 2015 16:02 ]
sgtcop13 napisał/a:
Krwawa_Stefania napisał/a:
......

PS. Dziękuję za wywody na temat wielkości moich jaj. Jestem wzruszona :)


Skoro Ci się to spodobało, to możemy przejść do następnych części ciała :twisted:


Komplementuj co tylko chcesz! ;)