Forum Honda NTV

Ogólne - kanapa akcesoryjna

wojtek16 - Czw Sty 10, 2013 16:55
: Temat postu: kanapa akcesoryjna
witam!
poszukuję kanapy akcesoryjnej (wyszywanej) do mojej deavilki. Widziałem na allegro moto z taką kanapą i bardzo mi się spodobała. Link do strony http://otomoto.pl/honda-n...e-M3477966.html Super wygląd, a i komfort podróży wydaję się być z wyższej półki. Wie może ktoś z forumowiczów gdzie można taką znaleźć? Ewentualnie może jakiś tapicer potrafi przerobić fabryczną kanapę na akcesoryjną?

Pozdrawiam
Christo - Czw Sty 10, 2013 17:10
:
Też myślę nad tapicerowaniem siedzenia. Na allegro jest tylko taka tapicerka LINK
Ciekawy jestem tylko czy podczas deszczy nie będą napisy przemakały? One są chyba wyszywane?
Koszt z tapicerowaniam i wysyłka to 225zł. Oczywiście do tego trzeba wysłać swoja stara kanapę do sprzedawcy.


buu-84 - Czw Sty 10, 2013 17:24
:
Zobaczcie ten temat, ja ostatnio przerabiałem kanapę, koszt 250 zł, co do komfortu jeszcze nie testowałem
http://hondantv.pl/forum/...t=2801&start=30
Jedną z mocniej polecanych firm przerabiających kanapy motocyklowe jest MARIOMOTO, tylko że się cenią, przeróbkę mojej kanapy wycenili na ok. 400 zł.
wojtek16 - Czw Sty 10, 2013 17:47
:
dzięki za szybką odpowiedź!
Już piszę maila do Mariomoto. Jak tylko dostanę ofertę to podam na forum!

[ Dodano: Pią Sty 11, 2013 15:53 ]
witam,
dostałem ofertę na przeróbkę kanapy od Mariomoto. Rzeczywiście tanio nie jest 430zł. Twierdzą, że w tej cenie profilują kanapę pod konkretnego jeźdźca stosownie do jego wzrostu i wagi. Ze zdjęć zamieszczonych na ich stronie wydaje się, że znają się na swojej robocie, ale ta cena... Sam nie wiem, muszę to przemyśleć.
Sąsiad - Nie Wrz 08, 2013 18:21
: Temat postu: Uwaga na MarioMoto!
Niestety w MarioMoto zaczyna się źle dziać. Czytałem na forach że mają potknięcia, ale sam się przekonałem że jest klęska.
Oddałem kanapę do totalnej przeróbki, miało być szybko i super. Niestety właściciel kręcił, ozukiwał i przesuwał terminy, by w końcu przesłać mi "gotową" kanapę. Materiał, owszem ładny i dobrze uszyty, jednak bardzo mocno naciągnięty, a przez to nie pasujący do zbiornika paliwa. Musiałem dać do przetapicerowania i teraz jest ok. Zrobiłem ostatnio kilkudniowy wypad na Devi i co? Kanapa twarda, i źle wyprofilowana. Zamiast wygodnie utrzymywać kierowcę w wygodnej pozycji, jedzie się po niej do przodu. Totalna klęska za 500zł!!! Nie polecam tej firmy i zamierzam z nią walczyć o zwrot kosztów za niedoróbkę.
dosiek77 - Wto Kwi 13, 2021 14:58
:
Czy kupował ktoś pokrowiec na kanapę?
wiesiekm - Czw Kwi 15, 2021 16:31
:
Witam, w zeszłym roku przeszywałem kanapę do dewilki w firmie wijalis. Pierwotnie kupilłem same poszycie, ale poddałem się, a wczesniej dwóch lokalnych tapicerów pzy próbie montażu,wiec odesłałem kanapę razem z pokrowcem do wijalisa. Podejście do klienta ,zrozumienie ,fachowość wykonania ,materiały dla mnie bajka.Cena 400 wtedy,dziś nie wiem.
Ciok - Pią Kwi 16, 2021 10:07
:
Ja robiłem kanapę u Gorjana w Grodzisku Mazowieckim.
( zdjęcie z fejsa żyd zablokował.)

Troszkę drogo, ale dobrze wyprofilowana a szwy cienkie więc w dupsko nie uwiera.
Myślałem o pokrowcu, ale odpuściłem. Trzeba załatwiać tapa a i umiejętności też by się przydały.
dosiek77 - Sob Kwi 17, 2021 10:54
:
A z tej oferty ktoś korzystał? https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-na-siedzenie-honda-ntv-revere-90-97-8477252673
Baza - Sob Kwi 17, 2021 16:25
:
Wszystko super. Miałem od nich kanapę w Varadero.Wygląd mocno na plus jednak komfort...
No cóż pomimo dołożenia pianki miałem wrażenie że jest mniej wygodna.
Poza tym to jest firma Wijalis która nie wiedzieć czemu zmieniła nazwę. Opinie mają jak najbardziej ok.
Problemem jest całkowity brak kontaktu i towarzysząca temu frustracja czy ktoś nie przeje... twojej kanapy. Miałem tak ja,kumpel któremu poleciłem i kilka innych osób na różnych forach.
Po prostu całkowity brak kontaktu.
dosiek77 - Sob Kwi 17, 2021 16:47
:
Montaż kosztuje 50pln i jeszcze muszę wysłać kanapę. samemu da rade to zrobić? Nie jestem tapicerm.
Baza - Nie Kwi 18, 2021 16:50
:
Nie sam tego tak ładnie nie naciągniesz
PeterP - Pon Kwi 19, 2021 12:02
:
Zależy jaka kanapa, czy z wyraźnym podparciem lędźwiowym, czy bardziej płaska... jeżeli płaska naciągnie bez problemu, jeżeli ma podparcie, to faktycznie wymaga to więcej wprawy i ja bym się nie bawił.
grad74 - Wto Kwi 20, 2021 06:16
:
Płaską to faktycznie bez problemu sie ładnie naciągnie ale potrzebne są do tego 4 łapy (żeby przytrzymać pacjenta) , albo jak ktoś nie ma 4 rąk jak "Stitch" to 2 osoby, przynajmniej w początkowej fazie. No i porządny taker a nie taki z gównolitu za 15 zł , bo się nie przebije przez twardy plastik kanapy. Ja w zeszłym roku przetapicerowywałem sobie sam kanapę w Reverce taką z "garbem" bo dokładałem 1,5 cm twardej pianki pod dupsko kierownika to spoko w domowych warunkach da się to ogarnąć. Jest pół dnia roboty żeby powyciągać płaskim śrubokrętem i płąskoszczypami te wszywki. Ja u mnie dawałem o głębokie na 8 mm. No tyle że samemu też trzeba być lekko ogarniętym choćby w podstawowych kwestiach. Jak tego nie czujesz oddaj do fachowca, bo z całym szacunkiem jeśli przy przypstrykaniu zwykłego płaskiego obszycia pytasz czy "da radę to zrobić samemu" , to znaczy że chyba nie czujesz tematu, a szkoda zepsuć i wywalić półtorej stówki.
dosiek77 - Wto Kwi 20, 2021 07:42
:
To już się zrobi 240pln. Bo wysyłka w obie strony i montaż. Trudno jak ma być ładnie to trzeba płacić :mrgreen:
PeterP - Wto Kwi 20, 2021 12:28
:
Spoko Panowie,
płaską da radę naprawdę samemu fajnie zrobić i nie potrzeba do tego dodatkowej pary rąk (byle jechać symetrycznie)... a taker za 30 zł styknie (byle by można było sprężynę skręcić). Jak się zszywkę źle przystrzeli zawsze można wydłubać i poprawić. kilka razy robiłem kanapy, jak wsadzałem żel w siodło junaczka małżonki to cała robota, czyli "oskurowanie" wycięcie wcinki na żel, wklejenie wierzchniej pianki i ponowne okrycie i przystrzelenie zszywek zajęły mi łącznie... ze 3 godziny.
dosiek77 - Pią Kwi 23, 2021 16:06
:
Widzę, że niektóre Reverki maja chudsze kanapy, moja jest bardziej napompowana. Czy ta szczuplejsza będzie pasowała do mojej czy inne mocowania? Nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji
grad74 - Pią Kwi 23, 2021 18:16
:
podejrzewam że te "napompowane" jak mówisz , to już były jakoś amatorsko podnoszone z tego wzgflędu że (co nie jest tajemnicą) Reverki są najodpowiedniejsze dla kierowników do max 175 cm wzrostu - chodzi o kat ugięcia kolan . Jak ktoś był wyższy a chciał Reverke, to przeważnie musiał dodać gąbki pod dupsko bo inaczej nie szło na niej dłużej pojechać. Dłużej , znaczy machnąc na raz bak "do dna" i dopiero przerwa na tankowanie i nóg prostowanie.

tu: https://www.olx.pl/d/ofer...html#e761fdaa23 masz przykład normalnej kanapy.

tu: https://www.olx.pl/d/ofer...html#e761fdaa23 już coś było grzebane i dodawane nieznacznie.

tu: https://www.olx.pl/d/ofer...html#e761fdaa23 masz obniżoną.

podwyższonej już niestety nie ma na OLX a była taka jedna co miała od tylnej części praktycznie płaską kanapę podniesioną o dobre 6-7 cm!

Ja mam od Vulcana i szczerze to nie byłem nią zachwycony, bo po pierwsze to była za miękka , za mocno naciągnięta przez co się lekko szwy rozłąziły i lekko za niska. A już szczytem yło że po roku zaczął mi z niej wyłasić jakiś drut który rozerwał mi obszycie i prawie wbił się od środka w udo. Dlatego musiałem ją cala rozbebeszyć i poprawić "po mojemu" , podkleić rozerwanie i tera jest git.
dosiek77 - Pią Kwi 23, 2021 19:15
:
Ja mam tą z pierwszego linku czyli normalną, a często się widuje takie
https://bikez.com/motorcycles/honda_ntv_650_revere_1988.php