Forum Honda NTV

Linkownia - Lifesaver

haidi - Pon Cze 24, 2013 18:30
: Temat postu: Lifesaver
Jeśli macie chwilę czasu spróbujcie swoich sił w ratowaniu życia. Strona jest doskonale wykonana i bardzo realistyczna. Powiem wam, że nawet mocno przejmująca. Wszystko jest po angielsku ale dialogi są wyraźne i nie powinny stanowić kłopotu w ogólnym zrozumieniu.

https://www.life-saver.org.uk/
sitars - Pon Cze 24, 2013 19:24
:
Rewelacja.
Przydałoby się żeby ta Pani miała maseczkę do sztucznego oddychania i rękawiczki, ale i tak jestem pod wielkim wrażeniem inicjatywy.
Dzięki wielkie za link.

Pozdrawiam

P.S.
Akcja z rowerzystą i sprawdzeniem bezpieczeństwa ratownika to wisienka na torcie.
kudlaty - Pon Cze 24, 2013 19:49
:
haidi, świetna strona, dzięki. Staram się w podobnych szkoleniach brać udział i ostatnio mi się to przydało. Chociaż wiadomo, najlepiej jakby taki rodzaj wiedzy nigdy nam się nie przydawał.
haidi - Pon Cze 24, 2013 20:54
:
sitars, trudno wymagac od ludzi noszenia rekawiczek i maseczki. Bardziej chodzi o to, zeby w ogole pomoc i jak to zrobic.
kudlaty, mnie poraził profesjonalizm wykonania tej strony. Na prawdę jest to doskonale zrobione. Ja też bylem na dwóch szkoleniach z pierwszej pomocy (w różnych przypadkach), jedno podczas robienia ratownika wopr, a drugie przy okazji robienia papierow ratownika wodnego w usa. Ostatnie szkolenie bylo jednak 4 lata temu.. pamięć jest ulotna i warto odświezyć sobie informacje. Zdażyło się kilka błędów jak np pomylenie ułożenia AED. Swoją drogą nigdy nie widziałem tych urządzeń w miejscach publicznych. Ja nigdy nie musiałem nikomu pomagać ale wyobrażam sobie jaki stres to może być.
bedur - Pon Cze 24, 2013 21:35
:
SUper stronka haidi. Ja miałem kiedyś "awaryjną" sytuację. Adrenalina podskoczyła, w każdym razie najtrudniej wziąć się do roboty a potem już leci - jak ze wszystkim (tak w skrócie).
sitars - Pon Cze 24, 2013 21:43
:
Haidi, widzisz, osoba która zna techniki ratownicze (tak jak ta na filmie) powinna mieć przy sobie właśnie rękawiczki i maseczkę, powinna użyć tych z AED. Rękawiczki+maseczka zajmują tyle miejsca w kieszeni, co nic. Nie ma takiej możliwości, żebym zrobił obcej osobie sztuczne oddychanie bez maseczki (dlatego mam ją zawsze przy sobie, rękawiczki też).
Jest to film instruktażowy, bardzo dobry, pokazywanie jednak pewnych technik bez zabezpieczenia jest według mnie niebezpieczne. Powinno się też zwrócić uwagę, na to, że nie należy ćwiczyć tych czynności na osobie zdrowej, tylko fantom.
Żeby jednak było jasne, nadal uważam film/grę za REWELACJE.


Pozdrawiam

P.S.
Tak, wymagam od Was, żebyście nosili przy sobie rękawiczki i maseczkę (w razie W może je wykorzystać ktoś inny żeby Wam pomóc). Rocznie szkolę z pierwszej pomocy jakieś 200-300 osób. Pod koniec roku szkolnego 80% ma przy sobie ww. zestaw. Da się!
haidi - Pon Cze 24, 2013 22:11
:
Masz rację w tym co mówisz. Idealnie było by jakby każdy mial to minimum przy sobie. Są takie maseczki kieszonkowe? Ja mam jedynie w samochodzie taką w pudełku wielkości mydelniczki, woziłem ją też w schowku w motocyklu. Nie wiem jak się profesjonalnie nazywa ale pewnie będziesz wiedział o co chodzi, kosztowała ok 70 zł. Tylko nie wyobrażam sobie chodzenia z nią wszędzie, jest trochę za duża.
sitars - Pon Cze 24, 2013 22:18
:
Pewnie Masz taką: http://mojekomentarze.republika.pl/maskan2.JPG jest świetna

Ja natomiast pisałem o takiej, są jeszcze mniejsze:
http://www.apteczki.net/u...00ee41d2355.jpg

Pozdrawiam
haidi - Pon Cze 24, 2013 22:36
:
Dokladnie, mam coś takiego. Dzięki za link. Trzeba będzie zakupić.
kudlaty - Wto Cze 25, 2013 09:38
:
Moim zdaniem minimum to posiadanie rękawiczek, a maseczka to już jako dodatek. Z czystym sumieniem przy reanimacji można się ograniczyć do samego masażu serca. Ugniatana klatka samoczynnie powoduję również sprężanie i rozprężanie płuc "zaciągając i wyduszając" powietrze z płuc reanimowanego. Dodatkowo w takiej sytuacji poszkodowany "zaciąga" do płuc dużo więcej tlenu niż my byśmy mu dostarczyli z własnych płuc.

Ale mimo wszystko to muszę się zaopatrzyć w jakiś minimalistyczny zestaw osobisty, bo narazie mam tylko apteczki w puszce i Devi.
sitars - Sro Lip 03, 2013 12:24
:
Konkurs!

Pierwsza osoba, która zaliczy wszystkie pozoracje, dostaje nagrodę w postaci apteczki.
Jakiś zrzut ekranu, czy cuś jako dowód.

Pozdrawiam i do dzieła!
krasus - Sro Lip 03, 2013 20:09
:
ostatnio się nudziłem w pracy... mogłem zrobić printscreena z certyfikatu :P
kudlaty - Sro Lip 03, 2013 20:31
:
No to ja chętnie przytulę apteczkę :-)
A żeby zmotywować pozostałych sfinansuję kolejna taka samą :mrgreen:


sitars - Sro Lip 03, 2013 20:44
:
Kudlaty- Gratulację!!

Podaj mi adres na PW, niezwłocznie wyślę apteczkę !

Pozdrawiam
Michał
krasus - Sro Lip 03, 2013 21:10
:
no zaraz zaraz,
ale jaki wynik, tego nie widać
przecież mógł nikt nie przeżyć tych reanimacji :razz:
kudlaty - Sro Lip 03, 2013 21:22
:
krasus, spoko, tak źle to nie było. Wszyscy przeżyli choć wynik zawsze może być lepszy. Ale to dobry powód by ćwiczyć dalej.

wagi - Czw Lip 04, 2013 22:56
:
Ojj szkoda że na forum nie wchodziłem bo już dawno zrobione i to nieźle

Jako osoba poniekąd związana z tematyką oceniam strone bardzo wysoko
sitars - Pon Lip 08, 2013 20:24
:
Kudlaty, daj znać, czy paczka doszła, jak coś będziemy ścigać pocztę!

Pozdrawiam
AbeS - Pon Lip 08, 2013 22:06
:
Super stronka! Ja od ponad 10 lat pracuje w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego i powiem wam ze zakres wiedzy ludzi rośnie z roku na rok co raz bardziej i bardz odobrze. W ratownictwie sporo rzeczy sie dość szybko zmienia,algorytmy,procedury itp... ale podstawy pozostaja te same i to tez jest na tej stronce....PODSTAWY które każdy pownien znać bo jak ktoś mądry kiedyś powiedizał ....NIE ZNASZ DNIA ANI GODZINY...
kudlaty - Wto Lip 09, 2013 08:25
:
sitars, dzięki serdeczne, apteczka do mnie dotarła. Jednocześnie przypominam że czekam na następną osobę do której trafi kolejna apteczka którą ja finansuje.
wagi - Wto Lip 09, 2013 09:54
:


[/URL]
lethys1234 - Sro Lip 10, 2013 16:27
:
Fajna akcja żeby odświeżyć sobie kurs pierwszej pomocy. Ale nadal jestem zaskoczony CPRem bez oddechów, może źle zapamiętałem, ale zawsze słyszałem, że trzeba je wykonać w czasie masażu serca...
kudlaty - Sro Lip 10, 2013 18:05
:
wagi,

Podeślij mi na PW adres do wysyłki apteczki.
Alan - Sro Lip 10, 2013 20:10
:
AbeS napisał/a:
....NIE ZNASZ DNIA ANI GODZINY...

Jakieś 2 godziny temu mój młodszy brat miał wypadek... Na szczęście ani jemu, ani jego kumplowi nic się nie stało (choć w szpitalu się okaże, bo w szoku nie czuje się bólu), ale samochód ojca skasowany. Wina tego drugiego kierowcy, nie wiem dokładnie jak, bo to 200km od domu.
wagi - Czw Lip 11, 2013 09:48
:
Nigdy nie zna się dnia ani godziny , mnie kiedyś jak wracałem ze szkoły potrącił samochód na przejściu dla pieszych , na szczęście złamałem jedynie rękę chodź ten huk i lot w powietrzu zapamiętuję się na długo
halifaks - Pią Lis 01, 2013 10:51
:
Ja też pracuje zawodowo w ratownictwie państwowym i stronka super. Wszystkim polecam nosić przy sobie rękawiczki to nic nie kosztuje, a przy każdej nadążającej się okazji (festyny, zloty, imprezy) jak tylko jest fantom poświęcić 5 min i popróbować. Często jest tak że ludzie na nas (pogotowie) czekają to stoją i nic nie robią a potem mówią co tak długo jechaliście a my np byliśmy po 5 minutach tylko im się wydaje że wieki mijają a zamiast stać to można pompować

przypominam aktualne wytyczne
30:2 jeżeli nie mamy maseczki nie musimy dmuchać wystarczy pompować

szczegóły, prezentacja i pomocne materiały
http://www.prc.krakow.pl/
jankes - Pią Lis 01, 2013 15:27
:
Znalazłem taki filmik interaktywny. Może nie się wypowiedzą fachowcy o przydatności tego filmu.

http://www.youtube.com/watch?v=zKfNBhgFmDs

Pozdrawiam
AbeS - Pią Lis 01, 2013 18:52
:
Każdy tego typu film który oczywiscie jest zrobiony bez błędów jest przydatny. Można sobie zaktualizować posiadaną wiedze lub przyswoić nowe informacje. Bardzo fajną rzeczą jest interaktywność tego typu filmików bop można się nieco ,,sprawdzić" i poczuć choć trochę jak to jest podejmować decyzje które mogą wpływać na czyjeś życie.
sitars - Nie Gru 15, 2013 18:07
:
Jankes, fajny filmik, tylko tak jak pisał Halifaks, trza ludzi uczulać, żeby nosili przy sobie rękawiczki i maseczkę. Na tym filmie tego zabrakło, ja bym nigdy nie zrobił sztucznego oddychania bez maseczki, osobie, której nie znam, dlatego mam ją zawsze przy sobie. Mieści się w..., to się chyba kondonierka nazywa, najmniejsza kieszonka w spodniach ;)

Pozdrawiam
buu-84 - Nie Gru 15, 2013 19:23
:
sitars napisał/a:
trza ludzi uczulać, żeby nosili przy sobie rękawiczki i maseczkę

Za jakieś 10 zł można kupić brelok ratowniczy, mała paczuszka a tam rękawiczki i maseczka. Wystarczy dopiąć do kluczy, plecaka, kurtki i zawsze będzie pod ręką.
sitars - Pon Gru 16, 2013 12:27
:
I można taki mieć z logo forum nawet!
Killu - Pon Gru 16, 2013 12:29
:
Buu-84, ciekawy gadżet. Podlinkuj jak możesz ;)
buu-84 - Pon Gru 16, 2013 16:35
:
Przykładowo:
http://www.medluk.pl/brel...elok-p-341.html

http://www.sklepratownicz...ekawiczkami_hit

W tym pierwszym przypadku mogą wykonać logo na opakowaniu.
kudlaty - Pon Gru 16, 2013 21:59
:
To może jakieś zamówienie grupowe??