Forum Honda NTV

Problemy techniczne - rzęzi sprzęgło...

MADEJ - Nie Lut 02, 2014 18:56
: Temat postu: rzęzi sprzęgło...
Witam Wszystkich! Kupiłem NT Deauvilkę 650V Podobno ,,to normalne, że słychać sprzęgło,, tak mi powiedział gostek który sprowadził ją z Belgii. Co powiecie..? Pozdrawiam!
RENO-MAX - Nie Lut 02, 2014 20:01
:
Jak ją sprowadził to po to by sprzedać, a nie odstraszać. Czy jak Byś kupował nowe moto w salonie i tak by hałasowało to byś zakupił??? No i wreszcie , ciężko stwierdzić jakie mocne to hałasowanie .
Takie pojęcie jak kobieta mówi że coś stuka w silniku to znaczy że NAPIER.....a
Jak ja nasłuchuje stuki to często przesadzam.
emzet16 - Nie Lut 02, 2014 20:23
: Temat postu: Re: rzęzi sprzęgło...
MADEJ napisał/a:
,,to normalne, że słychać sprzęgło,

Tak,hałasowanie kosza sprzęgłowego to dosyć częsta przypadłość.
Kiedy kupiłem swoją ntv sprzęgło było słychać, teraz po kilkudziesięciu tys.km dźwięk jest taki sam.Moim zdaniem nie jest to powód do zmartwienia,pozdrawiam.
Killu - Nie Lut 02, 2014 21:55
:
W większości japońskich motocykli kosze stukają.
MADEJ - Nie Lut 02, 2014 23:04
:
Dzięki! Uspokoiliście mnie, bo miałem 15-sto letnią przerwę w swojej pasji, a po wsk-ch, mz-tkach i jawach... mam nadzieję że tym motocyklem będę więcej jeździł, niż go naprawiał :wink: Ale to sprzęgło nie nap...la, tylko jest taki delikatny szmer i lekko się zmienia po wysprzęgleniu. Było trochę załatwiania i kosztów, ale mam próbne tablice i jak tylko droga przestanie być biała jadę na przegląd. :lol:
ARTURO - Pon Lut 03, 2014 09:25
:
Najważniejsze , żeby po naciśnięciu sprzęgła nie pojawiał się większy szum bo to oznacza zajechane łożysko dociskowe , ale to najmniejszy problem i wydatek w sprzęgle . Po puszczeniu dźwigni jeśli jest trochę większy szum to normalne .
radzieckii - Wto Lut 04, 2014 15:39
:
U mnie tłucze jak panewka. A może to nie sprzęgło? ;-)
Jac123 - Pon Lut 17, 2014 20:31
:
Dołączam do grona użytkowników z huczącym sprzęgłem. U mnie wzrasta szum po wciśnięciu sprzęgła. Myślę ze to mogą brzęczeć lużne tarczki sprzęgłowe.
ARTURO - Pią Lut 21, 2014 08:31
:
Zajrzałbym tam . Spróbuj wybadać kiedy zacznie szumieć . Powoli naciskaj dźwignię i jeśli na początku już są zmiany (szum) to raczej łożysko oporowe. Jeśli na maksymalnie wciśniętym sprzęgle to może i jakiś luz , chociaż wątpię bo to pracuje w oleju , to nie Ducati
dosiek77 - Pon Kwi 05, 2021 15:53
:
U mnie sprzęgło hałasuje, ale problem jest inny. Po wbiciu biegu i puszczeniu sprzęgła słychać (chwilę potem) pojedynczy stuk dość głośny taki jak przy wrzucaniu jedynki. Motocykl jedzie normalnie
Ciok - Pon Kwi 05, 2021 22:10
:
dosiek77, świetnie kopiesz. Problem ma już siedem lat.



:lol:
Zbychu - Pon Kwi 05, 2021 22:44
:
Ciok napisał/a:
Problem ma już siedem lat.:



A rozwiązania dalej nie ma :oops:
EREB - Pon Kwi 05, 2021 23:31
:
Czasami pomaga zmiana oleju. Przynajmniej u mnie zadziałało.
dosiek77 - Wto Kwi 06, 2021 00:10
:
Dziękuję za nagrodę. Temat może zapomniany, ale dla mnie aktualny.
Poprzedni właściciel był zdziwiony, że olej w przekładni się wymienia , motocykl miał 11lat. Tematu o olejach nie będę odkopywał :mrgreen:
Twierdzi, że silnikowy wymienił
Zbychu - Wto Kwi 06, 2021 01:30
:
dosiek77 napisał/a:

Twierdzi, że silnikowy wymienił


Największą wadą używanego motocykla jest jego poprzedni właściciel. Dziś takie czasy, że lepiej dla własnego spokoju zaraz po zakupie zrobić sobie pełen serwis i przepatrzyć dokładniej, a i tak na 100% nie da się wszystkiego wyłapać, jedynie czas weryfikuje skutecznie wszystko.
dosiek77 - Wto Kwi 06, 2021 02:01
:
Mam nadzieję, że uzupełnienie oleju pomoże. To mój pierwszy motocykl z kardanem i druga w życiu vka a trochę motocykli miałem. Sprzęgło chodzi mega głośno ale akurat z ta wyminą się liczyłem od początku.

Ciekawy jestem czy chociaż kropelka oleju jest w wale.
Zbychu - Wto Kwi 06, 2021 03:07
:
dosiek77 napisał/a:
Mam nadzieję, że uzupełnienie oleju pomoże.....

Ciekawy jestem czy chociaż kropelka oleju jest w wale.



Tego za bardzo nie rozumiem. Chyba chodzi Ci o wymianę, a nie uzupełnienie. I tu rodzi się magiczne pytanie, jeżeli faktycznie nigdy nie był wymieniony olej, jak uszczelnienie zareaguje na nowy, może dojść do rozszczelnienia, ale nie musi, trochę loteria.


Coś tam musi być, nie smarujesz, nie jedziesz :razz: ale gluty będą, warto by było przepłukać/wyczyścić. Uważaj przy odkręcaniu, dobrze mieć w zapasie nowe korki.
dosiek77 - Wto Kwi 06, 2021 03:18
:
Miałem na myśli wymianę oczywiście. Przepłukać to mogę chyba tylko czystym olejem?
Jakieś pomysły gdzie ja taki korek dostane od reki? Na allegro jest tylko jeden bez oringu.

Larson?
Zbychu - Wto Kwi 06, 2021 03:57
:
Ja bym przelał świeżym olejem i zalał, przegonił ze 100 km i na rozgrzanym wymienił jeszcze raz.

Co do miejsca zakupu, niestety nie pomogę, nie orientuję się w polskich realiach, może ktoś inny podpowie.
Grzechu - Wto Kwi 06, 2021 13:17
:
dosiek77 napisał/a:
U mnie sprzęgło hałasuje, ale problem jest inny. Po wbiciu biegu i puszczeniu sprzęgła słychać (chwilę potem) pojedynczy stuk dość głośny taki jak przy wrzucaniu jedynki. Motocykl jedzie normalnie
Kardan stuka... :roll:
dosiek77 - Wto Kwi 06, 2021 14:37
:
Jest jedno stuknięcie. Do Larsona trzeba jechać z korkiem bo inaczej nie dobierze. :shock:
Zbychu - Wto Kwi 06, 2021 15:12
:
Tu masz manuala odnośnie wymiany. Co prawda z Deauville, ale Revere ma podobnie

http://robdavistelford.co...-oil/index.html
dosiek77 - Czw Kwi 08, 2021 15:31
:
Dzięki. Czekam na korek i oringi z Hondy Plaza. Co do stukania to motocykl trafił do mechanika.
Qadrat - Nie Kwi 18, 2021 07:17
:
dosiek77 napisał/a:
Po wbiciu biegu i puszczeniu sprzęgła słychać (chwilę potem) pojedynczy stuk dość głośny taki jak przy wrzucaniu jedynki.


A ten stuk nie dochodzi z okolic napędu? Bo opisany objaw pasuje do początku końca krzyżaka na wale.
dosiek77 - Pon Kwi 19, 2021 17:19
:
Tak to problem z napędem. Mechanik ogarnia