Forum Honda NTV

Problemy techniczne - nie mogę odpalić

prego27 - Wto Mar 06, 2012 13:49
: Temat postu: nie mogę odpalić
złamałem kluczyk na korku od paliwa ,dałem dorobić drugi i motorek przestał palic .mam deauvillkę z 2003 roku.jeszcze wczoraj wszystko było ok. Wykręciłem jedną świece i nie ma iskry co jest grane imobilajzer czy cos takiego
Parabiker - Wto Mar 06, 2012 14:00
:
W Deauville 2003 na pewno masz immobiliser HISS i teraz będzie problem z dorobieniem kluczyka bo to kosztowna zabawa i nie kazdy jej sie podejmie. Jesli jednak dorobiłeś grot, czyli to co metalowe i z jakaś końcówką to do tego klucza w chwili odpalania (jak jest w stacyjce) dotknij tym złamanym a raczej ta plastikową cześcią. Powinno sie udać odpalić. Powodzenia
Killu - Wto Mar 06, 2012 14:42
:
W kluczyku, który złamałeś masz nadajnik do HISSu. Noś go teraz przy dorobionych kluczach. Nadajnik przy odpalaniu zawsze musi być w zasięgu odbiornika w stacyjce. Bez tego ani rusz!
sladek - Sro Mar 07, 2012 00:43
:
Poszukaj na forum , gdzieś są nawet foty jak przełożyć ten element z jednego kluczyka do drugiego.
Piotr sq2frv - Sro Mar 07, 2012 07:27
:
Nauczka na przyszłość: warto dorobić kluczyk zanim oryginał się złamie i używać tego dorobionego do otwierania wlewu paliwa, kanapy i kufrów, a oryginał tylko do stacyjki!
prego27 - Sro Mar 07, 2012 13:17
:
Tak Polak mądry po szkodzie, ale dzięki. Wiedziałem że cos jest z imobilajzerem ale mówię w tego typu motocyklu chyba nie, a jednak. W każdym razie dziękuje
wicherek - Sro Mar 07, 2012 22:07
:
Czy masz HISS widać na stacyjce jest napis. Jak takowy widnieje to masz immobilizer
prego27 - Czw Mar 08, 2012 07:40
:
Ok, sprawdzę, pewnie tak bo czytałem na google że imobilajzer został montowany seryjnie do modeli po 1999roku