Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Brak świateł pozycyjnych i oświetlenia zegarów

RENO-MAX - Sro Paź 16, 2013 15:57
: Temat postu: Brak świateł pozycyjnych i oświetlenia zegarów
Witam. Mam problem ze swiatełkami . Sprawdziłem bezpieczniki i żarówki , jest może jakiś stały punkt programu???
smorawski_m - Sro Paź 16, 2013 18:46
:
Przełącznik z prawej może już nie styka, zdemontuj, przeczyść, nasmaruj i powinno działać. U mnie było tak że pozycyjne były a mijania dopiero jak poruszałem przełącznikiem.
RENO-MAX - Sro Paź 16, 2013 18:49
:
Dziękuję sprawdzę
Johny - Pią Paź 18, 2013 19:15
:
Sprawdź także styki przy stacyjce, od dołu. Sprawdź kostki w lampie ew. po prawej stronie moto koło skrzynki na narzędzia.
RENO-MAX - Wto Paź 22, 2013 18:48
:
Dziękuję za zainteresowanie tematem .Problemem okazał się przerwany przewód między przełącznikiem a kostką zbiorczą pod prawym schowkiem.Kolor brązowy.dzięki kolegom za naprowadzenie na problem.
Pozdrawiam i temat zamykam
Marcc333 - Wto Cze 19, 2018 00:20
:
Witam,
Przeglądam forum i nie mogę znaleźć więc zapytam ;-)

Nie mam żadnych podświetleń zegarów. Pozostałe światła działają.
Pytanie:
1. Czy w ogóle jest coś takiego jak podświetlanie zegarów (jeżdżę pierwszy sezon Devilką NT650V, rocznik 1999)
2. Jeśli jest - to co może być nie tak, że nie działa?
Kobrzak - Wto Cze 19, 2018 01:42
:
Jest tam chyba żaróweczka. Możliwe, że się przepaliła. Musiałnyś zdjąć czachę i zajrzeć do niej
Ciok - Wto Cze 19, 2018 01:57
:
Marcc333 napisał/a:
Witam,
Przeglądam forum i nie mogę znaleźć więc zapytam ;-)

Nie mam żadnych podświetleń zegarów. Pozostałe światła działają.
Pytanie:
1. Czy w ogóle jest coś takiego jak podświetlanie zegarów (jeżdżę pierwszy sezon Devilką NT650V, rocznik 1999)
2. Jeśli jest - to co może być nie tak, że nie działa?


Chyba jutro sprawdzę czy u mnie się coś pali. Jeżdżę w dzień i nie widać. :oops:
Krzysztof_nowy - Wto Cze 19, 2018 08:48
:
Przejrzyj najpierw bezpieczniki. Jeśli są dobre - to tak jak mowi Kobrzak, rozbieranie czachy.
Nomad_FH - Wto Cze 19, 2018 11:25
:
A jak już rozbierzesz - to wcześniej zakup sobie diody LED. I zamień "bidne" żarówki podświetlające zegary na nie.
Różnica w nocy jest ogromna, nareszie widać ile się jedzie, oraz ile się km zrobiło :)
Tu wklejam spis zapotrzebowania wg. @Ghoust Dragona (dla Devi z 99 roku z HISS):



Wymiana po zdjęciu czachy jest bezproblemowa - w miejsce żarówek zwykłych wsadasz diody LED (uważając tylko na biegunowość - jeśli nie świeci, to odwrócić stronami)...