Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Zgasnął na światłach

Gimnastk - Pon Lip 15, 2013 00:23
: Temat postu: Zgasnął na światłach
Miałem ostatnio sytuację, która mnie zaskoczyła. Po przejechaniu około 5km od odpalenia stojąc na światłach około 30sekund, wrzucilem 1 i czekałem aż zapali sie zielone. W miedzyczasie ntv zgasła. Zgasła ot tak, w ten sam sposób jak się gasi przyciskiem on/off. Nie było żadnego krztuszenia itp. Wrzuciłem na neutral i odpaliłem bez najmniejszych problemow. Później nic takiego sie nie przytrafiło. Czy mam na coś zwrócić uwagę, sprawdzić napięcie, regulator? Czy jest to jakaś niedobra oznaka?
sitars - Pon Lip 15, 2013 10:01
:
Sprawdź stan czujnika przy stopce bocznej!

Pozdrawiam
lukaszn - Pon Lip 15, 2013 10:22
:
Może sprawdz czujnik od bocznej stopki.. Tam jest fajny myk jak masz rozlożoną stopkę to moto pracuje. a jak włączysz bieg na rozłożonej to odrazu gaśnie.. i ten czujnik jest terz podpięty z czujnikiem biegu neutrealnego. jak ten czujnik od biegu nie działa to wiadomo moto nie sygnalizuje neutreala czyli może poprostu unieruchomić motor.. ale na początek zobacz czujnik.
Gimnastk - Pon Lip 15, 2013 12:37
:
Dzięki za odpowiedzi. A w jaki sposób sprawdzić jakość jego działania? Sama w sobie działa bez zarzutu i spełnia swoją rolę czyli gdy jest rozlożona i wrzuce 1 to gaśnie. A ostatnia sytuacja miała miejsce wtedy gdy stałem na wrzuconej jedynce z wciśnietym sprzęgłem(kilka sekund) i dopiero po chwili zgasnął.
Mroozik94 - Pon Lip 15, 2013 13:57
:
Kurcze... A ja myślałem że w reverkach nie było tego czujnika stopki bocznej, bo u mnie się nic nie dzieje. Mogę jechać na biegu ze stopką rozłożoną, a raz mi się to zdarzyło. Mógłby ktoś zrobić zdjęcie jak to wygląda zamocowane na motocyklu? Bo u mnie nie mogę tego znaleźć a wiem jak to wygląda, bo na alledrogo widziałem, a chciałem sprawdzić co nie gra.
Gimnastk - Pon Lip 15, 2013 15:31
:
A masz kontrolkę "stand" na zegarach? U mnie świeci sie na pomaranczowo kiedy stopka jest rozłożona.
mrok31337 - Pon Lip 15, 2013 15:39
:
Mi się tak od listopada stało dwa razy, jakieś 5min po odpaleniu. Winię niedogrzany silnik. Od paru miesięcy mam spokój.
Mroozik94 - Pon Lip 15, 2013 15:59
:
Kontrolka jest, ale nigdy się nie świeciła
Gimnastk - Pon Lip 15, 2013 17:05
:
mrok31337, Też pierwsze przyszło mi to na myśl, ale po 5 km powinien sie już rozgrzać, zwłaszcza że nie było zimno. Nie bylo też spadku obrotów. Prędzej przychyle się do wersji, że gdzieś lewym butem zahaczyłem o stopkę boczną i odcięło zapłon.hm