Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Czyszczenie gaźników

yok1 - Pon Mar 17, 2014 20:46
: Temat postu: Czyszczenie gaźników
Cześć jestem tu nowy i prosił bym was starzy wyjadaczy o pomoc. Może znacie jakiś opis jak wyczyścić gaźniki. Posiadam Honda Deauville 650 1999r. Dzięki
Killu - Wto Mar 18, 2014 08:48
:
- Wyciagnac
- rozebrac w mak
- do myjki ultradzwiekowej / umyc odpowiednia chemia (motul carbu cleaner)


Ale jezeli zadajesz takie pytania to lepiej sie za to nie zabieraj jezeli nikt nie bedzie patrzyl Ci na rece przy skladaniu :-)
yok1 - Wto Mar 18, 2014 16:54
:
Myślę że dam radę z synchronizacja sobie poradziłem z pompą to czemu z gaźnikami nie dam rady tylko może ktoś ma jakiś link z opisem lub opisał by mniej więcej co i jak? Z góry dziękuję
Michał0775 - Wto Mar 18, 2014 18:14
:
yok1 napisał/a:
z synchronizacja sobie poradziłem z pompą to czemu z gaźnikami


Ja bym najpierw rozebrał, wyczyścił a potem poskładał i dopiero synchronizował. Swoją drogą bez myjki ultradźwiękowej też się da. Umyć w benzynie miękkim pędzlem i koniecznie przedmuchać sprężonym powietrzem (ze sprężarki a nie z puszki do komputerów). I, co oczywiste, żadnego czyszczenia drutem.
yok1 - Wto Mar 18, 2014 18:36
:
No nareszcie ktoś coś pisze fajnie. No to już wiem że muszę jakoś sprężarke załatwić dzięki za rradę. Może znasz jakaś stronkę jak rozebrać gaźnik w honda a może będzie w książce serwisowej? Pozdro
Michał0775 - Wto Mar 18, 2014 18:42
:
Nie znam żadnej strony z poradnikiem rozbierania. Kieruj się tym rysunkiem:


yok1 - Wto Mar 18, 2014 18:53
:
Dziękuję bardzo za pomocą dłoń. A takie pytanie jeszcze jaki środek najlepiej w spray uczyć do czyszczenia. A i uszczelki jak coś musze nowe.
Michał0775 - Wto Mar 18, 2014 21:57
:
Mój ojciec jest mechanikiem od 45 lat, widziałem, że ma u siebie jakiś tam sprej do czyszczenia, ale nie widziałem, żeby go jakoś używał. Wg mnie tak samo dobrze wyczyści się gaźnik czystą benzyną, najlepiej ekstrakcyjną. Oczywiście, jeżeli po umyciu okaże się, że na powierzchni aluminium został gruby biały nalot, to benzyna tego nie zdejmie. Ale w tym przypadku nie pomoże nawet myjka ultradźwiękowa, chyba że jakaś profesjonalna. Nie sądzę jednak, żeby w gaźniku NTV pojawiło się aż takie utlenienie, takie rzeczy to tylko w weteranach po kilkudziesięciu latach stania w szopie.

Druga sprawa - rozebranie gaźnika do mycia aż tak jak na tym rysunku moim zdaniem jest zbędne. Wg mnie wystarczy tylko odkręcić komorę pływakową, wyjąć przepustnice podciśnieniowe z membranami, wykręcić śruby regulacyjne. Resztę załatwi benzyna i przedmuchanie.
yok1 - Sro Mar 19, 2014 16:46
:
Dziękuję bardzo Michał teraz już będę wiedział co i jak tylko boje się tych membran gdzie one się dokładnie znajdują i jak ocenić ich zużycie?
Michał0775 - Sro Mar 19, 2014 18:02
:
Na rysunku pozycja 16 (część gumowa). Mają być całe a guma ma być elastyczna. Pamiętam, że ktoś pisał, że wymienił profilaktycznie, pomimo że były całe i dało to odczuwalną poprawę w pracy silnika.
sgtcop13 - Sro Mar 19, 2014 19:01
:
yok1, a tak zapytam się tylko z mojej wrednej ciekawości, czy czyszczenie gaźnika jest u Ciebie konieczne, czy tylko tak profilaktycznie się chcesz pobawić?

Pytam, bo moje pierwsze prawo zatwardziałego lenia mówi; "nie musisz to nie grzeb" bo łatwiej dobre spier...ć niż poprawić na jeszcze lepsze :wink:

pozdro
RedGuy - Sro Mar 19, 2014 19:44
:
Ja wyznaję "Chcąc coś polepszyć można tylko spieqszyć" :grin:
yok1 - Sro Mar 19, 2014 20:29
:
Porostu chce doprowadzić moja Hondę do porządku chce mieć pewność że jest ok planuje wyjazd daleko na wakacje i chce wszystko mieć sprawdzone i Porostu Lubie sobie robić jak należy :-) wiec może jakieś inne propozycje co można sprawdzić przed taką podróżą. Gowke ramy wymienić tez musze ;klocki tarcze a może ktoś wie jak wymienić lub przeczyscic układ hamulcowy. Pozdrawiam yok
GhoustDragon - Sro Mar 19, 2014 22:19
:
Yok1 jak tak czytam Twoje pytania to mi ręce opadają : " jak wymienić układ hamulcowy?"

Powodzenia.
yok1 - Czw Mar 20, 2014 17:27
:
Nie no ty pewnie wszystko wiedziałeś i obrazu urodziłeś się z moto i z całą wiedzą przestań chłopie niech Ci ręce opadają ja na takie coś mam wyjeb...e heh Pozdro
sgtcop13 - Czw Mar 20, 2014 19:15
:
yok1, nie obraź się, ale Twój post trochę zaleciał brakiem szacunku dla innego forumowicza. Tak się po prostu nie robi. Jak masz taki nietypowy sposób zwracania się do innych to polecam inne fora i czaty.....
Najlepiej w internecie na kogoś warczeć chowając się w profilu nie podawszy nawet rejonu zamieszkania. "Polska" pisze się z dużej litery.

Pozdrawiam
yok1 - Pią Mar 21, 2014 21:26
:
Ok przepraszam i zwracam honor :-) każdy ma zły dzień a takie wypowiedzi też mogą kogoś drażnić Pozdro

[ Dodano: Pią Mar 21, 2014 21:30 ]
Trochę poprawiłem w profilu. Porostu jestem tu nowy i powoli się wyrobie myślę pozdrawiam

[ Dodano: Pią Mar 21, 2014 21:36 ]
Czemu nie mogę zmienić nic na profilu coś nie tak.

[ Dodano: Sob Mar 22, 2014 13:24 ]
No nareszcie się udało pozmieniać przez telefon nie można tylko z kompa :-) myślę że teraz już będzie ok pozdrawiam
sgtcop13 - Nie Mar 23, 2014 11:34
:
yok1, bardzo dziękuję za fajna reakcję :grin:

Tu nikt nikogo nie chce urażać bez względu na wiek, pochodzenie, wyznanie, czy preferencje..

A czasami każdy ma ch...y dzień. Wtedy lepiej usiąść przy barku niż przy kompie :wink:


Pozdrawiam
yok1 - Nie Mar 23, 2014 19:42
:
Nie ma problemu staram się jak najlepiej
zybi - Pon Sty 12, 2015 21:18
: Temat postu: gaznik
jezeli mialbys dostep jeszcze gdzies do takiego srogka jak TRI ///gazniki bedaa jak z fabryki zanurzyc powietrze i gotowe/////////////////pozdro

[ Dodano: Pon Sty 12, 2015 21:24 ]
wyglada to tak zanurzyc w tri pozniej myjka goraca woda i wydmuchac sprezonym powietrzem
tak to robiono w polmo //jest to a raczej byl ,gdyz jest wycofano na legalu ale dostac go mozna/ najmocniejszy srodek do czyszczenia takich czesci ////////
pires - Wto Sty 13, 2015 10:32
:
Ale to, aż strach używać tak agresywnych środków. Może do gaźnika wyciągniętego z jeziora. :mrgreen:
Umycie w zwykłej benzynie i przedmuchanie sprężonym powietrzem będzie wystarczające.
Kobrzak - Wto Sty 13, 2015 11:12
:
Ja przemyłem benzyną swoje. A co do środków to motyl carbu cleaner i załatwione :) aż tak mocnego traktowania zwłaszcza jak są czyszczone raz w roku to nie wymagają, chyba że ktoś na jakimś strasznym badziewiu jeździ :D
Krzysztof_nowy - Pią Mar 25, 2016 22:30
:
Jak to cudo (gaźniki) się zdejmuje? Poluzowałem obejmy na króćcach ssących, zdjąłem przewód od pompy, linek gazu i ssania nie ruszałem, bo na oko nie powinny przeszkadzać i łatwiej będzie je zdjąć na luzie. No i próbuję ściągać rozsądną siłą, chwytając za cały gaźnik i d. Króćce powinny zostać na silniku?
GhoustDragon - Sob Mar 26, 2016 07:41
:
Krzysztof_nowy napisał/a:
Jak to cudo (gaźniki) się zdejmuje? Poluzowałem obejmy na króćcach ssących, zdjąłem przewód od pompy, linek gazu i ssania nie ruszałem, bo na oko nie powinny przeszkadzać i łatwiej będzie je zdjąć na luzie. No i próbuję ściągać rozsądną siłą, chwytając za cały gaźnik i d. Króćce powinny zostać na silniku?

Proponuję zjeść śniadanie i spróbować raz jeszcze :mrgreen: