Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Regulacja obrotów

Sąsiad - Nie Mar 10, 2013 18:57
: Temat postu: Regulacja obrotów
Witam.
Niestety mam za niskie obroty silnika (ok 600), lecz nie mam pojęcia w którym miejscu je podkręcić. Proszę o pomoc. Dzięki.
DarekII - Nie Mar 10, 2013 19:34
:
revera ma z lewej strony pod ramą śrubę regulacyjną obrotów taka sporej wielkości
myslę ze devila powinna mieć tak samo
gordon110 - Nie Mar 10, 2013 21:57
:
nie dysponuję zdjęciem tej śruby ale może coś znajdziesz w poniższym wątku:

http://hondantv.pl/forum/...lacja+obrot%F3w

ps. jakiś czas temu też jej szukałem i dość przypadkowo ją znalazłem. Chyba !! widać ją przez lewy otwór nad "gmolami" znajduje się pod gaźnikiem. Więcej szczegółów nie pamiętam ;)
wagi - Nie Mar 10, 2013 22:06
:
http://imageshack.us/a/img805/565/47895165.jpg
Wyobraź sobie owiewki i sięgnij ręką tam gdzie wskazuje nr 2

Poszukaj elementu który wygląda jak na rysunku 3.3
http://imageshack.us/a/img189/4462/46583912.jpg
Borys - Pon Mar 11, 2013 01:01
:
Sąsiad, a powiedz czy tak od dawna ma takie za niskie obroty?
Czy są one stabilne czy falują?
Jak pracuje silnik, jak schodzi z obrotów?
Sąsiad - Pon Mar 11, 2013 06:52
:
Jak długo to nie mam pojęcia, moto dopiero pierwszy raz odpalone po zakupie. Silnik pracuje równo, nie faluje, na i z obrotów zchodzi ok. Postaram się go podkręcić przy gaźniku. Dzięki za podpowiedzi.
Killu - Sro Mar 20, 2013 09:14
:
Tak, jak pisali koledzy. Od siebie dodam tylko, żeby regulować obroty najlepiej po rozgrzaniu się motocykla... W deauville'u nie ma co prawda skali, więc niech pochodzi z 5-10 minut po odjęciu ssania i wtedy wyregulujesz najskuteczniej. W miarę zmian temperatury, wilgotnoiści powietrza etc, obroty będą się zmieniały, więc będziesz tam jeszcze zaglądał raz na jakiś czas.

A nie jest tak, że np. motocykl chodzi tylko na jeden gar i stąd tak niskie obroty?
Sąsiad - Sro Mar 20, 2013 18:19
:
Dzięki za info. Nie na jeden gar to on na pewno nie chodzi. Nie gniewaj się ale rozbawiłeś mnie tym pytaniem. :mrgreen:
Killu - Czw Mar 21, 2013 10:21
:
Sąsiad, trochę nie wiem, co w tym zabawnego, ale cieszę się, że chociaż humor poprawiłem..
Sąsiad - Czw Mar 21, 2013 17:03
:
Grunt to dobre samopoczucie :lol: Teraz tylko oczekiwanie na sprzyjające warunki by odpalić i wyregulować sprzęt.
Conrad - Sob Mar 23, 2013 10:33
:
No to sobie troche poczekasz, bo śniegu jest dość sporo, i jeszcze troche ma poleżeć, mnie samego to wkurza, bo też miam kilka rzeczy do zrobienia u Siebie, ale pogoda nie pozwala.
Sąsiad - Sob Mar 23, 2013 15:57
:
Niestety wszyscy jesteśmy na to skazani. Wyjątkowo paskudna pogoda...
ARTURO - Nie Mar 24, 2013 20:11
:
Po świętach 18 w plusie :smile:
RedGuy - Wto Mar 26, 2013 21:12
:
Daj ci Boże bo skorzystamy wszyscy.
Borys - Sro Mar 27, 2013 21:42
:
Ojej, a ten temat dalej żyje?
Odpal kolego tą Devilkę, niech pochodzi chwilę, nawet na siarczystym mrozie, wsadź łapę pod owiewkę i przy gaźniku pomajdruj tą śrubą regulacyjną. Jeśli czujesz że obroty po rozgrzaniu i zdjęciu ssania są za niskie to po prostu je podkręć tą śrubą. Jeśli w sezonie, gdy będzie ciepło, będą za wysokie, po prostu je obniżysz tą samą metodą...
Nie ma się czego bać. Nic tam nie zepsujesz, no chyba że coś Ci zostanie w rękach... :P
Pozdrawiam!