Forum Honda NTV

Problemy techniczne - szarpie motocyklem na niskicj biegach

mariusz66 - Pon Cze 18, 2012 06:51
: Temat postu: szarpie motocyklem na niskicj biegach
Witam,moze ktos sie orietuje jaka jest przyczyna szarpania motocyklem na nizszych biegach lub przy po puszczeniu manetki gazu i dodaniu go.motorek ma przejechane 52tys.i nic sie nie dzialo do tej pory,zastanawiam sie czy to czasem nie sprzeglo lub regulacja gaznikow ale wchodzenie na obroty i spalanie jest ok. A moze to krzyzak sie sypie jesli ktos ma jakies pomysly prosze o pomoc
Killu - Pon Cze 18, 2012 15:19
:
Opisz trochę lepiej okoliczności. Jakie biegi, jakie obroty, jaki rocznik...
wagi - Pon Cze 18, 2012 15:24
:
Mi przychodzi na myśl to że niższe biegi to większy moment przenoszony przez wał na przekładnię , wiec np wszelkie uderzenia udarowe na niskich obrotach są tym głośniej słyszane
Na wyższych biegach nie dość że moment niższy to jeszcze rzadko kiedy schodzi się na niskie obroty


Ale to potrzeba więcej informacji kiedy i jak się to dzieje
mariusz66 - Pon Cze 18, 2012 22:31
:
witam,objawy sa takie ze podczas ruszania jedynka ok natomiast dwojka i trojka gdy dodaje gazu zaczyna sie szarpanie motorem przez moment po czym jedzie normalnie.Sytuacja powtarza sie gdy jadac dluzej zwalniam i ponownie dodaje gazu.Gazniki byly regulowane ale przychodzi mi na mysl wyciagnac je i dokladnie wyczyscic,obroty sa ok zbiera sie fajnie ,mam porownanie gdyz kolega tez ma devilke,a moze to kwestia regulacji powietrza.Nie ma zadnych stukow ,przejechalem nim przez kilka lat dobrych pare tysiecy i wszystko bylo ok
tomeczek151 - Pon Cze 18, 2012 22:57
:
Przeczytaliśmy pierwszego posta i wiemy że szarpie. Z tego co opisałeś, a w sumie nic nie opisałeś wynika że masz skrzynie do roboty tj sprzęgła kłowe 2 i 3 biegu do roboty.

Opisz coś konkretnie bo z takim opisem to nikt ci nic nie wywróży.
Alan - Pon Cze 18, 2012 23:42
:
Napisz przy jakich obrotach Ci szarpie.