Forum Honda NTV

Problemy techniczne - Cieknąca chłodnica

areksbra - Sob Paź 29, 2011 13:32
: Temat postu: Cieknąca chłodnica
Witam .
Mój problem polega na tym ,ze cieknie mi chlodnica a moje pytanie brzmi:
Czy ktos mial podobny problem?
Jaki jest koszt naprawy?
Czy mozna kupic jakis zamiennik?
Chcialbym dodac ze uszczelniacza dosypalem i nie pomoglo a moj problem pojawil sie po nalaniu plynu poniewaz przedtem byla woda

pozdrawiam arek
andrut78 - Sob Paź 29, 2011 13:40
:
Ja miałem rozwaloną.

Naprawią Ci ja tutaj: http://www.fachoweuslugi....nuta_sadlo.html

Koszt usługi to jakieś 300,- PLN.

Dają gwarancję.

Szczerze polecam.

Acha zamienników brak, nowa to wydatek jakiś 3000,- PLN. Używki to zazwyczaj ruiny :(

PS. Unikaj jak ognia wszystkich dziadostw - czyli uszczelniaczy.
Grzechu - Wto Lis 01, 2011 21:40
: Temat postu: Re: Cieknąca chłodnica
areksbra napisał/a:
Witam .
Mój problem polega na tym ,ze cieknie mi chlodnica a moje pytanie brzmi:
Czy ktos mial podobny problem?
Jaki jest koszt naprawy?
Czy mozna kupic jakis zamiennik?
Chcialbym dodac ze uszczelniacza dosypalem i nie pomoglo a moj problem pojawil sie po nalaniu plynu poniewaz przedtem byla woda

pozdrawiam arek
Nigdy nie wsypuj proszku. Jak już to kupuj uszczelniacz w płynie. Mi pomogło na kilka miesięcy.
andrut78 - Sro Lis 02, 2011 16:41
:
Grzechu napisał/a:
Nigdy nie wsypuj proszku. Jak już to kupuj uszczelniacz w płynie. Mi pomogło na kilka miesięcy.



Lepiej se już zwykła, najtańszą musztardę stołową władujcie do układu chłodniczego niż te syfy - pomoże tak samo, z tym że łatwiej się jej później pozbędziecie z układu jak Wam się zacznie moto przegrzewać.
Grzechu - Sro Lis 02, 2011 17:57
:
Mój trzymał temperaturę normalnie przez cały okres jazdy z uszczelniaczem, chłodnica nie ciekła, w układzie uszczelniacz nie zostawił (o dziwo!) żadnego syfu. Uszczelniacz spełnił więc swoje zadanie w 100%. Ale nie jest to wyjście z sytuacji oczywiście.
pitervx - Czw Lis 03, 2011 22:00
:
Ja rownież nasypalem tego srebrnego proszku za 5zł i uszczelniło się :grin:
Niby mała dziurka była ale jak sie raz nagrzała chłodnica to ciurkiem mi uciekał płyn że ciężko byłoby dojechać do domu. Wsypałem 1/3 aby można było się ruszyć i przez rok nic się nie działo i chłodnica nadal szczelna :smile:
Wiec nie jest to takie tragiczne rozwiązanie, tym bardziej że chłodnica i tak była by na straty :lol:
oldmotory - Sro Lis 29, 2017 14:59
:
Szanowni koledzy!
W czasie wakacyjnego objazdu Gór Sowich "sczeliła" mi chłodnica. Załatałem ją na szybko poxipolem i kawałkiem blaszki z rowu :shock:
Widząc w necie że używki wyglądają jak wygrabiane z liści, postanowiłem wymienić rdzeń .
pragnę zapytać : :wink:

Czy macie godny polecania zakład który takie usługi wykonuje?

znalazłem taką ofertę.
http://allegro.pl/chlodni...047318350.html.
Pozdrawiam!
rzempi - Sro Lis 29, 2017 18:17
:
Z takimi problemami jakiś czas temu poradził sobie kolega darbyt. Podpytaj u kogo naprawiał.
oldmotory - Sro Lis 29, 2017 20:55
:
rzempi napisał/a:
Z takimi problemami jakiś czas temu poradził sobie kolega darbyt

Bardzo dziękuję za namiary, ale wspomniany kolega łatał dziurkę, a ja chcę więcej :mrgreen:
Krzysztof_nowy - Sro Lis 29, 2017 23:11
:
oldmotory, podobno na aliexpress można kupić, nie pamiętam czy tylko do revere czy do deauville też. Nówkę zamiennik w podobnej cenie.