Forum Honda NTV

Ogólne - Ubezpieczenie OC - gdzie i ile płacicie?

vasiliy - Pon Paź 24, 2011 01:08
: Temat postu: Ubezpieczenie OC - gdzie i ile płacicie?
Witam

Piszcie gdzie ubezpieczacie swoje motocykle.
Ja od zawsze w PZU, nigdy nie mogę znaleźć czegoś tańszego. Ale może źle szukam?
W PZU mimo że mam już maks zniżek to co roku składka drożeje. I to nie mało. W zeszłym roku płaciłem 111zł, w tym 120zł! To się nazywa rozbój w biały dzień. Paliwo za 5,40 a i tak trzeba skubać kierowcę z każdej innej strony...
Killu - Pon Paź 24, 2011 01:14
:
Jak na razie nie ma chyba lepszej alternatywy dla motocykli. Poza tym w większości ubezpieczalnie składki rosną. Samo OC, nie zwiększa się jakoś radykalnie, ale NW potrafi już kosztować dwa razy tyle.

Jak ktoś ma w miarę świeży motocykl i/lub chce płacić AC, to podobno AXA ma niezłe warunki.
Pirania - Pon Paź 24, 2011 09:56
: Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC - gdzie i ile płacicie?
vasiliy napisał/a:
Witam

Piszcie gdzie ubezpieczacie swoje motocykle.
Ja od zawsze w PZU, nigdy nie mogę znaleźć czegoś tańszego. Ale może źle szukam?
W PZU mimo że mam już maks zniżek to co roku składka drożeje. I to nie mało. W zeszłym roku płaciłem 111zł, w tym 120zł! To się nazywa rozbój w biały dzień. Paliwo za 5,40 a i tak trzeba skubać kierowcę z każdej innej strony...


i te 9 zł tak cię zabija ? :shock: niestety, nie ma alternatywy, PZU jest najtańsze.
Killu - Pon Paź 24, 2011 10:36
:
To jest 9zł na samym OC... I to tylko w ciągu roku, a z roku na rok składka jest co raz wyższa! W ubiegłym roku, znowu dostałem "rabat na OC" a praktykas pokazała, że i tak musiałem zapłacić więcej, niż w roku ubiegłym, pomimo większej zniżki. Trochę to absurdalne! Poza tym, na motocyklu nie opłaca się nie płacić NW. A podwyżka NW jest już poważniejsza.

Poza tym, jak ktoś pracuje, to trudno. A jak ktoś jest studentem i nie ma stałego źródła dochodu, to każde 10zł na wachę się liczy. Wiem, po sobie.
Pirania - Pon Paź 24, 2011 13:14
:
Killu, no wybacz kochany, ale trzeba się na coś zdecydować i ustalić priorytety. Nie można być trochę w ciąży, a trochę nie...( bez urazy )
vasiliy - Pon Paź 24, 2011 13:27
:
Trochę mnie zabija to KOLEJNE 9zł, tak jak kolejne 40gr więcej za litr paliwa, kolejne 6 zł więcej za olej (np. Mobil który leje - kiedyś za 22 teraz za 28) itd.
SzrotRider - Pon Paź 24, 2011 14:13
:
Też jestem skazany na PZU - obecnie 120zł.
Kiedyś wyliczali mi OC na moto w HDI i Allianz - kwoty ok. 500zł, podczas gdy w PZU zapłaciłem wtedy poniżej 100 zł.

Namiętnie wydzwaniają mi z mbanku i oferują OC na samochód - w odpowiedzi im mówię, że nie mam samochodu i jestem ewentualnie zainteresowany wyliczeniem OC na motocykl. Ale nie doczekałem się jeszcze odpowiedzi - widocznie wychodzę poza normalny schemat rozmowy, tzn.
- czy chce pan płacić mniej za OC? - Tak/Nie, wybieram TAK,
- jaki ma pan model samochodu? - Nie mam samochodu, mam za to motocykl i proszę o wyliczenie... Tu mi paniusia przerywa kolejnym pytaniem.
- czy jest pan jedynym właścicielem samochodu? - Tak/Nie, - Nie mam samochodu, ale...
Po którymś pytaniu mnie trafia i odkładam słuchawkę, bo jeszcze sie przyznam do nieistniejącego katamaranu.
Piotr sq2frv - Pon Paź 24, 2011 14:34
:
PZU, ze zniżką 60% za OC 68zł.
I taka ciekawostka - też w PZU ubezpieczam od 2007r. skuter o poj 125cm3, a więc nie motorower, tylko motocykl i płacę od 20zł (w 2007) do 30zł w tym roku.
Nie mogę narzekać :neutral:
Piotr
vasiliy - Pon Paź 24, 2011 15:12
:
Piotr sq2frv napisał/a:
PZU, ze zniżką 60% za OC 68zł.
Pozazdrościć ;) To zapewne dlatego że masz inny model motocykla no i młodszy o 10 lat.
Pirania - Pon Paź 24, 2011 15:28
:
Ale w przypadku moto, rocznik nie ma znaczenia z tego co wiem. Jeśli się myle, to proszę mnie poprawić
greno - Pon Paź 24, 2011 15:47
:
Warta 90 zł
Killu - Pon Paź 24, 2011 15:50
:
Ma znaczenie. Rocznik, wiek, region zamieszkania, wielkość miejscowości w której mieszkasz etc. Czynników o których nie wiemy jest ogrom. Paradoksalnie powyżej 125ccm większy wpływ na wysokość składki ma to, czy mieszkamy na wsi, lub w mieście, niż to, czy motocykl ma 50, lub 190 koni ;)

Tak wywnioskowałem z luźnej gadki, z kumplem pracującym w PZU.
Pirania - Pon Paź 24, 2011 15:54
:
OK, dzięki, wiem, że ma to znaczenie przy samochodach, jednak słyszałem, że przy moto nie, więc trochę zgłupiałem. Przy moim UBZ kobieta pytała tylko o okres posiadania prawa jazdy i posiadane zniżki na samochód :shock:
Killu - Pon Paź 24, 2011 16:28
:
Przy pierwszej rejestracji podajesz masę danych. Resztę biorą z bazy ;)
Piotr sq2frv - Pon Paź 24, 2011 17:42
:
Miła Pani w PZU, kiedy zapytałem, czy pojemność ma znaczenie, odpowiedziała, że nie.
Ja na to, że myślałem, że będę płacił 30 zł jak za pierwszy motocykl (Kymco Agility 125cm3), a ona, że to niemożliwe bo stawka za moto jest 68zł.
Chciała sprawdzać ale ja się szybko wycofałem mówiąc, że tamto przecież nie motocykl, tylko skuterek. :wink:
"No właśnie" - skomentowała, a ja już cicho siedziałem i nie kusiłem losu.
Piotr
snajper-psg1 - Pon Paź 24, 2011 18:50
:
Jak wrócę do domu i nie zapomnę to sprawdzę ile w tym roku wynosi OC bo przysłali mi przedłużenie choć moto sprzedałem. Ale generalnie najtaniej jest w PZU, nic lepiej nie da się znaleźć. Ze zniżkami 60% i moją zwyżką 50% wychodziło poniżej stu złotych ale fakt stawka zwiększa się o parę złotych na rok. I z uzyskanych przeze mnie informacji wiem że jest podział tylko poniżej 50ccm i powyżej co potwierdza wielu moich znajomych więc zależność wieku motocykla, pojemności i innych czynników raczej nie ma znaczenia.

P.S. Sam jestem niezarabiającym studentem ale podwyżkę składki OC o kilka złotych po prostu "przełykam" bo i tak trzeba ją zapłacić. A i tak jest to nic w porównaniu do podwyżek cen paliwa.
cinek - Pon Paź 24, 2011 19:07
:
vasiliy piszesz, że masz maksymalną zniżkę. Z tego co widzę to masz 23 lata więc musisz doliczyć zwyżkę za wiek tak jak pisze snajper-psg1.
Ja mam podobną sytuację do ciebie i też teraz płaciłem coś koło 120zł.
A OC na pewno nie zależy od wartości i pojemności motocykla bo kumpel ma Kawasaki zr7 i WSK B3 i płaci identycznie :wink:
buu-84 - Pon Paź 24, 2011 19:36
:
ja mam w PZU ubezpieczoną zarówno NTV jak i MZ Ts 250 i płacę za nie po około 120 zł za rok, zniżka 30 albo 35%, zwyżek brak

więc chyba w PZU nie różnicują pojemności w NTV 650 a w MZ niecałe 250, a składka ta sama,
vasiliy - Pon Paź 24, 2011 20:17
:
cinek napisał/a:
Z tego co widzę to masz 23 lata więc musisz doliczyć zwyżkę za wiek
Fakt, zapomniałem o tym. Zwyżka za wiek to kolejny rozbój... Rozwiązanie wręcz niekonstytucyjne bo przeczy zasadzie równości wobec prawa.
walus - Pon Paź 24, 2011 20:23
:
A ja w PZU płacę 68 zł na rok i33 zł za NW wysokoś nw zalerzy od sumy ubespieczenia do 5000 tys a powyrzej to stawka wynosi 66 zł. Stawka od pojemności zaczyna się od pojemności 50 w zwysz to . :wink: motocykle. Więc uwaga skutery do 50 cm . :wink: A ja zapłaciłem 12 08 2011,
Skorpionwr - Pon Paź 24, 2011 21:05
:
Pojemność silnika niema wpływu w PZU na wysokość składki. Ja za swoją było nie było 1300cm też mam 68zł a cały pakiet czyli auto pomoc Nw AC i OC proponują 2850zł czyli o 1500zł mniej niż w ubiegłym roku i teraz chyba się skuszę. Będę mieć komfort psychiczny. :mrgreen:
markali - Pon Paź 24, 2011 21:51
:
HESTIA - max zniżek - OC z NW 140zł /samo OC 116zł/. Płacone w październiku.
radzieckii - Pon Paź 24, 2011 22:31
:
Nie ma alternatywy dla PZU jak do tej pory. Odnośnie mBanku, to mi pani próbowała wcisnąć ubezpieczenie dodatkowe nie działające na samochody firmowe (innego nie posiadam) i nie potrafiła zrozumieć, dlaczego ja go nie chcę. W końcu musiałem się rozłączyć. :razz:
DorDaw - Wto Paź 25, 2011 18:19
:
Ja w PZU za swojego "goldiego" płace tak jak za devi 68 złotych OC , a z NW 160 Pln , tutaj nie ma zwyżki za pojemność - a jest różnica 650 a 1800 , no nie :razz:
Padre - Sob Paź 29, 2011 12:07
:
Oprócz PZU I Warty to reszta firm niechetnie ubezpiecza motocykle no może sie znajdą jeszcze jakies dwie firmy ale PZU jest najtaniej jesli chodzi o moto , ja mam 65% zniżki i za ntv-ke płaciłem okolo 65zeta za vfr nie wiem bo przejołem po poprzednim włascicielu.
CGenie - Pią Lis 11, 2011 18:19
: Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC - gdzie i ile płacicie?
vasiliy napisał/a:
Witam

Piszcie gdzie ubezpieczacie swoje motocykle.
Ja od zawsze w PZU, nigdy nie mogę znaleźć czegoś tańszego. Ale może źle szukam?
W PZU mimo że mam już maks zniżek to co roku składka drożeje. I to nie mało. W zeszłym roku płaciłem 111zł, w tym 120zł! To się nazywa rozbój w biały dzień. Paliwo za 5,40 a i tak trzeba skubać kierowcę z każdej innej strony...


A coś słyszałem że od lutego 2012 OC ma nie być obowiązkowe... Ciekawe czy to prawda.
axa - Pią Lis 11, 2011 21:18
:
Ja przy 60% zniżki tylko że nie mam 25 lat płaciłem 108zł w pzu teraz żałuję że nie wykupiłem ac :neutral:
Killu - Pią Lis 11, 2011 23:35
:
Z którego roku miałeś tę kawę?
Lamer - Sob Lis 12, 2011 00:09
: Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC - gdzie i ile płacicie?
CGenie napisał/a:
A coś słyszałem że od lutego 2012 OC ma nie być obowiązkowe... Ciekawe czy to prawda.


Raczej w drugą stronę ale może za mało grzebałem:

"Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 1 stycznia 2012 roku zmienią się przepisy dotyczące naliczania kar za brak OC. Teraz będą one obliczane na bazie minimalnej płacy krajowej, a nie, jak do tej pory, stałej kwoty 500 Euro. Co to oznacza dla kierowców? Jak zwykle, że będzie drożej. Jadąc na motocyklu bez ważnego OC kierowca zapłaci 500 zł kary. Jeżeli zimą przesiadacie się na samochód, też musicie uważać. Tutaj stawka za niedopełnienie obowiązku ubezpieczeniowego wyniesie 3000 zł."

http://www.motogen.pl/akt...zej,art844.html
axa - Sob Lis 12, 2011 06:21
:
2004 na motocykle z tego co pamiętam chyba do 10 lat w pzu można wykupić ac
DorDaw - Sob Lis 12, 2011 21:00
:
Tak samo jest w Alianz , do 10 lat , starszych nie obsługują . Ceny natomiast jakie proponują są o zgrozo zbyt wysokie . Gdy zapytałem przykładowo o "Goldaska" powiedzieli mi 6500 przy zniżkach :razz: Także nie zawsze wykupienie AC jest zasadne !!!
CGenie - Pon Lis 14, 2011 21:42
: Temat postu: Re: Ubezpieczenie OC - gdzie i ile płacicie?
Cytat:
Raczej w drugą stronę ale może za mało grzebałem:

"Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 1 stycznia 2012 roku zmienią się przepisy dotyczące naliczania kar za brak OC. Teraz będą one obliczane na bazie minimalnej płacy krajowej, a nie, jak do tej pory, stałej kwoty 500 Euro. Co to oznacza dla kierowców? Jak zwykle, że będzie drożej. Jadąc na motocyklu bez ważnego OC kierowca zapłaci 500 zł kary. Jeżeli zimą przesiadacie się na samochód, też musicie uważać. Tutaj stawka za niedopełnienie obowiązku ubezpieczeniowego wyniesie 3000 zł."

http://www.motogen.pl/akt...zej,art844.html


No prawda, ale też trochę się poprawi:

http://regiomoto.pl/porta...yskaja-poradnik
buu-84 - Wto Wrz 04, 2012 16:38
:
zmieniłem ubezpieczenie mojej MZ TS z PZU na Link4
PZU w tym roku chciało 144 (35% zniżki) a w link4 wyliczyli mi 106, może różnica nie jest za duża, ale tego motocykla prawie nie używam, więc ma być jak najtaniej
przy okazji wyliczyli mi OC za NTV i wyszło 118 zł, jak w przyszłym roku PZU nie poprawi oferty to chyba ubezpieczenie Hondy też przeniosę.
RedGuy - Czw Mar 28, 2013 16:45
:
Właśnie dwa dni temu wykupiłem ubezpieczenie w PZU na moją Deauvill-kę. Wziąłem gołe OC bez żadnych wodotrysków i przy maksymalnych zniżkach zapłaciłem 82zł.
radzieckii - Czw Mar 28, 2013 17:30
:
buu-84, to na grzyba płacić OC za taki motocykl? Zrób opinię o zabytkowym charakterze pojazdu i wykupuj na 30 dni, albo z dodatkową zniżką. Np. PTU miało swojego czasu (może dalej ma) zniżkę 50% od kwoty po Twoich zniżkach dla pojazdów historycznych :mrgreen:
buu-84 - Czw Mar 28, 2013 17:49
:
W tym roku moja mz z mocy ustawy stanie się pojazdem historycznym (minie 40 lat od daty produkcji) i OC będę brał tylko wtedy jak będę jeździł.
Wcześniej nie chciało mi się bawić z opiniami rzeczoznawców.
Parabiker - Pią Mar 29, 2013 10:10
:
buu-84 napisał/a:
W tym roku moja mz z mocy ustawy stanie się pojazdem historycznym (minie 40 lat od daty produkcji) i OC będę brał tylko wtedy jak będę jeździł.
Wcześniej nie chciało mi się bawić z opiniami rzeczoznawców.


Możesz to lepiej wyjaśnić? Teraz nie potrzeba już opinii rzeczoznawców? wystarczy data produkcji? To ja za swoją WFM i SHL tez mogę ot tak przestać płacić OC jak nie będę jeździł? Jak to jest teraz, bo wcześniej koszty związane z Żółtymi tablicami były nie małe.
Przepraszam za off ale już nie chciałem zakładać nowego tematu.
radzieckii - Pią Mar 29, 2013 16:01
:
USTAWA
z dnia 22 maja 2003 r.
o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych
Art. 2 ust. 11) pojazd historyczny – pojazd mechaniczny, o którym mowa w pkt 10, będący:
a) pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym,
b) pojazdem mającym co najmniej 40 lat,
c) pojazdem mającym co najmniej 25 lat i który został uznany przez rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;
W sumie ma to związek z tematem, bo za chwilę pierwsze Revery będą się łapały :mrgreen:
Killu - Pią Mar 29, 2013 16:05
:
Revery, jak revery... Ale Brosy!
RedGuy - Wto Sie 20, 2013 15:18
:
Dziś byłem w PZU zapytać odnośnie pojazdów historycznych i zabytkowych i sprawa wygląda tak. Na pewno nie wystarczy by pojazd miał tylko skończone 40lat. Niezależnie czy taki czy taki trzeba do należeć do danego towarzystwa i składki opłacać. Zgłosić do wydziału komunikacji, wymiana tablic. Oczywiście składki OC może i taniej wyjdą, ale dochodzą opłaty członkowskie i całe to przejście ze zwykłych tablic na specjalne, więc trzeba by przekalkulować czy to się opłaca. Bo jeśli zamierzamy do końca swoich dni na naszym pojeździe historycznym się turlać to ok, ale gdy po kilku latach znudzi się i opylić będziemy chcieli to moim zdaniem gra nie warta świeczki. Nie mam pojęcia jak sprawa wygląda w innych towarzystwach ubezpieczeniowych, ale w PZU tak to tłumaczyli.
Michał0775 - Wto Sie 20, 2013 17:05
:
A pytałeś w Kamieńsku czy w Radomsku? Źle tłumaczyli. Owszem nie opłaca się w ten sposób płacić składek, jeżeli motocykl ma być używany cały sezon. Ale już w przypadku sprzęta wyciąganego raz na kilka lat od święta ma to sens. Coś tam wiem, bo akurat pracuję w tej firmie, tyle że w likwidacji szkód.

Sprawa jednak nie bardzo dotyczy Hondy NTV :) - dopiero pierwsze egzemplarze zaczną się łapać na pojazd zabytkowy, ale na historyczny (w kategorii ubezpieczeniowej) jeszcze długo nie.
buu-84 - Wto Sie 20, 2013 18:35
:
RedGuy napisał/a:
Dziś byłem w PZU zapytać odnośnie pojazdów historycznych i zabytkowych i sprawa wygląda tak.
Ja bym nie wierzył bezgranicznie pracownikom towarzystw ubezpieczeniowych.


RedGuy napisał/a:
Zgłosić do wydziału komunikacji, wymiana tablic.
Tu chyba mowa o pojeździe zabytkowym i o tzw. żółtych blachach

Ww. ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych wskazuje, że pojazdem historycznym jest: pojazd zabytkowy (tu konieczne jest przejście procedury, rzeczoznawca opinie itd.), pojazd który ma skończone 40 lat i tu ustawa nie przewiduje żadnych dodatkowych warunków.

Dla ciekawości napisałem do UFG czy w przypadku pojazdu, który ma 40 lat mogę wypowiedzieć oc bez narażania się na karę od nich. Zobaczymy co odpiszą, ale moim zdaniem na gruncie ustawy pracownicy PZU, którzy udzielali ci informacji mijają się z prawdą.
RedGuy - Wto Sie 20, 2013 19:16
:
Michał0775 napisał/a:
A pytałeś w Kamieńsku czy w Radomsku?
Pytałem w PZU w Gorzkowicach i Radomsku i w obu miejscach mówią tak samo, więc gdzie się zgłosić by powiedzieli jak jest na prawdę

[ Dodano: Wto Sie 20, 2013 19:30 ]
Jeśli dałoby się bez specjalnych komplikacji i opłat to planowałem tak opłacać swoją leciwą WFM-kę bo teraz jeżdżę na niej bardzo rzadko a sprzedać mi jej szkoda. W PZU jasno powiedzieli mi że nie wystarczy żeby pojazd miał skończone 40lat. Skoro mijają się z prawdą (umyślnie czy też nie) to i tak nie zmienią mi ubezpieczenia.
buu-84 jeśli dostaniesz jasną odpowiedź to daj znać.

[ Dodano: Czw Wrz 12, 2013 19:39 ]
Z roku na rok stawka rośnie. Już teraz w PZU za motocykl jest 90zł przy maksymalnych zniżkach. Jeszcze trochę i nie będzie się opłacać przenosić do PZU - a może już się nie oplaca.
Parabiker - Wto Wrz 02, 2014 12:00
:
Odgrzeję temat. Czy wiadomo coś nowego w temacie OC za motocykle pow 40 lat ? Jak ubezpieczyciele podchodzą do tematu teraz? Można jakoś zawiesić obecną polisę lub w ogóle przestać płacić jeśli się nie jeździ ?
cinek - Czw Wrz 04, 2014 08:09
:
W PZU mi powiedzieli, że dla motocykli w wieku pow. 40 lat można zawiesić polisę. Można też zapłacić tylko za wybrany miesiąc. Niestety nie obowiązują wtedy zniżki.
sgtcop13 - Pią Paź 17, 2014 16:57
:
W temacie taniego OC;

- ostatnio kupowałem polisę OC na moto i najtaniej wygrzebałem w UNIQA- za 102 PLN-y na rok, a np w Warcie skrobnęli by 160 zł a w Compensie 300 zl :shock:
JDStar - Nie Paź 19, 2014 21:19
:
W PZU motocyklowe OC za rok - 90PLN (tydzień temu przedłużałem).
RedGuy - Pon Sie 17, 2015 13:01
:
Potrzebuję pomocy w rejestracji pojazdu HISTORYCZNEGO (nie zabytkowego bo to różnica), a konkretnie adresu placówki ubezpieczeniowej najlepiej PZU w woj. łódzkim, najlepiej powiat piotrkowski lub radomszczański w którym któryś z was pozytywnie załatwił podpisanie umowy OC na pojazd historyczny. Kilka miesięcy temu gadałem z konsultantem PZU i potwierdził że jest możliwość podpisania umowy OC na poj historyczny. Dzięki tej umowie będę mógł zawiesić ubezpieczenie jeśli nie będę używał danego pojazdu. Musi on mieć skończone 40lat i ten warunek spełnia moja WFM. Nie muszę być zrzeszony w żadnym klubie a także nie potrzebna do tego żadna opinia rzeczoznawcy. Niestety w tych placówkach które odwiedziłem wywalają wszyscy gały i nic o tym nie wiedzą. Niby centrum kraju a ciemnota jakich mało. Tłumaczę jak krowie na rowie jakie warunki muszą być spełnione, że można sprawdzić w internecie, że taka ustawa, a w odpowiedzi słyszę że nie mają takiego systemu, nic takiego nie wiedzą no chyba że chodzi o pojazdy zabytkowe ale to inna bajka.
Prosiłbym konkretnie o adresy placówek.
radzieckii - Pon Sie 17, 2015 22:19
:
Ja bym zrobił opinię tak na wszelki wypadek. Zawsze to papier z pieczątką. Ja ubezpieczałem na podstawie opinii i chwilę zajmowało znalezienie kompetentnej osoby ;-)
Karol CB 500 - Sro Sie 19, 2015 09:12
:
Pi Zet yoU - 81 zł za pakiet komfort. Devi 650 z 2002 roku, prawko od 23 lat.
Wcześniej na Hondziawę CB 500 płaciłem (bodajże) w COMPENSA czy HDI - 80 zł.
HansKloss - Sro Sie 19, 2015 19:31
:
w UK za
-cb 400 super four - £180
-accord 2.2 ctdi 2004 (od roku w domu)- £1550
-accord 2.0 1999 coupe (od 3 lat w domu) - £900
RedGuy - Czw Sie 20, 2015 19:09
:
Zadaje się że rozwiązałem wreszcie problem z OC dla mojej nieużywanej staruszki WFM. Kobitka z ubezpieczeń popytała trochę i rzeczywiście wystarczy by pojazd miał skończone 40 lat. Miałem wykupić ubezpieczenie na miesiąc ale pani słusznie zauważyła, że skoro i tak w najbliższym czasie nie zamierzam jeździć tym pojazdem to po co mi to ubezpieczenie? Wykupione na miesiąc i tak wygaśnie więc to tylko strata pieniędzy. Znów podzwoniła i wyszło że skoro pojazd spełnia kryteria historycznego to nikt nie będzie się czepiał. Tak więc wypowiedziałem stare ubezpieczenie i innego nie brałem :razz: .
Alan - Pią Sie 21, 2015 13:50
:
Z tymi ubezpieczeniami to wszystko zależy od agenta. W tym roku pytałem z ciekawości ile by mnie wyniosła składka (rok temu ok 120zł) i powiedział, że 85zł, mimo, że wiosną miałem szkodę z OC i na samochód mi składka skoczyła 2-krotnie :shock:
sgtcop13 - Czw Lut 25, 2016 14:09
:
Dzisiaj płaciłem OC na mojego sprzęta. W Uniqua najtaniej, czyli 104 zeta :neutral:
Sim - Czw Lut 25, 2016 14:30
:
W Łodzi chyba najtaniej ma Warta - 90zł
radzieckii - Nie Lut 28, 2016 09:15
:
W piątek ubezpieczałem w PZU VFR i za rok z 55% zniżką 123 zł. Za 2 tygodnie będę płacił za Hawka i wtedy będzie 60%.
Alan - Nie Lut 28, 2016 14:58
:
Parę miesięcy temu ubezpieczając samochód u swojego agenta zapytałem z ciekawości jaka była by różnica w OC między pojemnością 650 a 850 to powiedział mi, że dla obu da mi za 50zł :shock: Może zrezygnował z prowizji, bo ubezpieczam u niego 2-3 samochody rocznie, więc i tak ma na mnie zarobek. Bo nie słyszałem, żeby ktoś tak tanio płacił :)
Kobrzak - Nie Lut 28, 2016 18:53
:
50 zł to faktycznie śmieszna cena.. Każdy agent może też dołożyć swoje zniżki ale taniej niż 85-90 to chyba jeszcze nie słyszałem, żeby było. Ja płace 120zł rocznie.
GhoustDragon - Pon Lut 29, 2016 07:05
:
Kobrzak napisał/a:
50 zł to faktycznie śmieszna cena.. Każdy agent może też dołożyć swoje zniżki ale taniej niż 85-90 to chyba jeszcze nie słyszałem, żeby było. Ja płace 120zł rocznie.


Mniej mięsa panie kolego mniej mięsa... :wink:

W tym temacie pisałem, że ja w HDI płacę 57zł rocznie :razz:
Lada dzień powinna przyjść oferta przedłużenia, więc zobaczymy jak w tym roku będzie - na puszkę podnieśli mi o 200zł(brak szkód :shock: ).
tAboon - Pon Lut 29, 2016 08:34
:
GhoustDragon napisał/a:
na puszkę podnieśli mi o 200zł(brak szkód ).
Wszystko dzięki działalności KNF i możliwości rejestrowania anglików w Polsce :)
GregorS - Pon Lut 29, 2016 14:53
:
Od nowego roku OC wzrosło, to fakt i nic z tym nie zrobimy.
Wysokość składki zależy gdzie mieszkamy, ile mamy lat, jak długo jeździmy, ile km. w roku robimy, czy garażujemy,itp. oraz od agenta(może dać zniżkę ale nie musi).
Za moto i tak jest tanio w porównaniu do puszki.
GhoustDragon - Sro Mar 02, 2016 19:44
:
No i przyszło - 69zł/rok... Chyba się zdecyduję :mrgreen:
radzieckii - Sro Mar 02, 2016 22:17
:
Mi 105. Chyba też się skuszę ;-)
konrad1f - Czw Mar 03, 2016 00:38
:
w PZU standardowo wychodzi mnie coś ok. 100zł/rok
sprzęty starsze niż 25 lat to jest ok. 30zł/rok (aby uzyskać dodatkową zniżkę 70% teoretycznie trzeba być członkiem automobilklubu zrzeszonego w PZM)
natomiast ostatnio widziałem kwit kumpla, który ma również max. zniżek z tytułu bezwypadkowej historii ubezpieczenia i bodajże w Warcie płaci ok. 60zł/rok - będę to musiał obadać
Karol CB 500 - Czw Mar 03, 2016 09:20
:
Generalnie przy ubezpieczeniu czy OC czy AC istotny jest kod pocztowy. A znaczy to tyle, że im mniejsza wioska tym mniej płacisz.
Wcześniej pisałem, że za moto płacę 80 zł a dodam, że za auto płacę OC 420, mini casco w PZU + szyby 235 złociszy. Auto ubezpieczone na 17.500 zł.
A zamieszkanie to mała miejscowość do 5 tys. ludzi. Pewnie w Wawie czy Poznaniu byłoby to tysiak albo i więcej.
Sim - Czw Mar 03, 2016 11:02
:
Generalnie składki w całej Polsce są dość niskie - pod warunkiem, że nie zacznie się generować szkód.

Minusem jest niestety cały system, czyli płatność OC dla każdego pojazdu -czy stoi, czy jedzie i czy jest 1, czy 16 samochodem jednego właściciela. Powinna być jedna składka dla kierowcy niezależnie od liczby posiadanych pojazdów (przecież kilkoma na raz jeździć nie może).
kudlaty - Czw Mar 03, 2016 11:05
:
Sim napisał/a:
Powinna być jedna składka dla kierowcy niezależnie od liczby posiadanych pojazdów (przecież kilkoma na raz jeździć nie może).


Nie nie do końca, zawsze może je użyczać. Wyobrażasz sobie firmę leasingowa która ma np. 1000 pojazdów i płaci jedna składkę?? Jeśli miałeś na myśli osobę fizyczną to tez nie problem mieć na siebie 5 pojazdów którymi jeżdżą stale wszyscy członkowie rodziny.
Sim - Czw Mar 03, 2016 12:05
:
1. Tylko osoby fizyczne, bo ich dotyczą takie składki - floty mają zupełnie inne kalkulacje. Tam kierowca nie odpowiada za szkody (brak systemu zwyżek/zniżek za bez-szkodowość kierowcy).
2. Dlatego każdy kierujący pojazdem powinien mieć własne ubezpieczenie OC i własną historię. Teraz jest tak, że niezależnie kto prowadzi pojazd, zawsze za szkody materialne odpowiada właściciel.

Oprócz jawnej chęci wzbogacenia się towarzystw ubezpieczeniowych przydałaby się odrobina sprawiedliwości społecznej.

Ja mam w garażu kilka samochodów, które są elementem kolekcji i nie jeżdżą, kilka jeżdżących. Kierowcą jestem ja sam, a za każdą sztukę muszę płacić indywidualnie OC w pełnej wysokości.
Coś tu chyba nie jest tak.

W niektórych krajach jest ubezpieczenie OC kierowcy, w niektórych możliwość wykupu ubezpieczenia tylko na czas jazdy samochodem (okresowo, bez konieczności ciągłości ubezpieczenia), a u nas "huzia na Józia" - z każdej strony.
radzieckii - Czw Mar 03, 2016 18:19
:
SIM dobrze gada. Też uważam, że OC powinien mieć kierowca. Mam 6 pojazdów i jak jednym kursant zrobi komuś kuku, to składka rośnie mi na wszystkie pojazdy, chociaż szkodę spowodował jednym inny człowiek. Tak byłoby najsprawiedliwiej, gdyby każdy płacił za siebie.
Co do OC za pojazdy kolekcjonerskie, to wcale nie musisz płacić składki rocznej. Wystarczy opinia rzeczoznawcy.
kudlaty - Czw Mar 03, 2016 20:26
:
radzieckii napisał/a:
SIM dobrze gada. Też uważam, że OC powinien mieć kierowca. Mam 6 pojazdów i jak jednym kursant zrobi komuś kuku, to składka rośnie mi na wszystkie pojazdy, chociaż szkodę spowodował jednym inny człowiek. Tak byłoby najsprawiedliwiej, gdyby każdy płacił za siebie.


Ok, nie neguję tego że obecny system OC jest do d.., ale ubezpieczenie na kierowcę też rodzi pytania, np. jak weryfikować kto jest kierowcą? Każdy kto ma prawko? Tak byłoby najsprawiedliwiej, ale oburzyliby się Ci którzy mieliby prawko, a z niego nie korzystali. Idąc dalej OC powinni mieć też rowerzyści i piesi i też trzeba by ich za to ścigać.
Niestety jak wcześniej napisałem system ubezpieczeniowy nie jest dla nas tylko dla TU, szczególnie ostatnio, gdy składki wzrosły przez możliwość rejestracji puszek z kierą po prawej stronie. Przecież z tego powodu ryzyko wyrządzenia szkody z mojej winy (z kierownica po właściwej stronie) się nie zmieniła.
GregorS - Czw Mar 03, 2016 20:53
:
ja mam też OC w życiu prywatnym, czyli będąc pieszym, rowerzystą lub jak mi pieski coś spsocą to odpowiada TU.
tak też powinno być z pojazdami, masz polisę na osobę a nie na każdy pojazd, ale nie liczmy na to, pojazdów jest więcej niż ludzi, czyli większy zysk TU, a tu tylko o to chodzi.
Sim - Pią Mar 04, 2016 09:32
:
radzieckii - niestety one są "kolekcjonerskie" tylko w moim mniemaniu :)
Szczęśliwie są one starsze niż 25lat, więc płacę roczną składkę w wysokości 100zł (w PZU).
No ale fakt jest faktem - zdzierstwo.
radzieckii - Pią Mar 04, 2016 15:26
:
Sim, przeczytaj definicję pojazdu historycznego. Fakt, że płacisz mało, ale możesz nie płacić nic i kupować OC krótkoterminowe. I wcale nie musisz mieć żótych blach. Swoją drogą możesz zdradzić, co to za wozy?
Ja jako pieszy i rowerzysta też mam ubezpieczenie i już raz się przydało. Rzekomo moja żona jadąc na rowerze zarysowała panu samochód. Jak usłyszał, że dostanie zamiast gotówki nr polisy, to zniknął ;-)
Sim - Pon Mar 07, 2016 09:07
:
To bardziej skomplikowana sprawa z uwagi na (nie zawsze) kompletność i oryginalność ww.
Są to fordy escorty z lat '70 i ople kadetty 79-84.
radzieckii - Sro Mar 09, 2016 07:51
:
Escorty? Chyba coś wiemy na temat fordów z lat 70. Co nie Sladek? ;-) Ascona B to moje jeszcze niespełnione marzenie. A co do oryginalności, to w jednym Taunusie miałem V6, a tabliczki ewidentnie wskazywały na R4. Zatem pinto w Escorcie też przejdzie ;-)
Sim - Sro Mar 09, 2016 08:57
:
Escorty już są u mnie prawie 20 lat :) Ascony B cały czas są stosunkowo łatwo dostępne, więc najwyższy czas spełniać marzenia.

Mój jeden escort jest hybrydą z oplem MV6.
sladek - Sro Mar 09, 2016 20:49
:
No to mój escort z silnikiem od scorpio 2.0 EFI wymięka. MV6 to musi latać.
Szkoda że już go nie mam, czasem nie nachodzi na zakup ale jakoś nie ma nic ciekawego.
Sim może masz coś na sprzedaż ?
Sim - Czw Mar 10, 2016 09:38
:
Ja to jestem z gatunku tych, co łatwo kupują, a na sprzedaż nie mogą się zdecydować i wszystko trzymają.
Kupa planów w głowie, co to ja z nimi nie zrobię i jak to fajnie nie będzie. Na koniec zostaje tylko owa kupa, bo na resztę nie mam czasu :/
DorDaw - Pią Mar 11, 2016 07:09
:
Sim, wiesz to jest tak zwany syndrom "Miecia" - mieć to i mieć tamto :mrgreen: mam podobnie :razz:
Sim - Pią Mar 11, 2016 08:48
:
moja kobieta mówi na to "śmieciarz"
GhoustDragon - Pią Mar 11, 2016 09:12
:
Dziś byłem płacić... Zgodnie z ofertą wznowienia było 69zł i tak też się przygotowałem. Pan Agent poklikał, poklikał i... ostatecznie zapłaciłem 67zł. Niby nic, ale mam na ciastko do kawy w robocie :mrgreen:

Kolejny rok z głowy.
koval - Pią Mar 11, 2016 18:53
:
GhoustDragon napisał/a:
Dziś byłem płacić... Zgodnie z ofertą wznowienia było 69zł i tak też się przygotowałem. Pan Agent poklikał, poklikał i... ostatecznie zapłaciłem 67zł. Niby nic, ale mam na ciastko do kawy w robocie :mrgreen:

Kolejny rok z głowy.

Gdzie masz takie stawki? :shock:
Ja za wznowienie w PZU tydzień temu zapłaciłem 120zł, w tym chyba 10zł mnie naciągneli na ochronę zniżek
GhoustDragon - Pią Mar 11, 2016 19:05
:
koval napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
Dziś byłem płacić... Zgodnie z ofertą wznowienia było 69zł i tak też się przygotowałem. Pan Agent poklikał, poklikał i... ostatecznie zapłaciłem 67zł. Niby nic, ale mam na ciastko do kawy w robocie :mrgreen:

Kolejny rok z głowy.

Gdzie masz takie stawki? :shock:
Ja za wznowienie w PZU tydzień temu zapłaciłem 120zł, w tym chyba 10zł mnie naciągneli na ochronę zniżek


Pisałem już kilka razy - w HDI Panie w HDI.
koval - Pią Mar 11, 2016 19:27
:
GhoustDragon napisał/a:
Pisałem już kilka razy - w HDI Panie w HDI.

Panie..., a kto by czytał 6 stron wątku :twisted:
Damian - Nie Mar 20, 2016 20:42
:
OC 71zł, uniqa, komplet zniżek.
Karol CB 500 - Wto Mar 22, 2016 21:25
:
Nie będę zakładała nowego tematu i się "podłączę" tu.
Co sądzicie o tym:? http://assistance-motocyk...cykla-na-europe

Planujemy ze ślubną w tym roku trasę Mońki - Kazimierz Dolny - Solina (Cisna) = ok. 1.500-1.700 km w 2 strony. No i może coś ze Słowacji bo przecież blisko.
No i dla 2 osób na 5 dni takie Motocykl Assistance EU w wersji Adventure czyli praktycznie full wypas to 109,90 zł
Jakieś opinie, sugestie, doświadczenia?
GregorS - Wto Mar 22, 2016 21:52
:
W zasadzie to tylko łikendowy wypad, ale warto się ubezpieczyć, szczególnie wybierając się za granicę, najważniejsze jest ubezpieczenie zdrowotne, bo koszty leczenia mogą nas zabić, dosłownie.
Musisz poczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, jakie są wykluczenia, holowanie do ilu km?
czy pełne ubezpieczenie zdrowotne, bo zdrowie jest najbardziej kosztowne.
Kawałek blachy czy w Polsce czy na Słowacji kosztuje podobnie, ale koszty leczenia mogą nas baaardzo zdziwić.
Zobacz w PZU i Warcie i porównaj warunki.
Sim - Sro Mar 23, 2016 13:18
:
Może ułatwi to trochę wybór właściwego towarzystwa ubezpieczeniowego.
Z racji, że czekam z rejestracją mojej NT700 na nowy wyróżnik (lada chwila zaczną wydawać ED xxxxx) to zaprzyjaźniłem się z Funduszem Gwarancyjnym i ich bazą danych.

Na 15 ostatnio zarejestrowanych i ubezpieczonych w Łodzi jednośladów:

12 - Warta
2 - Compensa
1 - Uniqa
GregorS - Sro Mar 23, 2016 13:51
:
co innego OC, a co innego ubezpieczenie wyjazdowe, turystyczne, zdrowotne.
OC opłacamy tam gdzie najtaniej, bo my sami i tak nic z tego nie mamy, chyba że nasz pasażer.
A zdrowotne itp. opłacamy tam gdzie są najlepsze warunki dla nas.
Sim - Sro Mar 23, 2016 14:31
:
Tak Gregor, tak :)

Wrzuciłem tutaj te wynurzenia żeby nie zakładać nowego tematu.
GregorS - Sro Mar 23, 2016 17:22
:
Sim napisał/a:
Tak Gregor, tak :)

Wrzuciłem tutaj te wynurzenia żeby nie zakładać nowego tematu.


a, to spoko :grin:

GregorS..........S na końcu, czytaj gregors :razz:
tAboon - Czw Mar 24, 2016 06:49
:
GregorS napisał/a:
Sim napisał/a:
Tak Gregor, tak :)

Wrzuciłem tutaj te wynurzenia żeby nie zakładać nowego tematu.


a, to spoko :grin:

GregorS..........S na końcu, czytaj gregors :razz:

Zupełnie nie wiem dlaczego, ale mi się "Chłopaki nie płaczą" przypomniał :)
GregorS - Czw Mar 24, 2016 08:05
:
tAboon napisał/a:
GregorS napisał/a:
Sim napisał/a:
Tak Gregor, tak :)

Wrzuciłem tutaj te wynurzenia żeby nie zakładać nowego tematu.


a, to spoko :grin:

GregorS..........S na końcu, czytaj gregors :razz:

Zupełnie nie wiem dlaczego, ale mi się "Chłopaki nie płaczą" przypomniał :)


...........zrozumiałem,............
Sim - Czw Mar 24, 2016 09:20
:
my name is "eS", Gregor "eS".
Tray43 - Nie Kwi 10, 2016 21:49
:
gdzie najtaniej i najlepiej kupić oc??
Sim - Pon Kwi 11, 2016 09:39
:
w Warcie i Compensie
rzempi - Wto Kwi 12, 2016 20:12
:
Allianz rozszerzył ubezpieczenie assistance na kraje UE, oferta pod nazwą TOURER PL+ EU. Teraz takie ubezpieczenie to 199 PLN. Poniżej część treści meila jakiego dostałem od ubezpieczyciela.
http://assistance-motocyk...e-dla-motocykla

Od 06.04.2015 r. Twój produkt zmienia nazwę na Motocykl Assistance PL + EU Tourer PL + EU, a pomoc udzielana w ramach tego ubezpieczenia obowiązuje oprócz terytorium Polski w następujących krajach europejskich: Albanii, Andorze, Austrii, Belgii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Liechtensteinie, Litwie, Luksemburgu, Łotwie, Macedonii, Malcie, Mołdawii, Monako, Niemczech, Norwegii, Portugalii, europejskiej części Rosji, Rumunii, San Marino, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, europejskiej części Turcji, Ukrainie, Watykanie, Węgrzech, Wielkiej Brytanii oraz Włoszech.

Acha, żeby nie było, nie sprzedaję tych ubezpieczeń.
Scotty_ - Sob Kwi 16, 2016 09:32
:
Z tego co mi mówił ostatnio ubezpieczyciel, to Warta i HDI to już jedna firma, tylko pod różnymi markami mają różne oferty...
tAboon - Sob Kwi 16, 2016 23:22
:
hestia 132 OC, 39 NNW --> ze specjalną zniżką :)
warta 166
pzu 144
wszystko z jedną szkodą z OC na puszcze z lutego (nie dogadałem się z facetem w Golfie przy zmianie pasa :( )
teraz wszystkie TU mają podnoszenie skłaek ze względu an działania KNF oraz PISu u władzy (podziękujmy PISiorom i ich wyborcom). ubezpieczenia drożeją....
kefas - Nie Kwi 17, 2016 15:29
:
tAboon napisał/a:
hestia 132 OC, 39 NNW --> ze specjalną zniżką :)
warta 166
pzu 144
wszystko z jedną szkodą z OC na puszcze z lutego (nie dogadałem się z facetem w Golfie przy zmianie pasa :( )
teraz wszystkie TU mają podnoszenie skłaek ze względu an działania KNF oraz PISu u władzy (podziękujmy PISiorom i ich wyborcom). ubezpieczenia drożeją....


Proszę :cool:
Rozumiem, ze obecność PISu u władzy wpłynęła na Twoje problemy ze zmianą pasa ruchu :shock:
Skladki OC rosną bez względu na to kto jest u władzy , dzieje sie to od wielu lat, a przecież rządził PIS, PO, PSL,LPR,SO, SLD, AWS- dalej nie pamietam, bo wtedy miałem tylko rower :grin:
tAboon - Pon Kwi 18, 2016 07:34
:
kefas, tylko, że to PiS wprowadził podatek Religi oraz podatek bankowy dla instytucji finansowych (a takimi też sa po części ubezpieczalnie, ponieważ podatek dotyczy aktywów...), a te wszystkie podatki ktoś musi zapłacić, więc zostało wszystko przerzucone na ostatnie ogniwo łańcucha pokarmowego - przepraszam - podatkowego. Dołożył do tego jeszcze KNF zmieniając wytyczne tego jak mają być rozpatrywane i rozliczane szkody.

Moja szkoda nie ma tu żadnego wpływu na moje zapatrywanie się na składki OC - bez szkody też bym więcej zapłacił, sprawdzałem w multiagencji ile byłaby składka bez szkody,

Niestety jeśli poszkodowany ma dostać więcej, to TU musi skądś te pieniądze wziąć...
kefas - Sro Kwi 20, 2016 11:24
:
tAboon napisał/a:
kefas, tylko, że to PiS wprowadził podatek Religi oraz podatek bankowy dla instytucji finansowych (a takimi też sa po części ubezpieczalnie, ponieważ podatek dotyczy aktywów...), a te wszystkie podatki ktoś musi zapłacić, więc zostało wszystko przerzucone na ostatnie ogniwo łańcucha pokarmowego - przepraszam - podatkowego. Dołożył do tego jeszcze KNF zmieniając wytyczne tego jak mają być rozpatrywane i rozliczane szkody.

Moja szkoda nie ma tu żadnego wpływu na moje zapatrywanie się na składki OC - bez szkody też bym więcej zapłacił, sprawdzałem w multiagencji ile byłaby składka bez szkody,

Niestety jeśli poszkodowany ma dostać więcej, to TU musi skądś te pieniądze wziąć...


Składki oc rosną, bo jak podają sami ubezpieczyciele, na tym produkcie ponoszą milionowe straty, więc kończą z okresem ich zaniżania, by tylko pozyskać nowych klientow. Tu trzeba szukać głównych powodów podwyżek- firma ma wypracować zysk, strata jest niedopuszczalna.
Analitycy twierdzą, że wprowadzenie podatku bankowego nie ma wpływu na obecny wzrost oc, a tym bardziej podatek Religi- bo o ile dobrze pamiętam, dopiero ma zostać wprowadzony (wtedy też podrosną :sad: )

Poczułem się wywołany do tablicy, ponieważ podziękowałeś mi (jako wyborcy Pis-u, chociaż bardziej było to pokazanie pewnego palca poprzedniej ekipie) za podniesienie składki OC.

Ale koniec dywagacji, idę sprawdzić ile mi teraz wyliczą, bo za tydzień kończy się OC
Krzysztof_nowy - Sro Kwi 20, 2016 12:38
:
tAboon, "winnych" szukaj raczej wśród wyrastajacych licznie "kancelarii odszkodowawczych" i zasądzaniu wyższych odszkodowań oraz skuteczniejszej walce z praktykami ubezpieczycieli mającymi na celu zaniżenie kwoty odszkodowania.

Ocena tego zależy od tego, po której stronie akurat stoisz :wink:
PSzydlowski - Sro Kwi 20, 2016 14:41
:
Dziś pękło 115 na OC w PZU.
Da się przeżyć :)
Sim - Sro Kwi 20, 2016 15:02
:
Sporo!
Zmienia się ostatni trend w wysokościach stawek.
Warta ma w Łodzi 54% całego rynku świeżo rejestrowanych motocykli, ale z dnia na dzień przybywa polis Compensa - bywają dni, że leci cała grupa tylko tam. Warto się przyjrzeć.
Alan - Sro Kwi 20, 2016 22:31
:
2 lata temu za samochód płaciłem 250zł, rok temu miałem stłuczkę z mojej winy i składka OC wyniosła coś ponad 400zł, w tym roku OC 800zł :shock:
Znajomy mający agencję ubezpieczeń mówił, że powodem jest zmiana zasad wypłaty odszkodowań. Z tego co pamiętam to chyba niezależnie od wieku i wartości samochodu poszkodowanemu przysługują oryginalne części, a nie zamienniki. Poza tym przysługuje samochód zastępczy na czas naprawy co też jest sporym kosztem dla ubezpieczalni.
tAboon - Czw Kwi 21, 2016 06:44
:
Alan napisał/a:
Z tego co pamiętam to chyba niezależnie od wieku i wartości samochodu poszkodowanemu przysługują oryginalne części, a nie zamienniki.


Polecam zapoznać się z wytycznymi KNF.



Pracuję w TU i jak słyszę, że: ktoś mi mówił, gdzieś słyszałem... to mnie jasny "gwint" skręca...
Zachęcam do lektury (kwestia interpretacji to już inna sprawa :) )
Wytyczne KNF likwidacja szkód komunikacyjnych
KNF aktualności

Jest bardzo dużo czynników, które mają wpływ na wysokość składki, ale ostatnie podwyżki wynikają właśnie z KNF, podatek Religi, podatek bankowy, świadomość klienta i firmy odszkodowawcze.

Jeśli ktoś chciałby poznać więcej szczegółów mogę się "uzewnętrznić" w Łojach :)
GhoustDragon - Czw Kwi 21, 2016 07:15
:
Alan napisał/a:
2 lata temu za samochód płaciłem 250zł, rok temu miałem stłuczkę z mojej winy i składka OC wyniosła coś ponad 400zł, w tym roku OC 800zł :shock: ...

Gdzie Wy ubezpieczacie te sprzęty... Ja w zeszłym roku za samochód płaciłem 270zł, w tym 380zł...(Citroen C5 2,0HDi 2002 - taki bestyj :lol: ).
Sim - Czw Kwi 21, 2016 09:20
:
Ja póki co mam co rok niższe OC - skromnie, bo skromnie, ale 10-20zł z roku na rok spada.
Za samochód do codziennej jazdy (silnik 2.4) płaciłem niedawno 450zł, za 1.9 390zł.
Pełne zniżki.
Radzę więc szukać i nie przywiązywać się nadto do jednej firmy ubezpieczeniowej.
sgtcop13 - Czw Kwi 21, 2016 11:11
:
Sim napisał/a:
.............
Radzę więc szukać i nie przywiązywać się nadto do jednej firmy ubezpieczeniowej.


Brawo Ty :grin:

Dokładnie tak właśnie robię. Ubezpieczam dwa auta i moto. Jak przychodzi czas to idę do zaprzyjaźnionej multiagencji /gdzie przez czysty przypadek pracuje fajna dziewczyna/ i proszę o najtańsze OC. To jest jedyny mój warunek. Oczywiście nie płacę AC,bo wtedy wchodzą w grę inne kwestie.

Pozdrawiam
Sim - Czw Kwi 21, 2016 11:16
:
A w związku ze związkiem działasz też coś w barterze?
Fajna dziewczyna i możliwość "ugrania" zniżki - brzmi rozsądnie.
Alan - Czw Kwi 21, 2016 21:42
:
No to muszę następnym razem iść do kilku agencji ubezpieczeń i wybrać najtańszą opcję. Od paru lat chodziłem do jednego faceta, bo miał naprawdę dobre ceny, ale ostatnio trochę mnie zagiął tą wyceną, więc czas chyba szukać innej agencji.
kefas - Pią Kwi 22, 2016 17:32
:
HDI było 79 jest 109zł. Agent powiedział, że skończyła się era polis OC poniżej 100 zł.
Czy ktoś wykupował już OC czasowe na pojazd historyczny. Ciekawi mnie jakie są stawki - czy to się opłaca.
PSzydlowski - Nie Kwi 24, 2016 09:10
:
Patrzę ile płacicie za ubezpieczenie i nachodzi mnie myśl żeby zameldować się poza Warszawą lub jakimkolwiek innym dużym miastem. Różnice olbrzymie :(
sgtcop13 - Nie Kwi 24, 2016 11:08
:
PSzydlowski napisał/a:
Patrzę ile płacicie za ubezpieczenie i nachodzi mnie myśl żeby zameldować się poza Warszawą lub jakimkolwiek innym dużym miastem. Różnice olbrzymie :(


Ale wtedy mogą myśleć żeś "słoik" :mrgreen:
PSzydlowski - Pon Kwi 25, 2016 07:55
:
Przy tych różnicach w cenie mogę być słoikiem :) A co mi tam ...
Sim - Pon Kwi 25, 2016 10:03
:
PSzydlowski napisał/a:
Przy tych różnicach w cenie mogę być słoikiem :) A co mi tam ...

Ale myślisz, że różnice są zauważalne?

Z tego co wiem, Warszawa często nie ma najwyższych stawek w TU, więc generalnie znaczna część Polski ma podobne stawki.
Ja mogę coś powiedzieć o własnym podwórku, w Łodzi stawki należą do najwyższych w kraju i przemeldowanie się poza miasto do sąsiednich powiatów nic nie daje, bo one mają stawki na tej samej wysokości z racji, że "sąsiednie powiaty wchodzą w skład metropolii, więc obowiązuje je składka wyliczana dla jej miasta głównego".
radzieckii - Czw Kwi 28, 2016 09:27
:
kefas, ja za 30 dni płaciłem 1/12 składki rocznej z uwzględnieniem zniżek. Trochę czasu mi zajęła dyskusja z panią, ale poprosiła "bardziej zorientowanego kolegę" i problemy się skończyły.
Co do składek warsiawskich, to myślę, że i leasing trochę się do tego przyczynił. Cała masa rejestracji na PO, KR, RZ, GD to pojazdy flotowe, które rozbijają się po Warszawie i zrównują ceny polis ;-)
PSzydlowski - Czw Kwi 28, 2016 09:49
:
Sim napisał/a:
PSzydlowski napisał/a:
Przy tych różnicach w cenie mogę być słoikiem :) A co mi tam ...

Ale myślisz, że różnice są zauważalne?


Na własnym przykładzie wydaje mi się że tak. Dane za tym przemawiają:
Prawko na motor ponad dziesięć lat, na samochód czterdzieści, mój wiek pięćdziesiąt, zniżki w zależności od ubezpieczalni 60-70%. W zeszłym roku poprzedni właściciel ubezpieczył moto w TUW. Pojazd zarejestrowany w jakiejś górskiej wiosce. Nie znam zniżek byłego właściciela. Opłata roczna 70zł.
Ubezpieczenie za to samo moto w tej samej firmie ubezpieczeniowej przy moich zniżkach i zameldowaniu wycenione zostało na ponad 300zł !!! pytałem, czy nie popełniono błędu w wyliczeniach ale nie ... Wyliczyli prawidłowo.

Załóżmy, że wzrosły stawki ... niech to będzie 140 zł ale nie ponad trzysta ...

Uważam, że Warszawa jest w czołówce jeśli chodzi o wysokość stawki ubezpieczeniowej.
Różnica jak widzisz chyba zauważalna.
PeterP - Czw Kwi 28, 2016 10:57
:
O przedziwnych stawkach mówicie, ja moto mam zarejestrowane w Warszawie, dopiero coubezpieczałem sprzęt w PZU, koszt na rok to 115 zł, prawko na motocykl mam totalnie świeże... tak świeże że jeszcze do mnie fizycznie nie dotarło z PWPW, u rodzimego ubezpieczyciela przenieśli mi zniżki z ubezpieczenia auta i jak dla mnie jest ok.
PSzydlowski - Czw Kwi 28, 2016 11:11
:
Tyle samo co płaciłem ja (strona wcześniej). Mi chodzi o różnice pomiędzy dużymi miastami a mniejszymi miejscowościami. Prawdopodobnie w np. Limanowej zapłacił bym nie 115zł tylko 85zł :)
Powyżej masz moje informacje odnośnie np. TUW-u.
Sim - Czw Kwi 28, 2016 11:24
:
No niby tak, ale różnica między 115zł, a 85zł to już powiedzmy, że kwotowo jest niewielka.
Myślałem, że rzeczywiście chodzi o różnicę 70, czy 100zł.

Myśle, że i tak większe różnice w składkach występują pomiędzy poszczególnymi TU niż między powiatami w Polsce.

I z tymi składkami damy radę!
Żywcem nas nie wezmą.
tAboon - Pią Kwi 29, 2016 08:00
:
PSzydlowski napisał/a:

Prawko na motor ponad dziesięć lat, na samochód czterdzieści, mój wiek pięćdziesiąt,
Z moich obliczeń wychodzi, że kategorię B zrobiłeś w wieku 10 lat :mrgreen: :roll: :lol: :shock:
To ja się nie dziwię, że wyliczyli Ci składkę 300zł :cool:
PSzydlowski - Pią Kwi 29, 2016 09:50
:
Przegiąłem z tymi latami ...
Prawko w 79r. czyli 37 lat nazad . No fakt mogli to źle policzyć ;)
Karol CB 500 - Pon Cze 13, 2016 09:09
:
7 czerwca b.r. płaciłem 104 zł za OC swojej Devi. W roku ubiegłym 81 zł. Zniżki pełne i prawko od 1992 roku.
oldmotory - Pon Cze 13, 2016 17:43
:
Karol CB 500 napisał/a:
Zniżki pełne i prawko od 1992 roku.

Ja dokładnie ta samo jak kolega.
Tylko moje OC w PZU (zapłacone 05.06) było o litr paliwa droższe :neutral:
Krzysztof_nowy - Wto Cze 14, 2016 22:33
:
274 zł w PZU - 0% zniżki. :neutral:
Prawo jazdy jeszcze ciepłe, z 2015 roku.
Kobrzak - Sro Cze 15, 2016 00:01
:
Krzysztof_nowy napisał/a:
274 zł w PZU - 0% zniżki.


Nie martw się :D Ja dziś z NNW zapłaciłem 216 zł, samo OC 150.
Sim - Sro Cze 15, 2016 09:42
:
Wściekliście się z tymi składkami?
Aż sam będę musiał sobie opłacić jakąś polisę OC to zobaczę ile teraz trzeba na to wydać.
Karol CB 500 - Sro Cze 15, 2016 10:22
:
Krzysztof_nowy napisał/a:
274 zł w PZU - 0% zniżki.
Kobrzak napisał/a:
Nie martw się :D Ja dziś z NNW zapłaciłem 216 zł, samo OC 150.


Jezusie Nazareński!!!!! Za moment jazda na moto będzie dla wybranych :(
manius - Sro Cze 15, 2016 18:28
:
Witam.W zeszłym tygodniu nowy używany nabytek Honda ST 1300 130 zł.w PZU.
Kobrzak - Sro Cze 15, 2016 23:27
:
Karol CB 500 napisał/a:
Jezusie Nazareński!!!!! Za moment jazda na moto będzie dla wybranych


Mam info od agentki, że najtańsze OC na auto będzie 800zł.. więc szykujmy się :D
Karol CB 500 - Czw Cze 16, 2016 09:51
:
Kobrzak napisał/a:
Mam info od agentki, że najtańsze OC na auto będzie 800zł.. więc szykujmy się :D


Czyli szykujmy się na to, że jeśli nie będziemy mieli AC i przypierdzieli ktoś w nas to będzie 50% szans, że ma OC i naprawa pójdzie z jego ubezpieczenia.
Nie czarujmy się, spora część aut to jakieś tikacze, uniaki itd. czyli auta o wartości do 1.500zł więc będą jeździć bez OC.
Parabiker - Czw Cze 16, 2016 11:28
:
Karol CB 500 napisał/a:
jeśli nie będziemy mieli AC i przypierdzieli ktoś w nas to będzie 50% szans, że ma OC i naprawa pójdzie z jego ubezpieczenia.
Nie czarujmy się, spora część aut to jakieś tikacze, uniaki itd. czyli auta o wartości do 1.500zł więc będą jeździć bez OC.

Jeśli tak się zdarzy to pół biedy. W przypadku braku OC sprawcy szkodę pokryje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ale tylko wtedy, gdy nie będziesz miał własnego AC. Jeśli masz AC to umywają ręce i radź sobie sam bo przecież po to masz AC. To, że sam za to nie mało zapłaciłeś, nie Twoja wina itd itd to i tak stracisz zniżki i nikogo to nie interesuje. Jesteś poszkodowany dwukrotnie. Takie mamy chore prawo ubezpieczeniowe. Od sprawcy możesz co najwyżej dochodzić odszkodowania na drodze sądowej o ile sam za nią zapłacisz. Sprawca natomiast dostanie karę za brak OC i tyle a, że kara nie jest jakaś straszna to dlatego wielu ludzi ma to gdzieś i jeździ bez ubezpieczenia. Po 2-3 latach ma już odłożone na jakieś tam kary. Za jego szkody zapłaci Fundusz a nam podniosą składki.
tAboon - Czw Cze 16, 2016 13:53
:
Parabiker napisał/a:
Od sprawcy możesz co najwyżej dochodzić odszkodowania na drodze sądowej o ile sam za nią zapłacisz.
W tej sytuacji ubezpieczyciel AC będzie mógł dochodzić o zwrot (REGRES) i uwierz mi, że będzie dochodził od sprawcy we własnym zakresie o zwrot wypłaconego odszkodowania.
Dla Ciebie to tylko ewentualna zwyżka i szkodliwość, a dla ubezpieczyciela do tysiące PLN wypłacone, które może odzyskać.
Parabiker - Czw Cze 16, 2016 14:12
:
tAboon napisał/a:
Dla Ciebie to tylko ewentualna zwyżka i szkodliwość, a dla ubezpieczyciela do tysiące PLN wypłacone, które może odzyskać.

Dla mnie najwazniejsze jest to ile ja jako poszkodowany na tym dodatkowo trace a tracę i z pewnością ubezpieczyciel wykorzysta sytuację i składkę podniesie (znam z autopsji). Z Funduszu wypłacają bez szemrania i auto masz naprawiane jak z OC czyli do 100% wartości co przy dużej szkodzie ma niebagatelne znaczenie. W przypadku AC 70% i cześć. Wycenią pozostałości, wypłacą różnicę i papa. Ewentualnie sprzedadzą wrak i wypłacą wg wyceny "rynkowej" choć Ty mogłeś akurat zainwestować w auto spore pieniądze. Zostajesz więc bez samochodu z czapką drobnych.
Co zrobi ubezpieczyciel i czy będzie dochodził tych swoich PLN to mnie już nie interesuje. Zastanawiam się tylko czy jak się okaże, że sprawca jedyne co posiada to stare uno za 1000 zł w dodatku rozbite i aktualnie jest bezrobotny to nadal będą się z nim szarpać czy po prostu sprawę oleją odbijając sobie straty na płacących składki. Obawiam się, że raczej będzie to ten drugi scenariusz.
tAboon - Pią Cze 17, 2016 08:23
:
Parabiker, Widzę, że jesteś pewny swojego (gdzieś dzwoni, ale w którym kościele? ) i nie dasz sobie wytłumaczyć, dlatego ja już nie będę mocno drążył tego tematu.
Pracuje w TU i wiem na jakich zasadach się to odbywa.

Parabiker napisał/a:
pewnością ubezpieczyciel wykorzysta sytuację i składkę podniesie (znam z autopsji).
składka z AC będzie podniesiona, dopóki nie zostanie rozpoczęta/zakończona procedura REGRESU. Potem szkodowość znika z Twojego konta.
Parabiker napisał/a:
Z Funduszu wypłacają bez szemrania i auto masz naprawiane jak z OC czyli do 100% wartości co przy dużej szkodzie ma niebagatelne znaczenie.
Zgadza się, ale to wszystko reguluje ustawa ubezpieczeniowa i KNF, które to ostatnio dużo namieszało...
Parabiker napisał/a:
W przypadku AC 70% i cześć. Wycenią pozostałości, wypłacą różnicę i papa. Ewentualnie sprzedadzą wrak i wypłacą wg wyceny "rynkowej" choć Ty mogłeś akurat zainwestować w auto spore pieniądze. Zostajesz więc bez samochodu z czapką drobnych.
Tu nie obowiązuje ustawa poza Kodeksem. AC to jest umowa między dwiema stronami i dobrowolnie podpisujesz OWU, na które notabene się godzisz.
70% to jest górna granica opłacalności z AC naprawy pojazdu. Jeśli Twój pojazd był więcej wart niż agent Ci go wycenia, to zgłaszaj to przy ubezpieczaniu a nie przy szkodzie - tak jak to większość osob robi (mniejsza wartość = mniejsza składka, a jak przyjdzie do szkody to płacz i lament). Mentalność ubezpieczających jest powalająca - kupuje tanio i sadzi, że będzie miał dobrze i wszystko. Za kompleksowość i jakość ubezpieczenia trzeba zapłacić.
Parabiker - Pią Cze 17, 2016 11:15
:
tAboon napisał/a:
Mentalność ubezpieczających jest powalająca - kupuje tanio i sadzi, że będzie miał dobrze i wszystko. Za kompleksowość i jakość ubezpieczenia trzeba zapłacić.


No sorry ale w tym momencie przemawia za Ciebie mentalność ubezpieczyciela. Poza tym, jeśli już się odnosisz do moich wypowiedzi to czytaj je ze zrozumieniem :)

Powiem tak, może zza Twojego biurka to wygląda tak kolorowo, że ubezpieczyciel wszystko załatwia jak należy ale rzeczywistość jest zupełnie inna. Nie pisz mi tu o tym jak to wszyscy (generalizując) płacą jak najtaniej a potem to..itd bo nie wiesz jak jest. Ja nigdy nie starałem się zapłacić jak najmniej i dla mnie liczy się to co ubezpieczyciel oferuje i w przeciwieństwie do Twoich przypuszczeń widzę co podpisuję. Może nie jestem agentem ale dobrze wiem na czym to polega i na stałe współpracuje z brokerami z racji tego czym się zajmuje a uwierz mi, że likwidowaliśmy w firmie dziesiątki szkód w różnych konfiguracjach. Nie traktuj więc wszystkich z góry bo Ty wiesz najlepiej.
W moim poście zwracam uwagę na fakt, że składkę płacisz od wartości w chwili ubezpieczenia a jak dajmy na to szkoda będzie pod koniec roku to nagle wartość pojazdu jest "rynkowa" a nie wg wartości z polisy, od której naliczona była składka. Czy to jest uczciwe? Nie, ale takie praktyki są standardem. Paradoksalnie można wykupić dodatkowe ubezpieczenie od utraty wartości....hehe czyli ubezpieczenie od tego, żeby Cię ubezpieczyciel nie oszukał. Paranoja. Daj przykład choć jednej likwidacji szkody wg wartości na polisie. Pracujesz w TU wiec pewnie takich przykładów masz setki... Doskonale o tym wiesz, że bez względu na wartość pojazdu za jaką zapłaciłeś składkę w chwili szkody rzeczoznawca wycenia pojazd, po co?. Ponadto, zwracam uwagę na pewne kwestie w odniesieniu do tematu jakim jest szkoda wyrządzona przez sprawcę bez OC bo w tym kontekście toczy się dyskusja. Jak wykupię sobie AC na 50% wartości auta i go sam rozbiję to mój problem. Gorzej, jak zrobi to ktoś bez OC a UFG umywa ręce bo masz AC. Tak nie powinno być ale tak jak mówisz to już nie wina ubezpieczyciela tylko Ustawy. Co do regresu... Nie wiem w jakim TU pracujesz ale ubezpieczyciel ocenia, czy są szanse na ściągnięcie tych swoich PLN od sprawcy i jak koszty tej egzekucji są zbyt duże to ma to gdzieś a Ty masz wyższą składkę. Mieliśmy sytuację, że sprawcą kolizji 7 samochodów (jeden nasz) był wózek widłowy, który w ogóle nie powinien się poruszać. Nie miał nic, żadnych badań technicznych, żadnych polis. Jednym słowem kupa złomu. Była policja, nawet telewizja bo to duży karambol. No i jak myślisz, ubezpieczyciel wyegzekwował od gościa odszkodowanie za te 7 samochodów? Czy na naszej polisie AC zniknęła szkodowość? Pytanie pozostawię retoryczne :) Wytyczne KNF znam na pamięć po batalii ze złodziejską AXA, która to według własnego uznania po swojemu interpretuje te wytyczne a jak się nie zgadzasz to idź do sądu międzynarodowego bo siedzibę mają we Francji. Nawet likwidator ich przyznał, że to nie ma sensu ale take mają polecenie. 9 na 10 machnie ręką, jeden może założy sprawę, która na lata utknie w sądzie i biznes się kręci.
Wiem, że praca często przenika do naszego życia ale staraj się patrzeć na sprawy obiektywnie i nie oceniaj innych z góry :)
Nie traktuj tego posta jako ataku. Wywołałeś mnie do tablicy więc nie mogłem pozostawić Cię w błędzie :D
Najlepszego :)
tAboon - Pią Cze 17, 2016 11:21
:
Parabiker napisał/a:
Nie pisz mi tu o tym jak to wszyscy (generalizując)
A gdzie napisałem wszyscy??

[ Dodano: Pią Cze 17, 2016 11:23 ]
Parabiker napisał/a:
Nie traktuj więc wszystkich z góry bo Ty wiesz najlepiej.
A gdzie tak traktuję? szukaj słów część/ większość--> taka jest prawda.

[ Dodano: Pią Cze 17, 2016 11:26 ]
Parabiker napisał/a:
Wiem, że praca często przenika do naszego życia ale staraj się patrzeć na sprawy obiektywnie i nie oceniaj innych z góry
Nie traktuj tego posta jako ataku. Wywołałeś mnie do tablicy więc nie mogłem pozostawić Cię w błędzie
Najlepszego
Proszę nie pisz mi jak ma patrzeć na sprawy. Sam jestem pracownikiem TU, ale jestem tez ubezpieczonym od OC, AC. Mogę się wypowiadać o moich odczuciach i tym co widzę z obu stron, ponieważ obsługuję polisy ale tez miałem "przyjemność" korzystać z polis u siebie w TU jak i obcych TU.

Widzę, że bez % i spotkania w 4 oczy nie uda nam się dojść do porozumienia, więc temat kończę.

Każdy ma swoje doświadczenia i wg nich ocienia OGóŁ co nie równa się że WSZYSTKICH.
Parabiker - Pią Cze 17, 2016 11:37
:
tAboon napisał/a:
Jeśli Twój pojazd był więcej wart niż agent Ci go wycenia, to zgłaszaj to przy ubezpieczaniu a nie przy szkodzie

tAboon napisał/a:
a jak przyjdzie do szkody to płacz i lament). Mentalność ubezpieczających jest powalająca - kupuje tanio i sadzi, że będzie miał dobrze i wszystko. Za kompleksowość i jakość ubezpieczenia trzeba zapłacić.

Nie wiem jak inaczej można takie stwierdzenie odebrać niż personalnie do mnie ale mam rozumieć, że tak nie było :) O.K. :)
tAboon napisał/a:
Za kompleksowość i jakość ubezpieczenia trzeba zapłacić

Z tym się zgodzę, że słono się za to płaci a i tak często trzeba ubezpieczyć się od ubezpieczenia a mimo to jakość pozostawia wiele do życzenia. Czysta paranoja :D
tAboon - Pią Cze 17, 2016 11:54
:
Parabiker, tak jak pisałem, wszystko zależy po której stronie jesteś. Ale prawda jest to, że klient zazwyczaj jest albo niedoinformowany, ale sam też ciemno podpisuje w ciemno polisę.... i tu się zaczyna błędnie koło jesli chodzi o wszystko inne nić OC.

OC reguluje jak już to napisaliśmy ustawa ubezpieczeniowa oraz KNF.

Sądzę, że na tum możemy postawić Dużą Kropkę :)

P.S. to nie było personalnie do Ciebie o Tobie, tylko argument pisząc wprost Ty mam wrażenie że jest lepiej rozumiany :) Nie znam Cię osobiście, więc nie mam prawa Cię oceniać.
Parabiker - Pią Cze 17, 2016 12:07
:
tAboon napisał/a:
Nie znam Cię osobiście

Koniecznie musimy to zmienić :D Pierwsza okazja już tuż tuż bo za 2 tygodnie :mrgreen:
Zatem, do zobaczenia :)

[ Dodano: Pią Cze 17, 2016 12:38 ]
Korzystając z okazji, że temat jakości ubezpieczeń został poruszony chciałbym zwrócić uwagę na bardzo istotną (wg mnie) kwestię.
Każdy z nas, posiadających pojazdy, musi wykupić OC. Wybierając konkretne TU zwróćmy uwagę nie tylko na samą cenę ale też poczytajmy jak dane TU likwiduje szkody. Wiadomo, każdy z nas liczy pieniądze i chce jak najtaniej ale... Ubezpieczamy się, żeby w razie W ktoś nie był stratny z naszego powodu. To nie tylko ustawowy obowiązek ale przede wszystkim moralny. Mi osobiście bardzo zależy na tym, żeby nikomu nie zrobić krzywdy i żeby nikt mnie nie wyklinał. Jeśli już popełniam błąd to staram się go naprawić najlepiej jak się da. Niestety życie pokazuje, że o wyborze TU decyduje cena. Cieszymy się, że "zaoszczędziliśmy" stówkę na polisie ale z tego powodu ktoś inny może stracić znacznie więcej. Nie oszukujmy się, ceny polis zawsze z czegoś wynikają. Jak jest super tania to znaczy, że gdzieś muszą oszczędzać. Zwykle na niedopłaceniu należnego odszkodowania. Wspomniałem wcześniej o AXA nie bez powodu. Szkoda z OC sprawcy, polisa z AXA. Niby są ustawy niby są wytyczne KNF ale to w ich przypadku nic nie znaczy. To nie był przypadek odosobniony. Wystarczy poczytać setki wpisów na ich temat. Ja osobiście nigdy u nich polisy nie miałem i nie będę miał choćby rozdawali je za darmo bo nie chcę, aby ktoś przeze mnie musiał się z nimi szarpać. Ja machnąłem ręką, szkoda zdrowia ale nie życzę nikomu. Każde TU ma jakieś tam większe lub mniejsze wpadki, bywa różnie, czasem nawet zdarza się miłe zaskoczenie ale AXA pod względem nieuczciwości jest szczególna. U nich to nie błąd, to nadrzędna zasada.
Przepraszam za ząsmiecanie wątku ale uznałem, że jest to ważne.
Krzysztof_nowy - Pią Cze 17, 2016 15:26
:
Parabiker napisał/a:

Wybierając konkretne TU zwróćmy uwagę nie tylko na samą cenę ale też poczytajmy jak dane TU likwiduje szkody. Wiadomo, każdy z nas liczy pieniądze i chce jak najtaniej ale... Ubezpieczamy się, żeby w razie W ktoś nie był stratny z naszego powodu. To nie tylko ustawowy obowiązek ale przede wszystkim moralny. Mi osobiście bardzo zależy na tym, żeby nikomu nie zrobić krzywdy i żeby nikt mnie nie wyklinał. Jeśli już popełniam błąd to staram się go naprawić najlepiej jak się da. Niestety życie pokazuje, że o wyborze TU decyduje cena. Cieszymy się, że "zaoszczędziliśmy" stówkę na polisie ale z tego powodu ktoś inny może stracić znacznie więcej.





Sim - Sro Lip 06, 2016 11:52
:
No dobra, przećwiczyłem już OC dla Devilki zerejestrowanej w Łodzi (czyli pewnie możliwie najwyższa składka) i...
zmieściłem się w 90zł z groszami (w Warcie).
greg.ko - Sro Lip 06, 2016 13:50
:
OC za 118 zł. , NNW za 36 zł. w Warcie
Nowe ubezpieczenie motocykl z zagranicy
kuzma - Pią Paź 07, 2016 16:26
:
OC 124 nnw 99 w PZU Bydgoszcz .
Damian_NTV - Sro Lis 02, 2016 10:13
:
OC 176PLN HDI Rzeszów. Ostatnio w górę ceny poszły... albo przepłaciłem :P
albercikxxl - Sro Lis 02, 2016 13:50
:
Link 4 116,5zł wczoraj mi się skończyło.
Krzysztof_nowy - Czw Lis 03, 2016 11:58
:
Przeczytałem:

albercikxxl napisał/a:
4 116,5zł


i aż mnie zmroziło :grin:
Kobrzak - Czw Lis 03, 2016 12:39
:
Poczekajcie, aż zobaczycie ile Wam wyliczą Oc za auta :P u mnie ludzie co płacili po 400 zł to teraz minimum 1100 :( ja musze cyrograf podpisać za miesiąc i aż się boję
Damian_NTV - Czw Lis 03, 2016 14:21
:
Kobrzak napisał/a:
Poczekajcie, aż zobaczycie ile Wam wyliczą Oc za auta u mnie ludzie co płacili po 400 zł to teraz minimum 1100 ja musze cyrograf podpisać za miesiąc i aż się boję

No mi się za 2 tyg. kończy i też się boję :D mam nadzieję że będzie dobrze :P ale z 400 na 1100 to niezły przeskok :D
albercikxxl - Czw Lis 03, 2016 19:41
:
Kobrzak napisał/a:
Poczekajcie, aż zobaczycie ile Wam wyliczą Oc za auta :P u mnie ludzie co płacili po 400 zł to teraz minimum 1100 :( ja musze cyrograf podpisać za miesiąc i aż się boję

Co cię zmroziło to tylko i aż słówka
jacecek - Pią Lis 04, 2016 17:29
:
Warta - OC w październiku za Punto 1100 ccm - 381,- zł. Rok temu było 254,- zł.
Za NT700V OC 150,- zł, w maju br. za VT600 płaciłem 119,- zł
PSzydlowski - Pon Lis 07, 2016 08:43
:
ostatnio musiałem zapłacić za 250-tkę (Honda Jazz). Nie jest najgorzej.
Zeszłe ubezpieczenie OC (do końca października 2016r.) w Link 4 wynosiło 130,44 zł. Kolejny okres do 2017r. w tym samym Linku (nie chciało mi się szukać innego ubezpieczyciela) przy tych samych warunkach wyniosło 129,34zł. Zaoszczędziłem złotówkę z haczykiem. Muszę się zastanowić gdzie ją zainwestować :)
Kobrzak - Pon Lis 07, 2016 09:43
:
Jak to mawia mój dziadek: na kukawkę :D
Damian_NTV - Sro Lis 09, 2016 11:51
:
Na ja jestem w lekkim szoku, płaciłem 291PLN rok temu, teraz przysłali mi propozycję przedłużenia polisy w kwocie 660PLN :shock: :shock: :shock: i to z bezszkodową jazdą :neutral:
Sim - Sro Lis 09, 2016 13:22
:
U mnie podwyżka była, ale na szczęście nie taka jakiej się spodziewałem.
Za samochód (2.4, w Łodzi) z kompletem zniżek podnieśli z 505zł na 620zł - ujdzie.
stator - Sro Lis 09, 2016 20:50
:
Dziś za Dulkę, zapłaciłem 128 zł za OC w PZU. Chyba nie ma tragedii.
Skorpionwr - Pon Lis 14, 2016 10:04
:
Ja za ST1300 120zł w PZU.
sgtcop13 - Pon Lis 14, 2016 14:51
:
Skorpionwr napisał/a:
Ja za ST1300 120zł w PZU.


Ale to pewnie po "znajomościach" więc się nie liczy :mrgreen:
Skorpionwr - Wto Lis 15, 2016 11:04
:
Jakie znajomości. Jestem ich klientem od niepamiętnych czasów. Mam też i AC na Hondzię u nich to pewnie pakiet zniżkowy na MAX.
Sebek MAX - Nie Lis 20, 2016 14:11
:
Ja również miesiąc temu płaciłem OC na Hondę w PZU na cały rok 129 zł. Ale na samochód wzrosło mi z 300 na 500 zł
hanys - Wto Gru 06, 2016 20:53
:
Płaciłem dziś OC w Raciborzu (śląsk)i wyszło mnie 127 zł w PZU. Przy pełnych zniżkach..
W sumie PZU zaskoczyło mnie pozytywnie bo wcześniej byłem w 2 centrach ubezpieczeniowych i w pierwszym gość po 20 minutowym klikaniu w kompa i 2 rozmowach wyliczył mi że nie zrobi nigdzie taniej niż za 300 zł, a w drugim gość po równie długim nawijaniu mi o tym że oc podrożało i że kolejne podwyżki będą od stycznia wyszukał mi "cudowną" ofertę tylko dla mnie i tylko dziś za 220... Przyznam że już miałem to podpisać bo nie za bardzo chciało mi sie jechac na drugi koniec miasta do siedziby PZU,ale coś mnie tknęło i pojechałem... Wyszły mi dwie rzeczy, jedna że warto sie dopytywać (prawie stówa piechotą nie chodzi) a druga że należy unikac wszelkiej maści pośredników i uderzać bezpośrednio.
aligator - Czw Gru 08, 2016 00:09
:
Moto kupiłem 2 miesiące temu, ubezpieczenie do grudnia. Poprzedni właściciel rok temu zapłacił w PZU za oc+nnw 203zł.
PZU przysłało mi propozycję przedłuzenia u nich oc za 124 + nnw za 99zł razem 223zł.
Pojechałem do CUKu i tam dostałem oc+nnw w Uniqa za 165zł wiec jestem zadowolony.
Snajper - Czw Gru 08, 2016 21:25
:
Ja też wybrałem PZU. Co prawda dałem 180, ale z NW. Bez NW wychodziło mi jak Hanysowi coś koło 120-130 zł.
boskijolo - Wto Gru 13, 2016 21:18
:
ja również mam w PZU - 115 zł bez NNW
Maciek1 - Sob Gru 17, 2016 00:02
:
Jestem właśnie przed zabiegiem opłaty w HDI /Biłgoraj, woj. lubelskie/ - C4 Picasso 1,8 2006r - OC z 450zł na 742zł. Dostałem info od ubezpieczyciela z podstawą prawną, że jest to minimum ustawowe a negocjować mogę inne sładowe NNW itp. - a gdzie gospodarka rynkowa?! Pojeździłem po innych firmach ubezpieczeniowych i było tylko gorzej. Przy okazji sprawdziłem moto. Deauville 700 - 2006r. faktycznie najtaniej wychodzi w PZU - 127zł czyste OC. Pozdrawiam LwG
Kobrzak - Sob Gru 17, 2016 00:55
:
Ja dziś placiłem OC za mojego Opla Asterixa, z 550 na 1000 :(
Sim - Pon Gru 19, 2016 14:16
:
Chyba przepłacacie. Podstawa prawna na brak możliwości obniżenia ceny to już jakieś kuriozum.
Ja mam świeżą (z listopada) polisę w Liberty - samochód 2.4 z 2009 roku za 620zł (wzrost o 100zł)
Parabiker - Pon Gru 19, 2016 16:16
:
Sim napisał/a:
Ja mam świeżą (z listopada) polisę w Liberty - samochód 2.4 z 2009 roku za 620zł (wzrost o 100zł)

Od 30 września 2016 roku to już nie Liberty tylko złodziejska AXA, która wykupiła cały portfel produktowy polskiego oddziału Liberty Ubezpieczenia.
Sim napisał/a:
Chyba przepłacacie

Niekoniecznie. Koledzy wybierają po prostu sprawdzonych ubezpieczycieli i nie kierują się tylko tym, żeby było najtaniej. Ważne (jak nie najważniejsze) jest to, w jaki sposób będzie likwidowana szkoda poszkodowanego jak narozrabiasz, a z tym w AXA jest bardzo słabo. Te stawki z czegoś wynikają.
konrad1f - Pon Gru 19, 2016 16:53
:
Parabiker napisał/a:

Niekoniecznie. Koledzy wybierają po prostu sprawdzonych ubezpieczycieli i nie kierują się tylko tym, żeby było najtaniej. Ważne (jak nie najważniejsze) jest to, w jaki sposób będzie likwidowana szkoda poszkodowanego jak narozrabiasz, a z tym w AXA jest bardzo słabo. Te stawki z czegoś wynikają.

ale kogo to obchodzi w przypadku OC?
Michał0775 - Pon Gru 19, 2016 18:01
:
konrad1f napisał/a:
ale kogo to obchodzi w przypadku OC?


Od ubiegłego roku obchodzi, bo ze szkodą z OC możesz iść do swojego ubezpieczyciela, u którego kupiłeś polisę. Nie musisz bujać się z taką na przykład Axą.
konrad1f - Pon Gru 19, 2016 19:55
:
PZU już wcześniej miało taką opcję ;)
prawdę mówiąc nie obchodzi mnie z kim będę "walczył" o kasę - tak czy siak pewnie będą przeboje
Killu - Pon Gru 19, 2016 20:33
:
Prawda. Raz jest łatwiej a raz trudniej wywalczyć odszkodowanie. Ale w związku powyższym lepiej rozmawiać o własnej szkodzie z PZU niż powiedzmy z hestią.
radzieckii - Wto Gru 20, 2016 10:58
:
To ja z innej beczki. Jako, że Reverki osiągnęły już słuszny wiek, to przypomnę, że pojazdy historyczne (nie mylić z zabytkami) nie mają obowiązku ciągłości OC i mogą korzystać z dodatkowych zniżek. Ale nie tylko historyczne. Ja jako członek Automobilklubu Polski w PZU mam dodatkowe 70% zniżki na pojazd starszy niż 25 lat. Zatem za Hawka płacę ok 40 zł za rok 😃
Krzysztof_nowy - Wto Gru 20, 2016 11:20
:
radzieckii napisał/a:
To ja z innej beczki. Jako, że Reverki osiągnęły już słuszny wiek, to przypomnę, że pojazdy historyczne (nie mylić z zabytkami) nie mają obowiązku ciągłości OC i mogą korzystać z dodatkowych zniżek. Ale nie tylko historyczne. Ja jako członek Automobilklubu Polski w PZU mam dodatkowe 70% zniżki na pojazd starszy niż 25 lat. Zatem za Hawka płacę ok 40 zł za rok 😃


Doskonale, mój załapie się na brak obowiązku ciągłości już w przyszłym roku :grin:

Skłaniam się ku tezie, że obowiązek ciągłości ubezpieczenia jest wyciąganiem pieniędzy od wielu, zwłaszcza od motocyklistów.

[ Dodano: Wto Gru 20, 2016 11:28 ]
Michał0775 napisał/a:
konrad1f napisał/a:
ale kogo to obchodzi w przypadku OC?


Od ubiegłego roku obchodzi, bo ze szkodą z OC możesz iść do swojego ubezpieczyciela, u którego kupiłeś polisę. Nie musisz bujać się z taką na przykład Axą.


Info z tego linku jest aktualne, czy może aktualnie ten zakres jest/będzie szerszy?

Siedzi ktoś w temacie i mógłby podrzucić link do ustawy/przepisów/cokolwiek?
Michał0775 - Wto Gru 20, 2016 14:04
:
Krzysztof_nowy napisał/a:
Doskonale, mój załapie się na brak obowiązku ciągłości już w przyszłym roku :grin:


Tak, ale jeśli piszesz o innym motocyklu niż Twoja NTV. Brak obowiązku ciągłości dotyczy pojazdów historycznych, czyli starszych niż 40 lat.
Wiek 25 lat dotyczy tylko zniżki.

Krzysztof_nowy napisał/a:
Info z tego linku jest aktualne, czy może aktualnie ten zakres jest/będzie szerszy?


Nadal aktualne.
Krzysztof_nowy - Wto Gru 20, 2016 15:33
:
A to nie obowiązuje w moim przypadku?

Cytat:

pojazd mający co najmniej 25 lat pod warunkiem, że posiada większość oryginalnych części (minimum 75%, w tym główne podzespoły). Dodatkowo dany model samochodu musi być wycofany z produkcji od przynajmniej 15 lat.

(za http://rkb.pl/faq/co-jest-pojazd-historyczny/)

[ Dodano: Wto Gru 20, 2016 15:37 ]
Ten limit 30 tys. zł mocno zaporowy, nieczęsto, na szczęście, przychodzi ponieść stratę w sprzęcie na taką kwotę.
Michał0775 - Wto Gru 20, 2016 16:36
:
Krzysztof_nowy napisał/a:
A to nie obowiązuje w moim przypadku?


Masz rację. Miałem w głowie stare przepisy. Wychodzi na to, że obowiązuje.
Sim - Sro Gru 21, 2016 10:58
:
konrad1f napisał/a:
Parabiker napisał/a:

Niekoniecznie. Koledzy wybierają po prostu sprawdzonych ubezpieczycieli i nie kierują się tylko tym, żeby było najtaniej. Ważne (jak nie najważniejsze) jest to, w jaki sposób będzie likwidowana szkoda poszkodowanego jak narozrabiasz, a z tym w AXA jest bardzo słabo. Te stawki z czegoś wynikają.

ale kogo to obchodzi w przypadku OC?


Nie widzę żadnego problemu w tym aspekcie.
OC wybieramy najtańsze jakie się da i w nosie mamy kontakt w przypadku szkody.
To, że mamy teraz możliwość likwidacji szkody przez własnego ubezpieczyciela wcale nie zmusza nas do takiego działania. Numer polisy sprawcy masz podany na tacy i z tym numerem zgłaszasz szkodę do jego ubezpieczyciela.
Ja ze swojej strony mam bardzo pozytywne odczucia co do rozliczania szkód z AXA - 2 razy korzystałem jako poszkodowany i 2 razy bez problemu - szybko i korzystnie finansowo.
W tej chwili mam zarejestrowanych na siebie 12 pojazdów i gdybym miał teraz zaczął wymyślać, że jak zapłacę więcej to i dostanę więcej...
to bym na święta wafle z herbatą zajadał.
Parabiker - Wto Gru 27, 2016 12:39
:
konrad1f napisał/a:
Parabiker napisał/a:

Niekoniecznie. Koledzy wybierają po prostu sprawdzonych ubezpieczycieli i nie kierują się tylko tym, żeby było najtaniej. Ważne (jak nie najważniejsze) jest to, w jaki sposób będzie likwidowana szkoda poszkodowanego jak narozrabiasz, a z tym w AXA jest bardzo słabo. Te stawki z czegoś wynikają.

ale kogo to obchodzi w przypadku OC?


Ciebie jak widać nie obchodzi i słabo to o Tobie świadczy. Najwidoczniej te parę groszy taniej jest w stanie kupić spokój Twojego sumienia ale przynajmniej jesteś szczery.
konrad1f - Wto Gru 27, 2016 13:38
:
Krzysztof_nowy napisał/a:


Doskonale, mój załapie się na brak obowiązku ciągłości już w przyszłym roku :grin:

Skłaniam się ku tezie, że obowiązek ciągłości ubezpieczenia jest wyciąganiem pieniędzy od wielu, zwłaszcza od motocyklistów.



przeczytaj jeszcze raz post Radka
jeśli piszesz o swojej Reverce z '92r to załapać się możesz jedynie na zniżkę w PZU a nie na brak obowiązku ubezpieczeniowego
no chyba, że zorganizujesz od rzeczoznawcy papier, że twój motocykl jest unikatowy i szczególnie ważny dla historii motoryzacji

polecam ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym...

[ Dodano: Wto Gru 27, 2016 13:40 ]
Parabiker napisał/a:
konrad1f napisał/a:
Parabiker napisał/a:

Niekoniecznie. Koledzy wybierają po prostu sprawdzonych ubezpieczycieli i nie kierują się tylko tym, żeby było najtaniej. Ważne (jak nie najważniejsze) jest to, w jaki sposób będzie likwidowana szkoda poszkodowanego jak narozrabiasz, a z tym w AXA jest bardzo słabo. Te stawki z czegoś wynikają.

ale kogo to obchodzi w przypadku OC?


Ciebie jak widać nie obchodzi i słabo to o Tobie świadczy. Najwidoczniej te parę groszy taniej jest w stanie kupić spokój Twojego sumienia ale przynajmniej jesteś szczery.


nie rozumiem dlaczego ma to słabo o mnie świadczyć? słabo to świadczy o kimś jeśli daje się doić!
aligator - Wto Gru 27, 2016 13:42
:
Cytat:
Ciebie jak widać nie obchodzi i słabo to o Tobie świadczy. Najwidoczniej te parę groszy taniej jest w stanie kupić spokój Twojego sumienia ale przynajmniej jesteś szczery.


Zabrzmiało trochę jak wypowiedź agenta od ubezpieczeń ;-)
Ja robię tak samo z OC i nie doszukuj się w tym złej woli. Nie będę dla spokoju sumienia płacił za moto 600zł, bo tyle też mi proponowali skoro mogłem i zapłaciłem z NW 165.
OC to OC a nie ubezpieczenie na życie.
Psy to można wieszać, gdyby ktoś w ogóle sobie odpuścił płacenie i jeździł bez ubezpieczenia.
Inaczej z AC, bo wtedy zła decyzja może być bardziej odczuwalna.
Killu - Wto Gru 27, 2016 14:07
:
Może w trochę inne tony uderzają ale wiadomo o co chodzi:

https://www.youtube.com/watch?v=WhGThSNQb7k
Krzysztof_nowy - Wto Gru 27, 2016 20:16
:
konrad1f napisał/a:


przeczytaj jeszcze raz post Radka
jeśli piszesz o swojej Reverce z '92r to załapać się możesz jedynie na zniżkę w PZU a nie na brak obowiązku ubezpieczeniowego
no chyba, że zorganizujesz od rzeczoznawcy papier, że twój motocykl jest unikatowy i szczególnie ważny dla historii motoryzacji



W dwóch kolejnych postach pojawiła się dalsza dyskusja na ten temat.
Wg informacji z odnośnika :

Cytat:


pojazd mający co najmniej 25 lat pod warunkiem, że posiada większość oryginalnych części (minimum 75%, w tym główne podzespoły). Dodatkowo dany model samochodu musi być wycofany z produkcji od przynajmniej 15 lat.


co w świetle tego, co napisał Radek znaczy, że udowodnienie, że mam 75% oryginalnych części zdejmie ze mnie obowiązek ciągłości OC (jeśli, oczywiście, za model uznamy RC33)

Czy wg Twojej wiedzy info z tego linka jest nieaktualne?

Przyznam szczerze, że nie chce mi się wertować ustawy, po nowym roku mam zamiar podpytać jeszcze u ubezpieczyciela jak to wygląda.

[ Dodano: Wto Gru 27, 2016 20:36 ]
Parabiker napisał/a:

Ważne (jak nie najważniejsze) jest to, w jaki sposób będzie likwidowana szkoda poszkodowanego jak narozrabiasz


Chciałbym wierzyć, że te moje kilka zł więcej ma rzeczywiście wpływ na korzystny dla poszkodowanego przebieg likwidacji szkody.... W praktyce nie mamy żadnego wpływu na to, co zrobi ubezpieczyciel :neutral:

[ Dodano: Wto Gru 27, 2016 21:10 ]
Ta definicja historyczności przewija się na wielu forach i stronach, ale w żadnym oficjalnym dokumencie jej nie ma.

Wygląda na to że.... trzeba jeszcze poczekać :razz:
konrad1f - Wto Gru 27, 2016 22:23
:
Krzysztof_nowy napisał/a:


Przyznam szczerze, że nie chce mi się wertować ustawy, po nowym roku mam zamiar podpytać jeszcze u ubezpieczyciela jak to wygląda.

[ Dodano: Wto Gru 27, 2016 21:10 ]
Ta definicja historyczności przewija się na wielu forach i stronach, ale w żadnym oficjalnym dokumencie jej nie ma.



uwaga! podaję instrukcję obsługi krok po kroku aby dotrzeć do aktualnych i jedynie prawdziwych informacji (zajmie Ci to góra minutę)
odpalasz google'a
wstukujesz "ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych" (możesz skopiować to co w cudzysłowie)
najprawdopodobniej pierwszy link kieruje Cię do strony internetowego systemu aktów prawnych
wybierasz tekst ujednolicony
odpalasz pdf-a
ctrl+F
wpisujesz "historyczny"
i voila :mrgreen:
Parabiker - Sro Gru 28, 2016 17:05
:
konrad1f napisał/a:
nie rozumiem dlaczego ma to słabo o mnie świadczyć? słabo to świadczy o kimś jeśli daje się doić!

Właśnie dlatego, że nie rozumiesz o co chodzi. Twoje wypowiedzi typu "kogo to" świadczą o tym, że masz gdzieś to czy poszkodowany przez Ciebie człowiek dostanie odszkodowanie czy nie. Dla Ciebie najważniejsza jest kasa, żadnej moralnej odpowiedzialności bo przecież nie będziesz dawał się doić. Nadal nie rozumiesz? Jak ktoś inny ubezpieczony w gównianym towarzystwie (bo było najtaniej i co go to) zniszczy Ci Twój piękny motocykl za który dostaniesz z jego OC jakiś ochłap to może zrozumiesz.

aligator napisał/a:
Zabrzmiało trochę jak wypowiedź agenta od ubezpieczeń


Jestem bardzo daleki od lobbowania na rzecz jakiegokolwiek towarzystwa. Mało tego, uważam, że wszystkie towarzystwa mocno przeginają ze składkami szczególnie jeśli chodzi o motocykle. Poruszając ten temat zwracam uwagę nie na to, żeby płacić jak najdrożej tylko żeby wybierać ubezpieczyciela z głową i na podstawie informacji (choćby z netu) jak likwidowane są szkody bo przecież po to się ubezpieczamy, żeby poszkodowany nie miał krzywdy tak? No chyba, że podzielasz zdanie kolegi i też masz to gdzieś więc jak wyżej. Jeśli ten najtańszy jest w porządku i wypłaca odszkodowania jak należy to chwała mu za to a Ty masz spokojne sumienie ale czy sprawdzasz takie rzeczy czy sugerujesz się jedynie ceną? Obawiam się, że jedno z drugim niestety nie idzie w parze czego ewidentnym przykładem jest axa.

Jak widać w naszym gronie są różni ludzie, z różnym poczuciem wartości, odpowiedzialności i moralności. Wyraziłem swoje zdanie na ten temat i tyle. Uważam, że nikt, kto twierdzi "to przecież OC więc co mnie to.." nie ma prawa kiedykolwiek narzekać, jeśli będzie poszkodowany i oszukany przez jakiegoś ubezpieczyciela bo przecież co go to...
Gdyby ludzie zwracali uwagę na sposób likwidacji szkód to nieuczciwi ubezpieczyciele szybko wypadli by z rynku ale zawsze znajdzie się taki co chce być cwańszy i zapłacić taniej nawet jeśli jest to kosztem innych. Proceder kwitnie a potem to lament jak znajdzie się jeden z drugim po tej drugiej stronie. Dokładnie ten sam mechanizm dotyczy cofania licznika. Chcesz mieć tanio i z małym przebiegiem bo przecież jesteś cwaniak. Ech,,, szkoda gadać... niektórzy chyba nigdy nie zrozumieją, że nie ma nic za darmo.
Sumienie to indywidualna sprawa każdego z nas więc uważam temat za zamknięty.

[ Dodano: Sro Gru 28, 2016 17:12 ]
aligator napisał/a:
Inaczej z AC, bo wtedy zła decyzja może być bardziej odczuwalna.


Hmmm, a co za różnica? co Cie to... aaaaaaa rozumiem, wtedy Ty sam możesz to odczuć na własnej skórze.... Ciekawe jak punkt widzenia potrafi się zmieniać w zależności od punktu siedzenia.. ;)
Kobrzak - Sro Gru 28, 2016 17:14
:
Dziś w radiu słyszałem, że UOKiK wziął się za ubezpieczycieli, podejrzewają ich zmowę w celu umyślnego podniesienia cen i wyłudzenia kasy od ludzi. Jeśli wyjdzie im, że to prawda to ubezpueczyciele dostaną po dupie.. 10% ich rocznych zarobków chcą im dowalić. Ciekawe co z tego wyjdzie.
kudlaty - Sro Gru 28, 2016 19:09
:
Kobrzak napisał/a:
dostaną po dupie.. 10% ich rocznych zarobków .


Nie od zarobku, a od rocznego obrotu. I to jest maxymalna kara co nie oznacza że tyle dostaną. Drugi problem to taki że jeśli dowalą im karę to i tak odbije się to na klientach :-(
A czy to była zmowa?? To wg. mnie śledztwa nie trzeba. Moim zdaniem to od dawna była zmowa cenowa, tylko że do tej pory dotyczyła zaniżania cen, co te jest zmową.
Inna sprawa że jeśliby wszyscy uczciwie podchodzili do likwidacji szkód, to nie byłoby tych wszystkich firm odzyskujących odszkodowania (też dziwne stwierdzenie, odzyskiwać odszkodowanie które nam się należy za szkodę :-/ ), spraw sądowych, itd. Przecież gdy sprawa sądowa kończy się wyrokiem na rzecz ubezpieczonego to ktoś i tak ponosi koszty sądowe (TU) co podnosi koszt likwidacji szkody. Nie można było tych środków od raz przeznaczać na likwidację szkody, beż nerwów, użerania, ciągania po sądach? A wystarczyłaby tylko uczciwość.
GhoustDragon - Sro Gru 28, 2016 19:55
:
kudlaty napisał/a:
...A wystarczyłaby tylko uczciwość.

Tylko gdzie wtedy zarobek tych firm?


Dla mnie OC(w takiej formie jak obecnie) jest haraczem jaki na Nas nałożono dlatego zawsze wybieram najtańsze - i gdzieś mam jak to o mnie świadczy :razz:
kudlaty - Sro Gru 28, 2016 20:06
:
GhoustDragon napisał/a:
kudlaty napisał/a:
...A wystarczyłaby tylko uczciwość.

Tylko gdzie wtedy zarobek?


Tzn. że nikt z nas uczciwie nie zarabia??

A tak poważnie, każde ubezpieczenie jest to składka na wypadek, gdy my lub nam ktoś wyrządzi szkodę. Nie jest tak że wszyscy którzy ją opłacają czerpią z niej korzyści. Osobiście uważam, że pomimo że płacę ubezpieczenia, czy to komunikacyjne od nieruchomości po zdrowotne to i tak nie chcę z niego korzystać. I godzę się z tym że ktoś musi zarobić na obsłudze ubezpieczenia. Właśnie to oszacowanie ryzyka powinno być zyskiem TU.
konrad1f - Sro Gru 28, 2016 21:48
:
Parabiker napisał/a:

Właśnie dlatego, że nie rozumiesz o co chodzi. Twoje wypowiedzi typu "kogo to" świadczą o tym, że masz gdzieś to czy poszkodowany przez Ciebie człowiek dostanie odszkodowanie czy nie. Dla Ciebie najważniejsza jest kasa, żadnej moralnej odpowiedzialności bo przecież nie będziesz dawał się doić. Nadal nie rozumiesz? Jak ktoś inny ubezpieczony w gównianym towarzystwie (bo było najtaniej i co go to) zniszczy Ci Twój piękny motocykl za który dostaniesz z jego OC jakiś ochłap to może zrozumiesz.


mam rozumieć, że wydymała Cię już jakaś firma ubezpieczeniowa?
w takim razie chciałbym się dowiedzieć jaką firmę możesz polecić - taką uczciwą, gdzie mogę mieć pewność, że poszkodowany dostanie należne odszkodowanie i zadoścuczynienie
radzieckii - Sro Gru 28, 2016 22:05
:
Pawełku a widziałeś grabie, co grabią od siebie? Każda firma chce zapłacić jak najmniejsze odszkodowanie, albo wręcz nie zapłacić. Najgorsze doświadczenia mam z tymi dużymi prestiżowymi. Najlepiej potraktowało mnie towarzystwo, o istnieniu którego dowiedziałem się z polisy sprawcy 😉
konrad1f - Sro Gru 28, 2016 22:18
:
Radek - jest gdzieś tu przycisk "lubię to"? ;)
PSzydlowski - Czw Gru 29, 2016 10:09
:
Znalazłem coś takiego:

http://www.msn.com/pl-pl/...ocid=spartanntp

Ile w tym prawdy i co to przyniesie? Zobaczymy ....
Parabiker - Czw Gru 29, 2016 11:36
:
konrad1f napisał/a:
mam rozumieć, że wydymała Cię już jakaś firma ubezpieczeniowa?

Ten wątek ma kilkanaście stron. Przeczytaj bo nie chce mi się powtarzać. Firma to jedno. Trudno dyskutować z kimś kto mówi nie bo nie a jak nie pasuje to idź do sądu ale... prawdopodobnie dałoby się to inaczej załatwić gdyby sprawca wykazał choć odrobinę dobrej woli. Niestety podobnie jak Ty stwierdził co go to... i dopuki będą tacy klienci doputy nieuczciwi ubezpieczyciele będą kręcić lody.

radzieckii napisał/a:
Najgorsze doświadczenia mam z tymi dużymi prestiżowymi. Najlepiej potraktowało mnie towarzystwo, o istnieniu którego dowiedziałem się z polisy sprawcy 😉


A gdzie ja napisałem, że te największe są najlepsze lub te nieznane są złe?
Zwracam tylko uwagę na problem, którego nie widzicie lub nie chcecie zobaczyć bo kasa, kasa...a cel uświęca środki.

Nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać czy tym bardziej polecać jakiegokolwiek ubezpieczyciela co niektórzy sugerują. Wyraziłem swoje zdanie i tyle. Tak jak już pisałem to sprawa Waszego sumienia czym się kierujecie przy wyborze.
konrad1f - Czw Gru 29, 2016 12:36
:
cofnąłem się o kilka stron - i widzę, że mieszasz sprawy
powinieneś się cieszyć, że ludzie szukają najniższej oferty i w ogóle kupują OC
Parabiker - Czw Gru 29, 2016 14:14
:
Najwidoczniej nie czytałeś dokładnie i nie mieszaj do tego sprawy z gościem, który nie miał OC bo to zupełnie inny temat.
Albo nadal nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć o czym piszę, szukając w ten sposób usprawiedliwienia dla swojego działania. Nie szukaj, to Twoja sprawa. Ja nie mam zamiaru nikogo umoralniać ale swoje zdanie na takie podejście mam.
Koniec tematu
Krzysztof_nowy - Czw Gru 29, 2016 14:50
:
PSzydlowski napisał/a:
Znalazłem coś takiego:

http://www.msn.com/pl-pl/...ocid=spartanntp

Ile w tym prawdy i co to przyniesie? Zobaczymy ....


Szukać zmowy cenowej to jedno (bardzo pozytywne!). Ingerować w rynek ze strachu przed spadkiem poparcia to drugie.
W nagłówkach jakiś czas temu przewijał się postulat
rządowych dopłat do wysokiego OC. Mi brak słów na takie pomysły.
konrad1f - Czw Gru 29, 2016 17:05
:
tak - nie rozumiem. nie rozumiem jaki wpływ ma wysokość składki OC na wypłatę odszkodowania.
i nie szukam usprawiedliwienia na swoje działanie. przecież to jak najbardziej zamierzone działanie, nie kryję się z tym i uważam za jak najbardziej naturalne.

ba - cieszę się, że udało mi się dziś zorganizować ubezpieczenie OC auta za 567zł gdy np. PZU proponowało 991zł.
Alan - Czw Gru 29, 2016 17:50
:
Kobrzak napisał/a:
Dziś w radiu słyszałem, że UOKiK wziął się za ubezpieczycieli, podejrzewają ich zmowę w celu umyślnego podniesienia cen i wyłudzenia kasy od ludzi. Jeśli wyjdzie im, że to prawda to ubezpueczyciele dostaną po dupie.. 10% ich rocznych zarobków chcą im dowalić. Ciekawe co z tego wyjdzie.

Ja wczoraj albo dzisiaj rano słyszałem w radiowej trójce, że w nadchodzącym roku ubezpieczenia mają jeszcze mocno podrożeć :shock: Nie wiem jak to możliwe, bo w tym roku już OC zdrożało bardzo mocno (w moim przypadku na samochodzie 100% wzrost, a przez 2 lata 300%...), a ma jeszcze drożeć??? I co najlepsze mówili, że powodem tych podwyżek jest to, że wszystkie firmy ubezpieczeniowe od długiego czasu mają straty na sprzedaży OC!
Killu - Czw Gru 29, 2016 20:51
:
Parabiker, mówisz do ściany. Podzielam Twoje zdanie bo nie zawsze najtańsze OC to najlepsza opcja. Od czasu do czasu szarpię się z ubezpieczeniami i taka Hestia czy HDI na prawdę potrafi napsuć krwi podczas gdy PZU jest bezproblemowe. Ale o tym myślimy przy szkodzie a nie przy opłacaniu OC.

Wczoraj dzwoniłem do jakiegoś pośrednika żeby mi zrobili oferty na trzy auta. Mam 60% znizki już teraz jest zgroza.

1. Fiat 126p rocznik 99 moc bodaj 27 koni - trzy najtańsze oferty to przedział 400-500 zeta.
2. BMW 328i rocznik 00 moc 192 konie - trzy najniższe oferty to 1000-1200
3. VW Passat 1,8T rocznik 03 moc 150 koni - trzy najtańsze oferty 900 - 1200.

Dwa lata temu za paska zapłaciliśmy około 500zł. W ubiegłym roku już ponad 700zł i to z ciężkim bólem . A w tym roku życzą sobie kurwa 1000 w najtańszym wydaniu. Ciekawe ile powiedzą mi w alianz gdzie mam ubezpieczone dwa auta i mieszkanie? 1200 zapłaciliśmy za OC i AC razem z ochroną zniżek i gwarancją naprawy szkody na oryginalnych częściach. Coś mi się wydaje, że w przyszłym roku zrezygnujemy już z AC :cry:

EDIT

Zapomniałem dodać... Gdybym chciał być taki prawy i wspaniały oraz zaktualizować moc paska w dowodzie rejestracyjnym wysokość najtańszego OC mogłaby przekroczyć ponad 1500zł. Jak żyć się pytam?
sgtcop13 - Czw Gru 29, 2016 21:39
:
Ostatnie podwyżki OC to dramat. Jednak to ubezpieczenie obowiązkowe i "płać i płacz" :???:

Na "szczęście" z AC nie mam problemu, bo nigdy go nie płaciłem. Zawsze wartość moich pojazdów nie przekraczała kilku średnich pensji, dlatego mogę sobie na to pozwolić :mrgreen: a jak coś mocno "zap...olę", to po prostu naprawię auto za swoje, albo odwiozę na złom.
Jak dotychczas finansowo wychodzę na tym bardzo mocno do przodu. Oby tak dalej :wink:
Krzysztof_nowy - Czw Gru 29, 2016 23:31
:
sgtcop13 napisał/a:
Jednak to ubezpieczenie obowiązkowe i "płać i płacz"


Ja bym nie demonizował tego obowiązku (pewnie nie miałeś tego na myśli).
W przypadku zniesienia obowiązku ludzie i tak by to opłacali.


BTW, Volvo V40 1.8 - ~620 zł PZU
radzieckii - Pią Gru 30, 2016 00:16
:
Paweł, Kamil dajcie jakiś zgrubny klucz, czym się kierować przy doborze OC. Jak wybrać dobre? Skoro nie prestiż marki, to co ma wskazywać na jakość? Najtańsze oferty od razu skreślamy?
sgtcop13 - Pią Gru 30, 2016 12:34
:
Ja używam tylko jednego klucza, jest to najniższa cena.

Każdy robi jak uważa. Nie myślę do tego nikogo nakłaniać ani nie będę krytykował zdań odmiennych. Ale uprzejmie proszę także o uszanowanie mojego podejścia do sprawy :mrgreen:
Parabiker - Pią Gru 30, 2016 12:45
:
Zgrubny klucz....jak widać każdy ma inne priorytety a poza tym nie chcę być posądzony o lobbowanie. Może inaczej... Ja osobiście kieruję się opinią warsztatów w których naprawiamy firmowe auta. Firmowe, bo jest ich wiele więc i opinia jest bardziej miarodajna niż na podstawie jednej prywatnej szkody. Jak wiadomo, nie mamy wpływu na to, jaką polisę będzie miał sprawca szkody więc trafiają się bardzo różni ubezpieczyciele. Jak słyszę, że gdyby nie stała współpraca to warsztat nie podjąłby się naprawy bezgotówkowej bo wie jaką batalię będzie musiał stoczyć o pieniądze. Wtedy wiem, że jak wykupię tam OC to poszkodowany przeze mnie człowiek będzie miał problem. Trudno będzie mu znaleźć warsztat, który zrobi to bez wykładania kasy na stół a nie każdego na to stać, żeby zapłacić z góry i czekać na odszkodowanie, które pokryje rzeczywisty poniesiony koszt (nie mówiąc o samochodzie zastępczym itd). Nie wykluczam prestiżowych ale też nie wykluczam najtańszych i mało znanych bo czasem są mało znani tylko dla nas. Miałem sytuację, że sprawca był ubezpieczony w "czymś" co nawet przeliterować było trudno. Z obawą zadzwoniłem do warsztatu i usłyszałem, że spokojnie, znają i bez problemu szybko i sprawnie u nich się wszystko załatwia. Warto więc pytać tych co pracują z ubezpieczycielami na co dzień ale z tej drugiej strony. Dla mnie to najbardziej miarodajna opinia. Podkreślam, dla mnie bo wiem, że w razie W kazdy poszkodowany bez problemów naprawi auto w dowolnym miejscu. Wtedy spośród tych dobrych wybieram najtańszą ofertę bo też nie lubię przepłacać wbrew temu co niektórzy tutaj myślą.
radzieckii - Pią Gru 30, 2016 14:04
:
Ma to sens. Tyle, że nie każdy ma takie możliwości jak Ty.
konrad1f - Pią Gru 30, 2016 15:08
:
idąc tą drogą należałoby zrobić jeszcze (albo przede wszystkim) dochodzenie jak firmy ubezpieczeniowe rozliczają szkodę "gotówkowo" - tam mają największe pole do popisu jeśli chodzi o zaniżanie odszkodowania
opinia warsztatów jest mało wiarygodna - oni również robią niezłe wały na naprawach bezgotówkowych nie mówiąc już o laweciarzach
Krzysztof_nowy - Pią Gru 30, 2016 15:32
:
Parabiker, ja nie mam dostępu do takich danych.
Jeśli chcesz zaszczepić swoje podejście wśród innych, a niewykluczone, że na forum są ludzie podzielający Twoje zdanie, to podziel się prostym info:

Polecam towarzystwa:
-
-
-
-

Nie polecam towarzystw
-Axa
-
-
-
-
-

Dlaczego, to już wszyscy wiemy.
sgtcop13 - Pią Gru 30, 2016 17:08
:
konrad1f napisał/a:
idąc tą drogą należałoby zrobić jeszcze (albo przede wszystkim) dochodzenie jak firmy ubezpieczeniowe rozliczają szkodę "gotówkowo" - tam mają największe pole do popisu jeśli chodzi o zaniżanie odszkodowania
opinia warsztatów jest mało wiarygodna - oni również robią niezłe wały na naprawach bezgotówkowych nie mówiąc już o laweciarzach


Dawno, dawno temu jak jeszcze pracowałem w pewnej państwowej instytucji, to właściciel pewnego warsztatu co miał umowę z firmą ubezpieczeniową na naprawy "bezgotówkowe", oferował po kilka stów w gotówce za samo skuteczne polecenie jego zakładu jakiemuś poszkodowanemu w kolizji....

bez komentarza
GhoustDragon - Pią Gru 30, 2016 20:18
:
Aplikacja jaką ja stosuje to "Najtańsze OC" wśród dostępnych... I tyle...
Rozumiem, że jak ktoś ma ogarnąć Xset samochodów to bierze tam gdzie najszybciej, najsprawniej go obsłużą bo te samochody muszą zarabiać, ale ja osobiście... No cóż... Po kupnie obecnego samochodu(Citroen C5 Kombi 2,0 HDI 107KM wersja poznańska(najbiedniejsza :mrgreen: )) za OC zapłaciłem 270zł z groszami... Obecny rok to już 480 z groszami(a więc blisko 100% więcej), a na przyszły kalkulacja wyszła na 1200zł bez groszy. Wszystko w jednym TU. Mam 70% zniżek.
Obecnie najtańsze OC jakie znalazłem to ok 700zł/rok i jak mój dotychczasowy ubezpieczyciel się nie opamięta to go w dupę kopnę dość boleśnie.

P.S. Parabiker zdradzisz na PW o jaką flotę chodzi - do jutra pracuję w firmie zajmującej się obsługą flot więc może ona tej płaszczyźnie się znamy :wink:
konrad1f - Pią Gru 30, 2016 20:22
:
sgtcop13 napisał/a:
konrad1f napisał/a:
idąc tą drogą należałoby zrobić jeszcze (albo przede wszystkim) dochodzenie jak firmy ubezpieczeniowe rozliczają szkodę "gotówkowo" - tam mają największe pole do popisu jeśli chodzi o zaniżanie odszkodowania
opinia warsztatów jest mało wiarygodna - oni również robią niezłe wały na naprawach bezgotówkowych nie mówiąc już o laweciarzach


Dawno, dawno temu jak jeszcze pracowałem w pewnej państwowej instytucji, to właściciel pewnego warsztatu co miał umowę z firmą ubezpieczeniową na naprawy "bezgotówkowe", oferował po kilka stów w gotówce za samo skuteczne polecenie jego zakładu jakiemuś poszkodowanemu w kolizji....

bez komentarza


normą jest 100zł za zawiadomienie laweciarza o stłuczce (jeśli uda mu się załadować auto na lawetę) ;)
Killu - Pią Gru 30, 2016 22:10
:
Ja nie polecam:
- Axa
- Hestia
- HDI

Bo z nimi ZAWSZE są problemy przy rozliczaniu szkody. Dziwnym trafem strasznie często Ci ubezpieczyciele są najtańsi.

Gdyby mnie było stać, kupiłbym polisę w PZU (piszę gdyby bo w ciemno zakładam, że cena mną pozamiata) dlatego, że ich wyceny są najmniej zaniżane, najłatwiej sprowadzić je do realnego poziomu a ich rzeczoznawcy często są zwyczajnie kompetentni w tym co robią i z mojej perspektywy przyjeżdżają załatwić sprawę jak należy a nie tak, jakby mieli prowizję od każdej urwanej złotówki.

Inna sprawa to fakt, że przykłady są z mojego małego podwórka... Może w skali globalnej sytuacja wygląda inaczej. Pani z "mutiagencji" zapewniała mnie, że Hestia w ubiegłym roku wygrała jakąś tam nagrodę za najlepszą współpracę z poszkodowanym czy coś... Myślę, że dają jej najlepszą prowizję a nagrodę sami sobie przyznali w kategorii którą sami sobie wymyślili dla poprawy czarnego PRu. Ale tak mówiła.

PozdRR
konrad1f - Sob Gru 31, 2016 02:20
:
również w PZU biorę OC ale tylko na motocykle i na starocie :mrgreen: - bo najtaniej ;)
hanys - Nie Sty 01, 2017 11:13
:
Killu napisał/a:
Ja nie polecam:
- Axa
- Hestia
- HDI

Bo z nimi ZAWSZE są problemy przy rozliczaniu szkody.


A ja się z tymi słowami NIE ZGODZę. Miałem wielokrotny kontakt przy rozliczeniach powypadkowych z tych trzech ubezpieczalni (poprzez klientów warsztatu) i jakoś tak się okazywało że problemów nie było... Poza kilkoma przypadkami gdy problemy były i owszem ale ZAWSZE były z winy błędów popełnianych przez właściciela auta czy to przy zgłaszaniu szkody czy przy wypisywaniu papierków lub w 2 przypadkach przy próbie naciągnięcia ubezpieczalni na więcej szkody niż było faktycznie...
Sam też miałem rok temu z kawałkiem zdarzenie gdy mając ubezpieczone auto w AXA wjechał mi w bok dzieciak na skuterku bez uprawnień, bez dokumentów na skuter i bez ubezpieczenia...wszystko zgłaszałem online w AXA i tak błyskawiczne przeprowadzonej likwidacji szkody to może pozazdrościć każda ubezpieczalnia z PZU na czele.. W ciągu 10 dni miałem zrobione i ogledziny i wycenę szkód i przelew na konto.
Więc z mojego doświadczenia ten cytat jest nieprawdziwy.
oldmotory - Nie Sty 01, 2017 11:31
:
Przez cały cza tworzone są coraz doskonalsze systemy i procedury, ale i tak za tym wszystkim stoi człowiek.

Niestety nie działa to idealnie! :cry:

W jednym urzędzie się da, w drugim nie, raz wypłacą odszkodowanie, a raz nie.
Rożne są tez oczekiwania klientów. Jeden się cieszy,że dostał cokolwiek, inny po małej stłuczce chce nowy samochód .

Rok temu miałem stłuczkę z panią ubezpieczoną w Generali.
Sprawę niby załatwiono szybko i sprawnie, ale o przyzwoite odszkodowanie walczyłem kilka miesięcy.
konrad1f - Nie Sty 01, 2017 12:06
:
co do rozliczania szkody to na chwilę obecną miałem do czynienia z trzema sytuacjami
z PZU nie było najgorzej ale to było baaardzo dawno - wtedy łączna kwota odszkodowania i zadośćuczynienia mnie satysfakcjonowała - dziś na pewno ugrałbym więcej

druga akcja była z Wartą - i to z tą firmą były największe jaja. Chodziło o zadośćuczynienie ponieważ kolizję miałem na firmowym motocyklu. Sprawa byłą załatwiana przez firmę odzyskującą odszkodowania. Kwota zadośćuczynienia również była OK ale trwało to jakieś pół roku.

trzecia sytuacja - odszkodowanie za motocykl szybko i dużo. nazwy firmy musiałbym jednak poszukać w papierach bo na chwilę obecną nie pamiętam.
Killu - Nie Sty 01, 2017 20:48
:
oldmotory, no właśnie to jest tak jak piszesz. Jeden ma ori lakier na całym motocyklu i kurwica go bierze jak wyceniają mu malowanie po 120zł za element a drugi ma już moto po trzech szlifach i za takie pieniądze jakie proponują mu za szkode do jego motocykla znajdzie trzy komplety używanych plastików. Jeden faktycznie ma po wypadku traumę i boi się zasiadać za sterami a drugi chcę wyciągnąć jak najwięcej kasy i tyle. Jednego tylko się nauczyłem. Pierwsza wycena nigdy nie jest wycena2 obustronnie uczciwą.

P.S. w przypadku Kiedy pojazd nie był ubezpieczony pieniądze dostajesz nie od Twojego ubezpieczyciela A z funduszu gwarancyjnego.

PozdRR
hanys - Pon Sty 02, 2017 21:10
:
Killu,wiem doskonale ze wypłacał to fundusz i nie o to chodziło kto płacił a o sposób dzialania i szybkość tej taniej (więc nie za dobrej jak się mówi) AXY.
Pomijając juz same podwyżki oc.. ja ciesze się ze jest multum firm,firemek i innych takich..
Dziś już sam rynek czyli ilość firm ubezpieczeniowych niejako wymusza już ciut inne podejście do klienta i jego szkody.. Pamiętam czasy nie tak dawne bom nie za stary jeszcze gdy głownych graczy bylo w zasadzie 2 pzu i warta....to dopiero byly jaja i przekręty..ksiązkę można by napisać a czytając włosy by dęba stawały......Normą było że poszkodowany startował po odszodowanie z pozycji -jak chłop pańszczyźniany do swojego pana i władcy.. bez grzecznej i uniżonej prośby,postawy nikt nawet go nie zauważał przy okienku a odpowiedni "załącznik" dla rzeczoznawcy który raczył się zjawić łaskawie w ciągu +- 14 dni jak mu tam pasowało był praktycznie obowiązkowy....
Sim - Wto Sty 03, 2017 13:32
:
Killu napisał/a:

Zapomniałem dodać... Gdybym chciał być taki prawy i wspaniały oraz zaktualizować moc paska w dowodzie rejestracyjnym wysokość najtańszego OC mogłaby przekroczyć ponad 1500zł. Jak żyć się pytam?

Dlaczego piszesz o mocy? Czy moc ma jakikolwiek wpływ na wysokość składki?
Damian_NTV - Wto Sty 03, 2017 13:55
:
A ja nie polecam Link 4, miałem z nimi duży problem z uzyskaniem odszkodowania. Za zniszczony przy stłuczce telefon nie zwrócili gotówki podając powód jako że taka szkoda nie mogła powstać przy stłuczce ...
legrant99 - Pon Sty 09, 2017 18:13
:
Nie oszukujmy się, nie ma idealnego ubezpieczyciela. Każdy będzie narzekał. Ja osobiście mam w Generali, i póki co szkody nie miałem i nie mam na co narzekać. Płacę ok. 1000 zł co jeszcze jest do strawienia jak na mój niewielki staż za kółkiem.
radzieckii - Wto Sty 10, 2017 08:28
:
Mnie zawsze bawiło PZU, które co roku przysyłało mi kontynuację zamiast na NTV, to na Prelude 2,3 😉
kepte - Wto Lut 07, 2017 18:58
:
Wystarczy podczas telefonu z Ubezpieczalni pociągnąć ich trochę i będą dawać rabaty przy pomocy tajnych kodów pracowniczych, jeśli powołasz się na to, że gdzie indziej jest taniej :) Tak miałem.
GhoustDragon - Sro Lut 08, 2017 01:56
:
Ja otrzymałem przedłużenie na Dewi w kwocie 89 zł/rok po zmianach ... Chyba się skuszę tak jak rok temu :twisted:
legrant99 - Sro Lut 15, 2017 10:37
:
Znajomy za 2 samochody firmowe dostał ostatnio wycenę OC na ponad 3 tysiące złotych, podczas, gdy jeszcze rok temu te same samochody kosztowały go raptem 1 900 zł. Jak widać, na samochodach firmowych koszty też nieźle poszły w górę, nie miał żadnej szkody itd.
sgtcop13 - Sro Lut 15, 2017 11:10
:
Wczoraj płaciłem OC,

Za Fiata Seicento 1100 cm poszło z 320 na 570 zł :???: ale to chybia specjalny "domiar" za niedawny incydent z B. Szydło w Oświęcimiu :twisted:

Za motocykl poszło ze 104 na 146 zł. :sad:

Jeszcze badania techniczne obu sprzętów i zamknę się w tysiaku :neutral:
Sim - Sro Lut 15, 2017 12:25
:
Niestety słyszałem, że wszyscy właściciele Fiata Seicento będą dodatkowo prześwietlani, bo jest to dość model dość mocno zagrażający rzeczpospolitej wolskiej.

Ja w zeszły tygodniu płaciłem składkę za 2.0 z 2010 roku 740zł i
1.8 z 1995 - 640zł
Skorpionwr - Sro Lut 15, 2017 12:51
:
sgtcop13 napisał/a:
Wczoraj płaciłem OC,

Za Fiata Seicento 1100 cm poszło z 320 na 570 zł :???: ale to chybia specjalny "domiar" za niedawny incydent z B. Szydło w Oświęcimiu :twisted:

Za motocykl poszło ze 104 na 146 zł. :sad:

Jeszcze badania techniczne obu sprzętów i zamknę się w tysiaku :neutral:



Za Fiaciora jest dopłata za pojazd specjalny (pancerny) :mrgreen:

Jakoś z bardzo prostej i oczywistej sprawy dotyczącej tego młodego rzekomego sprawcy po zaangażowaniu się chyba najlepszego prawnika od wypadków w Polsce, już wszystko nie jest tak oczywiste. Chyba BOR i prokurator będą mieć problem z udowodnieniem mu winy całkowitej.
Krzysztof_nowy - Sro Lut 15, 2017 14:24
:
Skorpionwr napisał/a:


Jakoś z bardzo prostej i oczywistej sprawy dotyczącej tego młodego rzekomego sprawcy po zaangażowaniu się chyba najlepszego prawnika od wypadków w Polsce, już wszystko nie jest tak oczywiste. Chyba BOR i prokurator będą mieć problem z udowodnieniem mu winy całkowitej.



Przezornie proponuję wydzielić osobny wątek :twisted:
Damian_NTV - Sro Lut 15, 2017 15:44
:
Kurde... a ja miałem kiedyś Seicento i głupi sprzedałem :cry: :cry: :cry: Teraz miałbym pancerne autko :lol: :lol:
radzieckii - Pią Lut 17, 2017 07:59
:
Ja miałem najlepsze cento na świecie- służbowe. Wjeżdżało w każde audi... To znaczy pod każdy krawężnik podjeżdżało 😉
A co do OC to wczoraj przyszło mi wznowienie za motocykl, który sprzedałem. Umowa zgłoszona do PZU i żeby było zabawniej, to nowy właściciel zdublował u nich ubezpieczenie. Pani na infolinii nie wierzyła. Mam pisać jakieś oświadczenie itd. Pikanterii dodaje fakt, że składka wynosi tyle samo (121 zł), co rok temu, tylko wtedy było zniżki 50%, a teraz 60. Za kilkanaście lat napiszę książkę z gatunku sf o moich przygodach z największym polskim ubezpieczycielem opartą wyłącznie na faktach.
Sim - Pią Lut 17, 2017 08:53
:
Na faktach autentycznych oczywiście ;)
radzieckii - Pią Lut 17, 2017 10:54
:
Bez wątpienia. Będzie można przeczytać jak podnosiłem że zdumienia brwi do góry, ręce opadały mi w dół, a pamięcią musiałem się cofać do tyłu w każdym bądź razie 😉
Alan - Nie Lut 19, 2017 21:07
:
A to nie jest teraz tak, że ubezpieczenia się już nie przedłużają z automatu i za brak ważnej polisy są wysokie kary?
sgtcop13 - Pon Lut 20, 2017 09:46
:
Przedłuży się z automatu, jak co najmniej na dzień przed końcem terminu nie złożysz pisemnego wypowiedzenia.
aligator - Pon Lut 20, 2017 12:01
:
Jest odstępstwo. Nie przedłuży się jeżeli składka/rata OC jest ściągana automatycznie z konta bankowego ubezpieczanego i zabraknie na koncie środków. Nie ma pobranej składki i wtedy ubezpieczyciel nie przedłuża automatycznie polisy.
Sim - Wto Lut 21, 2017 14:58
:
Nie przedłuża się jeszcze (z tego co wiem, ale nigdy nie sprawdzałem) w sytuacji wyboru zapłaty składki w ratach i nieopłacenia kolejnej raty.
Nie przedłuża się również polisa krótkoterminowa wykupowana np. podczas nabycia pojazdu z UE..
sladek - Wto Lut 21, 2017 21:15
:
Właśnie mi przysłali OC/AC na KTMa z PZU.
Powiem tak, chyba kogoś tam mocno powaliło.

Nowa składka
OC - 366
AC - 4057

Rok temu
OC - 290
AC - 2400

Było drogo a teraz jest kr$#@o drogo.
Kobrzak - Sro Lut 22, 2017 00:52
:
sladek, współczuję bo ceny są ostro spie!@#$one. Może uda Ci się coś taniej wyrwać bo tak to tragedia.
Sim - Sro Lut 22, 2017 10:15
:
Coś Ty z tymi składkami zrobił?
zwyżki Ci jakieś dowalili?

W wysokości składek nie ma przecież specjalnej różnicy, czy jest to Devilka, czy KTM 1190
sgtcop13 - Sro Lut 22, 2017 10:50
:
Ja pierdziu :shock:

sladek jak zrobimy sondaż, kto najwięcej buli za ubezpieczenie, to jesteś faworytem. Ale to chyba żadne pocieszenie :???:
pawel.ave - Sro Lut 22, 2017 17:54
:
Ja otrzymałem ofertę z PZU na Devi - 127 zł.
Killu - Sro Lut 22, 2017 20:29
:
Dzisiaj dostałem ofertę przedwstępna od alianz na mojego pastucha i wyszło 795 - tyle samo co rok temu. Ciekawe co powiedzą o AC? Pewnie jak poznam nową cenę to stwierdzę że klimę i tak już mam a jak będę chciał zaszaleć to sobie włączę AC piorun DC.
sgtcop13 - Czw Lut 23, 2017 09:42
:
Killu napisał/a:
.......... i wyszło 795 - tyle samo co rok temu. .................


Jak to,co jest grane :?: :!:

Jednym podnoszą składki OC a innym nie :???:
Killu przyznaj się z kim masz układy. Nikomu nie powiem :mrgreen:
Sim - Czw Lut 23, 2017 10:41
:
sgtcop, daj spokój!
za OC płaci mało, ale za to opony musi wymieniać kilka razy w sezonie :P
Nic w przyrodzie nie ginie!
sladek - Pią Lut 24, 2017 01:07
:
Je&*ne złodzieje.

Najtaniej jak udało mi się załatwić pakiet oc/ac to 3300 zł.
Compensa wyliczyła mi składkę na uwaga uwaga 17.900 zł !!
Kilka innych w okolicach 10.000.
Alianz na blisko 6.000.

Znalazłem powód, mam 4 pojazdy z AC na siebie.
Na jednym miałem szkodę w roku 2016, liczą mi tą szkodę jako powód do zwyżki!
Masz skodę na jednym to ci wszystkie podwyższają. Nawet w różnych ubezpieczalniach.Różne pojazdy.Ale zniżki zdobywasz oddzielnie.
Nie ważne jest że masz bezkodowość na 3 pozostałych przez kilka lat. To się nie sumuje w żaden sposób. Podnieśli mi AC na moto bo nie zmieściłem się w bramie Jeepem.
Złodzieje.

Mój agent powiedział, że od 9 lat jak się tym zajmuje, nie miał łącznie tyle rezygnacji z AC co od grudnia do teraz.

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
GhoustDragon - Pią Lut 24, 2017 01:36
:
sladek napisał/a:
...Podnieśli mi AC na moto bo nie zmieściłem się w bramie Jeepem.
Złodzieje...

Może jednak nie tacy złodzieje - było się zmieścić i nie było by problemu...
Fakt... Poszaleli... Ale mieli powód...

U mnie brak skód i OC na samochód(Citroen C5 2,0Hdi 2002r.) 480zl na 1200zł(samo OC) podnieśli... Jeszcze nie wiedzą, że znalazłem taniej...
Cytat:
I to o połowę taniej
... Dowiedzą się na dzień przed końcem ubezpieczenia... :mrgreen:


P.S. Sladek tak z głupia... Podasz dane na PW... Na dniach jadę do mojego ubezpieczyciela, który jak narazie bije na głowę innych ubezpieczycieli na forum... Mogę dopytać...


P.S. Nie chodzi mi o dane osobowe a podstawowe a szczegółowe dane techniczne motocykla...
sladek - Pią Lut 24, 2017 18:17
:
GhoustDragon napisał/a:
sladek napisał/a:
...Podnieśli mi AC na moto bo nie zmieściłem się w bramie Jeepem.
Złodzieje...

Może jednak nie tacy złodzieje - było się zmieścić i nie było by problemu...
Fakt... Poszaleli... Ale mieli powód...


Dwa różne pojazdy, dwa różne ubezpieczalnie - nie kumam czemu .
Uczciwie było by, jakby zniżki liczyły się łącznie. 4 pojazdy po 1 rok = 4 lata bezszkodowe. I wtedy jedna szkoda wpływa na wszystko. Albo szkoda na danym pojeździe pozbawia cię zniżek na konkretnym pojeździe ( na polisie AC której defakto użyłeś).

Boi teraz jeśli, dajmy na to, szkoda była na 10.000 podniosą po 2 tyś każdą polisę to płacisz w sumie więcej o 8.000.
Od jakiego zatem progu opłaca się zgłaszać szkodę AC ? OD 50.000 zł ?
To po jaką cholerę te ubezpieczenie jest ? Przy takich warunkach naliczania zwyżek = złodzieje.
Jak nie masz szkody to nabiorą kasiorę za darmo. Jak masz szkodę to Ci przyjebią zwyżki i im się "zwrócisz".

Stanęło na:
OC 150
AC 2899
woia1602 - Pią Lut 24, 2017 18:57
:
207zł za rok w PZU. Zniżki mi pokazali, że mam 40%. Oczywiście za reverkę
GhoustDragon - Pią Lut 24, 2017 23:38
:
sladek napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
sladek napisał/a:
...Podnieśli mi AC na moto bo nie zmieściłem się w bramie Jeepem.
Złodzieje...

Może jednak nie tacy złodzieje - było się zmieścić i nie było by problemu...
Fakt... Poszaleli... Ale mieli powód...


Dwa różne pojazdy, dwa różne ubezpieczalnie - nie kumam czemu .
Uczciwie było by, jakby zniżki liczyły się łącznie. 4 pojazdy po 1 rok = 4 lata bezszkodowe. I wtedy jedna szkoda wpływa na wszystko. Albo szkoda na danym pojeździe pozbawia cię zniżek na konkretnym pojeździe ( na polisie AC której defakto użyłeś).

Boi teraz jeśli, dajmy na to, szkoda była na 10.000 podniosą po 2 tyś każdą polisę to płacisz w sumie więcej o 8.000.
Od jakiego zatem progu opłaca się zgłaszać szkodę AC ? OD 50.000 zł ?
To po jaką cholerę te ubezpieczenie jest ? Przy takich warunkach naliczania zwyżek = złodzieje.
Jak nie masz szkody to nabiorą kasiorę za darmo. Jak masz szkodę to Ci przyjebią zwyżki i im się "zwrócisz".

Stanęło na:
OC 150
AC 2899


A wiesz, że po dzisiejszym dniu przyznam Ci rację - złodziejstwo i kurestwo...
Jak już pisałem mnie bez szkód(mam potwierdzone w UFG) podnieść na puszkę z 480zł na 1172zł... To to akurat wiedziałem bo na stronie internetowej mają kalkulator i sam sobie sprawdziłem... Ale dziś przysłali "papiery" i doszukałem się... W zeszłym roku miałem 70% zniżek(Proama) a w tym, przypominam bez szkód... Tym tylko 55% :shock:

P.S. Chyba przezornie przysłali wypełniony blankiet wypowiedzenia, tylko podpisać muszę :mrgreen:
Romecki - Sob Lut 25, 2017 11:00
:
Dzisiaj orientowałem się w cenach Warta 199, Pzu 135 samo oc pełne zniżki a jeszcze Hdi 217 i Mtu 265.
AndrewMD - Pon Mar 06, 2017 20:35
:
Ja OC+NWW w Unice 207 na reverkę.
Hroza - Sro Mar 08, 2017 23:06
:
Alan napisał/a:
A to nie jest teraz tak, że ubezpieczenia się już nie przedłużają z automatu i za brak ważnej polisy są wysokie kary?

Pozwolę sobie wrócić do tego wątku.
Podstawowym przypadkiem kiedy polisa się nie przedłuża sama, jest sytuacja gdy kupujemy motocykl z polisą OC. Ta polisa nie przedłuży się sama, jeśli sami o to nie zadbamy. Nawet jeśli w międzyczasie opłacaliśmy za poprzednika kolejne raty (oczywiście, po przepisaniu umowy na siebie). Sprawdzone osobiście.
Takiej umowy obecnie nie trzeba wypowiadać nawet. Tzn ja i tak wypowiadam, pro forma ;)
A jak chcemy ją kontynuować, to sami musimy się zgłosić do ubezpieczyciela.
Niemniej jednak, nie jest to traktowane jako kontynuacja i zniżki za to nie ma - to nowa umowa.
radzieckii - Pią Mar 10, 2017 15:31
:
Właśnie zapłaciłem za Hawka. Jako, że ma 27 lat, a ja mam odpowiednią legitymację, to wyszło 36 zł za rok 😀 Zaszalałem i poszło jednorazowo 😉
GhoustDragon - Pią Mar 10, 2017 22:09
:
radzieckii napisał/a:
Właśnie zapłaciłem za Hawka. Jako, że ma 27 lat, a ja mam odpowiednią legitymację, to wyszło 36 zł za rok 😀 Zaszalałem i poszło jednorazowo 😉

Zostałem pobity... :cry:
Na szkoleniu na Śląsku opowiesz mi jak to zrobić... :razz:
mrok31337 - Wto Mar 21, 2017 11:20
:
radzieckii, masz na nim żółte blachy?
arthek - Sro Mar 22, 2017 10:07
:
Radziecki jest pewnie członkiem PZM i opłaca składki członkowskie, dzięki temu ma zniżki na pojazdy które maja powyżej 25 lat ( białe blachy) . Dobrze kombinuję ?
Sim - Sro Mar 22, 2017 11:37
:
Raczej dobrze, bo to jest najprostsza droga do tych zniżek.

Członkostwo w jakimkolwiek klubie zrzeszonym w PZM i opłacanie składek, ew. wykup pakietów assistance bezpośrednio w PZM.
radzieckii - Pon Mar 27, 2017 10:21
:
arthek, dokładnie tak.. Nie można mieć szkody w dwóch poprzednich latach. Składkę klubową i tak opłacam, więc skorzystałem 😀 Mroku mam białe blachy tak jak Ty. Za 91 rok możesz mieć podobnie jak ja 😉
mrok31337 - Pon Mar 27, 2017 11:21
:
No to sobie wykupię assistance w pzmot przed załatwieniem polisy :)
AndrewMD - Czw Kwi 27, 2017 08:36
:
Radzieckii, ale w tym assistance jest i przegląd gratis tak jak tam piszą?
radzieckii - Czw Kwi 27, 2017 16:16
:
Nie mam pojęcia, bo nie korzystałem. O tych pakietach to pisali Sim i Mroku.
Krzysztof_nowy - Pią Kwi 28, 2017 23:21
:
W zeszlym roku OC 274 + 99 NNW
W tym roku PZU przyslalo mi kalkulacje:
10% znizki za bezszkodowosc, 5% za kontynuacje, stad latwo policzyc, ze do zaplaty mam

326 PLN :grin:
+ 99 NNW
Bombardier Asch - Sob Kwi 29, 2017 14:57
:
Nie wiem czy to dużo, czy mało, przedłużyłem w HDI - 242 zł za samo OC.
Gryf - Sob Kwi 29, 2017 20:12
:
Mi w Warcie wyszło 203 zł - samo OC w tym WMA Standard.
tAboon - Sro Maj 17, 2017 09:26
:
STU ERGO Hestia 113 za samo OC (50% zniżki)
Radziu77 - Sro Maj 17, 2017 19:19
:
tAboon, ze zniżką dla pracownika EH?
tAboon - Sro Maj 17, 2017 19:53
:
Radziu77, tak i ze zniżką za bezszkodowość 50%
PeterP - Czw Maj 18, 2017 09:50
:
Ja mam w PZU OC za 134 zł ... wystarczy się nie rozbijać, lub nie zgłaszać szkód z OC, co raz mnie już kosztowało 0,7 Jasia Wędrowniczka, coś za coś :wink:
dudi78 - Pią Cze 02, 2017 21:28
:
Ja właśnie zapłaciłem. U mnie najtaniej wyszło w PZU 134,00 za rok + 33 NW dla kierowcy i pasażera.
Glatz - Pon Cze 05, 2017 01:27
:
dudi78 napisał/a:
Ja właśnie zapłaciłem. U mnie najtaniej wyszło w PZU 134,00 za rok + 33 NW dla kierowcy i pasażera.
U mnie w PZU też najtaniej ale wyszło 153 zł. Za NW wołali dodatkowo 99 zł.
PSzydlowski - Pon Cze 05, 2017 09:01
:
PZU kontynuacja 140zł. Zniżki max. plus 5%. Bez NW. W tej kwocie 20zł to dodatkowy pakiet "bez utraty zniżki za pierwszy dzwon". Mam nadzieję, że go nie wykorzystam. Co do NW mam inne ubezpieczenie, które pokrywa moje NW bez względu na pojazd. Na dalsze wypady wykupuję dodatkowe ubezpieczenie (ostatnio na Olzę w AXA).
Karol CB 500 - Czw Cze 08, 2017 08:56
:
I ja przedwczoraj wykupiłem OC. Oczywiście w PZU bo najtaniej. Samo OC z max zniżkami - 127 zł
Na przestrzeni lat 2015-17 było tak:
czerwiec 2015 - 81 zł,
czerwiec 2016 - 104 zł,
czerwiec 2017 - 127 zł.
Jak co roku będzie po 20 zł podwyżki to za kilkanaście lat zapłacę z pińcet!!!!!! :(
oldmotory - Czw Cze 08, 2017 09:07
:
Karol CB 500 napisał/a:
czerwiec 2017 - 127 zł

Ja zapłaciłem 3 zł drożej, a moja wiocha ma 300 mieszkańców mniej niż Twoja :shock: :mrgreen: :?:
stator - Sob Paź 28, 2017 19:32
:
Właśnie opłaciłem polisę.
W zeszłym roku 128 zł OC, plus 117 za pomoc w drodze.
W tym roku 144 zł OC, plus 195 za pomoc w drodze.
Jest zwyżka.....
Acha ! chcieli mnie zrobić na 40 zł, bo ktoś nie dopatrzył, że mam 60 % zniżek i policzył za 50 %.....
Gdybym się nie upomniał......
Radziu77 - Sob Paź 28, 2017 22:17
:
Jako ktoś kto wie co nie co o ubezp... mówię wszystkim - WALCZYć !
Ja mam ciocię, która ma sąsiada, co zna kuzyna szwagra agenta i tam podobno jego sąsiedzi mieli obiecane 1% zniżki, więc i ja 20% poproszę
Karol CB 500 - Nie Paź 29, 2017 17:31
:
Ja w piątek zapłaciłem za FJRkę 121 zł w Uniqa.
A w czerwcu za Deauville płaciłem 127 w PZU. A jednak jest później i FJR x2 pojemności. a taniej wyszło.
Sim - Pon Paź 30, 2017 12:15
:
Przede wszystkim trzeba się targować o niższą stawkę.
Ja w tym roku mam najtańszą polisę za samochód od 4 lat, a zawsze z pełnymi zniżkami.
robbelgia - Sob Lis 04, 2017 20:44
:
Witam
180 € rok i brak badań technicznych.
rzempi - Nie Lis 05, 2017 23:47
:
robbelgia napisał/a:
i brak badań technicznych.

:?: i tak jeździsz :?: strach pytać jakie kary wlepiają.
aligator - Wto Gru 12, 2017 12:56
:
Kolejne OC zapłacone. W zeszłym roku 160, teraz 165, w tym NNW dla kierowcy i plecaka.
Valdek_Tychy - Wto Gru 12, 2017 20:14
:
Powiedzcie mi dobrzy ludkowie jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem typu asistans.Planuje w wakacje wybrać się do Rumunii na tydzień (oczywiście, transalpina i transfogarska),czy można wykupić ubezpieczenie asistans np. na 2 tygodnie,wiadomo Wam coś na ten temat ?
Krzysztof_nowy - Wto Gru 12, 2017 23:40
:
Zastrzegam, nie mam doświadczenia, kiedyś coś tylko czytałem. Poszukaj pod hasłami PZM, ADAC.

[ Dodano: Wto Gru 12, 2017 23:59 ]
Sprawdź jeszcze to:
https://assistance-motocyklowe.pl/bmwklub/wybor-pakietu
Valdek_Tychy - Sro Gru 13, 2017 08:15
:
Nie ma problemu z ubezpieczeniem Assistance w przypadku samochodu z motocyklem jest już trudniej.Nie wiele towarzystw chce ubezpieczać motocykle a jak chcą to za dość spore pieniądze.Ale znalazłem w Allianz ubezpieczenie Assistance dla moto na dowolnie wybrany czas i w wersji premium dla 1 osoby koszt tygodniowego ubezpieczenia to nie co ponad 100 zł.(może komuś się przyda ta informacja)
Glatz - Sro Gru 13, 2017 18:05
:
Krzysztof_nowy napisał/a:
Zastrzegam, nie mam doświadczenia, kiedyś coś tylko czytałem. Poszukaj pod hasłami PZM, ADAC.

[ Dodano: Wto Gru 12, 2017 23:59 ]
Sprawdź jeszcze to:
https://assistance-motocyklowe.pl/bmwklub/wybor-pakietu
Trochę taniej i na o wiele lepszych warunkacj jest w PZMot https://assistance.pzm.pl/ pakiet VIP
Castillo - Nie Lut 18, 2018 11:21
:
Glatz napisał/a:
Krzysztof_nowy napisał/a:
Zastrzegam, nie mam doświadczenia, kiedyś coś tylko czytałem. Poszukaj pod hasłami PZM, ADAC.

[ Dodano: Wto Gru 12, 2017 23:59 ]
Sprawdź jeszcze to:
https://assistance-motocyklowe.pl/bmwklub/wybor-pakietu
Trochę taniej i na o wiele lepszych warunkacj jest w PZMot https://assistance.pzm.pl/ pakiet VIP
A ja mam pytanie bo jestem zainteresowany tym assistance od PZMotu tylko jestem ciekaw jak to wszystko wychodzi w praniu czyli co wtedy gdy faktycznie w drodze zdarzy się awaria. Ktoś był zmuszony korzystać z tego assistance?
Pankrax - Sro Kwi 18, 2018 12:14
:
Z tego co pamiętam to w zeszlym roku OC wyszło mnie 197, a NWW 79. W tym roku mam już jakieś zniżki za kontynuacje i bezszkodowość, więc trochę lepiej wyjdzie ale i tak bez szału;p
mrok31337 - Sro Kwi 18, 2018 12:31
:
154pln w link4
Radziu77 - Sro Kwi 18, 2018 21:23
:
ERGO HESTIA oferuje specjalne ubezpieczenie dla motocyklistów. Oczywiście OC, AC, kilka wariantów NNW, ale jest też Assistance w razie WYPADKU i Assistance w razie AWARII. Ja sobie takie sprawiłem. Koszt każdego Asistansa to około 50 ziko

https://www.ergohestia.pl...-motocyklistow/
Krzysztof_nowy - Sro Maj 09, 2018 13:21
:
PZU OC ze zniżką automobilklubu 98zł. +99nnw .

Składka automobilklubu 100 zł, w sumie parę groszy w kieszeni zostaje.
GhoustDragon - Sro Maj 09, 2018 14:29
:
Radziu77 napisał/a:
ERGO HESTIA oferuje specjalne ubezpieczenie dla motocyklistów. Oczywiście OC, AC, kilka wariantów NNW, ale jest też Assistance w razie WYPADKU i Assistance w razie AWARII. Ja sobie takie sprawiłem. Koszt każdego Asistansa to około 50 ziko

https://www.ergohestia.pl...-motocyklistow/


UWAGA!!! Post zawiera lokowanie produktu. :mrgreen:
Ciok - Sro Maj 09, 2018 14:54
:
To ile płacicie OC w PZU w Warszawie?
A ile gdzie indziej?
Sim - Sro Maj 09, 2018 16:55
:
139zł w HDI
Ciok - Sro Maj 09, 2018 17:23
:
Mi zaśpiewali 300 coś. Najtaniej wyszło w PZU-ju też coś koło 130 zł. :neutral:
Radziu77 - Sro Maj 09, 2018 18:14
:
Wydaje mi się, że wszędzie kręci się koło 130 zł (samo OC). Najlepiej iść do CUK i niech szukają najtańszego. Jeśli ma być samo OC.
Ciok - Sro Maj 09, 2018 23:10
:
Radziu77 napisał/a:
Wydaje mi się, że wszędzie kręci się koło 130 zł (samo OC). Najlepiej iść do CUK i niech szukają najtańszego. Jeśli ma być samo OC.


Zgadza się ogólnie za samo OC.
Zastanawiam się nad dodatkami. Za dodatkową 100 PZU dokłada Asistans (fajne) i NNW.
Myślałem o PZM i PZM Asistans, oddzielnie od OC. Było by na moto i puszkę.
PeterP - Pon Maj 14, 2018 21:27
:
Ubezpieczaliśmy dziś "pszczółkę" Junaczka vel Kidena małżonki i w Warcie wyszło 119 zł za OC, moto rejestrowane w Warszawie, nie jest źle, ja trzy tygodnie temu za Devi w PZU płaciłem 154zł.
Kobrzak - Sro Maj 16, 2018 02:15
:
Ja za tygrysa 200
Ciok - Sro Maj 16, 2018 08:21
:
Mi agent nie wspomniał o Warcie. :neutral:
A cenowo jest przystępnie.
Glatz - Sro Maj 16, 2018 15:18
:
PZU - 150 zł
Warta - 147 zł z jakimś tam assistance podstawowym
Uniqa - 131 zł
Oferta na dzień 14.05. 2018 r.
W zeszłym roku płaciłem 153 zł w PZU więc jestem w szoku że nastąpiła obniżka zamiast podwyżki OC.