Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Paliwo w oleju?

skovi - Sro Lip 02, 2014 09:41
: Temat postu: Paliwo w oleju?
Witam
Mam taki problem. Przybywa mi oleju w silniku i zarazem mam wrażenie, że śmierdzi on paliwem i jest żadki. Czy jest to możliwe, żeby paliwo doatawalo sie do oleju. Moto jeździ normalnie, pali od pierwszego i nie kopci.
motocykl ntv 650 revere '97
sitars - Sro Lip 02, 2014 10:07
:
Tak, jest to możliwe np. gdy zaworki iglicowe w gaźnikach są uszkodzone i nie trzymają. Raczej wstrzymaj się z jazdą do postawienia ostatecznej diagnozy.
Pozdrawiam
Killu - Sro Lip 02, 2014 10:12
:
Zrób prosty test. Weź szmatkę, nasącz olejem z silnika i sprawdź zapach. Jeżeli ewidentnie wali paliwem, to masz odpowiedź. A jak chcesz się przekonać, to sprawdź, jak szybko się zapali.
skovi - Sro Lip 02, 2014 12:14
:
A jak zrobić taki test, że zakręce paliwo na noc i jak na drugi dzień będzie długo kręcił to znak, że gaźniki są puste?
mrok31337 - Sro Lip 02, 2014 12:57
:
A po co, skoro można wyczuć paliwo w oleju jak Killu mówił
Bestia95 - Wto Sty 06, 2015 21:16
:
skovi napisał/a:
A jak zrobić taki test, że zakręce paliwo na noc i jak na drugi dzień będzie długo kręcił to znak, że gaźniki są puste?


Mam to samo w swojej Ntv, jeżeli nie jesteś w stanie wyczuć zapachu paliwa, to zrób tak jak polecili Ci wyżej, szmatka zmoczyć i zobaczyć czy się pali czy nie.
Myślę że będziesz musiał zainwestować w zestaw naprawczy gaźnika, dostępne na allegro koszt ok 40 zł do regeneracji jednego gaźnika, sprawdź czy problem jest tylko z jednym, czy może aż z dwoma.
Daj znać jak się sprawy mają ;)
radzieckii - Sro Sty 07, 2015 19:45
:
I obowiązkowo olej z filtrem do wymiany. Samo zakręcenie kranika niewiele da, bo po drodze jest pompa.