Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Telepiące się zegary

Krynius - Sro Sie 14, 2013 12:44
: Temat postu: Telepiące się zegary
Mam pytanko. Czy to normalne, że zegary w NTV podczas jazdy po wybojach telepią się? Czy nie powinny być nieruchome? Czy może to jest swego rodzaju amortyzacja?
DarekII - Sro Sie 14, 2013 14:07
:
Są na śrubach zamontowane plus jakieś gumki i drgania jakieś są ale nie takie że się telepią :mrgreen:
mikel - Pią Maj 23, 2014 07:22
:
Nie wiem czy jeszcze aktualne. Mialem tak kiedys u siebie. Bylo dobrze, a tu pewnego razu cala czasza z zegarami zaczela sie ruszac na wybojach. Balem sie ze cos sie urwalo. Wystarczylo tylko sruby pod czasza dokrecic.
lizaczek78 - Pią Maj 23, 2014 09:43
:
A u mnie już nie wystarczyło bo te gumy są na tulejach dystansowych. Japończyk nie pomyślał że moto będzie się turlać po naszych drogach i te tuleje się wyrobią. Ja przed nakrętki założyłem 3mm podkładki gumowe (chyba jakiś element z kranu, w każdym razie od ojca hydraulika wziąłem. I teraz zegary się już nie telepią. Oczywiście nie za dużo gumy bo trochę telepacji być musi ale już nie tyle żeby było je aż słychać. Ale to w Devi a czy tak samo jest w NTV to już nie wiem.
Scotty_ - Pią Maj 23, 2014 13:13
:
Krynius, nie, W NTVkach RC33 zegary są na sztywno montowane do półki górnej. Może wystarczy tylko dokręcić śruby widoczne z wierzchu, te które mocują zegary do półki. W którym miejscu masz ten luz? Bo może jeszcze zegary w kubkach mogą być źle zamocowane
Parabiker - Pią Maj 23, 2014 13:28
:
Ale odgrzebaliście kotleta :) Temat jest z przed roku więc właściciel "telepiących" zegarów dawno o tym zapomniał :)
Scotty_ - Pią Maj 23, 2014 13:36
:
no ale potomnym może się przydać ;)
Michał0775 - Pią Maj 23, 2014 14:55
:
Scotty_ napisał/a:
Krynius, nie, W NTVkach RC33 zegary są na sztywno montowane do półki górnej. Może wystarczy tylko dokręcić śruby widoczne z wierzchu, te które mocują zegary do półki. W którym miejscu masz ten luz? Bo może jeszcze zegary w kubkach mogą być źle zamocowane


W Revere są na sztywno, ale w późniejszych NTV są na gumowych przelotkach.