Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Gniazdo zapalniczki nie laduje.

Mayonez - Nie Lis 02, 2014 20:00
: Temat postu: Gniazdo zapalniczki nie laduje.
Witam.
Zamontowalem sobie w mojej Deauvillce gniazdo zapalniczki i dosc dziwna rzecz sie dzieje. Kiedzy podlacze do niego telefon ktory uzywam do nawigacji ikona bateri pokazuje ze telefon jest ladowany ale tak naprawde bateria wyczerpuje sie do zera a telefon dziala tak dlugo jak dlugo ma wpiety kabel ladowania.
W poprzednim motocyklu tez montowalem takie gniazdko i wszystko bylo ok.
Z gory dziekuje za jakies sugestie.
izywec - Pon Lis 03, 2014 00:01
:
Prądy stałe mają swoje "chimery" !!! Może masz słabą masę. Podłącz z zabezpieczeniem bezpośrednio do zacisków akumulatora. Jak nie pomoże to zmień gniazdo na inne.
Mayonez - Pon Lis 03, 2014 12:08
:
Gniazdo jest podlaczone bezposrednio do akumulatora z zabezpieczeniem i wylacznikiem.
Sprobuje dzis zmienic kabel do ladowania zobacze jakie efekty.
Grzechu - Wto Lis 04, 2014 01:13
:
No właśnie... Kabel, ładowarka sprawne na 100%? Bo ja innej możliwości nie widzę ;)
Mayonez - Wto Lis 04, 2014 11:06
:
Podlaczylem ten sam zestaw do gniazda zapalniczki w samochodzie i dziala ok.
Sprawdzilem bieguny, pokrywaja sie z tymi w samochodzie, roznica jest w napieciu jakie jest w gniazdku przy zgaszonym silniku..
W aucie mam 13,70v a w motocyklu 14,90v. przy zgaszonym silniku
i co ciekawe 16.40v w aucie i 16.60v w motorze przy odpalonym silniku wiec raczej zblizone.
O co tu chodzi?
izywec - Wto Lis 04, 2014 18:05
:
Czyli cuda! Pomóc Ci nie pomogę bo to leczenie na odległość. Co do Twego przyrządu pomiarowego to jego jakość wątpliwa.
Gdybyś miał rzeczywiście na ruchu w samochodzie i motocyklu miał 16.4 Volta to jak nic wygotował byś akumulator. Maksymalne napięcie przy naładowanym akumulatorze w czasie jazdy nie może być wyższe niż 14.4 do 14,6. Niższe od tej granicy po dłuższym czasie zasiarczy aku a wyższe go wyygotuje i też zniszczy.
Mayonez - Wto Lis 04, 2014 23:57
:
Zgadzam sie. Przyzad pomiarowy ze wzgledu na swoja nieodparta chec ciaglego spadania na podloge jest malo wiarygodny.

[ Dodano: Czw Sty 15, 2015 13:24 ]
Tak zeby zakonczyc temat. Przyczyna byl zle podlaczony wylacznik z dioda. Wlaczony swiecil sie tak jakby mial napiecie, telefon podlaczony do gniazda zapalniczki pokazywal ladowanie ale wcale nie ladowal. Czemu ...? Nie mam pojacia.
Metoda prob i bledow doszedlem do ktorych stykow przelacznika trzeba podlaczyc kable.
Dziekuje za pomoc.

[ Dodano: Czw Sty 15, 2015 13:24 ]
Tak zeby zakonczyc temat. Przyczyna byl zle podlaczony wylacznik z dioda. Wlaczony swiecil sie tak jakby mial napiecie, telefon podlaczony do gniazda zapalniczki pokazywal ladowanie ale wcale nie ladowal. Czemu ...? Nie mam pojacia.
Metoda prob i bledow doszedlem do ktorych stykow przelacznika trzeba podlaczyc kable.
Dziekuje za pomoc.