Forum Honda NTV

Problemy techniczne - KLX 650 problem z odpaleniem i wolnymi obrotami

sitars - Wto Lut 08, 2011 17:55
: Temat postu: KLX 650 problem z odpaleniem i wolnymi obrotami
Czołem
Mam problem z moim klx. Udało mi się go po małych bojach dziś odpalić, co zauważyłem:
Nie schodzi, lub bardzo słabo schodzi z obrotów. Po rozgrzaniu trudno go odpalić, dopiero pomaga włączenie ssania. Zawory ok. Gdzieś bierze pewnie lewe powietrze, tylko gdzie?
Zastanawiam się, nad połączeniem czynników: ssanie+słabe schodzenie z obrotów.
Pozdrawiam
Bob - Wto Lut 08, 2011 18:11
:
To może być to... jeżeli na ssaniu łapie, to znaczy, że dostaje gdzieś dodatkową porcję powietrza.
Weź coś łatwopalnego w aerozolu i psikaj w miejsca łączeń (króćce, wyjście z airboxa, itp.), jeżeli gdzieś tam jest nieszczelność, wtedy obroty momentalnie pójdą w górę.
Wtedy rozbieranie i dokładne sprawdzenie tych elementów, ewentualnie jakieś śruby (np. jak w NTVce masz do synchronizacji).
tomeczek151 - Wto Lut 08, 2011 20:16
:
W KLX-iw jest gumowy króciec ssący? Najczęściej to właśnie przez niego łapie lewe powietrze.
axa - Wto Lut 08, 2011 20:46
:
Zapewne trzeba by ustawić mieszankę paliwowo powietrzną. Tam są dwa gaźniki czy jeden? zobacz jak wygląda filtr i połączenie z gaźnikiem i gaźnika z głowicą. śrubę mieszanki ustaw tak jak w manualu no chyba że masz przelotowy wydech filtr k&n i dynojet wtedy ustawienia są całkiem inne (ile ja się namęczyłem z tym w dr :D )

[ Dodano: Sro Lut 23, 2011 11:38 ]
I jak coś poszło?